Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте форумци!

Имам и аз едно малко запитване ,надявам се някой да може да помогне с някой ред :).

Та ето го и моят случай,бях студент 4 години (бакалавър) завърших миналата година ,като се има в предвид че имам още 2 изпита и диоломна работа да правя.Бил съм 3 години с J1 виза до САЩ ,връщал съм се не съм пресрочвал и не съм участвал в престъпления! Тази година вече не съм студент(редовно) ,не мога да запиша и магистър тъй като не съм завършил все още бакалавъра,но мисля да провам с туристическа виза.Знам че шансовете са доста по малки,но имам приятели които ще изпратят покана за някой празник (мисля да е 4 юли) и се надявам че ще взема виза :). Идеята ми е като ида там и да поработвам през лятото :).Приятелите са ми амер.граждани ,които работят на високи постови в Вашингтон ,за мин.на правосъдието.Как мислите дали имам шансове?

Благодаря ви :).

 

Здрасти, мисля че няколко пъти сме коментирали в темата, че е много трудно някой, който не е наистина, ама наистина навътре в системата да ти даде обективен съвет. А тия навътре в системата пък нямат право да ги дават тия съвети :) Сигурен съм, че стотици хора в твоята ситуация са получавали и ще получават виза. Какъвто и профил на човек да ми дадеш, винаги мога да го извъртя така че е потенциален емигрант, ама може да си сигурен, не мисля че ти си по-съмнителен от повечето, които кандидастват за виза.

 

Ако има нещо притеснително в твоя случай, е че наистина се опитваш да действаш против правилата на визата, и ако не си крайно честен на интервюто (както вероятно няма да си, като се има предвид какви са ти мотивите) може и да те хванат в крачка. 

 

Успех!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте форумци!

Имам и аз едно малко запитване ,надявам се някой да може да помогне с някой ред :).

Та ето го и моят случай,бях студент 4 години (бакалавър) завърших миналата година ,като се има в предвид че имам още 2 изпита и диоломна работа да правя.Бил съм 3 години с J1 виза до САЩ ,връщал съм се не съм пресрочвал и не съм участвал в престъпления! Тази година вече не съм студент(редовно) ,не мога да запиша и магистър тъй като не съм завършил все още бакалавъра,но мисля да провам с туристическа виза.Знам че шансовете са доста по малки,но имам приятели които ще изпратят покана за някой празник (мисля да е 4 юли) и се надявам че ще взема виза :). Идеята ми е като ида там и да поработвам през лятото :).Приятелите са ми амер.граждани ,които работят на високи постови в Вашингтон ,за мин.на правосъдието.Как мислите дали имам шансове?

Благодаря ви :).

Преди няколко години имах колега в твоето положение - отказаха му туристическата виза.

Връзка към коментар

Здравейте форумци!

Имам и аз едно малко запитване ,надявам се някой да може да помогне с някой ред :).

Та ето го и моят случай,бях студент 4 години (бакалавър) завърших миналата година ,като се има в предвид че имам още 2 изпита и диоломна работа да правя.Бил съм 3 години с J1 виза до САЩ ,връщал съм се не съм пресрочвал и не съм участвал в престъпления! Тази година вече не съм студент(редовно) ,не мога да запиша и магистър тъй като не съм завършил все още бакалавъра,но мисля да провам с туристическа виза.Знам че шансовете са доста по малки,но имам приятели които ще изпратят покана за някой празник (мисля да е 4 юли) и се надявам че ще взема виза :). Идеята ми е като ида там и да поработвам през лятото :).Приятелите са ми амер.граждани ,които работят на високи постови в Вашингтон ,за мин.на правосъдието.Как мислите дали имам шансове?

Благодаря ви :).

Здравей!

Ако решиш да се явиш за виза, обясни, че отиваш на екскурзия или намери някакво събитие в периода, в който тръгваш - спортно събитие, конгрес, изложение....., направи план - програма кои места искаш да посетиш и забележителности ще видиш, покажи извлечение с налични пари по сметката - достатъчно да ти покрият самолетните билети и престоя там - да кажем за поне 2 седмици, направи резервации в хотели с право на безплатно анулиране, ако може и някой трудов договор с по-голяма заплата, както и някакво обяснение от работодателя, че за периода от .... - до....... те пуска отпуск и ще бъдеш заместен от друг служител и се пробвай.

На интервюто казваш, че ще останеш 2-3 седмици в зависимост от програмата, която си направил - колкото да вземеш виза, а после там стой колкото ти разрешат на влизане в САЩ.

Успех! :)

Връзка към коментар

Моето впечатление е, че напоследък често дават десетгодишни визи (B1/B2), ако всичко е ок, дори да става дума само за едно планирано пътуване. Почти всички познати, които кандидатстваха за туристическа виза, получиха B1/B2 за период от 10 години, включително студенти, които са отивали и са се връщали неколкократно от бригади. При мен беше същото миналата година  - кандидатствах с намерението да отидем там на меден месец за 15 дни с мъжа ми, предоставих им само копие от акта за сключен брак и справка, че съм на трудов договор. Нито банкови извлечения, нито нещо друго (нямам недвижима собственост). За адрес дадохме адреса на хотела, в който смятахме да отседнем и нямаше никакви проблеми. В крайна сметка не отидохме тогава, но живот и здраве тази година:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

  Здравейте форумци !

Много се надявам,че някой ще ни помогне аз и съпругът ми да вземем правилното решение относно попълването на онлайн формуляра за туристическа виза за Щатите.Мислим да кандидатстваме за такава.И двете ни деца живеят в Атлантик сити.Случаят е такъв,че малката ни дъщеря остана след студентска бригада миналата година,не успя да се запише да учи там както възнамеряваше и всъщност е без статут.Голямата сега ще се дипломира, през май(и тя остана след бригада) и това е поводът за нашето евентуално пътуване.Тя е със статут F1.Чудим се какво да отговорим на въпроса за живеещите там роднини,едно дете ли да пишем или две.Не ни се иска да лъжем,това никога не е за предпочитане.Но няма какво да попълним на колонката статут за едното дете,а това може да бъде причина за отказ.От друга страна ако не напишем истината,резултатът може да е същият,защото съм останала с впечатлението от коментари на познати и приятели,че доста добре са информирани в посолството.

Редактирано от karab65
Връзка към коментар

  Здравейте форумци !

Много се надявам,че някой ще ни помогне аз и съпругът ми да вземем правилното решение относно попълването на онлайн формуляра за туристическа виза за Щатите.Мислим да кандидатстваме за такава.И двете ни деца живеят в Атлантик сити.Случаят е такъв,че малката ни дъщеря остана след студентска бригада миналата година,не успя да се запише да учи там както възнамеряваше и всъщност е без статут.Голямата сега ще се дипломира, през май(и тя остана след бригада) и това е поводът за нашето евентуално пътуване.Тя е със статут F1.Чудим се какво да отговорим на въпроса за живеещите там роднини,едно дете ли да пишем или две.Не ни се иска да лъжем,това никога не е за предпочитане.Но няма какво да попълним на колонката статут за едното дете,а това може да бъде причина за отказ.От друга страна ако не напишем истината,резултатът може да е същият,защото съм останала с впечатлението от коментари на познати и приятели,че доста добре са информирани в посолството.

Аз ако бях на ваше място, въобще не бих кандидатствал за виза в тоя момент. Ако напишете, че имате две деца в щатите, със сигурност ще проверят техният статут и като видят, че едното ви дете е заминало примерно с туристическа виза и не е сменило статуса си на някакъв друг законен, ще направят 2 и 2. А ако не кажете, че имате две деца, те пак ще разберат, само като ви въведат имената в компютъра, щото тая информация със сигурност я имат в тяхната система. Въобще, в доста кофти ситуация сте попаднали, от която аз лично не виждам изход. При всички положения, не виждам как бихте могли да вземете виза за щатите. А и най-голямата трагедия е, че едната ви дъщеря няма да може да излиза от страната никога.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Защо пък да не подават? Едната им дъщеря се дипломира и това си е важно събитие, поне за американците и е нормално да уважат желанието им да присъстват! Много родители познавам, които ходиха за завършването на децата си.

Не мога нищо да посъветвам относно какво да се пише за другата дъщеря, която е нелегално, дано се включи някой, който е минал по този път. Майката на моя приятелка, която също остана нелегално след бригада, получи туристическа виза и я посети, но поканата беше изпратена от роднина, не от дъщеря й.

И чак пък трагедия е доста преувеличено - момичето или ще си оправи статута или ще се върне в България, кое му е трагичното!

 

Успех ви пожелавам с визата!

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Защо пък да не подават? Едната им дъщеря се дипломира и това си е важно събитие, поне за американците и е нормално да уважат желанието им да присъстват! Много родители познавам, които ходиха за завършването на децата си.

Не мога нищо да посъветвам относно какво да се пише за другата дъщеря, която е нелегално, дано се включи някой, който е минал по този път. Майката на моя приятелка, която също остана нелегално след бригада, получи туристическа виза и я посети, но поканата беше изпратена от роднина, не от дъщеря й.

И чак пък трагедия е доста преувеличено - момичето или ще си оправи статута или ще се върне в България, кое му е трагичното!

 

Успех ви пожелавам с визата!

Трагедията е, че вече е почти невъзможно да си "оправи" статута, освен ако не се омъжи за Американски гражданин и не си намери наистина добър адвокат, който да играе на 'right to family life' струната. Откакто сме в ЕС, стана меко казано трудно на нелегалните да се легализират. А ако се върне в България, получава 10 годишен бан за влизане в страната. Не зная за теб, ама лично аз ако живея в дадена страна с идеята да се установя там за постоянно или поне за дълго време, хич няма да ми е приятно да ме депортират от там със дългосрочна забрана за повторно влизане. Както и да е, това не е важно, за някои си е трагедия, за други е комедия, важното е, че трябва да се включи някои с реален опит, просто ние няма как да я посъветваме адекватно и може само да спекулираме.

Връзка към коментар

Аз бих опитал, но опита показва, че в тази ситуация е доста съмнителна визата.

Имам приятели, на които и двете им деца са от 6-8 години там, останали от бригади и др подобни. Пробвали са два пъти за визи и ги режат. Родителите имат бизнес,  ресторант с хотелче и имат средства що-годе. Доста непрятна ситуация..

Връзка към коментар

Трагедията е, че вече е почти невъзможно да си "оправи" статута, освен ако не се омъжи за Американски гражданин и не си намери наистина добър адвокат, който да играе на 'right to family life' струната. Откакто сме в ЕС, стана меко казано трудно на нелегалните да се легализират. А ако се върне в България, получава 10 годишен бан за влизане в страната. Не зная за теб, ама лично аз ако живея в дадена страна с идеята да се установя там за постоянно или поне за дълго време, хич няма да ми е приятно да ме депортират от там със дългосрочна забрана за повторно влизане. Както и да е, това не е важно, за някои си е трагедия, за други е комедия, важното е, че трябва да се включи някои с реален опит, просто ние няма как да я посъветваме адекватно и може само да спекулираме.

Доколкото съм чувал доста често правят амнистии и дават постоянен статут на нелегалните

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Трагедията е, че вече е почти невъзможно да си "оправи" статута, освен ако не се омъжи за Американски гражданин и не си намери наистина добър адвокат, който да играе на 'right to family life' струната. Откакто сме в ЕС, стана меко казано трудно на нелегалните да се легализират. А ако се върне в България, получава 10 годишен бан за влизане в страната. Не зная за теб, ама лично аз ако живея в дадена страна с идеята да се установя там за постоянно или поне за дълго време, хич няма да ми е приятно да ме депортират от там със дългосрочна забрана за повторно влизане. Както и да е, това не е важно, за някои си е трагедия, за други е комедия, важното е, че трябва да се включи някои с реален опит, просто ние няма как да я посъветваме адекватно и може само да спекулираме.

 

Естествено може да продължи да се пробва за DV, има случаи които печелят като нелегални и са си оправяли статута докато са там. Друг вариант e да запише community college за F1 и после към H1B или евентуално EB2 , EB3

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доколкото съм чувал доста често правят амнистии и дават постоянен статут на нелегалните

 

Ами, често често, всъщност не е чак толкова често изглежда: https://www.numbersusa.com/content/learn/illegal-immigration/seven-amnesties-passed-congress.html

 

Естествено може да продължи да се пробва за DV, има случаи които печелят като нелегални и са си оправяли статута докато са там. Друг вариант e да запише community college за F1 и после към H1B или евентуално EB2 , EB3

Да, само, че за да запише колеж, трябва да е в легален статус, а тя не е. От там идва кофти ситуацията. Иначе наистина DV, EB2, EB3, H1B са все варианти за легално оставане там, обаче при хора, които имат легален статут. Дори и да спечели от лотарията, няма да й издадат визата, защото е нелегална в момента. Но тук дори това не е належащият проблем изглежда, колкото това, че родителите й искат да вземат визи за да си видят децата, което всъщност им е проблемът в момента. Може би, ако бяхме във VWP, нямаше да има проблем, защото просто щяха да си попълнят ESTA и да си пътуват като бели хора, обаче уви, не сме във VWP и дори няма изгледи, това да се промени скоро.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Защо пък да не подават? Едната им дъщеря се дипломира и това си е важно събитие, поне за американците и е нормално да уважат желанието им да присъстват! Много родители познавам, които ходиха за завършването на децата си.

Не мога нищо да посъветвам относно какво да се пише за другата дъщеря, която е нелегално, дано се включи някой, който е минал по този път. Майката на моя приятелка, която също остана нелегално след бригада, получи туристическа виза и я посети, но поканата беше изпратена от роднина, не от дъщеря й.

И чак пък трагедия е доста преувеличено - момичето или ще си оправи статута или ще се върне в България, кое му е трагичното!

 

Успех ви пожелавам с визата!

Благодаря :) Ние чакаме покана от колежа.А знаете ли какво е попълнила във формуляра майката на Вашата приятелка и как е минало интервюто ?

Връзка към коментар

Здравейте!

Нов съм във форума. Не знам как сега откривам сайта, но съм сигурен, че ще съм редовен посетител.

Въпросът ми е следния:  С приятелката ми обичаме да пътуваме много. Тя е на 22 години и е трета година студентка в Медицинския университет. Аз съм на 23 години, дипломиран бакалавър, уча дистанционно магистратура и работя като стажант в доста добра американска компания (в София).

Предстои ни явяване на интервю за виза за САЩ. Имаме спестени пари, с които смятаме да си направим 17-дневен road trip на западното краибрежие (ЛА-Лас Вегас-Сан Франциско), а преди това и 4 дни в Ню-Йорк.

Аз ще редоставя извлечение от сметка, писмо от работодател, нотариален акт и уверение от университета. Мисля, че за мен няма да е проблем да дадат виза. Повече ме притеснява факта, че приятелката ми може да представи само уверение от университета.

Мога да осигуря да ни изпратят покана, но не съм сигурен, дали е по-добрия вариант? Как мислите?
Към горните документи мога да добавя и извлчения по 2 кредитни карти на мое име + резервазии за всичките 20 нощувки, направени в Booking.com.

Също така имам и начертан маршрут на пътуването на Google Maps, но не знам дали няма да е прекалено.

От една страна - изглеждаме като перфектните имигранти в САЩ - млада двойка looking for the American Dream

Реално погледнато - 2013 година бях в NY на бригада с J-1 виза (нямаше проблеми) и установих, че хората там са отвратителни и това определено не е държавата, в която искам да живея, но бих искал да обиколя. Истината е, че много се постарахме в организацията на пътуването ни и нямаме никакви намерения да им оставаме в държавата.

 

Бихте ли споделили какво е вашето мнение относно шансовете ни и ако може да дадете някакви съвети и препоръки.

 

Благодаря! :)

 

Редактирано от Bra1nSicK
Връзка към коментар

Явявате се двамата заедно и ще ви разглеждат като група или как да кажа, като двойка, няма на единият да дадат, на другият не. Изпечатай всички, няма да е прекалено. Ако искаш да си увеличиш шансовете още повече, направо се оженете и го направете това за меден месец, тогава няма как да ви откажат :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Maлко помощ относно DS160 - случайно да знаете дали и двамата (аз и приятелката ми) трябва да впишем в DS160, че ще пътуваме заедно?

Доста объркващо ми звучи....

 

Are there other persons traveling with you?  -  Очевидно да, приятелката ми. Ще пътуваме заедно и навсякъде ще сме заедно

 

*You should answer YES to this question if you are traveling with family, as part of an orgnized tour, or as part of a perfoming group ot atheric team. You do not need to list individuals who are traveling with you for the purposes of employment with the same employer.

 

Все още не сме изпратили формулярите - по принцип сме се написали, но мисля да се махнем. Предложения?

Благодаря предварително!

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Доколкото си спомням, отговорът е "Да". Така ще проведат интервюто ви заедно - като двойка. В противен случай  ще минете отделно и може единия да не пътува, а другият да пътува. Пази, Боже!

Връзка към коментар

Според мен трябва да отговориш с ДА, след като и двамата ще ходите на интервю заедно. Аз да се похваля, в понеделник ми пристигна паспорта с визата, всичко стана доста бързо и безпроблемно и сега започвам с планирането на пътуването. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз мисля, че трябва да пишете, че сте заедно. А интервюто ви заедно ли ще е? Ние с моите приятелки като кандидатствахме за визи, не сме писали че пътуваме заедно, но ние отивахме да работим и кандидатствахме за J-1, не за туристическа.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Аз се записвам към получилите виза. При мен нещата протекоха супер лежерно,буквално за 2 минути без да погледнат каквото и да е. Не знам дали зависи,че не беше в Бг. Въпреки всичко съм с български паспорт,неработеща..но минах :)) Ще видим какво ще кажат в България за останалата част от групата :) Успех на всички!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.