Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Германия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Германия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко бързо пътуват ICE влаковете между Мюнхен и Франкфурт?

- Какво е работното време на Deutsche Museum в Мюнхен?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Заслужава ли си Октобърфест?

- Къде да спим в Хамбург?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него.

Препоръчани мнения

Към тези добавям Линдау, Фюсен, Сен Гален.

Ако е ветровито висящият мост при Ройте ин Тирол може да е затворен. Ако е мъгливо пък не си струва бъхтенето до горе, понеже нищо няма да видите. Ако пък просто ви се разхожда, може да отидете и до Heiterwangsee. През другите сезони има корабче за разходка по езерото и свързаното с него Plansee. На брега на Heiterwangsee има и хотел с кафе-ресторант, където може да се отбие човек да се постопли след хубава разходка по брега, да хапне или пийне нещо. Много спокойно и релаксиращо място е.
Ако пък ви се иска нещо културно-историческо и вече сте били в замъците наоколо, Резиденцията в Кемптен много си заслужава да се види. И катедралата в Кемптен, и площада с Кметството в стария град.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за идеите, със сигурност един късен следобед ще идем до Кемптен, а друг ден по обед/следобед до Neuschwanstein. Не знаех, че този замък  е точно там, а съм го виждал по снимки и със сигурност ще ми хареса.

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 3 часа, Shlosera каза:

Кои са най - изгодните коли под наем в Германия? Трябва ми кола за три дни от Летище Франкфурт, за дати 24-27.07

Няма как да се отговори на подобен въпрос с конкретен отговор. Влизаш в rentalcars, autoeurope, billiger-mietwagen.de и търсиш.

Аз съм вземал евтина кола от buchbinder, тънкажни са budget и enterprise.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 8.02.2020 г. в 17:16, Alexander каза:

Благодаря за идеите, със сигурност един късен следобед ще идем до Кемптен, а друг ден по обед/следобед до Neuschwanstein. Не знаех, че този замък  е точно там, а съм го виждал по снимки и със сигурност ще ми хареса.

 

Не пропускайте Hohenschwangau, който до Neuschwanstein и е много по-красив отвътре.

Neuschwanstein е красив само отвън , вътре няма кой знае какво да се види, обиколката е само с група за 30 минути и е под час. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 8.02.2020 г. в 15:37, iaia_mama каза:

Към тези добавям Линдау, Фюсен, Сен Гален.

Ако е ветровито висящият мост при Ройте ин Тирол може да е затворен. Ако е мъгливо пък не си струва бъхтенето до горе, понеже нищо няма да видите. Ако пък просто ви се разхожда, може да отидете и до Heiterwangsee. През другите сезони има корабче за разходка по езерото и свързаното с него Plansee. На брега на Heiterwangsee има и хотел с кафе-ресторант, където може да се отбие човек да се постопли след хубава разходка по брега, да хапне или пийне нещо. Много спокойно и релаксиращо място е.
Ако пък ви се иска нещо културно-историческо и вече сте били в замъците наоколо, Резиденцията в Кемптен много си заслужава да се види. И катедралата в Кемптен, и площада с Кметството в стария град.

Посетих всичко планувано, даже преизпълних плана. Освен замъците, видяхме Кемптен, Лихтенщайн и Сен Гален , като последния изобщо не бе плануван, но ми хареса много. Времето беше супер в дните в които обикаляхме.

 

Не знам дали е известно, но онлайн винетка за Австрия не може да се купи, току така. Само, ако ще се използва след  15 или 17 дни напред в бъдещето, такава тъпотия не бях виждал и не мога да повярвам, че съществува в наши дни. Та си търсихме по селата от къде да купим.

 

В Швейцария карахме извън магистралите, за да не плащаме 50 франка -годишна винетка за половин ден употреба. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
  • 1 година по-късно ...

Някой може ли даде съвет, къде да хапнем късно вечерта в Кьолн?

Ще сме в града най-вероятно към 20.30 - 21 ч. Гледах една бирария до катедралата, но знам ли до колко часа приемат поръчки в кухнята...

Предварително благодаря!

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, Може ли някой дами каже как най-лесно и най-евтино да се предвижа от летището Кьолн-Бон, където кацат Райън  до центъра на Бон, където да го разгледам за няколко часа,  и после до центъра на Кьолн.

Връзка към мнение
преди 27 минути , ruwenzogy каза:

Здравейте, Може ли някой дами каже как най-лесно и най-евтино да се предвижа от летището Кьолн-Бон, където кацат Райън  до центъра на Бон, където да го разгледам за няколко часа,  и после до центъра на Кьолн.

На първо четене, а и като на фен на DB, погледнах първо тук:

 

https://www.thetrainline.com/en/train-times/koln-bonn-flughafen-to-koln-hbf?gclid=CjwKCAjwpqCZBhAbEiwAa7pXedOB6qyZqdbaQM8S02FHfwm0sNP0P9n6HIzdxL0YdWwMMcvO6j9nCBoC-ekQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Дава информация, ако решиш да минеш първо през Кьолн. Оттам пък в зависимост от времето и интересите, пак с влак, за 30-ина минути се стига до Дюселдорф, "Миланото" на Германия.

Разбира се, ще се огледам и за предпочитания вариант от Летище до Бон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Anna Kalinovska каза:

На първо четене, а и като на фен на DB, погледнах първо тук:

 

https://www.thetrainline.com/en/train-times/koln-bonn-flughafen-to-koln-hbf?gclid=CjwKCAjwpqCZBhAbEiwAa7pXedOB6qyZqdbaQM8S02FHfwm0sNP0P9n6HIzdxL0YdWwMMcvO6j9nCBoC-ekQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Дава информация, ако решиш да минеш първо през Кьолн. Оттам пък в зависимост от времето и интересите, пак с влак, за 30-ина минути се стига до Дюселдорф, "Миланото" на Германия.

Разбира се, ще се огледам и за предпочитания вариант от Летище до Бон.

Аз пристигам сутринта на летището, и понеже нощувката ми е Кьолн, искам първо да разгледам Бон, и после привечер да отида в Кьолн. В Дюселдорф съм бил и не ме интересува.

Връзка към мнение
На 9.09.2019 г. в 22:35, ili каза:

 


Другото, което не ми е ясно е ще успея ли да посетя замъка между Кьолн и Бон,

Някой знае ли нещо за този замък - как се казва и къде се намира по-точно ?

Връзка към мнение
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

Може ли някой дами каже как най-лесно и най-евтино да се предвижа от летището Кьолн-Бон, където кацат Райън  до центъра на Бон, където да го разгледам за няколко часа,  и после до центъра на Кьолн.

Кой ден летиш? На 22.09. и аз летя и може да се запознаем, ако летим с един полет. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Pantelej Putnik каза:

Кой ден летиш? На 22.09. и аз летя и може да се запознаем, ако летим с един полет. 

Аз летя на  13 октомври.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 9.06.2022 г. в 11:50, dunaika каза:

Някой може ли даде съвет, къде да хапнем късно вечерта в Кьолн?

Ще сме в града най-вероятно към 20.30 - 21 ч. Гледах една бирария до катедралата, но знам ли до колко часа приемат поръчки в кухнята...

Предварително благодаря!

Която и да е кръчма в Стария град. Всъщност бих уважила поне три - четири последователно в една вечер, както съм го и правила.. Просто всички са добри, както и диско клубовете.

Връзка към мнение

@ruwenzogy, на сайта на летището предлагат автобус: SB 60, Cologne Bonn Airport – Main Station Bonn 

За съжаление, отдавна съм забравила и малкото немски, който някога съм ползвала, и не мога да съм ти полезна с подробна информация. 

Дано някой да успее. 

Това е сайта, към който насочват за повече информация.

За съжаление, всички детайли са на немски (или поне аз до там стигнах). 

 

От децата знам, че има редовна автобусна линия между Бон и летището. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, ruwenzogy каза:

Някой знае ли нещо за този замък - как се казва и къде се намира по-точно ?

Burg Wissem ли? 

 

Или някой от тези https://www.outdooractive.com/de/schloesser/region-koeln-bonn/schloesser-in-der-region-koeln-bonn/21862543/

Връзка към мнение
На 19.09.2022 г. в 14:35, ruwenzogy каза:
На 9.09.2019 г. в 22:35, ili каза:

 

Някой знае ли нещо за този замък - как се казва и къде се намира по-точно ?

 

Aз не разбрах за кой замък между Кьолн и Бон става дума? Ама да дам моите "5ст" по въпроса 
То, въобще, покрай Рейн замъци да искаш – кой здрав-прав, кой в руини. А между Кьолн и Бон има няколко, но са все малки и бих казала невзрачни на фона на мастодонтите на фамилия Хоенцолерн, примерно.
Ето няколко:

= Burg Graurheindorf е в северозападния край на Бон и е малък, даже ми прилича повече на... примерно, къща на някой дребен и обеднял аристократ от преди поне 100 години 

= Burg Lede – той се намира в края на Бон, в най-старата му част Bonn-Vilich. Той е малко по-голям, но е добре поддържан и е доста красив, като от хубава илюстрация от някоя приказка  Семейство фон Лое все още си живеят в него, но освен, че живеят, очевидно и добре да се възползват от красивия си исторически имот – имат си магазин за сувенири, винарска изба, отвреме на време уреждат частни събития – сватби или бизнес срещи, уреждат дегустации на вино или изложби. Понякога дори, през уикендите, допускат малки групи на посещение в част от помещенията. Градината им също е много добра.

= замъкът Brühl всъщност е голям комплекс от два двореца Аугустусбург и Фалкенлуст с много добре оформени и поддържани градини и паркове. Мисля, че е в списъка на ЮНЕСКО.
= Обаче малко преди Бон или пък малко след Бон (ако се върви срещу течението на Рейн), зависи кой накъде се е запътил, на хълма Дракенфелс е кацнал замъкът Drachenburg - в него има от всичко - мебели, картини, шпаги и патлаци, доспехи, по двора китки, от прозорци и тераси - гледки. До него може да се стигне пеша по една алея по баира нагоре или с фуникуляр, за тези дето им идва много зор. Мисля, че за фуникуляра беше валиден дневния регионален билет Северен Рейн Вестфалия. Замъкът не е много голям, но не е и много малък. От прозорците му, както казах, се вижда Рейн долу и над хълмовете отсреща, а още малко по-нагоре от замъка, съвсееем на ръба на хълма е направена голяма панорамна тераса с кафе-ресторант и пейки, зад които стърчат останките от още по-стар „бург“. От терасата се откриват широки панорамни гледки над Рейн, селца и градчета, лозя, замъци... Пий бира или кафе, яж нещо, снимай на воля и се кефи, колкото ти душа иска. Само не забравяй, че фуникуляра има работно време, като на замъка. Хубаво е, струва си да се види.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 20.09.2022 г. в 0:05, iaia_mama каза:

 Мисля, че за фуникуляра беше валиден дневния регионален билет Северен Рейн Вестфалия.

 


 

Ако купя този билет в петък, в събота до сутринта в 3.00 ли важи или all long day.  Нещо се изгубих в превода....

Връзка към мнение
преди 5 часа, kakadu каза:

Ако купя този билет в петък, в събота до сутринта в 3.00 ли важи или all long day.  Нещо се изгубих в превода....

Ако билетът се купи за петък, важи от 09ч сутринта в петък до 03ч през нощта в събота. Ако се купи за събота, неделя и официални празници, тогава важи от 00ч на започващия ден (събота, неделя или празничния ден) до 03ч на следващия.
Важи за до 5 души, които пътуват задължително заедно и важи за всички видове транспорт без таксита, корабчета, планински лифтове, нощни, международни и скоростни влакове.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Ще кацаме на Меминген от пловдив в 20:00 в петък, през декември. Не съм сигурна кой автобус ще успеем да хванем до Мюнхен, но явно ще пристигнем след 22:00 ч.

Въпросът ми е: До колко часа работи градския транспорт и по-специално S-бана, че съм харесала хотел на няколко спирки от гарата?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.