Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Твърде възможно е, на 10 януари почва обучение в София и всички бройки са запълнени. Предишното обучение в София беше преди да открият базата.

 

Скоро питах пр-ите за инфо, казаха ми че не коментират слухове, но забравиха да напишат, че не е вярно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Твърде възможно е, на 10 януари почва обучение в София и всички бройки са запълнени. Предишното обучение в София беше преди да открият базата.

 

Скоро питах пр-ите за инфо, казаха ми че не коментират слухове, но забравиха да напишат, че не е вярно.

A случайно да се носят слухове от кога ще се местят на Т2? :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

6 дни след като им попълних онлайн формата за компенсанция по EU-261 получих мейл от RyanAir, че ми одобряват молбата и ще организират плащане на компенсацията.

Поискаха ми обаче данни за банкова сметка и т.н., въпреки че бях казал да ми преведат парите към картата, с която купих билета. Явно не пазят информацията при тях (не съм запазвал данни за картата в сайта)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

 

 

Поискаха ми обаче данни за банкова сметка и т.н., въпреки че бях казал да ми преведат парите към картата, с която купих билета. Явно не пазят информацията при тях.

Пазят,но нещо в буквата на закона ги задължава да получат потъвърждение от теб.И при мен са искали няколко пъти подобни данни при изплащане на обещетение.

 

Поздравления за приятно развилият се казус :)

Връзка към коментар

Местят се на Терминал 2 от 16.01. Дано пътниците са информирани своевременно, че очаквам доста хаос и препълнени маршрутки между двата терминала :) Поне и на летящите от 1 ще им олекне доста. 

 

http://www.dnevnik.bg/biznes/turizam/2017/01/12/2898594_raiuner_se_mesti_na_terminal_2_na_sofiiskoto_letishte/

  • Харесвам 27
Връзка към коментар

Местят се на Терминал 2 от 16.01. Дано пътниците са информирани своевременно, че очаквам доста хаос и препълнени маршрутки между двата терминала :) Поне и на летящите от 1 ще им олекне доста. 

 

http://www.dnevnik.bg/biznes/turizam/2017/01/12/2898594_raiuner_se_mesti_na_terminal_2_na_sofiiskoto_letishte/

 

Чудесна новина. Грам не харесвам терминал 1, а за "бизнес салона" там въобще да не споменавам :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Някакви предположения кога най-рано е възможно да оявят полети София - Варшава?

Питам, защото ЛОТ имат промоция в момента и да не се мина да си купя.

Има ли шанс да пуснат линията още за това лято?

Връзка към коментар

Някакви предположения кога най-рано е възможно да оявят полети София - Варшава?

Питам, защото ЛОТ имат промоция в момента и да не се мина да си купя.

Има ли шанс да пуснат линията още за това лято?

за никакво "минаване" с ЛОТ не можем да говорим, те са коректна авиокомпания. Аз съм летял с тях до Варшава, 38 евро.. цената включва багаж, храна на борда и всичко. При Раян Еър все пак има отделно таксуване на запазени места, храна, куфар за чекирания багаж и т.н.  Но това е нормално, след като е нискобюджетна компания. За Варшава все пак има не скъпи полети. Аз чакам Лисабон да пуснат някои от нискотарифните... Че до Букурещ WizzAir летят от Лисабон и за русенци е окей, но за софийското летище остава варианта с България еър, билетите им не падат под 500 лв. С австрийските и луфтханза е по-евтино даже

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Местят се на Терминал 2 от 16.01. Дано пътниците са информирани своевременно, че очаквам доста хаос и препълнени маршрутки между двата терминала :) Поне и на летящите от 1 ще им олекне доста. 

 

http://www.dnevnik.bg/biznes/turizam/2017/01/12/2898594_raiuner_se_mesti_na_terminal_2_na_sofiiskoto_letishte/

Тази вечер имам @ от Ryan за Т2:

post-1693-0-48383000-1484338277_thumb.jpg

Редактирано от tonica
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По-добре пред това ще е Райън да си избамкат една шатра директно пред гейта като на Ференц Лист  :lol: Само за техните полети, с такси на половина, разбира се :P

 

Райън ще ги призная за новатори, когато отворят опцията да се качваш направо в самолета, както се качваш в автобуса, без никакви шитави проверки, чекирания и прочие времево и финансово поглъщи простотии (срещу съответните нулеви такси, разбира се), ама се опасявам, че евро*ейските директиви не допускат подобен вариант, пък нека после да ни обясняват, че живеем в демократичен свят на свобода и избор... :unsure:

Връзка към коментар

Райън ще ги призная за новатори, когато отворят опцията да се качваш направо в самолета, както се качваш в автобуса, без никакви шитави проверки, чекирания и прочие времево и финансово поглъщи простотии (срещу съответните нулеви такси, разбира се), ама се опасявам, че евро*ейските директиви не допускат подобен вариант, пък нека после да ни обясняват, че живеем в демократичен свят на свобода и избор... :unsure:

А билети ще искат ли или на принципа на джунглата? Който е по-силен влиза ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А билети ще искат ли или на принципа на джунглата? Който е по-силен влиза ;)

 

Ще искат, що да не искат? Просто в него няма да е калкулирана такса "обарване", такса "трошене на колелца на куфари" и други подобни такси и таксички.

 

Ама ти чак такъв наплив ли очакваш да има? Според мен повечето пътници ще са силно наплашени от възможността сульо и пульо да внесе на борда шишенце ябълков сок с опасно голяма вместимост, та вероятно ще предпочитат сигурността на конвенционалните оператори и няма да има чак такова бутане на входовете на Райън... ;) 

Връзка към коментар

Преместих последната дискусия относно капацитета на Т1 и Т2 в темата за Летище София (http://magelanci.com/topic/513-sofia-airport-vrajdebna-%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/page-28)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като че ли преди известно време мернах някъде из темите отговор на това, което ще питам сега, но не мога да го намеря. Тогава не ми трябваше и не му обърнах внимание.

А въпросът ми е: Купих билети за две дами до Меминген с Ryanair. Сега искам да ги чекирам, но личните им карти са безсрочни. Опитах няколко пъти да се свържа с някой на чата на Ryanair, но не се получава. Какво да пиша в прозорчето за срок на валидност на документите им, някой имал ли е подобна случка?

Редактирано от iaia_mama
Връзка към коментар

Като че ли преди известно време мернах някъде из темите отговор на това, което ще питам сега, но не мога да го намеря. Тогава не ми трябваше и не му обърнах внимание.

А въпросът ми е: Купих билети за две дами до Меминген с Ryanair. Сега искам да ги чекирам, но личните им карти са безсрочни. Опитах няколко пъти да се свържа с някой на чата на Ryanair, но не се получава. Какво да пиша в прозорчето за срок на валидност на документите им, някой имал ли е подобна случка?

10-годишна валидност от датата на издаване - проверено и работи.

И допълнително: никой не гледа номера на документа, сверяват само името. Винаги се чекирам с лична карта, но пътувам с паспорт. Картата я нося, но не я показвам. 6 полета, никой нищо не каза.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

10-годишна валидност от датата на издаване - проверено и работи.

И допълнително: никой не гледа номера на документа, сверяват само името. Винаги се чекирам с лична карта, но пътувам с паспорт. Картата я нося, но не я показвам. 6 полета, никой нищо не каза.

Благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.