Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Хората си имат принципи (по скоро процедури) и ги спазват, те японците ги нямат за престъпници, но и на тях искат визи и пръстови отпечатъци (поне до скоро, сега не знам как е).

 

Споделих впечатление и изненада, на фона на това което бях чел по въпросите за визите.

 

Все пак имат процедура за всеки различен тип виза, не при всички ще Ви снемат пръстови отпечатъци.

Скоро, скоро, колко да е скоро...до 1988 г. 

 

http://www.dhs.gov/visa-waiver-program-requirements

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не исках да споря, а смао да споделя лично впечатление. Да се аргументирам защо мисля така.

Ами бях чел дори и тук за процеса по издаването на туристическата виза за САЩ. Бях се приготвил да загубя доста време и нерви докато се сдобия с този документ, че дори и се замислих дали няма да ми откажат. 

 

Времето което загубих се изразяваше в 15 минути попълване на DS-160 за мен и съпругата, 10 минути за снимки във фотото, още 10 минути в ПИБ за таксата, 45 минути вчера за интервюто (което насрочих преди седмица и което беше точно 2 минути) и 5 минути днес да си взема паспортите от офиса на куриера. Не съм се занимавал с банкови извлечения и служебни бележки от работодатели. Предоставих 2 нотариални акта и и копия на актовете за раждане на нас и децата. 

 

Бях обслужен бързо, любезно и с усмивка. Сравнявай го с с последния път, когато трябваше да вадя документи в общината съм повече от доволен. 

 

За съжаление имаше и неща, които ме подразниха, но те бяха предизвикани от други кандидати за виза. 

Който е ходил знае, че в рамките на час минават около 30-40 човека. Е от тях 10-15 не носеха снимки, 5тима не бяха разпечатили confirmation страницата от DS 160. Двама не носиха вносната бележка от банката. Двойка от гр.Стамболийски не си носеше задграничните паспорти дори и на въпроса на момчето, което първоначално взима документие "Ако консула Ви даде виза, къде ще Ви я сложи", те отговориха, ами ако ни даде ще ги донесем. Студентче, което учи в Холандия, имаше претенции за изпращането на паспорта, защото си пътувал в неделя за Холандия (това дори преди да го одобрят за виза). Господин със скъп костюм държеше да знае още в началото, колко точно време ще му отнеме, защото имал среща. Друг държеше да му кажат къде може да изпуши една цигра. Като прибавя и 3-4 субекта, които може би поради факта, че неделя беше преди 4 дни, не се бяха къпали, пък за анцузите, които носеха с неясен оригинален цвят съвсем нямам думи. 

Та въпреки всичко написано по горе всички бяха изслушани от съответния консул.

 

Между другото мисля, че двойката без паспорти получи визи, това ме изненада най-приятно.

 

Това беше моя сблъсък с ваденето на туристическа виза и не виждам причина да не съм доволен. Отне ми по-малко време отколкото да спра от движения и снема от отчет един стар лек автомобил (въпреки че от него искарах пари, докато за визите изхарчих :) )

Редактирано от Калин Цеков
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

То отношението на кандидатите много зависи от резултата, което е нормално. Ако е положителен си склонен да простиш дребни неточности и неудобства. Ако е отрицателен обратното - всеки недостък се увеличава в пъти :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз имам една "теория на конспирацията", свързана с квотите :triniti:

Ако условно приемем, че се нулират всеки месец на н-то число, вероятността за получаване на виза (ако отговаряте на условията) може да е по-висока в началото на броенето. Ако може да се изведе една статистика за успеваемост, като функция от датите на интервюто, би било интересно какъв резултат ще излезе.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Доказано е емпирично, че отказите са изкуствено завишени., за да се преследва конкретен процент над нивото за безвизов режим. Такава е международната им политика.

Би било прекалено грубо да се нулира на годишен принцип, защото последните месеци биха били чиста сеч, и би привлякло вниманието. По-лесно е да се занулява на по-кратък период, за да изглежда по-произволно.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако имаш линк към емпирично доказаното твърдение пусни го моля, ще ми е интересно да го прочета. 

 

Те и без това предоставят данните на годишна база, а не месечна. При 15% откази няма нужда от чиста сеч, не говорим за 2-3%

Връзка към коментар

Защо мислиш, че се нулират месечно? Освен това, процентът на откази за българи е доста висок, презастраховат се с откази ли?

 

Интересна статистика, касаеща В - визите - защо е пълно със страни, които имат безвизов режим с САЩ???

 

Единствения вариант, които може да даде обяснение е, че тъй като безвизовия режим важи за 90 дни пребиваване,  това са хора искали туристическа виза с идеята да седят повече от 3 месеца.

 

 

Това обяснява и моето мнение по-нагоре за визите на Японците. Мой роднина (вече американски гражданин) се ожени за японка (2001 год) в САЩ и от немарливост не подадоха документи навреме и й изтече визата, за което й наложиха глоба и забрана да влиза в страната за срок от 5 години (тъй като тя беше вече в страната и имаха дете(американски гражданин) реално тя не можеше да напусне страната). След намесата на адвокати и обжалвания след около 2 години, японката също получи гражданство, но през този период, ако беше напуснала страната нямаше да може да се върне до изтичане на 5 годишния период. (Това го разказах единствено във връзка с мнението ми, че доскоро и японците имаха визи).

Редактирано от Калин Цеков
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Интересна статистика...

 

Със сигурност.

 

ANDORRA   0.0%

ARGENTINA   1.4%

AZERBAIJAN   13.5%

CROATIA   6.1%

FINLAND   14.5%

FRANCE   18.8%

GREAT BRITAIN AND NORTHERN IRELAND   19.4%

LITHUANIA   37.7%

MOZAMBIQUE   4.0%

NORWAY   21.4%

SAN MARINO   100.0%

URUGUAY   1.8%

 

 

За мен обяснението е едно: има някакъв филтър, вероятно неофициален, който се задейства преди изобщо желаещите да подадат документи за виза.

Връзка към коментар

Интересна статистика, касаеща В - визите - защо е пълно със страни, които имат безвизов режим с САЩ???

 

Единствения вариант, които може да даде обяснение е, че тъй като безвизовия режим важи за 90 дни пребиваване,  това са хора искали туристическа виза с идеята да седят повече от 3 месеца.

 

 

Това обяснява и моето мнение по-нагоре за визите на Японците. Мой роднина (вече американски гражданин) се ожени за японка (2001 год) в САЩ и от немарливост не подадоха документи навреме и й изтече визата, за което й наложиха глоба и забрана да влиза в страната за срок от 5 години (тъй като тя беше вече в страната и имаха дете(американски гражданин) реално тя не можеше да напусне страната). След намесата на адвокати и обжалвания след около 2 години, японката също получи гражданство, но през този период, ако беше напуснала страната нямаше да може да се върне до изтичане на 5 годишния период. (Това го разказах единствено във връзка с мнението ми, че доскоро и японците имаха визи).

За първото мисля, че си прав. Също така обърнете внимание относно високите проценти при безвизовите държави: Adjusted visa refusal rates for nationals of Visa Waiver Program countries reflect only visa applications submitted at U.S. embassies and consulates abroad. They do not take into account persons who, under the Visa Waiver Program, travel to the U.S. without visas. Visa Waiver Program country refusal rates therefore tend to be higher than they would be if the Visa Waiver Program travelers were included in the calculation, since such travelers would in all likelihood have been issued visas had they applied.

 

Относно твоя роднина: при сключен брак не говорим за туристическа виза, каквато се обсъжда в темата. 

Редактирано от Мрън
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

B-визите, доколкото прочетох в "Wikipedia", са два вида - В-1 и В-2. Съответно - бизнес-виза и туристическа виза.

На мен ми е интересно по какво Андора се различава от Сан Марино... :)

Връзка към коментар

B-визите, доколкото прочетох в "Wikipedia", са два вида - В-1 и В-2. Съответно - бизнес-виза и туристическа виза.

На мен ми е интересно по какво Андора се различава от Сан Марино... :)

Visitor visas are nonimmigrant visas for persons who want to enter the United States temporarily for business (visa category B-1), tourism, pleasure or visiting (visa category B-2), or a combination of both purposes (B-1/B-2).

 

Граждани на държави от visa waiver програмата могат да пътуват както с цел бизнес, така и туризъм. 

Връзка към коментар

 

 

Относно твоя роднина: при сключен брак не говорим за туристическа виза, каквато се обсъжда в темата. 

 

Преди да се оженят японката беше именно с туристическа виза, нейния срок беше изтекъл, за това си позволих да я спомена тук. Тя трябваше веднага след сватбата да подаде някакви документи, а тя реши да продължи да пребивава с туристическата виза. Оттам тръгна проблема.

 

Относно отказите, четох преди два три месеца, че за държавите които не са във Visa Waiver Program, ако отказите паднат под определен процент (мисля че беше 10, но не съм сигурен), въпроса с визите за тази държава трябва да бъде вкаран за разглеждане от сената. Вече те решават какво да се случи и дали да паднат визите. Ако отказите са над този определен процент, не са длъжни въобще да се занимават с въпроса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

С Нюланд в София ще се обсъжда идея за нов критерий за отпадане на визите

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2016/01/14/2685921_s_njuland_v_sofiia_shte_se_obsujda_ideia_za_nov/

 

 

Сега критерият е в съответната държава отрицателният отговор от консулските служби на молби за визи да паднат под 3%. Новата идея, лансирана във Вашингтон, била режимът да се обвърже с процента на оставащите в САЩ след изтичането на визата.

 

 

Въпреки похарчените милиони долари, още не е известно колко чужденци от държави с визов режим остават и след разрешения срок, разказа неотдавна "Ню Йорк таймс".

Връзка към коментар

Ами така бях разбрала. И това ме спираше да кандидаствам. Ако съм сигурна, че няма да ми "цапат" паспорта,  може да ходя да се унижавам за виза.

Не каза дали се престраши за визата:) Ако да - разкажи, че да се пробвам и аз, моля!

Връзка към коментар

Не каза дали се престраши за визата :) Ако да - разкажи, че да се пробвам и аз, моля!

Ох от 2-3 дни съм попълнила формуляра и трябва да натисна един бутон, да си платя таксата и да ходя на интервю.

И отлагам....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ох от 2-3 дни съм попълнила формуляра и трябва да натисна един бутон, да си платя таксата и да ходя на интервю.

И отлагам....

Този формуляр изглежда може да се попълва с прекъсвания във времето и да си го запеметиш и когато решиш да си го пратиш? Или?

Връзка към коментар

Да, пази се 30 дни - има уникален номер, който си записваш, имаш и security questIon и така може да си го допълваш. Но е съкратен отпреди няколко месеца доколкото видях (напр. не ме питаха кои страни съм посетила през последните 5г) и на практика, ако имаш данните си под ръка, може да го попълниш бързо (под час).

А ако искаш, можеш да си го запазиш като файл - ако знаеш, че до 30 дни няма да го потърждаваш - и по-късно да го заредиш от файла.

 

На мен проблемът ми е, че само ще си загубя времето и ще ми кажат, че съм потенциален имигрант. Не само нямам никакво намерение да се заселвам в САЩ и то нелегално. но и нямам особено желание да ходя там.

"За"-то е, че ще съм в Мексико и после ще ми трябва полет - или за Европа, или за Южна Америка, а от САЩ ще имам повече възможности.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Но е съкратен отпреди няколко месеца доколкото видях (напр. не ме питаха кои страни съм посетила през последните 5г) и на практика, ако имаш данните си под ръка, може да го попълниш бързо (под час).

Не е променен. Във връзка с отговорите според мен са и следващите въпроси. Например при мен го имаше това за посетените държави, а при съпругата не. Същото беше за предишна месторабота, образование, познания в областта на оръжието и експлозивите и т.н. Моят въпросник беше почти двойно на нейния.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е променен. Във връзка с отговорите според мен са и следващите въпроси. Например при мен го имаше това за посетените държави, а при съпругата не. Същото беше за предишна месторабота, образование, познания в областта на оръжието и експлозивите и т.н. Моят въпросник беше почти двойно на нейния.

 

А-ха, да не би да е по пол тогава.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Не каза дали се престраши за визата :) Ако да - разкажи, че да се пробвам и аз, моля!

Да, не само се престраших, но и имам вече виза.

Оказа се, че притесненията са ми били напълно излишни.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.