Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Подновяването на изтекла виза е съвсем различно и като процедура и като условия. Като цяло не е необходимо явяване, а само изпращане на паспорта по пощата. Аз доколкото схващам става въпрос за първа виза.

В случая, за който споменах, синът ми беше повикан на интервю. И въобще не беше различно като процедура и като условия.(Казвам го от опит, защото едновременно вадихме и първа виза на друг член на семейството.) Само дето трябваше да се попълва повече информация за предишната виза и предишните пътувания. Но никакви проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега гледам че има полети от Куба до Майами и се замислих дали да не пробвам да ги съчетая. Мислите ли че има проблем за виза за САЩ ако преди това съм бил в Куба? Или проблем за виза за Куба при положена в паспорта виза за САЩ?

 

При мен е малко по-специално, понеже аз съм единственият от хората с които ще пътувам, който има нужда от виза. Останалите са французи и нямат. Виза ще вадя от посолството в Париж ако се конкретизират нещата и решим да заменим Мексико с Флорида. Пътуването ще е декември 2015 г така че има време де... 

Ъъъ, мисля, че не може да използваш полетите от Маями до Куба или обратно, тъй-като май са само за оторизирани Американци. Обаче не съм сигурен, ако има от къде да се провери това, би ми било любопитно да разбера и аз как стои въпросът.

Връзка към коментар

Ъъъ, мисля, че не може да използваш полетите от Маями до Куба или обратно, тъй-като май са само за оторизирани Американци. Обаче не съм сигурен, ако има от къде да се провери това, би ми било любопитно да разбера и аз как стои въпросът.

 

Дискутирахме го в друга тема, и да, точно така беше. Не може да яхнеш самолета от Куба до Маями ей така, дори и да имаш виза. Хората май говореха, че да се стигне от Куба до САЩ трябва да завъртиш през Мексико. 

Връзка към коментар

Мисля , че според намеренията на Обама се разрешават дирекните полети , но това важи само за определени категории дипломати и прочие. Нормалните американци засега няма да имат право да летят директно и не сезнае доколко чужди граждани могат да ползват въпросните полети.

 

П.П. Къде сте го разисквали ? :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

OFF "Todos somos Americanos" каза Обама. А дано скоро да либерализира транспорта до там :) иначе в такъв случай май ще се ограничим с Канкун.



 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В случая, за който споменах, синът ми беше повикан на интервю. И въобще не беше различно като процедура и като условия.(Казвам го от опит, защото едновременно вадихме и първа виза на друг член на семейството.) Само дето трябваше да се попълва повече информация за предишната виза и предишните пътувания. Но никакви проблеми.

Да, права си. Сега проверих условията за процедурата Drop Box. Кандидатът е български гражданин, постоянно пребиваващ в България е едно от условията.

Връзка към коментар

Мисля , че според намеренията на Обама се разрешават дирекните полети , но това важи само за определени категории дипломати и прочие. Нормалните американци засега няма да имат право да летят директно и не сезнае доколко чужди граждани могат да ползват въпросните полети.

 

П.П. Къде сте го разисквали ? :)

 

Ето я дискусията, на първа страница има и за кубинската виза и за тези полети: http://magelanci.com/topic/1756-2-месеца-из-сащ-кариби-куба/?hl=%D0%BA%D1%83%D0%B1%D0%B0

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

След всичко изчетено не намирам отговор на въпроса, а именно - има ли някой безработен студент сред вас кандидатствал за виза ( имам билет,ще получа покана от приятели при които ще отседна и които ще ме разходят до Ниагара, и обратно,т.е. за определен период от време съм+покрити разходи от постояно пребиваващи американски граждани:) )

Връзка към коментар

След всичко изчетено не намирам отговор на въпроса, а именно - има ли някой безработен студент сред вас кандидатствал за виза ( имам билет,ще получа покана от приятели при които ще отседна и които ще ме разходят до Ниагара, и обратно,т.е. за определен период от време съм+покрити разходи от постояно пребиваващи американски граждани :) )

 

Има всякакви. Определени профили са по-рискови, но не мисля че има такъв който да ти кажем от воле, че няма да стане :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм студент и ми дадоха виза за 1 год., не можели да ми дадат за повече, защото не съм сигурен.Не бях правил никакви предварителни резервации, само им казах какво искам да посетя, питаха ме какво работят родителите ми и какви са им заплатите и дали съм пътувал и друг път в чужбина.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Как удачно да отидем на интервю, с жена ми (нямаме брак)-заедно или поотделно, в различни дни.

Всъщност при попълването на документите описва ли се с кого  и кога отиваш или всеки за себе си попълва ел.форма и си урежда час за интервю?

Идеята е, ако първият НЕ мине , вторият изобщо да не се харчи...:);)

Връзка към коментар

То по тая логика може първият да мине , а вторият не така, че вървете в пакет , щото нищо сигурно няма в тия визи.

Четох го преди година , но имаше нещо от типа " съвместно съжителство"

Погледни как точно беше във формуляра.

Връзка към коментар

Добър вечер, бих искала и аз да ви попитам нещо относно визите.С моя приятелка решихме да си направим една екскурзия до Лос Анджелис (наистина отиваме там сам на екскурзия). Аз самата съм студентка в Софийския а тя тази година завършва 12 клас.Възнамеряваме да заминем за не повече от десет дена, някъде в средата или края на март.Това че тя има матури през май, а аз сесия юни, дали ще ни помогне с това да им докажем че ще се върнем в България.?

Връзка към коментар

Добър вечер, бих искала и аз да ви попитам нещо относно визите.С моя приятелка решихме да си направим една екскурзия до Лос Анджелис (наистина отиваме там сам на екскурзия). Аз самата съм студентка в Софийския а тя тази година завършва 12 клас.Възнамеряваме да заминем за не повече от десет дена, някъде в средата или края на март.Това че тя има матури през май, а аз сесия юни, дали ще ни помогне с това да им докажем че ще се върнем в България.?

Ако сте под 21, няма как да отидете сами в щатите. Т.е. може да отидете до там, обаче няма да може да се чекирате в хотел, примерно, така, че не съм сигурен как точно стои въпросът ако и двете сте под 21. Ако ти си над 21, не би трябвало да има проблем. Иначе не мисля, че матурите и изпитите в университета са убедително доказателство за каквото и да е, но някой друг студент да каже. Аз лично когато кандидатствах бях самият студент, обаче бях вече за 3-та година в Англия и изобщо... абе само факта, че живеех в Англия ме спаси да не ми дадат отказ, даже самият интервюиращ в посолството си ми го каза това директно. Въобще, при студентите е малко кофти, защото повечето няма как да докажат, че имат трайни връзки със страната, в която живеят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не плаши момичетата, не е чак толкова зле :) Ако са под 18 не могат да се чекират в хотел, от 18 до 21 - зависи от хотела. И кредитната карта :) Задължително на името на една от двете и да е от "популярните"!

Само претенциозните хотели държат на 21те години.

Отделно, вече има други начини за настаняване, които са пределно ясни на властите - airbnb, couchsurfing ..

Все пак - трябва доста солиден гейм-план, за който всичко трябва да говори в тяхна полза, включително матурите.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Незнам дали важи за всички хотели но аз лично съм се чекирал когато нямах 21.

 

Единствено под 21 няма да можете да си купите алкохол.

За сметка на това цигари се продават над 18. 

Връзка към коментар

Да споделя и аз опит на моя приятелка с визите, може да е полезно. 2013 година беше на интервю, биха й едногодишна виза. Беше с покана и условие,че разходите й ги поема нейната приятелка, при която отива. Там и миграционните й били 6 месечна виза, но тук на интервюто предварително е казала,че ще стои 3 месеца. Седя там в рамките на тези 6 месеца, и се върна. Тази година отиде пак на интервю и й отказаха.защо? Независимо,че е седяла в срока, в който й е било позволено, е стояла повече, отколкото е казала предварително. Та нека се има пред вид и какво се говори в посолството. Явно е важно.

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мое мнение е, че когато се явяваш за виза за САЩ трябва да докажеш, че имаш достатъчно доходи, както и причини да се върнеш обратно, да успееш да си подсигуриш сам пътуването и престоя там - а твоята приятелка на първото явяване - отбелязва, че отива на гости - като разходите й се поемат от лицето, което й изпраща поканата - стои 6 месеца за сметка на лицето, което я кани, което поражда и въпроса как стои там 6 месеца на чужда сметка /или работи нещо нелегално или е потенциален емигрант - веднага ще решат така в посолството/, което е причината според мен да й откажат виза втория път.

Редактирано от Desi75
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте форумци!

Имам и аз едно малко запитване ,надявам се някой да може да помогне с някой ред :).

Та ето го и моят случай,бях студент 4 години (бакалавър) завърших миналата година ,като се има в предвид че имам още 2 изпита и диоломна работа да правя.Бил съм 3 години с J1 виза до САЩ ,връщал съм се не съм пресрочвал и не съм участвал в престъпления! Тази година вече не съм студент(редовно) ,не мога да запиша и магистър тъй като не съм завършил все още бакалавъра,но мисля да провам с туристическа виза.Знам че шансовете са доста по малки,но имам приятели които ще изпратят покана за някой празник (мисля да е 4 юли) и се надявам че ще взема виза :). Идеята ми е като ида там и да поработвам през лятото :).Приятелите са ми амер.граждани ,които работят на високи постови в Вашингтон ,за мин.на правосъдието.Как мислите дали имам шансове?

Благодаря ви :).

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.