Прескочи до съдържание

Круиз в Югоизточна Азия


Препоръчани мнения

На 27.07.2018 г. в 13:47, margo каза:

Da Bo, много благодаря!

Правилно ли се ориентирам, че круизният терминал всъщност е много близко до МБС, някъде около 4км? Ако е така, възможно ли е това разстояние да се вземе пеш (съжалявам, ако въпросът ви се стори абсурден, но ако например в Европа маго да ходя километри пеша и да ми бъде приятно, то в Дубай това е немислимо; реално нямам представа как е в Сингапур и за това питам)?

Mоже пеша ,ние така направихме.Cамо дето отнема време (поне 1 час)!

Връзка към коментар

За нея да, но по принцип, като се има предвид, че едва преди седмица слезнах от моя круиз, не е късно 😉. То и по принцип никога не е късно човек да напише собствени впечатления за собствени преживявания. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ох, все не намирам време, но утре ще опитам да разкажа подробно.

Люба, мисля че не сме били по един и същи маршрут ( само корабът е същият)- четох ваши коментари в един друг форум.

Магеланците много ми помогнаха. DaBo, ако не ви бях послушала за организирана корабна екскурзия от пристанището до КЛ, щяхме да търсим полети от КЛ за Пукет, че да настигнем кораба ( трафикът беше жесток, кораба отплава с час закъснение заради нас.)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, да, видях, че е другата врътка на кораба, аз мисля да пиша основно за Сингапур, понеже бяхме повечко време и ходихме на повечко места. За другите спирки няма какво да споделя ,бяхме все с корабни екскурзии, тук хората са къде по-по-запознати. 

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Ще се опитам да споделя най-съществените си впечатления от това пътуване.

 

  1. Много се радвам, че избрах полет през Амстердам. Имахме един цял ден в този град /12 часа/. Ходихме на музей, разгледахме града, забавлявахме се. В друг случай не бих отишла специално до там.

  2. Сингапур е едно наистина много добре хубаво  място. Радвам се, че избрахме Marina Bay Sands (клубната стая оправдава цената си на 100%- храната и напитките в Бистро 55, високият етаж,  интериора)- първо, защото ми е мечта, още откакто четох разказа на Роже, второ защото даде на престоят ни в Сингапур един наистина луксозен привкус. Може би прекалихме с такситата- метро мрежата е много добре уредена.

  3. Корабът Коста Фортуна- Аз не съм критерии, тъй като това бе за нас първи круиз.  Персоналът е на ниво, сред пътниците + ние двамата, не бяхме повече от 10 души българи, като ние не общувахме с тяхната група, те бяха на екскурзия от Скопие или нещо такова. Туристите на кораба са предимно азиатци /китайци, панджаби/- честно казано, на моменти се чувствах горда, че съм европейка, от културата и възпитанието си. Съотношението цена/качество е релевантна.

  4. Кулите Петронас в Куала Лумпур- втората осъществена мечта, още от 2005, когато гледах Клопка. Пещерите Бату- приятно изненадана съм. Маймунките, ах маймунките…. Както казах, добре, че послушах Да Бо и ползвахме екскурзия от кораба. В КЛ трафика не е за подценяване.

  5. Лангкави- Sky Bridge- бяхме блокирани горе 4 часа- проблем с лифта. Гледката е запомняща се, заслужава си. Тук сгреших с корабната екскурзия- можехме да се само организираме.

  6. Пукет- островът на Джеймс Бонда, лагуните, да плажуваш на мъничък остров в средата на морето с малко хора на него- всичко това бе включено в корабната екскурзия и си заслужаваше всеки цент. Два дни бяхме в Пукет, кораба бе акостирал на Патонг. Самият Пукет не е по моят вкус.

  7. Пенанг- разходихме се сами,не ми хареса.

  8. О. Сентоса- прекрасно място. Не съжалявам, че направих компромис със ZOOто за сметка на Сентоса.

 

Отново благодаря на всички за полезните съвети. Без вас, това пътуване нямаше да бъде толкова добре организирано.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.