Прескочи до съдържание

Agoda - новини и въпроси


Емика

Препоръчани мнения

Това лято накоя от големите платформи фалира.Не беше ли Agoda или нещо бъркам? Виждам,че все още предлагат добри цени за хотел,който ме интересува,но се сетих,че мернах скоро във форума нещо за фалит.Ако може да потвърдите или категорично да отхвърлите подозренията ми🙂

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Баси, гледам от известно време едни филипински хотели, които ме дразнят с цената си покрай срива на еврото. Днес пробвах с виетнамско ай пи, основните им цени са почти едно 20% надолу. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Каква валута между евро, долар и лева е по-добре да избирам при показване на цените, а после и при плащане? Изключвам фактора превалутиране от банката-картоиздател.

Днес за първи път ползвах Agoda чрез приложението и направих една резервация на хотел в Австрия. Понеже ми показваше цените в долари, избрах и плащане в долари /по подразбиране излизаше лева/, предполагайки, че са американска платформа. После се замислих, че хотелът е определил цената в евро. Резервацията ми е за една нощувка, не е скъпа и не ми се занимаваше с изчисления кое е по-изгодно, но за друг път да знам какво да правя🙂

Връзка към мнение

обикновено ползвам валутата на хотела (в booking го слагаш това в настройките и не се занимаваш, иначе го сменям според мястото)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

@T.E.Lawrence И аз не успях. От някакъв сайт пишеше,че има валиден промокод AGODA2020, прие го, но реално като се стигна до следващата страница за плащане, никакво намаление. Другите два кода - holiday и VACAY10 ми изписа, че са невалидни. 😞 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След като спряха кранчето на 10% от всички места, които знаех и пускаха някакви нещастни 5%, бингото е отново тук.

 

12% за резервации с револют:

 

 https://www.agoda.com/revolut 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Днес тръгнах да купувам хотелско настаняване с Агодата, платих с дайнърс и хоп - съобщение- Резервацията се обработва, искаме сканирани лична карта и лице на КК?!? 

В пощата потвърждение - ваучер или каквото и да е няма.

В сайта на Агода - има резервация, пише непотвърдена.

В банката запитване и опит да се изтегли сумата няма. Няма и искане за потвърждаване с 3D секюрити.

А резервацията е нонрифандъбъл.

В интерес на истината цената на стаята е с 30 % надолу, та затова напирам. 

Еб*си параграфа, а уж Агодата е от родата на Букинг.

Въпрос - някой друг сайт за хотелско настаняване дали е искал чак такива документи? 

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Въпрос: 

Как да се се свържем с agoda, за да пуснем claim? Чатът им ни изхвърля, няма египетски номер? 

 

Ситуация: 

В хостела в Кайро ни обясниха при опита за настаняване, че не искат да работят с agoda, не получават резервации, цените не отговарят и нямат свободна стая за нас. 

Агода са си дръпнали вече парите.

След 1 час чакане нито се свързахме с agoda, нито успяхме да се разберем с хостела да ни пратят някакво потвърждение, че няма да ни настанят. Казаха да им пратим искане за канселиране, агода ще се свържат с тях и те ще потвърдят. Почерпиха ни торта и чай 😄

Нямахме желание да седим с багажа вечерта на Нова година там още неясно колко време и отидохме в друг хостел, платихме и взехме фактура. 

 

  • Шок 1
Връзка към мнение

Щом не е спешно, може и по мейла. Ще ви върнат парите със сигурност, ама парите за първия хостел. Щом не са уредили те новото място, няма да дадат пари за него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не ползвате ли Вайбър Аут /Скайп Аут ? Трябваше да се свържете веднага за решаване на проблема или с осигуряването поне на алтернативно настаняване, което вероятно ще и по-добро … 

 

Вие държите на хостел ли за  Нова Година ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Lindt и ние имахме същия проблем октомври месец в Турция. Потвърдена и платена резервация, На място в хотела собственика каза , че не работи от месец с Агода  , не били коректни и няма никаква резервация. Останахме да спим там на други цени. След това контакт със съпорта по мейла , който @КОКО22 е дал. Отговарят след двайсетина минути.  Върнаха ни парите и ни дадоха компенсация за неудобството 2 долара, като ваучер. Избиха рибата.

Въпреки всичко получих имейл от Агода да оценя престоя ни. А хотела все още се предлага на сайта им. Луда работа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между впрочем и чата им работи мн добре. Дори при поискване ми се обадиха по телефона и 30 минути се обяснявахме с тайландката +6563314400. Факт е, че аз исках нещо извън техните правила и някрая не се получи, но опитах.. за спорта..

 Агода са базирани в Тайланд и Сингапур и мисля че цените им за региона са супер. За моя изненада ми дадоха по -добра цена от "собствениците" им от booking и за Ница и се възползвах.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 часа, stanislavpp каза:

Не ползвате ли Вайбър Аут /Скайп Аут ? Трябваше да се свържете веднага за решаване на проблема или с осигуряването поне на алтернативно настаняване, което вероятно ще и по-добро … 

Явно няма контактен център в Египет, нито в България, и не излиза опция да говорим по телефон със съпорт. Има чат с безкрайна опашка, който ни изхвърля преди да ни дойде ред и имейл, на който отговарят до 48 часа.

Поне така разбрахме условията.

 

 

Агода още на сутринта ни върнаха парите + 2 $ ваучер. При наличието на толкова много свободни места със сходна цена в близост до оригиналната резервация, няма никакъв смисъл да чакаш или да се надяваш на ъпгрейд. 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
Иван Попов

Аз имам едно питане относно Agoda и booking.

Защо в booking е доста по-скъпо от Agoda, може би заради таксите или.....

Сега нещо се загледах за Брюксел и гледам, че за едни и същи дати в едни и същи хотели, цените са доста различни. В booking са 800 лв., а в Agoda са 200 евро? Та сега умувам, защо е толкова голяма разликата. Нещо не разбирам логиката, има ли начин, ако резервирам от Agoda после да ми анулират резервацията за грешка?

Нещо нямам много опит с този сайт, явно трябва да си направя някой експеримент.....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам защо, промоции, таргет клиенти... Таксите би трябвало да ги пише включени ли са или не .

Агода и Букинг са с един собственик.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Резервирай от където ти е по-евтино.Агода и Букинг имат един и същ собственик , но самостоятелна политика. Aгода са силни в Азия ,но напоследък много сериозно се активизираха и на европейския пазар с постоянни отстъпки , купони , намаления през App-a...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Агода цените са преди таксите , Букинг е премиум лицето на конгломерата, нормално ще е с премиум ценообразуване в общият  случай.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В букинг дават отстъпки за genius, за мобилни резервации, кешбек, кодове, трябва да почнат от по-високо, за да им излезе сметката 😀

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.