Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Привет Магеланци,

Както се похвалих и тук, си купих билети за мен и цялото семейство през BravoFly с Dainers.

После си добавих багаж(15кг) към моята резервация и си разпечатах бордните карти.

Не виждам на бордните карти да е отбелязано какъв багаж имам.

Като си влезна в сайта на компанията в резервацията багажа си седи и е видна.

Имате ли идея къде и дали е отбелязано, че имам платен куфар?

Мерси

Връзка към коментар

Багажът се вижда, ако бордните карти се разпечатат от английската страница на Райън. Със съвсем ситен шрифт е написано 20kg. През българската версия наистина не се вижда, но не би трябвало да е проблем, цялата информация е в бар кода.

Връзка към коментар

Привет Магеланци,

Както се похвалих и тук, си купих билети за мен и цялото семейство през BravoFly с Dainers.

После си добавих багаж(15кг) към моята резервация и си разпечатах бордните карти.

Не виждам на бордните карти да е отбелязано какъв багаж имам.

Като си влезна в сайта на компанията в резервацията багажа си седи и е видна.

Имате ли идея къде и дали е отбелязано, че имам платен куфар?

Мерси

lesy, на 21 Ноем. 2016 - 10:52, написа:snapback.png

За първи път ще пътувам с чекиран багаж с райън утре. Разпечатах си бордната карта, но никъде не виждам да е отбелязано, че имам чекиран багаж и от кой вид е. Някой с мнение?

В долната половина на бордната ти карта е написан града/летището, откъдето летиш, вдясно е иконката със самолетчето. Под тази иконка пише Gate Closes, под него пише в колко часа затваря гейта, и под него пък със ситни буквички е написано колко кг чекиран багаж имаш.

 

Отговора е на iaia_mama: 21 ноември 2016

Редактирано от Leo
Връзка към коментар

lesy, на 21 Ноем. 2016 - 10:52, написа:snapback.png

В долната половина на бордната ти карта е написан града/летището, откъдето летиш, вдясно е иконката със самолетчето. Под тази иконка пише Gate Closes, под него пише в колко часа затваря гейта, и под него пък със ситни буквички е написано колко кг чекиран багаж имаш.

 

Отговора е на iaia_mama: 21 ноември 2016

 

Много благодаря,

Принтнах си я и на английски, за да съм спокоен.

Връзка към коментар

За Милано. И да - пилотът обясни, че поради гъста мъгла в Чампино се излетели по-късно и понеже същият самолет трябва да лети до Милано ние закъсняхме с два часа.

Което си е за обезщетение, защото по вашето трасе мъгла не е имало и не ви грее какво е ставало в Рим.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интересното е, че според сайта на летище София от FCO е пристигнал полет FR 6309

post-145-0-83382800-1480361556_thumb.png

 

Според сайта на летище Фиумичино такъв полет въобще няма

 

post-145-0-41162300-1480361681_thumb.png

 

И простете ми тъпия въпрос В такъв случай когато полета е канселиран поради атмосферни условия, плащаш ли нещо заради това, че си пренасочен към друг полет?

Връзка към коментар

Интересното е, че според сайта на летище София от FCO е пристигнал полет FR 6309

attachicon.gif27.png

 

Според сайта на летище Фиумичино такъв полет въобще няма

 

attachicon.gif28.png

 

И простете ми тъпия въпрос В такъв случай когато полета е канселиран поради атмосферни условия, плащаш ли нещо заради това, че си пренасочен към друг полет?

Не само ,че не доплащаш,ами авиокомпанията е длъжна да ти поеме всички разходи по настаняване,път(ако се налага пътуване  до друго летище),та дори и  храна.За целта трябва да пазиш всички касови бележки,за да ги представиш по-късно.

 

А относно  сайта на нашето летище,аз не помня  да съм получавала от там актуална информация за закъснели или отменени мои полети.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Което си е за обезщетение, защото по вашето трасе мъгла не е имало и не ви грее какво е ставало в Рим.

Не знам, не съм запозната, но нали все още съм новак в полетите..., пък за обезщетения и през ум не ми минава...

Да използвам поста да ви питам нещо. Не знам как да прикача снимка, за да ви го покажа, но ще опитам да го обясня. По време на полета в неделя през голяма част от времето виждахме сянката на самолета в странен кръг с цветовете на дъгата. Имате ли някакво обяснение как се получава това?

Връзка към коментар

Не знам, не съм запозната, но нали все още съм новак в полетите..., пък за обезщетения и през ум не ми минава...

Да използвам поста да ви питам нещо. Не знам как да прикача снимка, за да ви го покажа, но ще опитам да го обясня. По време на полета в неделя през голяма част от времето виждахме сянката на самолета в странен кръг с цветовете на дъгата. Имате ли някакво обяснение как се получава това?

 

Най-вероятно имаш предвид ето това: https://en.wikipedia.org/wiki/Glory_(optical_phenomenon)

 

А снимка се прикачва като отидеш на "Още опции" до бутона за публикуване :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ryanair today (1 Dec) announced flights from Naples, Italy with 17 new routes to Bremen, Copenhagen, East Midlands, Eindhoven, Frankfurt Hahn, Gdansk, Kaunas, Lisbon, Madrid, Manchester, Milan Bergamo, Seville, Stockholm, Toulouse, Treviso, Valencia and Warsaw Modlin, starting from March. Naples is Ryanair’s 27th Italian airport and 16th Italian base.

 

17 new destinations will include:

Bremen (2 wkly), Copenhagen (3 wkly), East Midlands (3 wkly)

Eindhoven (2 wkly), Frankfurt Hahn (2 wkly), Gdansk (2 wkly),

Kaunas (2 wkly), Lisbon (3 wkly), Madrid (2 wkly), Manchester (3 wkly)

Milan Bergamo (3 dly), Seville (2 wkly), Stockholm (2 wkly)

Toulouse (2 wkly), Treviso (2 x dly), Valencia (2 wkly) & Warsaw M. (2 wkly)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.