Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Германия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Германия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко бързо пътуват ICE влаковете между Мюнхен и Франкфурт?

- Какво е работното време на Deutsche Museum в Мюнхен?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Заслужава ли си Октобърфест?

- Къде да спим в Хамбург?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него.

Препоръчани мнения

Това е информацията от официалния сайт цък 

Хамбург е разделен на зони ABCDE, така че трябва да видиш в коя зона попадате.
Има дневна карта (от 9 часа нататък) за 6,5 евро (хубавото е, че я има и в групов вариант и става още по-изгодна).

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Някой може ли да ми каже от къде се резервират билети онлайн за двореца и парка Сан Суси в Потсдам?

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Още един бърз въпрос....

Как да се придвижа от ЖП гарата във Франкфурт до летището, откъдето летят УИЗ ?

Преди бяха от Франкфурт Хан, откъдето съм летял, но сега май са се преместили от Франкфурт / което май значи централното летище.../

Връзка към мнение
преди 4 минути , stanimir каза:

Точно така,  вече са на централното летище. С влак :

https://kiwitaxi.com/blog/how-to-get/frankfurt-airport-city-center/

Благодаря ти, Стан

Връзка към мнение

Някой може ли да помогне с най-евтиния обществен транспорт от Хамбург до Меминген и обратно?

Връзка към мнение
Преди 1 час, noshtna_ptica каза:

Някой може ли да помогне с най-евтиния обществен транспорт от Хамбург до Меминген и обратно?

   Аз бих ползвала това.  И ако сте четирима ще ви излезе под 20€ на човек. Неудобството е само, че ще пътувате 12-13 часа и с прекачвания.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Чудя се дали да не направя обиколка за няколко дни в района на Фридрихсхафен с кола под наем. Ако базата е във Фридрихсхафен, какво си заслужава най-много наоколо? Мисля си за Лихтенщайн и Нойшванщайн. Друго?

 

Благодаря предварително 🙂 

Връзка към мнение
преди 1 час, Eva eva каза:

Здравейте! Чудя се дали да не направя обиколка за няколко дни в района на Фридрихсхафен с кола под наем. Ако базата е във Фридрихсхафен, какво си заслужава най-много наоколо? Мисля си за Лихтенщайн и Нойшванщайн. Друго?

 

Благодаря предварително 🙂 

Лихтенщайн е губене на време. Предлагам Линдау, Равенсбург, Меерсбург, Констанц,  Щайн ам Рейн, Сен Гален, Кемптен...

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

На 22.06 кацаме в Дортмунд в 08:15 ч. От там трябва да стигнем до централната гара на Кьолн, за да се помотаме в района на Кьолнската катедрала.

Кой вариант за транспорт е най-удачен и евтин?

Гледахме първо опцията с автобус и метро от летището до ZOB Дортмунд и после Flixbus до Кьолн, но часът на тръгване на Flixbus е малко рисков и може да не успеем да го хванем.

Отделно има Airport Express и шатъл от летище Дортмунд до централна гара Дортмунд, но шатълът е 9 евро, а Airport Express  не разбирам на каква цена и на какъв интервал от време е.

5 човека сме, групов билет също ни урежда.

Ако се спрем на вариант без Flixbus, билетите за Дойче Бан трябва ли предварително да ги взимаме?

Връзка към мнение
преди 1 час, Яничка каза:

На 22.06 кацаме в Дортмунд в 08:15 ч. От там трябва да стигнем до централната гара на Кьолн, за да се помотаме в района на Кьолнската катедрала.

Кой вариант за транспорт е най-удачен и евтин?

Гледахме първо опцията с автобус и метро от летището до ZOB Дортмунд и после Flixbus до Кьолн, но часът на тръгване на Flixbus е малко рисков и може да не успеем да го хванем.

Отделно има Airport Express и шатъл от летище Дортмунд до централна гара Дортмунд, но шатълът е 9 евро, а Airport Express  не разбирам на каква цена и на какъв интервал от време е.

5 човека сме, групов билет също ни урежда.

Ако се спрем на вариант без Flixbus, билетите за Дойче Бан трябва ли предварително да ги взимаме?

Повдигам темата, че ни е важно питането на @Яничка

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За влака Дортмунд - Кьолн, ако не намерите по-евтин вариант с автобус, може да използвате Rheinland-Pfalz-Ticket

За 5 човека струва 45 евро, т.е. 9 евро на човек. Билетът важи до 03ч на следващия ден за провинция Северен Рейн-Вестфалия. Няма нужда да го купуваш предварително.

 

Rheinland-Pfalz ticket

 

SchönerTagTicket NRW

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Childish каза:

За влака Дортмунд - Кьолн, ако не намерите по-евтин вариант с автобус, може да използвате Rheinland-Pfalz-Ticket

За 5 човека струва 45 евро, т.е. 9 евро на човек. Билетът важи до 03ч на следващия ден за провинция Северен Рейн-Вестфалия. Няма нужда да го купуваш предварително.

 

Rheinland-Pfalz ticket

 

SchönerTagTicket NRW

Правилно ли разбирам, че билета може да се ползва само за влак т. е в него не се включва градския транспорт в Кьолн? 

А евентуално от летището в Дортмунд до централната им гара и от там до Кьолн? 

Ние открихме цена на Фликсбус 6 Евро до Кьолн и поне още 2.50 Евро от летището до гарата, та този билет май ни устройва. 

@Яничка

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 minutes ago, mililia said:

Правилно ли разбирам, че билета може да се ползва само за влак т. е в него не се включва градския транспорт в Кьолн? 

А евентуално от летището в Дортмунд до централната им гара и от там до Кьолн? 

Ние открихме цена на Фликсбус 6 Евро до Кьолн и поне още 2.50 Евро от летището до гарата, та този билет май ни устройва. 

@Яничка

Много често Фликсбус е по-евтин от ДБ. Немалко немци си купуват карти за отстъпки от ДБ и гъвкавостта на разписанието ги кара да продължават да си пътуват с ДБ.

Само проверете къде точно спира този автобус в Кьолн.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Планирам нещо от сорта Мюнхен-Залцбург-Виена късен Декември (2ма човека).

 

Как стой въпроса с кола под наем и сняг? Струва ли се да се наеме за част от пътя или с влакове/автобуси е по-лесно и безпроблемно?

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, anita82 каза:

Планирам нещо от сорта Мюнхен-Залцбург-Виена късен Декември (2ма човека).

 

Как стой въпроса с кола под наем и сняг? Струва ли се да се наеме за част от пътя или с влакове/автобуси е по-лесно и безпроблемно?

Вземи за 2 души Бавария карта за деня, когато пътуваш до Залцбург. Тя включва влаковете до там, без интерсититата. С такава карта ходиш и до Фюсен и замъците. 

За другите дни нормални градски карти за Мюнхен от всяко Лото и транспортните центрове. Ресторант Александър и разбира се бира в двора на най-прочутата бирена къща. Вурстчета, печено месо с кожа и печен леберкез на малкото пазарче до Кметството. Ох! И пак там пазар за мама в магазин, за който ще ти пиша.

За Залцбург също вземи карта за автобусите от автомат на автобусната спирка на гарата. До Виена - влак, освен ако не решиш да правиш тур по Австрия.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

До магазинчетата с вурстчета при Кметството е магазин-аутлет на Гари Вебър. В рамките на няколко дни по два пъти на ден пускаха нови намаления, с голям процент. Аз от години ползвам тази марка и направих нов куфар с кожено сако и яке, шлифер, блузи, панталони и т.н. на многоо добра цена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам 2 дни за Шверин, Люнебург и Любек, с обществен транспорт.

Как ще ми препоръчате да ги комбинирам, с максимално пестене на време и евра за транспорт?

Връзка към мнение
преди 4 часа, noshtna_ptica каза:

Имам 2 дни за Шверин, Люнебург и Любек, с обществен транспорт.

Как ще ми препоръчате да ги комбинирам, с максимално пестене на време и евра за транспорт?

Задължително включи Шверин за един ден с Фликсбуса за по 5 евро на посока , и там вече семо пеша.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Преди 1 час, noshtna_ptica каза:

Някой може ли да помогне с линк за фестивалите в Германия?

Какви фестивали по-точно? Никога не съм търсила списък, но сега само с един бегъл поглед ми изскочи това... Не знам доколко е пълен

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.