Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 11 минути , iliana_t каза:

Престоят ми е точно 12 ч 45 мин. Кацам в 18:00, излитам 06:50. Вписвам се в правилата за Stopover, само че проверих всички хотели от списъка и никой не е безплатен. Това не е проблем, защото цените са народни - 25 евро за 5*. Но никъде не виждам да има инфо за трансфер. 

@cybersimo, имаше ли положителен отговор на някой от обектите, които си контактувал относно безплатен трансфер?

 

Да

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Не мога да си спомня колко време преди полета на катарците за Доха отваряха гишетата за чек-ин на Терминал 2 на летище София? Стандартните 2 часа преди полета ли беше или по-рано?

Не си спомням и дали теглеха ръчния багаж, какъв е вашият опит с това (на летище София)?

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Никога на никое летище не са ми теглили ръчен багаж.

На мене са ми го теглили и правили голям проблем, че бил 1 кг повече от разрешените 8 точно на Qatar Airways.

Но не в София

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , домосед каза:

На мене са ми го теглили и правили голям проблем, че бил 1 кг повече от разрешените 8 точно на Qatar Airways.

Но не в София

Благодаря и на двама ви, явно е както се случи. Ще се налага да се уговарям със спътниците си да минаваме заедно чек ин, при проблем да дам на другите по някой обектив / апарат да пренесат вместо мен. 

Връзка към коментар

Явно имай едно на ум, ама е по-скоро мега изключение случката на Домосед.. С Минко като пътуваме, неговата раница сигурно гони 20 кила техника и никога не са ни спирали да теглим. 

Връзка към коментар

Миналия декември, в Краби, ни мериха ръчния багаж - последва голяма "забава" с разпределянето му в допълнителни ранички и обличането на някоя и друга дреха в 40 градусавата жега. Представителката на авиокомпанията дори ни дебнеше на гейта, дали не сме се разширили отново след първоначания цирк на чекин-а.  
За над 100 полета това ми беше първото мерене на ръчен багаж. Натовареността на самолета беше около 20%, превишението беше с 3кг  ... 

 

Никога не се знае от къде ще ни дойде 😄

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

С Минко като пътуваме, неговата раница сигурно гони 20 кила техника и никога не са ни спирали да теглим. 

Минко явно я е носил на гърба раницата (20 кг) и ако не се е превивал много, не е будил подозрение. При мен е малко куфарче на колела и по-може да се изкушат да го претеглят. 🙂 

Връзка към коментар
На 14.07.2019 г. в 16:58, ACM каза:

От коя страна трябва да сме седнали при излитане и кацане, за да се види Доха от въздуха? 

На отиване от дясно, на връщане от ляво. Даже и през нощта е красиво. От Доха летят точно покрай брега и на метри от Музея на ислямското изкуство и Ситито, а към Доха летят над залива и са по -далече от града. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Съществува ли някакъв вариант да бъдем ъпгрейднати до нещо повече от икономи по време на медения си месец или това става само по филмите? Не сме летели с Катарците, следователно нямаме статус. В oneworld имаме 13 000 авиос към Иберия, но това едва ли ни дава голямо предимство.

Как да видя колко струва да се ъпгрейдна? Не виждам подобна опция никъде по резервацията. Може би при чек-ин?

Връзка към коментар
5 minutes ago, ACM said:

Съществува ли някакъв вариант да бъдем ъпгрейднати до нещо повече от икономи по време на медения си месец или това става само по филмите? Не сме летели с Катарците, следователно нямаме статус. В oneworld имаме 13 000 авиос към Иберия, но това едва ли ни дава голямо предимство.

Как да видя колко струва да се ъпгрейдна? Не виждам подобна опция никъде по резервацията. Може би при чек-ин?

Ако билетите ви са на промо тарифата е вероятно да няма опция за ъпгрейд. Зависи от това каква е отсечката и коя е класата на билета (буквата) колко мили ще ти трябват за ъпгрейд. Според мен шанса ти, ако има свободни места преди полета да си платиш за ъпгрейда. Имаш 2 варианта - около 1 седмицс преди полета ти пращат предлижение за ъпгрейд на промо цена или в деня на полета питаш на летището и решаваш. Не е обаче кой знае колко евтино напр. Доха-Денпасар беше около 850 евро еднопосочно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко update за тегленето на ръчния багаж при полети с катарците. На отиване на летище София никакъв проблем (имах останал етикет за ръчен багаж от Алиталия от полет преди два месеца). На връщане обаче в Найроби го теглиха на всички или поне на хората преди мен. Няма друга опция, трябва да се сложи на кантара, за да може да се присегне служителя (или служителката) и да сложи етикета. Аз го сложих, като го държах, обаче ми казаха да го пусна и показа 14 кг. и половина (при разрешени 7 кг.) Казаха ми, че не мога да летя така, обясних, че мога да извадя и да метна на рамото си фотоапарата (имах предвид Никон-ска фото чанта с един апарат и три обектива). Служителят тогава ми каза, че щом е фотоапарат, щял да ми направи изключение, но не било редно. Предполагам, че не малко хора летят до/ от Найроби с много фото екипировка или пък може да се е случил по-милостив служител...

Та да го имате предвид. Може би ако си стои етикета за кабинен багаж от полета на отиване, на връщане няма да искат да ви слагат такъв и може и да не го претеглят, не знам в такъв случай как процедират. Може би и ако е раница и само си обърнете гърба, за да сложат етикет, ще мине номера...

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не се надявай много на безплатно. Иначе понякога пускат оферти преди полета.

Все пак може да пробваш малко преди полета, или при чекин да споменеш медения месец, може да дадат нещо шампанско, торта де да знам... То ако не пробваш със сигурност нищо няма да стане. Но ако наистина искаш гаранция да има нещо специално ще трябва да го организираш предварително.

Връзка към коментар

Бизнес класата са си едни пари на вятъра, ако не е безплатен ъпгрейд. Щом дори милиардери като Бил Гейтс се дразнят и не летят там. 

 

С тези пари ще се поглезите доволно добре на земята, вместо да ги давате на авиокомпанията. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 42 минути , neuromancer каза:

Не се надявай много на безплатно. Иначе понякога пускат оферти преди полета.

Все пак може да пробваш малко преди полета, или при чекин да споменеш медения месец, може да дадат нещо шампанско, торта де да знам... То ако не пробваш със сигурност нищо няма да стане. Но ако наистина искаш гаранция да има нещо специално ще трябва да го организираш предварително.

то не е за катарците, но все пак по темата

 

преди две години с аерофлот за рожденният ми ден от икономи ни прехвърлиха в бизнес класа и то без да сме поискали или да споменем, че имам РД

Връзка към коментар
преди 44 минути , Mistela каза:

то не е за катарците, но все пак по темата

 

преди две години с аерофлот за рожденният ми ден от икономи ни прехвърлиха в бизнес класа и то без да сме поискали или да споменем, че имам РД

При чекирането ли ви предложиха?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Дани Магелани каза:

При чекирането ли ви предложиха?

да, даже не ни предожиха, а направо ни чекираха и чак в самолета като се качихме видяхме случилото се 🙂 /че нямаше много време за оглеждане/

Връзка към коментар
преди 18 минути , Mistela каза:

да, даже не ни предожиха, а направо ни чекираха и чак в самолета като се качихме видяхме случилото се 🙂 /че нямаше много време за оглеждане/

На мен ми предстои да летя с Аерофлот от Рим през Москва до Токио. Дано имам късмет като вашия!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , randi каза:

А катарците кога са махнали второто парче ръчен багаж(дамска чанта)? Това ми се вижда изключително тъпо.

Няма да направят проблем. От алианса вероятно са ги натиснали да го сложат в правилата, както и за килограмите на ръчния, но винаги са били ларж. Дали със  или без забележки, със/без тегления на багаж... досега не знам някой, който да е трябвало да плаща повече или да си чекира екстра ръчния багаж. Просто отчитат някава дейност някои служители.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Извинете, ако не е подходящата тема. Все още не съм летяла с катарците, но някак политиката им не мога да си я обясня. Имаше случай с една девойка - самолета от София закъсня, следователно изпусна и втория полет. Отказаха всякакво обезщетение. но с някакъв сайт, който взима комисионна успя да вземе някакви пари. Въпроса ми е това не противоречи ли на ред търговски закони....при тяхна вина да не изплащат обезщетения.? Много подобни случаи знам и за това  малко ме е  страх да се занимавам с тях.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.