Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Искам да пътувам в началото на септември 2020 до Хошимин, Виетнам и с връщане на 24.09.20. Кога е най-изгодно да се закупят билетите? От една седмица са се вдигнали цените.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , Боби Божинов каза:

Искам да пътувам в началото на септември 2020 до Хошимин, Виетнам и с връщане на 24.09.20. Кога е най-изгодно да се закупят билетите? От една седмица са се вдигнали цените.

Тя промоцията свърши миналата седмица

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Боби Божинов каза:

Искам да пътувам в началото на септември 2020 до Хошимин, Виетнам и с връщане на 24.09.20. Кога е най-изгодно да се закупят билетите? От една седмица са се вдигнали цените.

Коментар в дух на добра воля и опит за съдействие.

Определи бюджет. Изясни дати. Потърси възможности. Сподели намереното. Кажи кое не ти харесва и какво би искал видиш. Сподели интереси, желания, мечти ако прецениш ....  Има хора с опит и биха помогнали. Аз също - колкото мога.

Бъди конкретен, иначе въпроса ми звучи като: искам да си купя нещо някъде си , но не зная какво, кога и за колко, както и не зная какво бих се радвал да получа срещу парите си.

 

На разположение съм! 🙂 

 

П.П. Въпроса не съвсем за тук, защото в тази посока пътуват много компании.  Има тема "търся самолетен билет", както и възможност да се отвори нова тема за пътуване, която да привлече коментари и съдействие, НО колкото повече предварителна информация има,

толкова повече идеи ще дойдат.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 17 часа, Oldkozel каза:

Тя промоцията свърши миналата седмица

Видях, че свърши тази промоция, но ме интересува правят ли подобни и през следващите месеци?

Връзка към коментар
преди 23 минути , Боби Божинов каза:

Видях, че свърши тази промоция, но ме интересува правят ли подобни и през следващите месеци?

Правят често,  трябва да се дебне.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А и като цяло:

- Промоциите съвсем не винаги са промоции и не може да им се разчита

- Добри цени изскачат и без да са изрично обявени като промоционални

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Полетът ни за връщане от Доха QR227 е изтеглен с 15 минути по-рано, поради което в сайта на катарците излиза следното съобщение:

Цитат

Предупреждение - Случи се следното:

Разписанието на полета е променено. Моля, потвърдете и изберете предпочитаните от Вас услуги и продукти за пътуването отново.

Моля, имайте предвид, че всякакви специални заявки, свързани с полета(ите), като меню на борда и място ще бъдат изтрити.След като потвърдите промените в разписанието, ще трябва да направите своите специални заявки отново.


In case you do not want to proceed with the changes, please contact our customer care centre.

If you wish to cancel and refund your booking, please click the Request a refund button and fill up the refund form accordingly. Refund charges may apply.

Това означава ли, че ако не потвърдя промените до последния момент, мога да използвам тази опция, за да поискам възстановяване на сумата в случай, че поради някаква причина се наложи да не пътувам? Отмяната без такса ли би била в такъва случай (т.е. 100% от сумата ли ще възстановят)? И още един въпрос. Понеже сме си избрали места, а пише, че всякакви специални заявки ще бъдат изтрити и трябва да се направят отново, това само променената отсечка ли касае или за всички отсечки са изтрити избраните места и трябва да се изберат отново?

Връзка към коментар

Не знам колко време може да се чака за приемане на промяната, но поне за местата мога да помогна, че минах по същия път. Касае само променената отсечка, за останалите ни полети, изборът си ни стоеше. Дори и за променения полет според мен няма да ти ги сменят, след като е на практика същият самолет (ние сменихме дата и разписание, защото промяната беше по-драстична).

 

Лек детайл е, че на един от полетите бяха сменили и самолета от 3-4-3 на 2-4-2 и макар и местата да бяха останали същите ни бяха преместили от прозорец/пътека на двете места от двете страни на пътеката. Добре, че беше тази промяна за да го видя това. 

 

Вече става по-трики до кога биха ти пазили местата, ако не приемеш промяната, защото сигурно ако останат само твоите две места в даден момент може да ги продадат и тях. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Променената отсечка е DOH - SOF, така че конфигурацията посмъртно няма да мръдне от 3-3. Ако се губи само изборът за тази отсечка не ме притеснява - така или иначе няма да останем без места до София. Сега остава въпросът дали ако се ползва опцията за refund ще върнат цялата сума и колко време мога да задържа решението. В понеделник ще звънна на Софийския им офис, за да ги питам.

Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

Полетът ни за връщане от Доха QR227 е изтеглен с 15 минути по-рано, поради което в сайта на катарците излиза следното съобщение:

Това означава ли, че ако не потвърдя промените до последния момент, мога да използвам тази опция, за да поискам възстановяване на сумата в случай, че поради някаква причина се наложи да не пътувам? Отмяната без такса ли би била в такъва случай (т.е. 100% от сумата ли ще възстановят)? И още един въпрос. Понеже сме си избрали места, а пише, че всякакви специални заявки ще бъдат изтрити и трябва да се направят отново, това само променената отсечка ли касае или за всички отсечки са изтрити избраните места и трябва да се изберат отново?

Имах същия казус с билет за м.май . Поради многото време оставих не потвърдена промяната и след около седмица ми изпратиха променения билет.

Звъннах да попитам защо имам нов билет след като не съм потвърдила и казаха че системата автоматично ги издава, но все още имам "право" да потвърдя или отхвърля промяната. Само че , тъй като промяната е по-малко от един час всъщност нямам опции. Казаха че ако канселирам ще е с такса, ако променя деня - също.

Така , че всъщност нямам почти никакви опции. 

ПП. Информация от софийския офис на каратците

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Сега си проверих моята история - на 25.01 са ме информирали, на 31.01 се обадих за да се разберем за алтернативен полет без да ми потвърждават и да ме тормозят още преди това. Но в моя случай имаше направо отменен полет и алтернативата предполагаше към 16 часа отклонение от оригиналния маршрут. В колцентъра им работят бързо и ефективно, но чаках 2-3 минути за оператор. Поради отменения вечерен полет предполагам им е по-натоварено като цяло, но това не е релевантно в твоя случай, тъй като ще потвърдиш онлайн 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Потвърдих онлайн, дори си избрах по-добри места за единия от дългите полети. Така или иначе се съмнявах заради 15 минути промяна и то на последната отсечка, да ми позволят да правя промяна/отмяна без такса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , oli_mali каза:

@chandni след като натиснеш Acknowledge changes ли ти дава възможност да преразгледаш пак местата или преди това го правиш?

След. Преди това дори липсва линк за местата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте!

Извинявам се за въпроса, но за първи път ще резервирам билети. Семейно бихме искали да пътуваме с Qatar Airways до Виетнам и Тайланд през септември. При резервацията за всеки отделно ли трябва да има акаунт с Membership number в Privilege Club на Qatar Airways, за да могат да се натрупат Qmiles и Qpoints или мога да използвам само моя акаунт и за билетите на съпругата и дъщеря ми? 

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 20 минути , Боби Божинов каза:

Здравейте!

Извинявам се за въпроса, но за първи път ще резервирам билети. Семейно бихме искали да пътуваме с Qatar Airways до Виетнам и Тайланд през септември. При резервацията за всеки отделно ли трябва да има акаунт с Membership number в Privilege Club на Qatar Airways, за да могат да се натрупат Qmiles и Qpoints или мога да използвам само моя акаунт и за билетите на съпругата и дъщеря ми? 

Благодаря!

През твоя акаунт ще начислят точки само на теб.

Може да си направиш семеен акаунт, но трябваше някакви документи да се изпратят. Преди ставаше и в офиса, но сега само онлайн.

Ако имате друг акаунт в някоя от компаниите в One World, можете да събирате милите и там.

Когато рядко се пътува с една компания точките/милите не съм сигурна, че могат да се оползотворят добре.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Mary каза:

През твоя акаунт ще начислят точки само на теб.

Може да си направиш семеен акаунт, но трябваше някакви документи да се изпратят. Преди ставаше и в офиса, но сега само онлайн.

Ако имате друг акаунт в някоя от компаниите в One World, можете да събирате милите и там.

Когато рядко се пътува с една компания точките/милите не съм сигурна, че могат да се оползотворят добре.

Благодаря!

Връзка към коментар

Аз бих направил семеен акаунт в Бритиш еъруейс и събирал там за всички. Но пък се очакват някакви промени в правилата, когато успеят да си оправят софтуера...

Връзка към коментар
преди 15 часа, Боби Божинов каза:

Здравейте!

Извинявам се за въпроса, но за първи път ще резервирам билети. Семейно бихме искали да пътуваме с Qatar Airways до Виетнам и Тайланд през септември. При резервацията за всеки отделно ли трябва да има акаунт с Membership number в Privilege Club на Qatar Airways, за да могат да се натрупат Qmiles и Qpoints или мога да използвам само моя акаунт и за билетите на съпругата и дъщеря ми? 

Благодаря!

Qpoints не се натрупват от други хора. От членове на семейството, като ги добавиш в акаунта, ще вземеш само част от техните qmiles. Реално за пълния бонус е най-добре всеки да си направи акаунт да си събира отделно. 

Връзка към коментар
На 17.02.2020 г. в 10:26, T.E.Lawrence каза:

Qpoints не се натрупват от други хора. От членове на семейството, като ги добавиш в акаунта, ще вземеш само част от техните qmiles. Реално за пълния бонус е най-добре всеки да си направи акаунт да си събира отделно. 

Благодаря! 

 

Връзка към коментар
На 16.02.2020 г. в 18:30, Боби Божинов каза:

Здравейте!

Извинявам се за въпроса, но за първи път ще резервирам билети. Семейно бихме искали да пътуваме с Qatar Airways до Виетнам и Тайланд през септември. При резервацията за всеки отделно ли трябва да има акаунт с Membership number в Privilege Club на Qatar Airways, за да могат да се натрупат Qmiles и Qpoints или мога да използвам само моя акаунт и за билетите на съпругата и дъщеря ми? 

Благодаря!

Аз съм почти в твоето положение и ще превеждам милите в семеен Avios профил към British Airways. Имат ред предимства:

- всичките семейни мили може да са на едно място, при Катар е само процент

- изтичат по-бавно

- по-лесно се събират, с малко повече късмет може да събереш за един вътрешно европейски само от този полет. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.