Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 13 часа, slujitel каза:

И какво ще правим сега, към кого ще се обръщаме? На мен ми свършиха чудесна работа покрай разправиите с вируса. 

Към офиса в Катар.

 

преди 12 часа, Jorro каза:

Още си фигурира в сайта. Пробвай да се обадиш по телефона 

Screenshot_20200806_195353_com.m.qr.jpg

Може да фигурира, но офиса е затворен.

Комуникирах със служители в последния им работен ден тук, който и за тях е бил изненадващ.

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към коментар

Може ли малко помощ. Днес установих, че за да си купя билет трябва да въведа данните от паспорта. Той, обаче изтича февруари и подлежи на смяна.  Ще мога ли да променя после данните, ако сега напиша някакви измислени. Например,  ако си загубя паспорта , например и извадя нов? И как става това? И още един въпрос,  докато търсих тази информация попаднах на такса за неявяване за полет. Знам, че преди го бяхме коментирали,  но сега съвсем ясно го пише. На някой ако му се е случило да не се яви, моля фа сподели. 

Връзка към коментар
преди 14 часа, slujitel каза:

Може ли малко помощ. Днес установих, че за да си купя билет трябва да въведа данните от паспорта. Той, обаче изтича февруари и подлежи на смяна.  Ще мога ли да променя после данните, ако сега напиша някакви измислени. Например,  ако си загубя паспорта , например и извадя нов? И как става това? И още един въпрос,  докато търсих тази информация попаднах на такса за неявяване за полет. Знам, че преди го бяхме коментирали,  но сега съвсем ясно го пише. На някой ако му се е случило да не се яви, моля фа сподели. 

Сега си напиши истинските данни от стария паспорт. После ще можеш да ги смениш с данните от новия паспорт. Смяната на паспорт не е нещо, което не се случва ежедневно. Единствената промяна в данните е номера на документа. Всички авиокомпании го правят това рутинно. Проблеми няма да имаш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

we have recently introduced Cash + Qmiles (currently in Beta), to give you even more flexibility and ways to spend your well-earned Qmiles.

Check-out our latest feature when booking your next flight. Simply select Cash + Qmiles as a payment option and use up to 25,000 Qmiles for Economy and up to 50,000 Qmiles for Premium to reduce the price of your booking.

All that's left is to choose from one of over 85 destinations, as well as just how many of your Qmiles you would like to use.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте. Планирам посещение на Бали през 2021г. Знае ли се предварително кога катарците пускат промоции за тази дестинация и кога ще е най-добре да се купят билети? Видях, че около нова година имат намаления, има ли и други такива периоди? Планирам посещение през март. Благодаря 🙂

Връзка към коментар
преди 29 минути , PACXA каза:

Здравейте. Планирам посещение на Бали през 2021г. Знае ли се предварително кога катарците пускат промоции за тази дестинация и кога ще е най-добре да се купят билети? Видях, че около нова година имат намаления, има ли и други такива периоди? Планирам посещение през март. Благодаря 🙂

В текущата ситуация едва ли шаблоните, които са работили минали години са приложими. Не се знае кога и какви цени ще пуснат, не се знае дали дори полетите ще ги има. Иначе март по принцип е нисък сезон за Бали, аз на твое място бих дебнал поне до нова година. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой купувал ли е скоро билет с ваучер ? Все така ли трябва да се свържем с агент за приложение на ваучера и определяне от него на цената, която има да се доплати ?

Връзка към коментар
преди 2 часа, patilana каза:

Някой купувал ли е скоро билет с ваучер ? Все така ли трябва да се свържем с агент за приложение на ваучера и определяне от него на цената, която има да се доплати ?

   Не трябва да се свързваш агент . Просто си правиш нова резервация и в един момент където ти се появи поле за ваучер си го пействаш . Разликата за доплащане си я смята системата . Като доплатиш ти праща билети на мейла или можеш да си ги изтеглиш от акаунта , или да провериш билета примерно през чек май трип .

 

Не е нужно да звъниш на когото и да било , а да запалиш една свещичка и да се молиш да не ти преместят  или отменят полета 🙂 .

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Прекрасни новини @ivooo ! Тези хора не могат да изтърпят туткането ми и все ме ръчкат да купувам с разни полети уж само за мен:rofl:. Радвам се на нововъведенията и наистина ще тичкам през ден до църквата чаак до догодина, до амина. Смятам и малко заклинания да направя, щот колкото повече толкова повече.

Тез твоите пясъци, дъюни и дълбини ще са хитът на следващия сезон, според мен:wink:.

Много, много ти благодаря !

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой , освен @ivooo дали е летял или ще лети скоро с Катарците? Аз трябва да летя до Пукет след точно 3 месеца , но едва ли Тайланд ще отвори за нормален туризъм , а и Катарците дали ще полетят от София......Кога да очаквам да ми канцелират полета ? Ако ми го канцелират , дали мога да го сменя за Занзибар например или ще трябва само за Малдивите( Имаше нещо за 5000 км ) . Ако избера refund колко време е срокът? Ще ми се около Коледа да отида на плаж - освен Занзибар и Малдивите има ли нещо отворено за България? 

Връзка към коментар
преди 21 минути , ivan69 каза:

Някой , освен @ivooo дали е летял или ще лети скоро с Катарците? Аз трябва да летя до Пукет след точно 3 месеца , но едва ли Тайланд ще отвори за нормален туризъм , а и Катарците дали ще полетят от София......Кога да очаквам да ми канцелират полета ? Ако ми го канцелират , дали мога да го сменя за Занзибар например или ще трябва само за Малдивите( Имаше нещо за 5000 км ) . Ако избера refund колко време е срокът? Ще ми се около Коледа да отида на плаж - освен Занзибар и Малдивите има ли нещо отворено за България? 

Видя ли поста на Аметист в темата за новия корона вирус?

Връзка към коментар
преди 32 минути , ivan69 каза:

Някой , освен @ivooo дали е летял или ще лети скоро с Катарците? Аз трябва да летя до Пукет след точно 3 месеца , но едва ли Тайланд ще отвори за нормален туризъм , а и Катарците дали ще полетят от София......Кога да очаквам да ми канцелират полета ? Ако ми го канцелират , дали мога да го сменя за Занзибар например или ще трябва само за Малдивите( Имаше нещо за 5000 км ) . Ако избера refund колко време е срокът? Ще ми се около Коледа да отида на плаж - освен Занзибар и Малдивите има ли нещо отворено за България? 

Към момента не мога да си представя безкарантинен туризъм в Тайланд в следващите 3 месеца.

 

Най-вероятно октомври ще литнат от София, но е възможно и с ограничен брой полети. Не очаквай непременно отмяна, такава може да няма и катарците да си изпълняват полетите по график.

 

Можеш да си смениш безплатно билетите за всичко в радиус до 5000 мили от оригиналната дестинация. Занзибар е на 4200 мили от Пукет и се класира.

 

Рефъндите в момента стандартно се обработват за около 1 месец.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дани , ако пишеш за Тайланд , видях поста на Аметист. Ние сме за 12 дни и няма как да изкараме 14 дни карантина . ЮИА едва ли ще отвори до Декември за нормален туризъм , максималният компромис който мога да направя е PCR тестове , всякакви карантини и други ограничения не ме устройват ....

1 minute ago, Георги Матеев said:

Към момента не мога да си представя безкарантиненн туризъм в Тайланд в следващите 3 месеца.

 

Не очаквай непременно отмяна, такава може да няма и катарците да си изпълняват полетите по график.

 

Можеш да си смениш безплатно билетите за всичко в радиус до 5000 мили от оригиналната дестинация. Занзибар е на 4200 мили от Пукет и се класира.

 

Рефъндите в момента стандартно се обработват за около 1 месец.

Аз трябва да летя на 17,12 и да се върна на 30,12 - дали да очаквам да ми отменят полета ако има задължителна 14 дневна карантина? Ако не ми отменят полета какво се случва?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , ivan69 каза:

Аз трябва да летя на 17,12 и да се върна на 30,12 - дали да очаквам да ми отменят полета ако има задължителна 14 дневна карантина? Ако не ми отменят полета какво се случва?

Карантината сама по себе си въобще не е задължителна предпоставка за отмяна на полети. Ако има достатъчно желаещи да летят въпреки карантината - полети ще има. Ако има отмяна тя ще е по-скоро по чисто търговски причини (липса на пътници), но това в момента е трудно да се прогнозира. А и не е като да не сме виждали катарски полети с по 30 човека на борда.

 

Най-разумното в твоя случай според мен е да не чакаш и да се надяваш до последно, а просто още отсега да си смениш билетите с някоя по-сигурна дестинация. Занзибар е чудесна опция, само провери сезоните и климата декември. Тайланд няма да избяга и можеш да го оставиш за догодина.

 

Промяна можеш да правиш и сега, независимо че полетите ти не са отменени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Проблема , е че не е ясно какво ще е положението в Занзибар или където и да е другаде след 3 месеца .... Промените от сайта ли се правят или трябва да звъня по телефона? А и ако сега си сменя полета , а Катарците не летят от София през Декември , мога ли да сменя София с Атина или Истанбул да речем? 

Декември е дъждовен сезон в Занзибар , но това не ме притеснява , повече ме притеснява 8+ часовият престой на летището в Доха , все пак сме с деца макар и вече поотраснали....

Връзка към коментар

И аз да попитам тези от вас който имат опит с Катарците. Имаме билети за  22.11 до Бали и връщане на 14..12 от Пукет, но впредвид ситуацията няма да се случи това пътуване и предпочитам да поискам ваучер .Знаете ли как е най-удобния вариант за да заявя ваучер?В тяхното приложение отивам на Request a voucher и оттам въвеждам си име, номер на резервацията и ми иска да кача някакъв документ (нямам си никаква идея какво да качвам), и оттам нататък незнам какво да правя 😀Или може би е по добър вариант да се свържа с тях?Благодаря предварително!

Връзка към коментар

  

  @ivan69 Имаш много време до декември .  Подкрепям думите на Георги Матеев за  полетите и карантината , но не виждам причина да се бърза . Ние имаме едни билети за Джакарта за ноември и още не съм ги променял . Всъщност вече веднъж ги смених от май за ноември. 

Смяната опитах през сайта , но не успях и я направих през съпорта им за минути. Питат за номер на резервация , и-мейл и разни други неща   , за да се уверят че си ти самия и след секунди новите билети са в системата им както и в твоя мейл. Препоръчвам да се звъни на софийския номер за по евтино 02 405 33 55 , защото чакането на телефона е доста , а в този случай разговорите с Катар са за тяхна сметка . 

 

  Не разбирам защо трябва да си причиниш също толкова несигурна разходка до Атина или Истанбул , за да избегнеш 8 часа в Доха .

 

За съжаление летището в Доха е доста гадно в момента ,защото голяма част е преградена и не функцинира . В самата Доха не може да се излезе  . Столовата ( салона на дайнърс ) работи , но от смесените салони за почивка за семейства с удобните легла има само един работещ и той е миниятюрен и претъпкан до ушите .  Все пак има много усамотени места със столове където да се поотпуснете . 

 

 Ако желанията са ви за  почивка тип само плаж и релакс от изброените 3 дестинации без никакво колебание ти посочвам Малдивите . Първия досег с Африка , та макар и Занзибар е обикновенно меко казано ....... смущаващ 🙂 .  А и приливите и отливите са на места с по 4 метра денивелация 🙂 .  Тайланд е страхотна страна и има от всичко , но може би е за по спокойни времена , когато ще може да редувате обикаляне по забележителности и по активен живот с такъв на  плажа .  Малдивите не са само 5 звездни скъпи курорти . Има и с по-нормални цени , но тук пролема е периода който си си избрал около Коледа и Нова година  . Възможно най високите цени навсякъде по света . 

 

 

  @Blagovesta78 ти не беше ли в Германия . От там шанса да анулират полет е много малък , а дестинациите  за смяна значително повече . Освен това за разлика от БГ катарците си имат офиси там , което прави нещата в пъти по лесни . Най малкото ще ти чекират багажа до крайната дестинация и няма да се налага да излизаш и влизаш през имиграционните и да си го събираш и изпращаш отново някъде по средата на пътя 🙂  .

 

 За ваучерите . Ако трябва да избирам бих избрал смяна на билетите . Не се знае утре какви ще са цените на полетите и с тоя ваучер дали ще можеш да си купиш цял полет , половинка или четвъртинка 🙂.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@ivooo Мерси че се включи . Засега няма нищо да правя . Аз също смених моята резервация от Април за Декември с надеждата нещата с вируса да се уталожат . Още в началото се колебаех между Тайланд и Малдивите . Ако сменя полета за Малдивите ще търся нещо по - бюджетно , че сме с децата. Атина и Истанбул ги споменах при условие че Катарците не литнат от София до Декември , естествено че предпочитам да летя от София дори при 8 часов престой в Доха . Ще видя как са нещата към началото на Декември и ще реша какво да правя . @Ametist да включа и теб , има ли шанс да отворят къщи за гости ли както там се водят на Малдивите през Декември или само ресортите ще работят? Може и на лична да пишеш че не е много по темата.

Благодаря 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ivooo каза:

  

  @ivan69 Имаш много време до декември .  Подкрепям думите на Георги Матеев за  полетите и карантината , но не виждам причина да се бърза . Ние имаме едни билети за Джакарта за ноември и още не съм ги променял . Всъщност вече веднъж ги смених от май за ноември. 

Смяната опитах през сайта , но не успях и я направих през съпорта им за минути. Питат за номер на резервация , и-мейл и разни други неща   , за да се уверят че си ти самия и след секунди новите билети са в системата им както и в твоя мейл. Препоръчвам да се звъни на софийския номер за по евтино 02 405 33 55 , защото чакането на телефона е доста , а в този случай разговорите с Катар са за тяхна сметка . 

 

  Не разбирам защо трябва да си причиниш също толкова несигурна разходка до Атина или Истанбул , за да избегнеш 8 часа в Доха .

 

За съжаление летището в Доха е доста гадно в момента ,защото голяма част е преградена и не функцинира . В самата Доха не може да се излезе  . Столовата ( салона на дайнърс ) работи , но от смесените салони за почивка за семейства с удобните легла има само един работещ и той е миниятюрен и претъпкан до ушите .  Все пак има много усамотени места със столове където да се поотпуснете . 

 

 Ако желанията са ви за  почивка тип само плаж и релакс от изброените 3 дестинации без никакво колебание ти посочвам Малдивите . Първия досег с Африка , та макар и Занзибар е обикновенно меко казано ....... смущаващ 🙂 .  А и приливите и отливите са на места с по 4 метра денивелация 🙂 .  Тайланд е страхотна страна и има от всичко , но може би е за по спокойни времена , когато ще може да редувате обикаляне по забележителности и по активен живот с такъв на  плажа .  Малдивите не са само 5 звездни скъпи курорти . Има и с по-нормални цени , но тук пролема е периода който си си избрал около Коледа и Нова година  . Възможно най високите цени навсякъде по света . 

 

 

  @Blagovesta78 ти не беше ли в Германия . От там шанса да анулират полет е много малък , а дестинациите  за смяна значително повече . Освен това за разлика от БГ катарците си имат офиси там , което прави нещата в пъти по лесни . Най малкото ще ти чекират багажа до крайната дестинация и няма да се налага да излизаш и влизаш през имиграционните и да си го събираш и изпращаш отново някъде по средата на пътя 🙂  .

 

 За ваучерите . Ако трябва да избирам бих избрал смяна на билетите . Не се знае утре какви ще са цените на полетите и с тоя ваучер дали ще можеш да си купиш цял полет , половинка или четвъртинка 🙂.

Благодаря много за отговора!Да,в Германия съм, и дори по времето на локдауна всеки ден си имаха по един полет на ден от Франкфурт. Ще се възползвам от опцията смяна на дата 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След толкова чудене за ваучери, смяна на дата днес получих емайл, че ми анулират полета и предлагат алтернатива Малдиви, Сейшелите, Себу и Занзибар без допълнително заплащане или ваучер, рефунд и т.н.Вече тази година се изморих да се надявам, че нещо ще се осъществи ще поискам рефунд, вече имам няколко ваучера в "колекцията ми ",неискам повече 😀

Връзка към коментар

Днес влизам в профила си в qatarairways и ми пише че полета ми ) София-Пукет - София 17-30,12,2020)е сменен - имам опции да приема промяната и да искам refund. Мисля да искам refund , обаче проблема е че картата с която платих изтече . Да прикрепя копие на новата карта или да звъня по телефона ? Все още нямам мейл .

Връзка към коментар

Приятелка с която щяхме да летим и ни канселираха полетите имаше същият проблем, дори си беше сменила банката.

 

Изпратихме мейл, с удостоверение от банката и описахме какво е станало, след това Катарците преведоха парите в старата  банката, а от самата банка се обадиха на приятелката ми за да върнат парите в брой.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.