Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

На мен ми се струва, че много хора чакат т.нар промоция, а през другото време не си проверяват много цените.

Често извън промоция, цените са същите, че и по-ниски, давам пример с последния си билет за Япония купен преди няколко месеца за другата пролет, за 400 евро от София.

Ако тези дни имаше промоция от София до Япония за 400 евро, гаранция щеше да се коментира и да се купуват билети.

Идеята ми е, да не се осланяте толкова на промоциите, а да си дебнете по всяко време.

И цената от 400 евро беше масова за много дати, не за няколко определени.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 13 часа, Jorro каза:

и се изпълнява от А321....

Днес четох новина, че още не са им доставили самолетите за полетите. Та Сием Рип тръгва, ако им ги доставят навреме. 🙂

преди 13 часа, Jorro каза:

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не помня как беше и да попитам: при покупка на билет с Катарците трябваше ли да попълвам номер на паспорта, с който ще пътувам или можех да го направя по - късно? Току - що видях, че старият изтича след по - малко от 6м. от датата на напускане на Филипините и ще трябва да го сменям, а мислех тази вечер да взема билети. Имам спомен, че първо попълвах само имена, а номера на паспорта беше след това? Или изобщо не го искаха щом пътувам с чекиран багаж и всичко се случваше на летището?

Връзка към коментар
преди 28 минути , SK79 каза:

Не помня как беше и да попитам: при покупка на билет с Катарците трябваше ли да попълвам номер на паспорта, с който ще пътувам или можех да го направя по - късно? Току - що видях, че старият изтича след по - малко от 6м. от датата на напускане на Филипините и ще трябва да го сменям, а мислех тази вечер да взема билети. Имам спомен, че първо попълвах само имена, а номера на паспорта беше след това? Или изобщо не го искаха щом пътувам с чекиран багаж и всичко се случваше на летището?

Вчера купих билети - само име и фамилия искат при покупката.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
On 1/15/2020 at 10:16 AM, mitkobiker said:

Конкретно от последните осем полета QR227 DOH-SOF три са минали над Ирак и пет са минали над Иран.

FlyDubai също минава над Иран от/до София. За успокоение на темата...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, pr284 каза:

FlyDubai също минава над Иран от/до София. За успокоение на темата...

Да, доста интересно е, че Emirates вече упорито заобикалят иранското въздушно пространство (което основно им се налага да ползват по полети към САЩ и Канада).

Докато FlyDubai и Qatar Airways са сред авиокомпаниите, чиито самолети най-често могат да се срещнат над Иран в момента.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

QR225/226 (вечерните София-Доха) ги няма от лятното разписание... Така отпадат доста възможности за трансфери.

 

Не знам колко са затоварени сега полетите им, но 2017 г. като летях до Южна Африка в самолета София-Доха и обратно имаше по 20-30 пътници.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, pr284 каза:

QR225/226 (вечерните София-Доха) ги няма от лятното разписание... Така отпадат доста възможности за трансфери.

 

Не знам колко са затоварени сега полетите им, но 2017 г. като летях до Южна Африка в самолета София-Доха и обратно имаше по 20-30 пътници.

Има ги във вторник/сряда/петък/неделя. Не знам дали преди са били ежедневни. 

 

 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Георги каза:

Има ги във вторник/сряда/петък/неделя. Не знам дали преди са били ежедневни. 

 

 

От май месец до началото на зимното разписание ги махат, точно тези в дни _23_5_7

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре, че погледах какво става с моите полети за април/май и изненада.

 

Нито съм получавал мейл, нито нищо, сменени са ми полетите, дори имам силно съмнение, че може да се осъществят на връщане.

Оригинално бяха с 9 часа престой в Доха. 

 

Отделно, че часовете на кацане се различават с 25 минути спрямо  сайта им когато се имитира нова резервация и когато вляза в моята си резервация и това се вижда  само ако имитирам един по един билетите с отсечките Токио-Доха и след това Доха-София. За цял билет  София-Токио-София изобщо не изкарва тези полети, които имам и си седят потвърдени.

 

Имам и различни часове на кацане в Доха, в сайта при поотделно резервиране  го дава да кацне в 6 и 15 сутринта в Доха, а в моята променена резервация кацането е в 5 и 50.

 

Предполага, че заради този супер кратък престой изобщо не изкарва тази възможност в момента, а дали ние ще успеем да хванем самолета ще се види, след като имам между 45 минути и час и 15 минути, зависи кое вярното.

 

Утре ще звъня, но се чудя какво да искам, то няма много варианти, след като има само един полет дневно.

 

Някакви идеи?

 

Връзка към коментар

О, защо така са направили? Защо  вечерните полети ги няма, бяха много удобни … Офф, аз до сега на празен самолет не съм летяла, винаги е почти без празни места /летяла съм октомври, ноември, януари, март,  все зимата/. Алекс, много лошо, и защо не са те уведомили? Да не си купувал през посредник, ама дори и тогава трябва да те уведомят... Много неприятно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , Alexander каза:

Утре ще звъня, но се чудя какво да искам, то няма много варианти, след като има само един полет дневно.

 

Или цените на билетите обратно или съгласие с новия график (след като го уточнят естествено). 

Връзка към коментар
преди 29 минути , Георги каза:

Или цените на билетите обратно или съгласие с новия график (след като го уточнят естествено). 

Не разбрах какво имаш предвид.

преди 28 минути , stanimir каза:

Нормално е лятото много по-малко хора да летят към Азия. Орязването на полетите е логично. 

Май месец не е лятото

Връзка към коментар
2 hours ago, luba_rizova said:

О, защо така са направили? Защо  вечерните полети ги няма, бяха много удобни … Офф, аз до сега на празен самолет не съм летяла, винаги е почти без празни места /летяла съм октомври, ноември, януари, март,  все зимата/.

Защото явно сметката не им излиза на цени по 400-500 евро до далечните дестинации. Токио е горе-долу на същото разстояние като Маями, а цените до Маями са доста над 400-500 евро... До Букурещ си остават на 2 полета всеки ден.

До Йоханесбург билетът ми беше малко над 1000 лева двупосочно преди 3 години, а това беше значително по-евтино от всички други варианти. Сега с това разписание прекачванията се удължават с по 7-8 часа и то с нощен престой...

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 23.01.2020 г. в 19:01, Alexander каза:

Добре, че погледах какво става с моите полети за април/май и изненада.

 

Нито съм получавал мейл, нито нищо, сменени са ми полетите, дори имам силно съмнение, че може да се осъществят на връщане.

Оригинално бяха с 9 часа престой в Доха. 

Аз тази сутрин получих имейл с промените и предложение, което не ми върши работа. Мисля поне до края на февруари да го къткам, че може допълнително да ми се променят плановете. Най-вероятно ще сменя с ден по-рано връщането. Април/май летя и аз.

 

Тъпото е, че престоя в Доха сега ми става 7h15m и не мога да се възползвам от хотела. 

Редактирано от Георги
Връзка към коментар
14 hours ago, Георги said:

Аз тази сутрин получих имейл с промените и предложение, което не ми върши работа. Мисля поне до края на февруари да го къткам, че може допълнително да ми се променят плановете. Най-вероятно ще сменя с ден по-рано връщането. Април/май летя и аз.

 

Тъпото е, че престоя в Доха сега ми става 7h15m и не мога да се възползвам от хотела. 

Ако имаш време си удължи престоя с 1 ден и си вземи хотел по програмата с нощувките по 23-28 USD.

Връзка към коментар
преди 31 минути , Jorro каза:

Ако имаш време си удължи престоя с 1 ден и си вземи хотел по програмата с нощувките по 23-28 USD.

Мне, ако ще го удължавам няма да е в посока Доха... Ще се чуем в понеделник, има някакви варианти които ме устройват. 

Връзка към коментар

От Катар ми потвърдиха, че ако искам мога да избера следващият полет и да имам 24 часа престой, като ще ми дадат и хотел за 23-28 долара за двойна стая. Имат ли включен трансфер от-до хотела?

Има ли какво да се прави 24 часа в Доха, на отиване ще имам 5-6 часа престой вечерта.

Видях, че има и някакъв плаж, някой ходил ли е?

Има много хотели, май са идентични, имат ли някаква по-съществена разлика или да взимам който и да е, ако решим да оставаме?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , Alexander каза:

Имат ли включен трансфер от-до хотела?

Зависи от хотела. В темата за кратък престой в Доха ги има изброени кой хотел какво предлага

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От почти месец наблюдавам нещо супер необичайно (поне за мен) при катарските авиолинии. Гледам за билети София - Виктория Фолс, Зимбабве (VFA) на 25.08.2020. За удобните полети ми дава цена от 3092.55 лв. и 3069.18 лв за икономична класа, като бизнес класата за съответните полети е 2664.23 и 2640.86 лева. Това само в едната посока!

Бизнес класата е с около 600 лева по-евтина от икономичната класа! Билетите с нормална цена (658.54 лв.) са с 8 часа престой в Доха + 24 часа престой в Найроби, което е лудост.

В началото си мислех, че е някаква софтуерна грешка, но няма как да не я оправят катарците за 20+ дни. 

На какво се дължи тази аномалия и дали има шанс за "нормализиране" на цената, според вас?

 

Връзка към коментар
В момента, FlyTraveler каза:

От почти месец наблюдавам нещо супер необичайно (поне за мен) при катарските авиолинии. Гледам за билети София - Виктория Фолс, Зимбабве (VFA) на 25.08.2020. За удобните полети ми дава цена от 3092.55 лв. и 3069.18 лв за икономична класа, като бизнес класата за съответните полети е 2664.23 и 2640.86 лева. Това само е едната посока!

Бизнес класата е с около 600 лева по-евтина от икономичната класа! Билетите с нормална цена (658.54 лв.) са с 8 часа престой в Доха + 24 часа престой в Найроби, което е лудост.

В началото си мислех, че е някаква софтуерна грешка, но няма как да не я оправят катарците за 20+ дни. 

На какво се дължи тази аномалия и дали има шанс за "нормализиране" на цената, според вас?

 

Виж цената за удобните полети през посредник колко е

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.