Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 38 минути , mililia каза:

Тя моята проверка беше само на думи. В петък беше интервюто и във вторник по обяд визата ми беше готова. Още на интервюто си поисках паспорта, че в рамките на 5 дни имах пътуване. Тогава интервюиращият каза, че до тогава ще си получа паспорта. 

По правилата им, обаче, проверките могат да продължат до 2 месеца, но аз намерих в разни форуми оплакващи се, че повече от 6 месеца нямат резултат и им се задържат паспортите. Все пак това са някакви изключения и извън правилата. 

Аз лично си следях какво се случва на страницата на посолството. Из многото писания  бях открила как да си следя статуса на заявлението и какво се прави по него. Първият статус в петък беше :отказана от интервюиращия. В понеделник статуса стана :административна процедура и във вторник към 14 часа стана: издадена виза. 

Да, и аз следя постоянно статуса ни, но от датата на интервюто не е променян, чета форуми, но нищо.Дано скоро имаме информация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Все още не съм заплащал нито такса, нито съм попълвал DS-160, но просто исках да вляза в сайта и да се информирам как е точно процеса при кандидатстване за дата за интервю и как става избирането. Изписва ми ето това : "Първата свободна дата за интервю Monday October 17, 2022."     

Това значи ли, че след като попълня всички данни ще има свободни дати, от които може да се избира? Че последно като гледам темата часовете са ги пускали в определени часове и са били ултра кът, а сега директно си ми пише, че има свободна дата 🙂

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Това значи ли, че след като попълня всички данни ще има свободни дати, от които може да се избира?

 

Не е задължително. Докато го попълниш и заплатиш таксата, вече може да няма свободни дати и трябва да чакаш да пуснат нови.
Самият факт, че първата свободна дата е след месец и половина говори, че интересът продължава да е голям.

 

Ако си решил да ходиш на интервю, просто попълни всичко и плати таксата. Само след като заплатиш ще можеш реално да виждаш календара със свободни дати и часове и да си избираш. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Все още не съм заплащал нито такса, нито съм попълвал DS-160, но просто исках да вляза в сайта и да се информирам как е точно процеса при кандидатстване за дата за интервю и как става избирането. Изписва ми ето това : "Първата свободна дата за интервю Monday October 17, 2022."     

Това значи ли, че след като попълня всички данни ще има свободни дати, от които може да се избира? Че последно като гледам темата часовете са ги пускали в определени часове и са били ултра кът, а сега директно си ми пише, че има свободна дата 🙂

 

Датите се появат периодично. Следващият път може да има свободна дата и за по-рано. При мен около 1 април, се очакаше да пуснат дати за юли, а изведнъж се появи 8 април. Предполагам, че има хора които отказват дати, които вече са букнали.

Първо се попълва документа, после се плаща и чак като се появи при тях плащането може да се буква дата.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Бърз въпрос: при попълването на DS-160, мъжете, които са ходили в казарма, какво попълват на "Have you ever served in the military?" Наборната служба трябва ли да се отбелязва или не?

Благодаря!

Връзка към коментар
На 1.08.2022 г. в 22:05, Jorro каза:

Как стоят нещата, ако визата ми трябва за транзит и на интервюто им кажа, че ми трвбва виза само защото ми е по-евтино да летя за крайната ми дестинация с прекачване там? 😀 просто за да съм искрен. 

Аз съм точно така, обаче някак ми звучи несериозно

Връзка към коментар

То е ясно ,че хората не правят транзит с цел да разгледат транзитната зона на американско летище , а просто полетите им го налагат.

Не заставаш срещу робот, а срещу държавен чиновник.Някой може да няма проблем с по-свободен разговор , друг да е глътнал бастуна и е късмет на какъв ще попаднеш.

 

Във всеки случай не е много удачно демонстративно да показваш,че държавата му ти е през ... **pa ти.

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Информация за интервю минало преди няколко дни ( 21.09 - колега от офиса)

- От влизане до излизане - общо 11 минути. Има виза

- Бил е трети за деня ( интервю от 8:30 сутринта).

- Първите двама ( две дами) са върнати да си презапишат нови дати.

 

Причина за въщането на двете дами преди колегата :

- първата дама си свалила маската, наплюла си пръста за да прелиства по лесно документите които е носела. Направили са и забележка да не плюе по пръстите си , но тя в притеснението си пак си е наплюла пръста. Върнали я.

- при излизане на първата ( плюващата), тя е решила да сее оплаче на втората чакаща и да и каже защо са я изгонили. Пипнала я е по дрехата и интервюиращия е видял и върнал и втората да си презапише часа отново. И тя била "оплюта"

 

Извода : не плюйте по пръстите си и не давайте да ви пипат :grin:

 

ПП. Така колегата им се е сторил супер изряден с препасаната си маска и без опити за плюнчене, и бързо са му дали визата

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 15
Връзка към коментар

Да се похваля, вчера си открих старите визи, които са изтекли преди 47 месеца, което ни класира за кандидатстване без интервю (трябва да са изтекли преди по-малко от 48 месеца 🙂) Така че ако някой е имал стара виза да го има предвид. Таксата не се спестява, но поне ходенето и риска от отказ. Всъчност и тук има такава възможност, но предполагам доста по-рядко се случва.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Здравей,

 

Аз имам стара виза изтекла преди по-малко от 48 месеца, но физически е върната заедно с изтекъл паспорт в МВР.

Имам ли право да кандидатствам по съкратената процедура при положение че нямам снимка, не и знам номера и т.н.?

Връзка към коментар
преди 3 часа, cloud каза:

Здравей,

 

Аз имам стара виза изтекла преди по-малко от 48 месеца, но физически е върната заедно с изтекъл паспорт в МВР.

Имам ли право да кандидатствам по съкратената процедура при положение че нямам снимка, не и знам номера и т.н.?

А сега де… Би трябвало да може, във въпросите, на които се отговаря, за да прецени с-мата е имали ли сте виза. Но после пише пратете си паспорта и стария с визата също…

Връзка към коментар

Имам питане за колежка, която има час за интервю за виза B1/2 другата седмица за да отиде на научна конференция в САЩ.

За колко време се получава визата? трябва да пътува по-малко от седмица след интервюто, а още не си е купила билет (според инструкциите от сайта на посолството).

Връзка към коментар

извън стандартния им срок чрез куриер, според мен се съобразяват със спешността на заминаването, синът ми беше на интервю в четвъртък около обяд с купен полет за понеделник, за което им каза, и в петък сутринта му се обадиха от посолството да отиде в ранния следобяд отново там и да си вземе готовата виза в паспорта

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Сега се връщам от 'интервю', пиша го в кавички, защото отговаряхме на условията за виза без интервю, но дъщерята е пораснала и трябваше да се явим, за да и вземат отпечатъци, което път доста се проточи и прекарахме около час в чакалнята. Изненадох се доста, че за това време не върнаха нито един човек, а имаше такива с доста странни истории, с бизнес, продавач, без пари, пък там щяли да го поемат, работили вече там, с оплетени истории и всякакви роднини там, един 'колега' с околсветско пътеществие и т.н. сигурно към 20 човека взеха визи. Това ме навежда на мисълта, че са спряли да връщат за глупости или за бройка, каквито слухове се носят, а може би моята извадка е доста малка и нищо не означава.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 27.09.2022 г. в 15:06, cloud каза:

Здравей,

 

Аз имам стара виза изтекла преди по-малко от 48 месеца, но физически е върната заедно с изтекъл паспорт в МВР.

Имам ли право да кандидатствам по съкратената процедура при положение че нямам снимка, не и знам номера и т.н.?

Да върна и аз обратна информация. Кандидатствах без интервю. Към набора с документи приложих обяснение, че нямам данни за старата виза, но отбелязах точни дати на предишното ми посещение в САЩ. Без никакви въпроси вчера получих 10-годишна виза.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 7 часа, cloud каза:

Да върна и аз обратна информация. Кандидатствах без интервю. Към набора с документи приложих обяснение, че нямам данни за старата виза, но отбелязах точни дати на предишното ми посещение в САЩ. Без никакви въпроси вчера получих 10-годишна виза.

Има ли значение кога е била издадена старата - моята беше в миналия век, а сега ще пускам документи и ще отбележа това, но не ми се вярва да отразят това и да мина по съкратената процедура.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Raindrop каза:

Има ли значение кога е била издадена старата - моята беше в миналия век, а сега ще пускам документи и ще отбележа това, но не ми се вярва да отразят това и да мина по съкратената процедура.

Трябва да е изтекла преди по-малко от 2 години.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам  виза , която изтича догодина. Въпросът ми е, кога да започна процедура по издаване на нова виза преди да е изтекла или след? И какъв е начина за кандидатстване при положение, че имаш издадена предходна виза?Какъв формуляр се попълва и каква е тази съкратена процедура ? За съжаление през тези 10 години не успях да намеря подходящ момент да пътувам до САЩ. Благодаря!

Връзка към коментар
На 12.11.2022 г. в 23:16, neuromancer каза:

Трябва да е изтекла преди по-малко от 2 години.

За момента срока е 48 месеца. Може и да го променят скоро, но засега е 4 години.

 

Цитат: Предишната виза е все още валидна или е изтекла преди по-малко от 48 месеца

 

Това отговаря и на горния въпрос. Може по всяко време да започнете процедура по издаване на нова виза.

Стъпките са описани подробно тук: https://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-visarenew.asp

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И при нас безпроблемно - бяхме приложили обаче доста документи и почти без никакъв въпрос мина интервюто. Приложени бяха покана от приятел, копие на паспорта му, документ за налични финансови средства.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Попълних документите за визи за баща ми и майка ми, по указания от страницата на американското посолство. Никъде в попълването не видях да може да се прикачи покана. Доколкото разбрах се носи на място, когато е интервюто. Ще се радвам само някой да потвърди да не съм оплескала нещо. Мерси! 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.