Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не беше скоро, а през 2018 г., но все пак да споделя - в сряда или четвъртък изпратих документите,  във вторник следващата седмица ми се обади куриер дали съм на адреса да ми донесе паспорта.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 час, DaBo каза:

Изтекоха ни визите и сега ще подаваме за подновяване без да ходим до посолството. Някой скоро да е правил скоро същото упражнение да ми подскаже за колко време се остава без паспорт? Че има наредени едни пътувания и да знаем кога да кандидатсваме.

 

При мен беше една седмица.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 12 часа, DaBo каза:

Дани, а сещаш ли се какви документи изпрати заедно с паспорта?

Бордерото ,попълнения формуляр от сайта им и паспорта.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой скоро плащал си е такасата за виза да каже как точно ставаше? В сайта линка за плащне при мен не тръгва. Предния път си спомням, че плащах в Уникредит, но там минах през 2 офиса и не знаят за какво става въпрос 🙄 Трябва ли да им принтирам нещо относно формуляра DS-160 като основание за плащане или?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Capitan Morgan каза:

Някой скоро плащал си е такасата за виза да каже как точно ставаше? В сайта линка за плащне при мен не тръгва. Предния път си спомням, че плащах в Уникредит, но там минах през 2 офиса и не знаят за какво става въпрос 🙄 Трябва ли да им принтирам нещо относно формуляра DS-160 като основание за плащане или?

Вече се плаща в Изипей.

Трябват номерата от формуляра. Носи си копие на страницата и паспорта.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , Capitan Morgan каза:

Някой скоро плащал си е такасата за виза да каже как точно ставаше? В сайта линка за плащне при мен не тръгва. Предния път си спомням, че плащах в Уникредит, но там минах през 2 офиса и не знаят за какво става въпрос 🙄 Трябва ли да им принтирам нещо относно формуляра DS-160 като основание за плащане или?

Вече се плаща в изипей. В Уникредит отдавна не се плаща ,аз си спомням, че съм плащал в уникредит, когато вадих виза за бригадата си, което е било преди 8 години вече. От тук тази бележка принтираш и отиваш с нея в изипей, валидна е за 3 дни само така че ако не можеш да платиш до 3 дни, вадиш нова бележка с нова дата. И пазиш платежното от изипей защото ще ти го искат в посолството. 

https://www.ustraveldocs.com/bg/bg/depositslip/?fee=73&quantity=1

https://www.ustraveldocs.com/bg/bg/payment-options/

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Онзи ден платихме. Плаща се в изипей, както е описано по-горе. Имай предвид, че в изипей се плаща само в брой за американска виза, не става с карта. Ако кандидастваш и за някой друг, както беше в нашия случай, трябва да избереш deposit slip за двама или за колкото плащаш и тогава сумата в бланката за изипей се увеличава. Кодът от бланката, той се генерира за твоя DS-160 е един и същ за всеки, за който е платен. Не го принтирай от горния линк, само за референция е как изглежда.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой скоро да е минавал по процедурата за изваждане на нов паспорт и съответно нова виза в него поради повреда на паспорта и вече съществуваща виза. Имам 10 годишна виза, която взех миналата година и онзи ден паспорта ми се понамокри в пералнята та дори минал и през сушилнята палавника. За голяма изненада паспорта не е толкова повреден колкото си представях (единствено снимката на паспорта е малко избледняла и ръбчетата на страниците личи че са били мокри) а визата изглежда непокътната. Въпреки това бих искал да си извадя нов паспорт и съответно нова виза в него защото си мисля че избледнялата снимка на паспорта би създала проблеми при пътуване. Въпросите които изнивкат сега са след като извадя нов паспорт каква е процедурата по преместване на визата в него? Трябва ли да минавам отново през целия процес на кандидатстване за виза с интервю в посолството или мога да изпратя само паспорта и да ми сложат нова виза в него? Нужно ли е въобще да имам нова виза в новия паспорт или ще мога да пътувам с тази която е в мокрия паспорт след като на практика тя не е повредена? Мога ли да направя всичко това в / от САЩ понеже в момента съм тук до Август а скоро трябва да пътувам и до Канада? 

Връзка към коментар

Не може да се премести визата, но можеш да си ползваш новия паспорт като показваш визата в стария щом е ок.

Според мене не се занимавай. Аз съм си прал паспорта и си ставаше за употреба след това. Иначе можеш да си извадиш нов паспорт в българското посолство, но отнема доста време и занимавка с куриерите (в САЩ може да е по-бързо, ако имат повече дипломатическа поща с България) 

Връзка към коментар
Дани Магелани

Не мога да открия къде е написано.  Може ли да се влезе с паспорт, на който срокът изтича след 4 месеца или трябва да го сменя? Визата е доста по-дълга - 10 години.

Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

Не може да се премести визата, но можеш да си ползваш новия паспорт като показваш визата в стария щом е ок.

Според мене не се занимавай. Аз съм си прал паспорта и си ставаше за употреба след това. Иначе можеш да си извадиш нов паспорт в българското посолство, но отнема доста време и занимавка с куриерите (в САЩ може да е по-бързо, ако имат повече дипломатическа поща с България) 

Да тук в посолството в New York може да се извади нов паспорт отнема около 2 месеца но мисля да направя всичко това като се прибера в България въпреки че рискувам да не мога да пътувам до Канада. А може ли да ми залепят нова виза в новия паспорт? Четох някъде че мога да изпратя паспорта до посолстворо в София и след седмица ми връщат паспорта с нова виза в него. Някак си ми се иска да си имам нов пспорт с нова виза и да не трябва да използвам намокрения повече.  Благодаря за включването.

Връзка към коментар

Ами не знам за нова виза, бях чел че не може, че примерно ако си загубил паспорта си кандидатстваш на общо основание (без интервю, но плащаш такса), така че мисля, че няма да мине без още една такса, но не съм сигурен. Питай в посолството най-добре (американското в София). Според мен няма проблем да показваш визата в стария паспорт.

Да правиш паспорт извън България е възможно, но е тегава работа, правил съм го, затова казах да не се занимаваш, по-добре в България.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, магеланци 😀

В продължение на темата да попитам за следния казус - как стои въпросът с изтекъл международен паспорт на българин, който ще пътува от САЩ за България, има валидна зелена карта.

Личната карта също ще бъде валидна към датата на пътуването.

Благодаря предварително за отделеното време и внимание!

 

Връзка към коментар
преди 27 минути , stanieri каза:

Здравейте, магеланци 😀

В продължение на темата да попитам за следния казус - как стои въпросът с изтекъл международен паспорт на българин, който ще пътува от САЩ за България, има валидна зелена карта.

Личната карта също ще бъде валидна към датата на пътуването.

Благодаря предварително за отделеното време и внимание!

 

Без значение дали е САЩ или друга страна, се вади от консулството ни пасаван-временен паспорт. Става за 1 ден.

Всичко останало е с неясен край, късмет и т.н.

Връзка към коментар
преди 1 час, Alexander каза:

Без значение дали е САЩ или друга страна, се вади от консулството ни пасаван-временен паспорт. Става за 1 ден.

Всичко останало е с неясен край, късмет и т.н.

В САЩ няма паспортен контрол на излизане от страната, само проверка на ID за качване в самолета, та мисля, че успее ли да се качи на самолета, няма да има проблем да влезе в Европа с валидната си Българска лична карта.

Връзка към коментар
преди 8 часа, Djgeorgie каза:

В САЩ няма паспортен контрол на излизане от страната, само проверка на ID за качване в самолета, та мисля, че успее ли да се качи на самолета, няма да има проблем да влезе в Европа с валидната си Българска лична карта.

Даже и това го няма понякога. Останах с усещането, че проверката е само за канадски и американски паспорти преди самолета. Останалото е само сканиране на билета. Иначе IDto се проверява преди проверките на багажа, но печат за изход от САЩ не се дава. На нас ни дадоха 6 месеца престой при влизането в САЩ, но не знам къде е отбелязано, че сме излезнали. Дали не е проблем ако решим да се върнем тази година предвид, че няма печат, кога сме излезнали?

Връзка към коментар

Всичко знаят.Сканирайки бордната карта на излизане вече е ясно кога и откъде си напуснал страната.Не слагат изходящ печат.Със сигурност и авиокомпаниите им докладват абсолютно всичко.

В сайта на Вътрешна сигурност може да провериш цялата си история на визитите в САЩ до 10 години назад :

https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 10.05.2023 г. в 18:15, DaBo каза:

Дани, а сещаш ли се какви документи изпрати заедно с паспорта?

 

На 11.05.2023 г. в 6:28, Дани Магелани каза:

Бордерото ,попълнения формуляр от сайта им и паспорта.

Дани, за подновяване на визата трябва ли да изпратя паспорта със старата виза, заедно с новия паспорт? Трябва ли и снимка?

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 минути , marycap каза:

 

Дани, за подновяване на визата трябва ли да изпратя паспорта със старата виза, заедно с новия паспорт? Трябва ли и снимка?

Мисля, че прикачих снимка във формата. Май изпратих и хартиена с паспорта, за всеки случай. Изпратих само новия паспорт.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

Мисля, че прикачих снимка във формата. Май изпратих и хартиена с паспорта, за всеки случай. Изпратих само новия паспорт.

А специално направена за виза ли беше снимката? Мисля, че имаше разлика с паспортната...

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 8 минути , marycap каза:

А специално направена за виза ли беше снимката? Мисля, че имаше разлика с паспортната...

Форматът е различен от паспортната. И се искаше актуална снимка, доколкото си спомням.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Форматът е различен от паспортната. И се искаше актуална снимка, доколкото си спомням.

Благодаря! Понеже си поднових паспорта преди месец, мислех, че мога да съкратя процеса.😊

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.