Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Трябва ли да се попълва подробен план всеки ден какво смятаме да посетим или просто е препоръчително? Обикновено планът си го съставям на място, но имам някаква идея горе-долу какво ще искам да посетя, но чак пък по дни не. А не искам да си измислям за интервюто някакъв несъществуващ план. 

 

И другият въпрос ми е свързан с логистиката за самото интервю в посолството, защото виждам, че това не може да се планира с точност, а пък аз обикновено съм в България през месец-месец и половина за по 3 до 5 дни. Но знам примерно че ще бъда след  месец и половина и после пак след около 3 месеца за съвсем кратко. Като обикновено знам планът за местоположение си за следващите 3 месеца и до там. Въпросът ми е, ако посоча такива 2 варианта за интервю през месец за по 3 дни дали няма им се стори несериозно. От друга страна само заради самото интервю няма да стоя в България. Или пък ако може интервю в посолството на друга страна, в която ще съм в съответния период, какво бихте ме посъветвали?

Връзка към коментар
преди 5 минути , settler каза:

И другият въпрос ми е свързан с логистиката за самото интервю в посолството, защото виждам, че това не може да се планира с точност, а пък аз обикновено съм в България през месец-месец и половина за по 3 до 5 дни. Но знам примерно че ще бъда след  месец и половина и после пак след около 3 месеца за съвсем кратко. Като обикновено знам планът за местоположение си за следващите 3 месеца и до там. Въпросът ми е, ако посоча такива 2 варианта за интервю през месец за по 3 дни дали няма им се стори несериозно. От друга страна само заради самото интервю няма да стоя в България. Или пък ако може интервю в посолството на друга страна, в която ще съм в съответния период, какво бихте ме посъветвали?

като попълниш формуляра и платиш таксата може да си запазиш час за интервю. Отваря ти се календар със свободните дни и часове и ти може да го съобразиш с твоите ангажименти и присъствие в България

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много по-малък ли е шансът да ми дадат виза, ако нямам самолетни билети? Аз програма за 10 дни винаги мога да разпиша, както и резервации в хотели с free cancelation, въпроса е самолетните билети натежават ли при решението им? Понеже не ми се рискува такава сума, само за да получа отказ накрая.. 

Връзка към коментар

Аз когато попълвах формуляра изрично пишеше, че не препоръчват да с е купуват билети преди издаването на виза. Според мен ако имат причина да ти откажат, ще ти откажат с или без самолетни билети. 
Аз бях написала, че ще ходя до Ню Йорк- 4 години по-късно все още не съм отишла.

преди 24 минути , settler каза:

Трябва ли да се попълва подробен план всеки ден какво смятаме да посетим или просто е препоръчително? Обикновено планът си го съставям на място, но имам някаква идея горе-долу какво ще искам да посетя, но чак пък по дни не. А не искам да си измислям за интервюто някакъв несъществуващ план. 

 

И другият въпрос ми е свързан с логистиката за самото интервю в посолството, защото виждам, че това не може да се планира с точност, а пък аз обикновено съм в България през месец-месец и половина за по 3 до 5 дни. Но знам примерно че ще бъда след  месец и половина и после пак след около 3 месеца за съвсем кратко. Като обикновено знам планът за местоположение си за следващите 3 месеца и до там. Въпросът ми е, ако посоча такива 2 варианта за интервю през месец за по 3 дни дали няма им се стори несериозно. От друга страна само заради самото интервю няма да стоя в България. Или пък ако може интервю в посолството на друга страна, в която ще съм в съответния период, какво бихте ме посъветвали?

Ако живееш в друга държава за постоянно , моят съвет е да отидеш там на интервю. Но ако си всеки 3 месеца в различна държава - тогава в България.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В DS-160 има въпрос, който горе-долу гласеше, дали вече имаш фиксиран план за пътуване или все още нямаш такъв. При отбелязване на фиксиран план излизат въпроси за номера на полети и тогава следва да се впише точната информация. Не съм сигурна, но мисля, че имаше и въпрос за хотелите.

При отбеляване на липса на точен план май имаше въпрос кога горе-долу се предвижда да бъде пътуването, което е само информативно. Не се посочват хотели и полети. Въпреки това на интервюто питат къде искаш да ходиш, какво ще гледаш, така че дори и без точен план пак трябва да имате идея за това какво ще правите там.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Много по-малък ли е шансът да ми дадат виза, ако нямам самолетни билети? Аз програма за 10 дни винаги мога да разпиша, както и резервации в хотели с free cancelation, въпроса е самолетните билети натежават ли при решението им? Понеже не ми се рискува такава сума, само за да получа отказ накрая.. 

Никой не иска самолетни билети, даже имаше препоръка да не се купуват ако не е минало интервюто.

преди 1 час, settler каза:

Трябва ли да се попълва подробен план всеки ден какво смятаме да посетим или просто е препоръчително? Обикновено планът си го съставям на място, но имам някаква идея горе-долу какво ще искам да посетя, но чак пък по дни не. А не искам да си измислям за интервюто някакъв несъществуващ план. 

 

Когато попълваш DS 160 не отбелязвай, че имаш стриктен план, защото ще трябва да пишеш подробно всичко ден по ден. Ако отбележиш, че все още нямаш - само попълваш града.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

От време на време във форума се появява мечтател за лесен път към живот в САЩ , и по правило после не чуваме нищо от него.Ето интересна статистика за шанса в лотарията.Ясно се вижда и постоянно намаляващата бройка на кандидатите (съответно и на изтеглените разбира се) :

 

 

SAVE_20230209_132602.jpg

 

Малко по-четлива картинка :

IMG_20230209_133548.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, Kosta Grudov каза:

Много по-малък ли е шансът да ми дадат виза, ако нямам самолетни билети? Аз програма за 10 дни винаги мога да разпиша, както и резервации в хотели с free cancelation, въпроса е самолетните билети натежават ли при решението им? Понеже не ми се рискува такава сума, само за да получа отказ накрая.. 

На кратко - не купуваш билети и не запазваш хотели преди да имаш виза /мое мнение/. Аз си харесах случаен хотел без да го запазвам и го вписах. Плановете ми /дати и места/ бяха ориентировъчни, защото хора без планове изглеждат несериозно на интервюто според мен. Сега вече след визата наредих пъзела съобразявайки се с най-евтините цени на полети. Тъй като имах случка при първата виза преди 20 години - казаха, че е одобрена и да си взема визата и като отидох - ми върнаха паспорта с furder administrative processing листче, започнах да планирам чак след като видях лично визата в паспорта си. Дали е по-малък шансът за виза зависи от други фактори, а не от билети или хотели. Успех от мен!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ако е полезно за някого, ето моите дати: Попълнен DS-160 (4 Февруари), такса и запазване на интервю (5 Февруари) и интервю (22 февруари). Казаха ми, че визата е одобрена накрая. Всичко стана доста бързо, но имах късмет, защото рано имаше свободна дата за интервю.

 

Чудех се по колко време напоследък се чака преди да ти върнат паспорта... Жената, която ме интервюира, каза една седмица, но повечето ми приятели казват 2-3 работни дни. Как стана при вас?

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 31 минути , Koko Thomas каза:

Ако е полезно за някого, ето моите дати: Попълнен DS-160 (4 Февруари), такса и запазване на интервю (5 Февруари) и интервю (22 февруари). Казаха ми, че визата е одобрена накрая. Всичко стана доста бързо, но имах късмет, защото рано имаше свободна дата за интервю.

 

Чудех се по колко време напоследък се чака преди да ти върнат паспорта... Жената, която ме интервюира, каза една седмица, но повечето ми приятели казват 2-3 работни дни. Как стана при вас?

 

Благодаря предварително!

Ако става въпрос за получаване в София, при нас отне 2 работни дни. Интервю на 8 Февруари и получени паспорти на 10-ти сутринта. Но бяхме платили за Premium home / office delivery. При стандартно получаване предполагам би отнело още един ден.

Връзка към коментар
В момента, Djgeorgie каза:

Ако става въпрос за получаване в София, при нас отне 2 работни дни. Интервю на 8 Февруари и получени паспорти на 10-ти сутринта. Но бяхме платили за Premium home / office delivery. При стандартно получаване предполагам би отнело още един ден.

Супер! Много благодаря! За София става дума.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Kosta Grudov каза:

Има ли някакъв проблем при попълване на DS160 да се е отбелязало само B2, а не B1/B2? 
Понеже целта е основно туризъм, а не бизнес/туризъм?

Не, няма проблем. Избери това, което отговаря на пътуването ти, за да си спестиш излишни въпроси. Така или иначе най-вероятно ще ти издадат комбинирана B1/B2.

Аз бях отбелязал и двете и на интервюто имах въпрос относно бизнес частта на пътуването.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

И аз да се похваля с успешно интервю, 🙂
Попълване на DS160 и плащане на такса - 26 февруари, интервю 14 март. Забравих да питам ще се обадят ли за паспорта, като е готов, но предполагам ще се свържат, ще го взимам от място. 🙂

Имаше доста хора, затова може да се отиде дори 30-40 минути преди уречения час(а не 15, както препоръчват), аз имах за 8:45, в 8:10 се наредих на опашките отвън, в 9:20 приключи всичко. Ако бях отишъл по-късно, щеше да има доста хора, които са минали проверките преди мен и трябваше да изчакам и тях, мисля че не се спазват часовете, защото със сигурност имаше хора за 9, които минаха преди мен. 


За самото интервю: "Какво ще правите в Ню Йорк? Какво работите? От колко време? Ok. Approved."  Не ми поискаха абсолютно никакъв друг документ освен DS160, дори разписката за платена такса не поискаха. Мина доста бързо и лесно. 🙂

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 14.03.2023 г. в 17:35, Kosta Grudov каза:

И аз да се похваля с успешно интервю, 🙂
Попълване на DS160 и плащане на такса - 26 февруари, интервю 14 март. Забравих да питам ще се обадят ли за паспорта, като е готов, но предполагам ще се свържат, ще го взимам от място. 🙂

Честито за визата! Ще получиш имейл, когато ти изпратят паспорта от посолството и втори имейл, когато е вече в ТНТ. Получаването е в офиса на ТНТ  на бул. Драган Цанков 36 /сградата на Интерпред/ на партер в дясно.

  • Благодаря 2
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Извинения, ако това е било задавано 1000 пъти преди 🙃 Трябва да пътувам до САЩ с бизнес цели (корпорацията, за която работя, има филиал там). Жалко, че паспортът ми изтича след 1 година, тъй като визата за САЩ (B1/B2) се издава за 10 години.

 

Възможно ли е да запазя стария си паспорт според вас? Или някакви предложения?

Връзка към коментар
4 minutes ago, neuromancer said:

да, щом имаш валидна виза в паспорта той си седи в теб и минаваш границата с двата паспорта (текущия и този с визата)

След това просто да помоля паспортистката да не ми взема стария паспорт, когато отида да го подновя след година? Защото винаги прибират старото.

Връзка към коментар
преди 14 часа, xtg9ab0 каза:

След това просто да помоля паспортистката да не ми взема стария паспорт, когато отида да го подновя след година? Защото винаги прибират старото.

Аз ходих преди няколко месеца. Когато отидох да получавам новия паспорт, те ми поискаха стария, но аз им казах че имам валидна виза в него и искам да го задържа. Дадоха ми някаква бланка на която имаше да се попълни данните на стария паспорт, причината заради която го задържам и кога все пак ще го върна (пишеш дата след изтичане на визата в него). Дадох им стария паспорт с тази бланка, те продупчиха страниците (кажи им да не дупчат визата, макар че те си знаят, но все пак лелята може да се е разсеяла 😄 ) и ми върнаха паспорт и сега съм с два 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И аз да потвърдя, че скоро го играх това. На границата не изглеждаше като някой да се изненада, че подавам два паспорта, пък съм сам. Явно си е стандартна практика по света и не само у нас. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Изтекоха ни визите и сега ще подаваме за подновяване без да ходим до посолството. Някой скоро да е правил скоро същото упражнение да ми подскаже за колко време се остава без паспорт? Че има наредени едни пътувания и да знаем кога да кандидатсваме.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.