Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Евгени Димитров

Моля, споделете кога горе-долу катарците пускат промо билети? Сега имаха промо януари, миналата година бях купил от тях юни или юли на промо. Дали има други месеци, които имат по-ниски цени или е само 2 пъти в годината?

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм купувала от тях промоционални билети през август/септември и ноември. 

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Моля, споделете кога горе-долу катарците пускат промо билети? Сега имаха промо януари, миналата година бях купил от тях юни или юли на промо. Дали има други месеци, които имат по-ниски цени или е само 2 пъти в годината?

 

Август и януари са им големите промоции, вече две години подред. Преди това не си спомням, но пак беше лятото и зимата. Иначе до някои дестинации изкачат добри цени периодично - Банкок, Токио и нови дестинации.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Барът, до който имат достъп само първа и бизнес класа ли имаш предвид ? :)

Доха-Банкок летяхме на втория етаж,първия ред след бара.В друга тема Duke изказваше съмнение,че седалките до прозореца за по две на ред.По две са.Една снимка на въпросния бар по време на кацане,когато пердето е дръпнато

post-1326-0-77147700-1486864932_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На полета Банкок-Доха с А380 не рабрах как се казва капитана Стефано или Стефанов,но според мен беше Стефанов.Има ли друг български пилот на А380 освен Марио .....,който е в Луфтханса?

Връзка към мнение

На полета Банкок-Доха с А380 не рабрах как се казва капитана Стефано или Стефанов,но според мен беше Стефанов.Има ли друг български пилот на А380 освен Марио .....,който е в Луфтханса?

 

Знам, че в Emirates има, но за български пилоти в Qatar не съм чувал. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Почнах да пиша мейл на катарците за обезщетение за закъснелия полет но опрях до е-мейл адрес.

Някой да може да помогне?

 

support@qatarairways.com

 

Но допълнително за всеки случай го пусни и през тази форма: http://support.qatarairways.com/hc/en-us/requests/new

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пуснах го на мейла.Изпратиха ми автоматичен отговор да си регистрирам мейла в тяхната система.Направих го и получих отговоряче са го получили.Сега ще чакам отговор.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Катарците възстановяват възможността да чекирате багаж на отделни билети, ако следващият полет е с oneworld авиолиния:

http://loyaltylobby.com/2017/02/27/qatar-airways-deviates-from-oneworld-policy-and-reinstates-through-check-for-baggage-on-separate-tickets/?omhide=true

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Със сигурност може да се възползвате и трябва, иначе тия 15 часа престой ще ви се сторят безкрайни. Туровете са в началото на терминал "В" има едно гише точно под самата буква. Те са организирани, вие не може да ходите свободно из Доха, защото нямате визи. Като напълнят автобуса, който не знам колко е голям, приключват и ще трябва да чакате за следващия тур. На принципа са който е пръв на опашката. Хубаво е предварително да си набележите часа на тура, според вашия полет и да сте на опашката по-рано. Между другото, щом сте с такъв голям престой и ако имате билети, които не са купени на промо цена, би трябвало да ви се полага и хотел.

Имат 4 на ден. Ето ги часовете:

post-4606-0-36596700-1488238827_thumb.jpg

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На полета Банкок-Доха с А380 не рабрах как се казва капитана Стефано или Стефанов,но според мен беше Стефанов.Има ли друг български пилот на А380 освен Марио .....,който е в Луфтханса?

В Емирейтс мисля, че има поне трима на Биг Мама. Бакалов може да е единственият българин в европейска компания, ама дори не знам дали някоя друга има изобщо 380-ки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Със сигурност може да се възползвате и трябва, иначе тия 15 часа престой ще ви се сторят безкрайни. Туровете са в началото на терминал "В" има едно гише точно под самата буква. Те са организирани, вие не може да ходите свободно из Доха, защото нямате визи. Като напълнят автобуса, който не знам колко е голям, приключват и ще трябва да чакате за следващия тур. На принципа са който е пръв на опашката. Хубаво е предварително да си набележите часа на тура, според вашия полет и да сте на опашката по-рано. Между другото, щом сте с такъв голям престой и ако имате билети, които не са купени на промо цена, би трябвало да ви се полага и хотел.

Имат 4 на ден. Ето ги часовете:

Благодаря, попитах, т.като пише,че туровете важат за престой 5-12 часа, а билетите са промо и нямаме нощувка

Връзка към мнение

Здравейте,ще летим с Катарите София-Доха-Мале с престой от 1.30 мин. в Доха между полетите, как ви се струва достатъчно или рисковано малко за следващия полет? Някой да е имал проблем с такъв кратък престой?

Връзка към мнение

Здравейте,ще летим с Катарите София-Доха-Мале с престой от 1.30 мин. в Доха между полетите, как ви се струва достатъчно или рисковано малко за следващия полет? Някой да е имал проблем с такъв кратък престой?

Достатъчно е времето.

Връзка към мнение

Аз имах по Нова година в лудницата 55 минути. Един чичо ме чакаше с табелка за бързо придвижване между гейтовете.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ох, моят престой пък е 65мин /София-Доха-Мале/ и ми е притеснено и на мен. Дано само първият полет да кацне по разписание, пък после ще тичаме за следващия :) 

Връзка към мнение

Уау, ще споделите ли като се приберете? Кога пътувате? Ние пристигаме в Доха 00.55 и летим от Доха за Мале в 2.25, което е час и половина /ако пристигнем в Доха навреме/

Връзка към мнение

Летим на 25 април в 20.30ч, в 1.10ч кацаме в Доха и в 2.15ч излитаме за Мале. Ще се молим първият полет да излети навреме :) Вие кога летите или още не си резервирала?

Връзка към мнение

Не е необходимо да се молите, принципно всички полети имат включен аванс от 15-30мин във врметраенето на полета да оберат евентуално леко закъснение при излитане...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.