Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Малко встрани от темата, но дават ли катарците чехли, чорапи и подобни екстри за дългите полети по подобие на Тюркиш?

Че не помня.

Връзка към мнение

На нас дадоха пакет с четка и паста за зъби, тапи за уши, маска за очи и чорапи. Повечето пътници се разхождаха след това по дадените им чорапи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да ви питам, каква е най-ниската цена, на която сте попадали от София до Малдиви с Катар? И понеже още изчаквам за билети за април, дали принципно правят промоция януари, какво показва практиката ви?

Връзка към мнение

Да ви питам, каква е най-ниската цена, на която сте попадали от София до Малдиви с Катар? И понеже още изчаквам за билети за април, дали принципно правят промоция януари, какво показва практиката ви?

 

Май около 400€ се въртяха с катарците. Промоции вече има доста регулярно, но не винаги са добри. А специално за Малдивите flydubai излизат с добри оферти също (колкото и да са недолюбвани тук). За април, ако текущата цена е над 450 евро, може да чакаш спокойно. 

Връзка към мнение

В темата с промоциите е цитиран код mobile за 10% отстъпка през телефон, но въпреки него цените дотам не са оптимални.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, сега около 480 евро е най-ниската и е уж в промоция, но то и преди промоцията си беше същата цена :)

 

Аз не съм много сигурен, че това е лоша оферта. Моят уж беше на промоционална тарифа, а ми излезе 555 EUR. Тези, които са на цени от около 450 EUR, обикновено така са направени, че или са с много кратък трансфер или пък отиване-връщане в рамките на няколко дни. По мое мнение, рекламираната промоционална цена може да се докара доста трудно. Но пък аз не съм ги и следил, в деня, в който реших да си взимам билети, просто влязах и избрах оптималнаа комбинация около моите планирани дати.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Обявени са нови дестинации за 2017/2018

 

Новите ще са: Канбера (5-та дестинация в Австралия); Дъблин; Las Vegas; Rio de Janeiro; Сантяго (Чили); Medan (Индонезия), Tabuk и Yanbu (Саудитска Арабия).

А от 5 Февруари имат директен полет до Auckland (New Zealand) - промотиран като най-дългия пътнически полет. Сараево и  Скопие са новите попълнения в нашия регион, а има и екзотика - Libreville (Gabon), Douala (Cameroon). Та дори директен полет до Chiang Mai в Тайланд.
Цялото съобщение

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Та дори директен полет до Chiang Mai в Тайланд.

 

 

От сумати време го чакам, все го отлагат във времето. Все още няма билети пуснати. Иначе ще е удобна врътка, защото ще е през Янгон. Катарците дават безплатни билети с малък брой точки за малките дистанции. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,има следния въпрос

Има три варианта на полети София-Мале

50 минути кънекшън тайм, 7-8 часа / през нощта/ и 17 часа. Според вас за 50 мин. може ли да се прехвърлим на другия самолет. Кое е най-подходящото за нас със дете на 6 г. сме

Редактирано от moli84
Връзка към мнение

И мен ме интересува същото. Ще трябва ли да излизаме от Пристигащи и да влизаме в Заминаващии да се редим на чек-ина? Изобщо как става прехвърлянето за полета Доха-Мале?

Връзка към мнение

Здравейте,има следния въпрос

Има три варианта на полети София-Мале

50 минути кънекшън тайм, 7-8 часа / през нощта/ и 17 часа. Според вас за 50 мин. може ли да се прехвърлим на другия самолет. Кое е най-подходящото за нас със дете на 6 г. сме

Ето в тази тема, има почти същия въпрос.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Какво се случва, когато си направил резервация с кредитна карта, която в последствие е блокирана и се изважда нова такава? Нали може да ти я поискат и трябва да е същата, с която е направена резервацията, някакви документи от банката ли се вадят, въобще как трябва да се постъпи в такава ситуация?

Връзка към мнение

Какво се случва, когато си направил резервация с кредитна карта, която в последствие е блокирана и се изважда нова такава? Нали може да ти я поискат и трябва да е същата, с която е направена резервацията, някакви документи от банката ли се вадят, въобще как трябва да се постъпи в такава ситуация?

Аз накарах в банката да ми я снимат от двете страни и да заверят с печат, че картата е блокирана и ми е издадена нова.

Между другото - единственият случай, когато са ми искали картата,с която съм купила билетите, е бил с Катарците.Никоя друга АК не ми е искала такава информация.

Връзка към мнение

Няма нужда да си усложнявате живота с банки и т.н.

В тази тема е описано какво се прави за да не ви искат картата на чекин:

Представяне на кредитна карта на чекин
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите! И се извиняван, че не съм намерил правилната тема. Свързах се с катар и споделих притесненията си. Обясниха ми, че някой си решава дали резервацията е съмнителна и в системата я отбелязвал като проблемна,при което ми пращали мейл. Казаха, че нямало проблем и нищо не било съмнително и ме увериха, че нямало абсолютно никакъв проблем, но преди полета да звънна пак.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може би глупав въпрос, но все пак да питам...

 

Утре вечер летим с Катарците и при резервацията съм дал данни от личните карти. Сега искам да ни чекирам онлайн и се чудя, дали да оставя същите данни или да впиша тези от паспортите.? Има ли някакво значение в случая?

Връзка към мнение

Може би глупав въпрос, но все пак да питам...

 

Утре вечер летим с Катарците и при резервацията съм дал данни от личните карти. Сега искам да ни чекирам онлайн и се чудя, дали да оставя същите данни или да впиша тези от паспортите.? Има ли някакво значение в случая?

 

При чекиране трябва да ползваш документа, с който ще пътуваш. След като си извън Европа, би трябвало да заложиш данните от паспорта. Принципно с нормалните авиолинии ако си сбъркал нещо на чек-ина (като си оставяш багажите например) ще ти въведат наново данните.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.