Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Германия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Германия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко бързо пътуват ICE влаковете между Мюнхен и Франкфурт?

- Какво е работното време на Deutsche Museum в Мюнхен?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Заслужава ли си Октобърфест?

- Къде да спим в Хамбург?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него.

Препоръчани мнения

Здравейте... В болничен съм (счупих си раката...) Искам да разбера как стоят нещата и какво да правя с този болничен... (регистриран съм в KKH.)

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте Магеланци,

Ще пътувам за от летище от Берлин Шьонефелд до Зоопарка в Магдебург на 21/08 в 10 сутринта. В 19:00 вечерта същия ден ще пътувам от Магдебург до Лайпциг. Ще спя в Лайпциг и на 22/08 ще посетя зоопарка в града. Вечерта се връщам обратно до Берлин Шьонефелд. Може ли да ме посъветвате, за най-удачен транспорт и карта .

 

Благодаря ви 

Връзка към мнение

Имам 6-7 часа при прекачване на летището във Франкфурт. Може ли да ми препоръчате как да ги оползотворя максимално? Колко часа по-рано да отида на летището? Пътувам към България.

Връзка към мнение
2 hours ago, Stryper said:

Имам 6-7 часа при прекачване на летището във Франкфурт. Може ли да ми препоръчате как да ги оползотворя максимално? Колко часа по-рано да отида на летището? Пътувам към България.

2 часа е добре, предвид че няма чекираш багаж. Често има големи опашки и си е ходене до гейтовете...Имай предвид, че минаваш секюрити на багажа преди гейта, така че да си знаеш за течностите... Можеш да си хванеш s-bahn или влак до центъра на Франкфурт и да разгледаш, т.к летището е близо до града.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, не мога да се ориентирам за цената на билета от Кьолн до Бон. Знам, че има единични и групови билети (за трамвая + регионалния влак), но колко струват не ми е ясно. Ще сме трима.
Дали груповия за 24 часа е 27,10 Е, а единичния за 24 часа 19,10 Е. Т. е по изгодно е от 2 обикновени за отиване и връщане, които ако правилно разбирам са по 8,20 Е,

Трябва да съм наясно и с името на билета, че трябва да го купя от автомат, тъй като е с 2 Е по-евтино ако правилно съм разбрала.

Ще съм благодарна, ако ме ориентирате, че пътуваме след 3 дни.

 

Другото, което не ми е ясно е ще успея ли да посетя замъка между Кьолн и Бон, да разгледам Бон и да се върна до 5, че ще летя същата вечер?

Транспорта нали влиза в груповата карта?

Връзка към мнение
преди 2 часа, ili каза:

Дали груповия за 24 часа е 27,10 Е, а единичния за 24 часа 19,10 Е. Т. е по изгодно е от 2 обикновени за отиване и връщане, които ако правилно разбирам са по 8,20 Е,

Трябва да съм наясно и с името на билета, че трябва да го купя от автомат, тъй като е с 2 Е по-евтино ако правилно съм разбрала.

Мисля, че правилно си разбрала (според сайта на KVB, аз иначе не съм стъпвала в този край), определено е по-изгодно да се купи групов билет, дори ако се използва само за двама. Билетът си се казва 24stundenticket 5 personen. За 2-те евро не съм сигурна, не видях такава информация, само виждам някакви отстъпки през приложението им. Прочетох също, че при закупуване от автомат или приложението не трябва да се заверяват, автоматично става, периодът започва да тече от момента на купуването.

Връзка към мнение

Обаче тук в темите прочетох за друг билет - например Кьолн до Дюселдорф

SchönerTagTicket NRW 5 Personen (für bis zu 5 Personen) 46 евро

 

Обаче има и този за зона 5

24StundenTicket 5 perssonen  - зона 5 - 37,20 евро

 

Някой знае ли разликата?

 

 

Връзка към мнение
преди 47 минути , ili каза:

Обаче тук в темите прочетох за друг билет - например Кьолн до Дюселдорф

SchönerTagTicket NRW 5 Personen (für bis zu 5 Personen) 46 евро

 

Обаче има и този за зона 5

24StundenTicket 5 perssonen  - зона 5 - 37,20 евро

 

Някой знае ли разликата?

 

 

Има 24-часови билети за всяка зона, мисля че Бон не е в 5та зона, а в 4та, а за другия билет подозирам, че обхваща повече зони, а вероятно и повече транспортни услуги.

 

Сега виждам, че Дюселдорф е в синята 5та зона, за него трябва съответния билет. 

Връзка към мнение

Ще пътувам с влак Хамбург - Любек - Шверин - Хамбург. Schleswig-Holstein-Ticket ли е правилният билет?

Връзка към мнение
преди 5 часа, ili каза:

Обаче тук в темите прочетох за друг билет - например Кьолн до Дюселдорф

SchönerTagTicket NRW 5 Personen (für bis zu 5 Personen) 46 евро

 

Обаче има и този за зона 5

24StundenTicket 5 perssonen  - зона 5 - 37,20 евро

 

Някой знае ли разликата?

 

 

Разбрах разликата, SchönerTagTicket NRW 5 Personen важи за цялото Nordrhein-Westfalen

Връзка към мнение
преди 32 минути , noshtna_ptica каза:

Ще пътувам с влак Хамбург - Любек - Шверин - Хамбург. Schleswig-Holstein-Ticket ли е правилният билет?

Изглежда, да 😁 билетът важи за Schleswig-Holstein, Hamburg и Mecklenburg-Vorpommern.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Искам да ходя в Дахау от Мюнхен и да правя тур на лагера с екскурзовод. Гледам има 2 групи организирани от самият лагер: https://www.kz-gedenkstaette-dachau.de/tours_single_visitors.html

 

Въпросът е - да мина ли евтино с градски транспорт от Мюнхен + този тур или да резервирам някой от многото туристически турове от Мюнхен ($40-тина на човек). 2ма човека сме

 

Плюсове, минуси на двата варианта?

Връзка към мнение
Боян Димитров

Здравейте,

 

Някой наясно ли е, дали на Берлин Шьонефелд може да се мине транзит и дали 2:30 минути престой са достатъчни, за да се качим на следващия полет?

Връзка към мнение
преди 42 минути , Vassil77 каза:

Здравейте . Някой знае ли как мога да се запиша за туристическа обиколка за завода на airbus в Хамбург? 

https://werksfuehrung.de/de/airbus-touren/einzelangebote/airbus-hamburg/werksfuehrung/

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 25 минути , iMari каза:

Появи се една странна(за мен)идея,да ходим януари в Хамбург.Има ли с какво да се запълнят 3 дни?

Ако не ви е проблем да сте навън през зимата, за 2 дни можете да поразгледате Хамбург и в един ден да отидете или до Любек, или до Люнебург. И в Хамбург, и в Любек има красиви църкви, където можете да се стоплите, докато ги разглеждате, а и в Хамбург можете да се почувствате като в далечна Азия или з Южна Америка в ботаническата градина, която е много хубава, особено вътрешната й част.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Нещо се опитват да ме убедят,че в Хамбург зимата била мека заради топлите течения по Ламанша,ама не вярвам 😉

Благодаря за идеите.Днес гледах ето тази промоция на фликс с намерението да направим евтино пътуване до някой близък град с влак,но виждам,че  и до Любек има уд0бни и евтини автобуси за еднодневна разходка:

m-20.png

Връзка към мнение

Току що се връщаме от Хамбург. Наистина е по-топло от Берлин, примерно. И много по-красиво.

Два дни бяхме, ами... покрай коледните базари не ги усетихме, да ти кажа.

Готин град, като се има предвид, че е бил опожарен до дъно в края на войната!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Хамбург и околността могат да се запълнят много повече от 3 дена. Въпросът е кой какво харесва.

Януари месец може да не е -10 като в България, но покрай водата си е студено, да не се лъжем.
Иначе има варианти на закрито: Морският музей, Миниатюрите, Елбфилхармонията, Шокомузеят, разходка с лодките на градския транспорт, различни църкви, гледане на мюзикъл, т.н. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Идея къде да идем един следобед с тръгване  Sonthofen?

С кола съм и 1-2 часа път в посока от това градче  е радиуса на обхват. Наоколо май няма нищо интересно, ако не броя ски пистите.

Мислих за Лихтенщайн, но май не си струва много ходенето за 2-3 часа престой, някоя идея?

Връзка към мнение
преди 18 минути , Alexander каза:

Идея къде да идем един следобед с тръгване  Sonthofen?

С кола съм и 1-2 часа път в посока от това градче  е радиуса на обхват. Наоколо май няма нищо интересно, ако не броя ски пистите.

Мислих за Лихтенщайн, но май не си струва много ходенето за 2-3 часа престой, някоя идея?

Бодензее?

Връзка към мнение

Това е цяла зона, ако може нещо по-точно. Сега гледам, че на по 20-30км в ляво и надолу е Австрия има красиви баири, та може да идем друг късен следобед и до там.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.