Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 11 минути , Mary каза:

И на мен това ми е интересно.

Плащала съм в офиса(резервация направена онлайн) и нямаше никаква такса.

Имаше такса за резервация направена в офис.

Потвърждавам и аз. Често използвам тази услуга на Катарците  - резервация онлайн и плащане в офиса им в София - и не съм плащала никога такса резервация. Нито по време на онлайн резервацията , нито при плащането в офиса

Редактирано от funny
Връзка към мнение
преди 1 минута , funny каза:

Потвърждавам и аз. Често използвам тази услуга на Катарците  - резервация онлайн и плащане в офиса им в София - и не съм плащала никога такса резервация. Нито по време на онлайн резервацията , нито при плащането в офиса

Явно е нещо ново, защото сега симулирах една резервация и има промяна при плащането.

Със съжаление го пиша това...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох да :( 

На всичкото отгоре не се приспада от цената , ако платиш резервацията

"Please note that this fee is non-refundable and it will not be deducted from the price of the ticket(s). "

 

А и другата промяна е че запазена резервация може да се плати само в офис на катарците в страната на първото излитане или по банков път. Не може онлайн:

"Note: Fares quoted when selecting Hold My Booking are only guaranteed for offline payment when purchased at a Qatar Airways office in the country of first departure and when paid in the currency quoted on the booking confirmation. Qatar Airways reserves the right to apply a surcharge or re-price the booking if payment is being made in any other country or another currency."

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Т.е. преди е имало безплатно задържане на резервацията за 72 часа при плащане в офис? Може би за малко различни неща говорим, тази такса е за замразяване на текущата цена на билета.

Връзка към мнение

Преди имаше безплатно задържане на цената и резервиране на билета за 72 часа. Аз съм го ползвала 5-6 пъти.

Правиш резервация, избираш плащане в офис на катарците и ти пращат "booking on hold" за 72 часа на мейла. Там имаше опция за плащане в офис, по банка или онлайн в рамките на 72 часовия период.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Георги каза:

Т.е. преди е имало безплатно задържане на резервацията за 72 часа при плащане в офис? Може би за малко различни неща говорим, тази такса е за замразяване на текущата цена на билета.

Преди при метод за плащане имаше - освен с карта, имаше и по банков път или в офиса.

И избирайки офиса трябваше да се плати до 72 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам дали това е новост и откога е но:

 

The world’s fast growing airline will add a number of exciting new destinations to its growing network in 2017/18, including Dublin, Nice, Skopje, Sarajevo and many more, flying passengers on board its modern fleet of 199 aircraft.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изглежда като проблем на новата версия на сайта им. България се появява два пъти в списъка с езици и двата пъти с език английски. Явно единият е трябвало да е български. Предполагам, че ще го оправят след известно време.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Честито на печелившите :)

 

Qаtаr Аіrwауѕ oтнoвo ca нaй-дoбpитe aвиoлинии в cвeтa. Bъпpeĸи ĸpизaтa oт пocлeднитe няĸoлĸo ceдмици, ĸoмпaниятa cпeчeли пpизa Веѕt Аіrlіnе іn thе Wоrld зa 2017 гoдинa, ĸaтo нaгpaдитe бяxa вpъчeни пo вpeмe нa aвиaциoннoтo шoy в Πapиж.

Haгpaдитe ce вpъчвaт eжeгoднo oт oнлaйн плaтфopмaтa Ѕkуtrах и ca извecтни в cpeдитe, ĸaтo "Ocĸapитe нa aвиaциoннaтa индycтpия".

B тoп 10 нa нaй-дoбpитe ĸoмпaнии в индycтpиятa влизaт oщe cингaпypcĸитe aвиoлинии, ĸитaйcĸитe Наіnаn, япoнcĸитe АNА и oщe Lufthаnѕа, Еtіhаd и Еmіrаtеѕ.

Haй-дoбpитe ниcĸoбюджeтни aвиoлинии ca АіrАѕіа, a лидepитe пpи пoлeтитe пъpвa ĸлaca ca Еtіhаd.

Qаtаr Аіrwауѕ пeчeлят зa чeтвъpтa гoдинa oтличиeтo пpeз пocлeднoтo дeceтилeтиe, ĸaтo пpeди ce ĸлacиpaxa нa пъpвo мяcтo пpeз 2011, 2012 и 2015 гoдинa.

Koмпaниятa бeшe oтличeнa въпpeĸи чe пpeди няĸoлĸo ceдмици ce oĸaзa в цeнтъpa нa диплoмaтичecĸa ĸpизa мeждy Kaтap и cъceднитe й дъpжaви. Toй дaдe peзyлтaт в oгpaничaвaнe нa дeйнocттa нa aвиoĸoмпaниятa в eдни oт ocнoвнитe й пaзapи ĸaтo Oбeдинeнитe apaбcĸи eмиpcтвa, Бaxpeйн, Eгипeт и Cayдитcĸa Apaбия.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Цитат

We encourage all passengers travelling to USA to arrive at HIA in sufficient extra time for the enhanced security screening to be conducted at the departure gate.

Да не е отапднал банът за мобилни устройства до САЩ с катарците...?

19989512_1625593847459529_2614595320761036561_n.thumb.jpg.a392de0b4cfb1b1da320fdadb448eae1.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, chandni каза:

Да не е отапднал банът за мобилни устройства до САЩ с катарците...?

19989512_1625593847459529_2614595320761036561_n.thumb.jpg.a392de0b4cfb1b1da320fdadb448eae1.jpg

Да:

Qatar Airways is pleased to confirm that with immediate effect, all personal electronic devices can be carried on board all departures from Hamad International Airport, Doha, to destinations in the United States.

https://qatarairways.zendesk.com/hc/en-us/articles/115004577347-Travel-to-the-United-States-Electronics-ban-lifted-

 

Връзка към мнение

Да похваля катарците за последното ми пътуване.

При трансфер от 45 минути в Доха нямахме никакъв проблем. Чакаше ни служителка на компанията и ни заведе буквално за 10 минути до гейта.

11 човека бяхме от софийския полет за Мале.

Времето обаче не е било достатъчно да трансферират всичкия багаж.

Нашият + багажа на още едно семейство не пристигна заедно с нас.

Ние пътувахме с едни куфар, а те с два, от които само единия беше дошъл.

Още докато чакахме на паспорт-контрол си чухме имената от говорителя и вече си знаехме за какво е.

Попълват се формуляри.

Нашия багаж беше доставен вечерта направо във вилата ни.

 

При обратния полет още на гишето за чек-ин, явно виждат в системата този закъснял багаж, защото дойде една служителка и направо на място ни представи формуляри за подпис и ни изплати в кеш 100 долара.

На другото семейство, които бяха с два куфара, но липсваше само единия, изплатиха 50 долара.

 

Навръщане(сутрешен+следобеден полет) и двата самолета бяха доста слабо затоварени(на отиване бяха пълни - вечерни полети).

Особено в самолета от Мале до Доха имаше за почти всеки пътник самостоятелна редичка от2(4) места.

 

Както мъжа ми казва - Как да не ги обичаш тези Катарци? ;)

 

  • Харесвам 20
Връзка към мнение
преди 14 минути , Guinness каза:

Някой знае ли някакъв номер за съпорт на Катарските авиолинии в България?

От техния сайт: 

Цитат

Prestige Business Center

Sofia, Bulgaria

Working hours:

+ 359 2 405 33 55

Fax: + 359 2 405 16 18

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой има ли представа защо катарците не ми пускат мултисити полет София-Бангкок и Пукет-София (дава ми само първия полет, а за втория ми казва, че няма такъв). Същевременно ако си пусна двупосочни София-Бангкок или София-Пукет за същите дати ми дава полети?!? Ако пък накликам еднопосочни полети пак ми ги дава, ама вече цената става истинска тайландска любов ... :(

Връзка към мнение
преди 11 минути , Oldkozel каза:

Някой има ли представа защо катарците не ми пускат мултисити полет София-Бангкок и Пукет-София (дава ми само първия полет, а за втория ми казва, че няма такъв). Същевременно ако си пусна двупосочни София-Бангкок или София-Пукет за същите дати ми дава полети?!? Ако пък накликам еднопосочни полети пак ми ги дава, ама вече цената става истинска тайландска любов ... :(

Да не би да ти изписва това :

 

  • The requested cabin class is full or not available in at least one of the options listed below. (5003)
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , Oldkozel каза:

Някой има ли представа защо катарците не ми пускат мултисити полет София-Бангкок и Пукет-София (дава ми само първия полет, а за втория ми казва, че няма такъв). Същевременно ако си пусна двупосочни София-Бангкок или София-Пукет за същите дати ми дава полети?!? Ако пък накликам еднопосочни полети пак ми ги дава, ама вече цената става истинска тайландска любов ... :(

На същия въпрос в офиса им ми отговориха да пробвам през друг браузер.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
16 hours ago, feel_the_rush said:

Аз купувах миналата седмица open jaw билети през сайта и нямах проблеми. Какви са ти датите?

Пробвах Хром, Експлорър и Мозила и все ми дава:

The requested cabin class is full or not available in at least one of the options listed below. (5003)

 

Слагам примерни дати 07-22.10.2017. Идеята е да видя колко ще струва тази опция и дали да чакам евтини двупосочни до Бангкок или Пукет или да скачам на open jaw, ако не е мнооого по-скъпо (така ще си спестя вътрешните трансфери Пукет-Бангкок или обратно).

Връзка към мнение

А случайно да пробва да си избереш полетите на екрана с грешката  и да дадеш "Continue" ? :)

1171.58 BGN
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • slujitel
    • Bobby76
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.