Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Германия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Германия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко бързо пътуват ICE влаковете между Мюнхен и Франкфурт?

- Какво е работното време на Deutsche Museum в Мюнхен?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Заслужава ли си Октобърфест?

- Къде да спим в Хамбург?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него.

Препоръчани мнения

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Германия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко бързо пътуват ICE влаковете между Мюнхен и Франкфурт?

- Какво е работното време на Deutsche Museum в Мюнхен?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Заслужава ли си Октобърфест?

- Къде да спим в Хамбург?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, предстои ми посещение на Кьолн за два дни и сега събирам инфо. Не мога да се ориентирам къде да видя с какво мога да стигна до Аахен разписание и евентуалните цени. Намирам само на flixbus. 

И другата ми питанка е дали едната нощувка да не бъде в Аахен или просто през деня да сме там на разходка.

Редактирано от Силвия
Връзка към мнение

В допълнение на последния отговор, всички влакове, които са RE могат да се вземат с регионална карта за 1 ден, важи от 1 до 5 човека, важи от 9 часа в делнични дни и от 0:00 в празнични, съответно и цените са различни според броя на хората, но дори за двама излизат изгодно. Важат за 1 ден. Сравнете си цената спрямо фликсбус. С тези регионални карти можете да ползвате транспорта и в Кьолн, и в Аахен. Аахен е град за 1 ден разходка, дори за половин бих казала. Ден и половина за Кьолн и половин ден за Аахен биха били добре.

Редактирано от mary_shery
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Силвия каза:

Ние сме 4 човека, тази регионална карта от къде се купува?

Ако нещо ви затруднят машините, в билетният офис  на гарата винаги има служител,който обяснява подробно и  асистира при закупуването на билети и карти.Влизайки в билетният офис, в ляво е машината до нея е служителя.И според мен 1 ден е много за Аахен🙂

 

И аз имам въпрос.Искаме да обиколим дефилето на Рейн от Майнц до Кобленц.Има ли карта,която да ни позволява в рамките на 1или 2дни да се качваме и слизаме от влака в различни отсечки.Гледах,че има корабчета,но ми се видяха скъпички.Във форума на няколко пъти се препоръчва минаване на маршрута с кола,но засега такава опция няма.Ще съм благодарна на всяка идея свързана с този маршрут🙂

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Планирам пътуване с влак Дюселдорф летище -> Хановер -> Хамбург с преспиване в Хановер.

 

Разглеждам Bahn.de и попадам на някакви flexible, saver и super saver тарифи. Не съм сигурен, че са ми ясни, но ще чета още.

 

Имам следните питанки:

 

Има ли въобще смисъл да се купува предварително билет онлайн? 

Какви са цените на гише сравнени с тези в сайта?

Със CityPass  може ли да ползва градския транспорт в Хановер и Хамург без да се купуват други карти/билети.

Може ли да се купи един билет Дюселдорф  -> Хамбург и да се ползва с прекъсване в Хановер?

 

Благодаря предварително

Връзка към мнение

Цените на билетите на Дойче Бан са като самолетните - покачват се с наближаване на датата на пътуване. Затова има има смисъл да бъдат купени предварително

В един и същи ден, цените на сайта и на гише са еднакви - ако отидете на гиши и искате билет за днес, цената е като в сайта. Също, ако искате билет за след 3 месеца, цената в сайта и на гише е една и съща

За прекъсването - зависи от билета. Някои важат за цял ден, други са фиксирани до точно определен влак номер (както а/к до полет номер), трети важат само за някои типове влакове за определен период - напр. само IC за петък събота и неделя. Или само Regio, само днес, ...

btw, летище Ддорф има 2 жп гари - едната е само спирка, точно под терминала и там спират 2 есбана. До другата се стига с качване на влакчето, на което линията е върху кабинката и което минава зад хангара на Ер Берлин. До влакчето се стига от обществената зона на терминала, 1 етаж от ниво "Заминаващи" - има табелки.

Редактирано от akair
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
43 minutes ago, akair said:

Цените на билетите на Дойче Бан са като самолетните - покачват се с наближаване на датата на пътуване. Затова има има смисъл да бъдат купени предварително

В един и същи ден, цените на сайта и на гише са еднакви - ако отидете на гиши и искате билет за днес, цената е като в сайта. Също, ако искате билет за след 3 месеца, цената в сайта и на гише е една и съща

За прекъсването - зависи от билета. Някои важат за цял ден, други са фиксирани до точно определен влак номер (както а/к до полет номер), трети важат само за някои типове влакове за определен период - напр. само IC за петък събота и неделя. Или само Regio, само днес, ...

btw, летище Ддорф има 2 жп гари - едната е само спирка, точно под терминала и там спират 2 есбана. До другата се стига с качване на влакчето, на което линията е върху кабинката и което минава зад хангара на Ер Берлин. До влакчето се стига от обществената зона на терминала, 1 етаж от ниво "Заминаващи" - има табелки.

Да допълня, че , ако билета се купува от гише има доп. такса 2 евро на билет, затова препоръчвам автомат в този случай и най-добре през сайта им за да го купиш по-рано и съответно по-евтино.

Връзка към мнение

Благодарско.

 

On 9/25/2018 at 5:21 AM, akair said:

... на влакчето, на което линията е върху кабинката и което минава зад хангара на Ер Берлин. До влакчето се стига от обществената зона на терминала, 1 етаж от ниво "Заминаващи" - има табелки.

 

Това би трябвало да е така наречения SkyTrain.

 

Трябва ли ми билет за него ако имам билет за ICE влак FLEXIBLE RATE ( пише City-Ticket included в сайта) ?

Ако да от къде се купува билет за SkyTrain ?

 

Редактирано от Sany
правопис
Връзка към мнение

От сайта на летището:

https://www.dus.com/en/arrival-and-departure/skytrain

 

Тhe following tickets are accepted for the SkyTrain:
 

  • valid VRR and VRS tickets 
  • special DB tickets, such as City plus, NRW-, Schöne-Reise-, Schöne-Fahrt- and the Schöner-Tag ticket
  • Flughafen Düsseldorf GmbH and "Parkvogel" (a brand of SITA Airport IT GmbH)car park tickets for up to 9 persons 
  • Tickets for the observation deck at Düsseldorf Airport (Terminal B) on the day of us

VRR и VRS са билети за метрополиите Ддорф и Кьолн, NRW и Schöne-X са билети на провинция NRW, в третия булет са билети за паркинга, а в последния - има тераса за снимане на самолети върху терминал B на летището.

Не виждам да пише нищо за ICE. Билети има на станциите


All passengers who are not in possession of one of these tickets must buy a ticket at the short journey fare before travelling on the SkyTrain (or substitute bus service). Ticket vending machines can be found at the stations. The fares and terms & conditions of carriage of the Verkehrsverbundes Rhein-Ruhr (VRR) apply when using the SkyTrain.

 

image.png.c207a6ee23344aac961e9fd72cb4ce63.png

 

Връзка към мнение
1 hour ago, akair said:

 

  •  
  • special DB tickets, such as City plus, NRW-, Schöne-Reise-, Schöne-Fahrt- and the Schöner-Tag ticket
  •  

image.png.c207a6ee23344aac961e9fd72cb4ce63.png

 

 

Прочетох го това. Просто не съм сигурен дали "City plus" в сайта на летището е същото като "City-Ticket" в www.bahn.de и реших да питам 

 

Quote

https://www.bahn.de/en/view/offers/germany/tickets-for-local-transport.shtml?dbkanal_007=L04_S02_D002_KIN0060_SPARPREIS-CITYTICKET_LZ01

City-Ticket

  • Free travel on public transport services to get you to the station where you start your train trip, and from the station where you disembark to your final destination
  • Automatically included in tickets (saver and flexible fares) for journeys of over 100 km
  • Valid in over 120 towns and cities in Germany in the applicable area of validity

Следва списък на градовете и Дюселдорф го има вътре.

 


На билета пише: Hinfahrt: Düsseldorf+City Hannover+City, mit ICE

 

Ще заложа, че се има предвид едно и също и билета за ICE със включен City-Ticket позволява и возенето на SkyTrain.

Вероятно несъответствието може да се дължи и на превода немски/английски.

Редактирано от Sany
Връзка към мнение

И на немски пише същото:

spezielle DB-Tickets, wie das City plus, NRW-, Schöne-Reise-, Schöne-Fahrt- und das Schöner-Tag-Ticket

 

Ето и нещо, което може да е полезно, съвсем по темата: https://www.flyertalk.com/forum/germany/1136934-rail-ticket-valid-dus-skytrain-3.html

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, планирам посещение на Замъкът Нойшванщайн февруари 2019. Интересува ме махнали ли са скелетата от фасадата или още тече реставрация? В интернет пише, че реставрацията е трябвало да приключи есента на 2018, дали е така, някой да е ходил наскоро?

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, планувам пътуване до Баварските замъци по Великден и на 1ви Май ще сме в Мюнхен. На няколко места чета за Emissions stickers за влизане с кола в града. Дали има някой запознат да помогне с информация (достоверна). 
Ще пътуваме с бензинова кола. 

Връзка към мнение
преди 55 минути , atrencheva каза:

Здравейте, планувам пътуване до Баварските замъци по Великден и на 1ви Май ще сме в Мюнхен. На няколко места чета за Emissions stickers за влизане с кола в града. Дали има някой запознат да помогне с информация (достоверна). 
Ще пътуваме с бензинова кола. 

Ето тук може да видиш картата с района, който обхваща зоната в Мюнхен - https://www.muenchen.de/rathaus/home_en/Environment-and-Health/Low_emission_zone.html

Ако няма да влизате в нея - не ви трябва стикер. Аз миналата година поръчах стикер от тук https://www.berlin.de/labo/mobilitaet/kfz-zulassung/feinstaubplakette/shop.86595.en.php

Датата на първата регистрация на колата определя в коя група попада автомобила. Трябва да е Euro 4 или по-висока. Това може да се провери в големия талон.

Тук има една таблица https://www.umwelt-plakette.de/en/information-about-german-environmental-badge/the-german-environmental-badge/who-can-obtain-the-german-environmental-badge.html

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Mля за помощ кой е най-евтиния начин за пътуване Хамбург - Франкфурт и обратно по време на Великденските празници, когато не е евтино?

С Flixbus е 76 евро, въпросът е дали има по-изгоден вариант с влак?

Връзка към мнение
On 4/10/2019 at 9:20 PM, noshtna_ptica said:

Mля за помощ кой е най-евтиния начин за пътуване Хамбург - Франкфурт и обратно по време на Великденските празници, когато не е евтино?

С Flixbus е 76 евро, въпросът е дали има по-изгоден вариант с влак?

Зависи за коя дата питаш и колко човека сте. Има билети, които важат за регионални влакове, които са малко по-бавни, но може да ти излезе по-евтино придвижването. Провери ли за самолет също така? 

Връзка към мнение

Някой може ли да ми  каже има ли регионален билет на DB , който да важи за регионални влакове от Страсбург до Карлсруе? Ще бъдем 4 човека и не ми се ходи с автобус. Варианта е да си взема регионален билет о Kehl , но цената на билета от Страсбург до Kehl малко обесмисля нещата....

 

Връзка към мнение

noshtna_ptica, мисля, че това е твоя билет:
https://www.bahn.com/en/view/offers/regional/day-ticket-for-germany.shtml?dbkanal_007=L04_S02_D002_KIN0060_NAVIGATION-LINKS-QDL_LZ01

По един билет за отиване и един за връщане и ще ти излезе по-евтино, ако сте поне двама души, а ако сте трима или четирима ще ви е съвсем евтино. Само че ще трябва да сте готови за неколкократна смяна на влакове, т.е. ще е по-бавно от фликсбуса. За мен е идеален вариант, ако нямам бърза работа  🙂
Разучи го внимателно и си направи сметката.

Редактирано от iaia_mama
Връзка към мнение

Има ли еднодневни крти за цялата градска мрежа в Хамбург и , ако ДА - колко струват. А също и каква е цената  на еднократните билетчета и дали важат на час или са на зони...?

Очертават се 3 дни в Хамбург, а сме много далеч от центъра и се изисква всекидневно придвижване....

Връзка към мнение
преди 25 минути , Jorro каза:

Някой може ли да ми  каже има ли регионален билет на DB , който да важи за регионални влакове от Страсбург до Карлсруе? Ще бъдем 4 човека и не ми се ходи с автобус. Варианта е да си взема регионален билет о Kehl , но цената на билета от Страсбург до Kehl малко обесмисля нещата....

 

Мисля, че не. Най-изгодно ще ти е с Фликсбус - има билети по 4,99€, особено ако си ги купиш навреме. Автобусите са през около час, час и нещо.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.