Прескочи до съдържание

дневник Магията Швейцария - едно постижимо удоволствие...


Гост

Препоръчани мнения

И във влака от Zermatt, докато все още бяхме на осмото небе – трудно смилайки видяното и преживяното – двете с моята спътничка Mary взехме решение да напишем за тази наша магическа Швейцария.

 

Защото тя е точно такава - магическа.

Защото много хора я считат за непостижима.

Защото тя е много скъпа, но не е непостижима.

Защото преживяването си струва всяка стотинка...

Защото искаме и други да го преживеят.

 

Началото – моето начало – започна с планове от 2014 г. Историята помни как си купих палатка, за да отида в Швейцария. Защото цените ме фрапираха, а за сам човек са съвсем фрапиращи. Ерго – палатка – и с колата, през Ламанша, заедно с храна и зеленчуци – право в Швейцария :grin:

Сигурно звучи смешно, но всяко чудо изглежда смешно в началото.

 

После видях, че след пристигането започват същинските разходи.

После разбрах, че само с кола няма да станат плановете.

После установих цените на влаковете и лифтовете, които прибавих към бензина...

И се предадох.

 

След време съдбата ме срещна с форума, и @Mary

След това се справих психически с мисълта за цените.

След това направихме едно от най-красивите пътувания в живота си!

 

В мой стил подготвях програмата с месеци. Mary ми беше пуснала юздите да се кефя – и вкара интересни промени в последния момент. Тялото ми още я мрази за наложеното темпо , а съзнанието ми подскача от удоволствие в ментален оргазъм.

:ph34r::grin:

Много помощ получих от тук – благодаря сърдечно на всички, дали рамо!

 

И защото много хора ме разпитваха, и защото сме добри душици :biggrin:, и  обичаме да споделяме – и ще го преживяваме отново – ето и началото на тази сводка.

Тя ще се проточи във времето, но вярвам, че и на вас ще достави удоволствие – и ще ви е полезна.

 

Това е финалният ни – реализиран – план. Ще задълбаем в детайли. Надявам се да се забавлявате, както и ние!

 

14 юли, събота

 

Sofia – Basel (самолет)

London - Basel (самолет)

 

Basel EuroAirport – Basel SBB (автобус) – Bern (влак)

Bern Thun (влак) Interlaken Ost (корабче)

Interlaken Ost – Lauterbrunnen (влак)

 

НОЩУВКА Lauterbrunnen

 

15 юли, неделя
 

Lauterbrunnen  - Kleine Scheidegg – Jungfraujoch (две железници) и обратно

Lauterbrunnen – Grütschalp (лифт) - Mürren BLM (железница) - Allmendhubel (фуникуляр) - Mürren      

Mürren - Schilthorn (Piz Gloria) – Mürren – Gimmelwald (емнайсет лифта) – Lauterbrunnen (автобус)

 

НОЩУВКА Lauterbrunnen

 

16 юли, понеделник

 

Lauterbrunnen – Grindelwald (влак) - Grindelwald BGF – First - Grindelwald  (лифтове)

Grindelwald - Grindelwald Grund (автобус) - Männlichen – Wengeн (лифтове) – Lauterbrunnen (железница)

Lauterbrunnen - Interlaken Ost (влак) - Harder Kulm (фуникуляр) и обратно

 

НОЩУВКА Lauterbrunnen

 

17 юли, вторник

Освобождаваме хотела

 

Lauterbrunnen - Wilderswil (влак)

Оставяне на багажа в хотела         

Wilderswil - Schynige Platte - Wilderswil (железница)

Wilderswil - Interlaken Ost – Brienz (влак)

Brienz - Brienzer Rothorn и обратно (железница)

Brienz - Interlaken Ost (корабче) – Wilderswil (влак)

 

НОЩУВКА Wilderswil

 

18 юли, сряда

 

Wilderswil – Interlaken Ost - Spiez (влакове)

Spiez – Niesen Kulm (фуникуляр) и обратно           

Spiez – Erlenbach im Simmental – (влак) Chrindi – Stockhorn (лифтове) и обратно

Spiez – Thun – Beatenbucht (влак) - Niederhorn Beatenbucht (лифтове)

Beatenbucht - Interlaken Ost (автобус) – Wilderswil (влак)

 

НОЩУВКА Wilderswil

 

19 юли, четвъртък

Освобождаваме хотела

 

Wilderswil - Interlaken – Spiez - Kandersteg  (влакове)

Kandersteg - Oeschinen   (лифтове) и обратно

Kandersteg – Brig (влак)

Brig – Visp (влак)

Visp – Zermat (влак)

 

НОЩУВКА Zermatt

 

20 юли, петък

 

Регион Matterhorn (лифтове, железница, фуникуляр)

 

НОЩУВКА Zermatt

 

21 юли, събота

 

Регион Matterhorn (лифтове, железница, фуникуляр)

 

НОЩУВКА Zermatt

 

22 юли, неделя

Освобождаваме хотела

 

Zermat – Visp – Domodossola    (влак)

Domodossola – Milano (влак)

 

Milano Linate – London (самолет)

Milano Malpensa – Sofia (самолет)

 

 

IMG_9222.jpg.deb67216172861150884cca0d21bcfac.jpg

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

@Rainy, браво, че подхвана темата! 

Това е едно от най-прекрасните ми пътувания! 

Швейцария остана в моето сърце дотолкова, че дори си представям, че бих живяла там! 😁😁😁

С удоволствие ще се включвам в темата с моите спомени и снимки. 

Програмата наистина беше натоварена и без време за свободно мотаене, но предвид, че искахме да видим всичко, а времето беше нестабилно, то давахме всичко от себе си и почти успяхме! 

Съзнавам, че темпото ми беше високо, но Rainy сега е доволна! 😉

 

От сега осъзнавам каква мъка ще е да се подбират снимки! Те са коя от коя по-прекрасни!

 

8DE00DC8-F929-4F43-82DB-9B6C7E7F5EFC.jpeg

 

63A0866E-86EC-47A4-A670-ACBC122C16A2.jpeg

  • Харесвам 38
  • Благодаря 1
  • Браво 8
Връзка към мнение
преди 1 минута , aleksandrina каза:

Това беше моята първа среща с "външния" свят. И както казват за първата любов...

Първата среща - чрез Швейцария? :blink: Направо ти съчувствам! :biggrin: И те разбирам. 

 

Защото аз, след 7 години живеене в Кралството, с един нелош - за емигрант - стандарт, в една от най-добрите области за живеене, намирам Англия за клоака в сравнение с Швейцария...  

Връзка към мнение

Швейцария е страхотна страна. Програмата ви ми се струва натоварена, но предполагам  си е заслужавало.   @Mary може ли да кажеш от къде са снимките и влака ;-)? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , milen_40 каза:

може ли да кажеш от къде са снимките и влака ;-)? 

Да кажа, че ние всичко подробно ще си кажем и разкажем, че и снимки ще покажем подробни. 🙂 

Първата снимка е от парния влак до Brienzer Rothorn.

Втората снимка от езерото Oeschinen.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Браво.  Половината форум е затаил дъх и чака с нетърпение разказите и снимките ви.

Чудесна програма. Няма тежки и натоварени програми, има прекрасни изпълними програми, които ни амбицират и вдъхновяват...

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Да започнем с малко сметки. Демек, първо горчивият сироп, после бонбон Lindt. Психология в действие :grin:

 

Както споменах, аз исках първо Швейцария с кола. Представях си като в приказките как минавам едни пасове, спирам, снимам – чудо! Което не е нереално, само където големите чудеса се оказват недостижими с кола, а единствено с лифтове, железници и.. пеша. Затова с @Mary избрахме да се предвижваме единствено с градски транспорт – и нисктотарифни полети.

 

Градският транспорт в Швейцария, обаче, изисква поне колеж по математика и география, за да го схванеш... Специални благодарности на @koliob,  който търпеливо ми разясни за какво иде реч, а впоследствие ние разяснявахме на швейцарските кондуктори докъде им се простира паса... :biggrin:

 

Ние приложихме следната стратегия:
Напазарувахме -> 

 

1. Swiss Half Fare Card. Стойността за един месец е CHF 120 (около 105 EUR), но ползите са огромни. Разпечатва се още в България. За нас беше важно, защото започнахме да ползваме този пас веднага. И – почти винаги го проверяваха. Адресът на закупуване оттук.


https://www.myswitzerland.com/en-gb/transport-travel/tickets/public-transport-passes/swiss-half-fare-card.html


2. Regional Pass Bernese Oberlandза 6 дни цена CHF 235 (намалена с горния пас, иначе стандартната цена е CHF 310). Може да се купи онлайн – и да се разпечата. И той ни трябваше веднага след пристигането, за да ползваме безплатни отсечки от транспорта. Винаги го проверяват – защото игра ролята на билет. Двата паса бяха непрекъснато в нас (по едно резервно копие в куфара). За любителите на електроника – може да се свали и на телефон. Адресът на закупуване оттук.


http://www.regionalpass-berneroberland.ch/en/pass-and-infos/pricing/


3. Matterhorn Peak Pass - 2 дни (намален с half fare card) – цена CHF 146. За сравнение – за един ден цената му е CHF 131, a районът е прекрасен за два дни обикаляне. Не ни беше спешен и си го купихме на място в Zermatt. 

 

По време на дискусиите се отвори дебат за нивото на спестяване с тези пасове, сравними с известния Swiss Pass. Направих си труда и разработих сравнителна таблица в Excel – прилагам я. В едно изречение: 

 

image.png.2559ed1fec9b96658e6f134d439100f4.png

 

Това е разходЪТ, който трябва да се преглътне – който няма алтернатива, тоест. 


Тук правя една забележка: В този разход има допълни пера – към пасовете: 

 

Kleine Scheidegg - Jungfraujoch – return: CHF 78.00
Mürren - Schilthorn (Piz Gloria) – Mürren: CHF 41.3

 

И ако от втория може да лишите и го приемете за лукс, то от първия – в никакъв случай! 

После ще продължа за хотелите и храната... 

 

Switzerland Budget - comparison.xlsx

 

Връзка към мнение

Хиляди благодарности, че не ни карате да чакаме за този пътепис. Снимки гледах тук там по време на пътуването, но сега, след споделените впечатления и емоции ще ги гледам отново, този път на големия монитор.

Тази тема е от тези, които ме карат да съжалявам, че имаме право само на едно емоджи - искам да сложа оцъклени очета, после размисъл, след това бирки с благодарност, че ни правите съпричастни, и накрая дълго нестихващи аплаузи!

Браво на вас, момичета!

И благодаря за споделените красоти и емоции! 🍸🌹🌼🌞

 

Спойлер

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Хотелите...

 

Тук ще се въздържа да дам конкретни цифри и препоръки, а само лично мнение и общи насоки. Защото тази част от пътуването може да бъде напасвана спрямо потребностите и възможностите. На вкус и цвет и на легла ... 🙂 А точно тук хората са професионалисти в търсене на нощувки.

 

За Bernese Oberland – пасът ви дава толкова възможности и безплатни пътувания, щото почти няма значение къде ще отседнете. Транспортът е феноменален. И все пак – във високопланинските селца като Murren, Wengen, Lauterbrunnen – възможностите са по-малко и цените съществено по-високи, макар че има и бюджетни (за всеки това означава различна цифра) опции. Има и изключителни хотели...

 

Най-известният хъб – с основание – е Interlaken. Хостели, хотели, Airbnb. Каквото ви е на сърце. Ние не отседнахме там, защото просто не успяхме да намерим нашето местенце. За сметка на това Wilderswil много ни допадна, но това си е тихо селце – една спирка от Interlaken. На някои може и да не допадне тази тишина, но за нас беше чудесна. А за транспорт там не трябва да се тревожите.

 

Не трябва да се подминава и опцията за къмпинг – Швейцария е царството за това. Но – ако цената на самолетия билет и хотела ви е по-ниска от разходите по колата, за да отидете там – плюс таксите, не си заслужава категорично. Ако ви кефи – просто заравяте нос там. Ще помагаме.

 

За Zermatt и Matternhorn – тук мнението ми е доста по-категорично и в полза на Zermatt, сравнено със селцата наоколо – и като нужда от пътуване, и като атмосфера. Но това е строго субективно мнение и изцяло зависи от бюджета. 

 

Това беше нашият хотел в Wilderswil - Edelweiss Lodge 🙂

 

IMG_7423.thumb.jpeg.6cc1770e5d579163d5040f0fe54a550b.jpeg

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Храната – тя си е за цяла дисертация :grin:

 

Да започна с това, че това ми (ни) е първото скитане, на което си носех(ме) храна. Просто аз съм хедонист и много обичам кулинарния туризъм, както и чаша вино или бира с хубавата местна храна. Тук промених(ме) леко системата... Първо, кръчми не предвиждахме, макар че само веднъж нарушихме това си заричане. Бирата не я броим в заричането – макар че тя Mary само я хабеше :biggrin:

 

Бяхме си взели хубава храна от България и Англия, подходяща за съхранение без хладилник. Вечер си правехме сандвичи за следващия ден – пикникът е нормална практика там, само трябва да се спазват табелите. В кафетата и някои влакове яденето е забранено и неслучайно – лично аз щях оскубя една китайка за оставен боклук и не я оставих на мира, докато не почисти.

 

Това, което нямаше как да вземем, бяха зеленчуци – нищо, че бях пъхнала един дълъг краставичок в ръчния си багаж за първия ден :grin: И напитки - пътувахме с ръчен багаж. Последното много доволно намерих в супермаркета – малки бутилки червено вино 0.250 л (аз си взимах Syrah), цена – CHF 2.50. Отваряше се без тирбушон. Има и по-големи бутилки – със и без тирбушон – на цени от CHF 7.50 през CHF 12.00 и нагоре. Бирата не я помня – не сме взимали от магазина, защото нямаше къде да я изстудяваме, а вечер виното беше чудесно. Бира си взимахме от кафенета през деня – за кеф – голямата средна цена CHF 5.50. И защото нацелихме много горещо и слънчево време, бирата беше просто прекрасна! Много се кефехме! 

 

IMG_7302.thumb.jpeg.f3072b6e2123fb6e830d45ae660a24b5.jpeg

 

IMG_7728.thumb.jpeg.af56b48b21e77c0bb6eb221769d84779.jpeg

 

IMG_7964.jpeg.6c0c44607a2a304cdda14d4b4dec1ab3.jpeg


При зеленчуците беше доста по-неприлично като цена – а те много ни липсваха и си взимахме – със суха храна нямаше да се разберем 9 дни. Чери доматки около 250 грама – около CHF 3.50. Имаше различни ценови нива. Тези бяха от приемливите, имаше по CHF 5.50.

 

Намерихме едни краставички – такива не сме виждали никъде – тънички, около 5 см, 5-6 парченца в кутийка, около CHF 1.50 (май). Аз не помня много цифри, дано @Mary помогне. 

 

Като свърших английските питки – и това си носех, да не е притеснявам в началото с пазаруване, докато се ориентираме, си взимах местни. Много вкусни! От CHF 0.80 до CHF 1.50. Имаше една био доматена супа – CHF 2.50 (или CHF3.50 май). Много вкусна – добре идваше на стомахчето. Не се смейте :biggrin:  Пък не искахме разтворими. В големите супермаркети имаше и топли неща, но ние обикновено яко окъснявахме и не ги заварвахме – работеха обикновено до 18.30ч. Веднъж ядохме печено пилешко бутче. Май CHF 3.50 (Алцхаймер). 

 

И само веднъж – както споменах – на кръчма. То си беше домашната кръчма във Wilderswil. Исках да опитам култовото швейцарско фондю. Избрахме минимално туристическо място. Цена за 1 човек – CHF19. Голямата наливна бира – CHF5. Беше чудно, признавам! И цената нормална. В Zermatt имаше улична храна за по CHF12 – прекрасни наденички и кокали, но ние си имахме наша храна – консумирана с огромен кеф вечер на терасата, и се въздържахме. Наистина, въпрос на личен избор и планиране. 
 

IMG_7805.jpeg.bdb6e2de91379f3c0d91805198108baa.jpeg

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

след тази екселска таблица вече разбирам защо са /били/ толкова популярни заведенията за душевно-болни в Швейцария (справка Ф. Скот Фицджералд и безброй imdb филми) - човек вижда цените на влаковете, получава срив и се пласира да си лекува нервите в някоя китна клиника на склон край езеро :grin: гледките, които предстои да видим в тази тема, са вероятната втора причина, нетърпелива съм да откача и аз :yes:

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 10
Връзка към мнение
преди 9 минути , antea каза:

след тази екселска таблица вече разбирам защо са /били/ толкова популярни заведенията за душевно-болни в Швейцария (справка Ф. Скот Фицджералд и безброй imdb филми) - човек вижда цените на влаковете, получава срив и се пласира да си лекува нервите в някоя китна клиника на склон край езеро :grin: гледките, които предстои да видим в тази тема, са вероятната втора причина, нетърпелива съм да откача и аз :yes:

Искрено ме разхили :grin: 

 

Цените са мега стресиращи, ако нямаш точния подход - и информация. За пример, току що цитирах само една от атракциите в друга тема - култова атракция за мен, на цена CHF 92, без намаленията. както и да ги смятаме, това са ужасно много пари за возене на едно - макар и култово - влакче!

 

Е, на нас ни беше безплатно :grin: Ама ако не знаеш начините - или се отказваш, или плащаш някакви безумни цифри...

 

Англичаните имат много популярен израз value for money - убедена съм, че си го чувала. Скитането в Швейцария са едни от най-добре похарчените ми пари в живота. Value-то беше умопомрачително... Надявам се и гледки да покажем :biggrin:

Връзка към мнение
Светославов
преди 19 минути , Гост каза:

Е, на нас ни беше безплатно...

И ти ме разсмя 🙂 Безплатно, щото сте си платили както писа по-горе, тн безалтернативен разход. 

Като онази реклама - колкото повече карате, толкова повече спестявате. 

Само се шегувам, а иначе благодарности за точната и подробна информация. 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Светославов каза:

И ти ме разсмя 🙂 Безплатно, щото сте си платили както писа по-горе, тн безалтернативен разход. 

Като онази реклама - колкото повече карате, толкова повече спестявате. 

Само се шегувам, а иначе благодарности за точната и подробна информация. 

 

Разбира се, че не е безплатно - в смисъла, който изразяваш.

Аз мога и да прецизирам съвсем думите си, но мисля, че леко свободна реч е приемлива в такива разговори 🙂 

Връзка към мнение

На мен цените на транспорта не ми се струват чак толкова стресиращи. Мисля си, че по-скоро убийствени са цените на нощувките и затова Галя не ги споменава.... 

И се пак, ако не конкретно за даден хотел, все пак колко похарчихте на човек за спането като цяло....

Връзка към мнение
преди 1 минута , ruwenzogy каза:

На мен цените на транспорта не ми се струват чак толкова стресиращи. Мисля си, че по-скоро убийствени са цените на нощувките и затова Галя не ги споменава.... 

И се пак, ако не конкретно за даден хотел, все пак колко похарчихте на човек за спането като цяло....

Оги, не ги споменавам, защото: 

 

1. Са строго конкретни за конкретен период - например, юли е най-скъпия месец, заедно с август.

2. Никой не би имал полза от тях като цифра - ако няма нашите изисквания - собствена баня към стаята, например.  

 

Спането - и колко е готов да похарчи човек за това - е много лично решение. Ако искаш да имаш гледка, например,  струва много - но това е в цял свят. 

 

Дадох, обаче, моите препоръки къде да се отседне.  Другото е използване на Booking, MMT и всички видове други платформи. 

 

Отбелязах Edelweiss Lodge във Wildersvil.

 

https://www.booking.com/hotel/ch/edelweiss-lodge.en-gb.html?label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNYBGhQiAEBmAEDuAEGyAEM2AED6AEBkgIBeagCAw;sid=872a063b7c68cb30d51f509d40c72297;all_sr_blocks=156072104_88391390_2_1_0;checkin=2019-07-09;checkout=2019-07-10;dest_id=-2554840;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;highlighted_blocks=156072104_88391390_2_1_0;hpos=1;is_swapped_image=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srepoch=1533114687;srfid=ffc13092a20de485b66e08f0135c5781cc59ce69X1;srpvid=750a409e5ede01f9;type=total;ucfs=1&;selected_currency=EUR;changed_currency=1;top_currency=1 

 

Примерно, отсядане юли 2019, топ сезон, безплатна отмяна, стая за двама, споделена баня -> € 92. За мен това е сума, която е нормална за Европа, а за Швейцария направо е евтино. 

В същата лоджа стаята с баня и две отделни легла е € 130. 

За нас беше важно да имаме собствена баня и платихме € 38 повече, например, но за някой това може да не е приоритет.

За друг може да е приоритет да отседне в по-шумно селище като Интерлакен и да ползва Airbnb. За същия период ето този апартамент е за £80 (долу-горе същата цена).

 

https://www.airbnb.co.uk/rooms/2659147?location=Interlaken%2C Switzerland&adults=2&children=0&infants=0&toddlers=0&guests=2&check_in=2019-07-16&check_out=2019-07-17&s=0o2n29aa

 

И така нататък, и така нататък... Има и хотели за € 350 на вечер, и за повече, но има и от другото. 

 

Затова дадох само моите препоръки и впечатления, а в допълнение - много важно е да се резервира навреме, защото добрите цени свършват бързо. Оттам нататък опитни хора биха си намерили наистина добри места, включително и в околни градчета като Thun, Spietz - защото транспортът е перфектен и влиза изцяло в паса. 

Връзка към мнение

@ruwenzogy, ето друг пример за цени на нощувки в топ сезон, намерено отсега: 

 

5 нощувки в Интерлакен (колкото ние имахме общо в района), близо до гарата, 4-6 гости -> общо £400, заедно с всички допълнителни такси, тоест ако са 4 гости, ти се получава £20 на вечер - на човек, с удобства да си приготвяш храна и т.н. 

 

https://www.airbnb.co.uk/rooms/11232483?location=Interlaken%2C Switzerland&adults=2&children=0&infants=0&check_in=2019-07-08&check_out=2019-07-13&s=vYiviN9X 

 

Има избор, и то съвсем приемлив - в зависимост от предпочитанията, особено когато човек е подготвен, има на разположение базата данни от Магеланци, резервира рано и има максимално много информация, която е една от целите на тази тема 🙂 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

@ruwenzogy, ето друг пример за цени на нощувки в топ сезон, намерено отсега: 

 

5 нощувки в Интерлакен (колкото ние имахме общо в района), близо до гарата, 4-6 гости -> общо £400, заедно с всички допълнителни такси, тоест ако са 4 гости, ти се получава £20 на вечер - на човек, с удобства да си приготвяш храна и т.н. 

 

https://www.airbnb.co.uk/rooms/11232483?location=Interlaken%2C Switzerland&adults=2&children=0&infants=0&check_in=2019-07-08&check_out=2019-07-13&s=vYiviN9X 

 

Има избор, и то съвсем приемлив - в зависимост от предпочитанията, особено когато човек е подготвен, има на разположение базата данни от Магеланци, резервира рано и има максимално много информация, която е една от целите на тази тема 🙂 

 

 

Не бе, всичко е ясно по резервирането. Човек сам избира и решава. На мен ми е интересно от чисто любопитство колко даде ти за спане.....

Естествено, че може и да не помниш, или пък да не искаш да споделиш....но ми е интересно.

Виж, аз съм написал примерно за Намибия - 250 евро  за 20 дни.

Ти напиши - еди колко евро за толкова дни - да сравним с транспорта....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , ruwenzogy каза:

 

Не бе, всичко е ясно по резервирането. Човек сам избира и решава. На мен ми е интересно от чисто любопитство колко даде ти за спане.....

Естествено, че може и да не помниш, или пък да не искаш да споделиш....но ми е интересно.

Виж, аз съм написал примерно за Намибия - 250 евро  за 20 дни.

Ти напиши - еди колко евро за толкова дни - да сравним с транспорта....

🙂 

Оги, посочила съм кои хотели сме ползвали. Посочила съм, че имаме наши си изисквания. Те не съвпадат с всички хора на този свят.

Дала съм максимална информация за всички опции в градове и паланки - а и тепърва ще споделяме за градовете.

Честно ми кажи - какво ще те ползва - освен чисто любопитство, ако ти кажа, че сме платили цена от 15, 150 или 1500 франка на вечер на хотел?

Намибия не е Европа - там опциите за нощуване са много по-различни... 

🙂 

Връзка към мнение

Абе човек, не мисля да сравнявам Намибия и Швейцария. След като не искаш да споделиш - добре.  Ще чакаме с интерес разказите и снимките.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Гост каза:

@ruwenzogy 

Има избор, и то съвсем приемлив - в зависимост от предпочитанията, особено когато човек е подготвен, има на разположение базата данни от Магеланци, резервира рано и има максимално много информация, която е една от целите на тази тема.

Между другото някои кодове на MMT за 30-40% намаление вършат чудесна работа за сравнително скъпите хотели в Швейцария.

Има и други начини. Личният ми рекорд е две нощувки със закуски и вечери за двама в 5* хотел Lindner Grand Hotel Beau Rivage в Interlaken на обща цена EUR 151.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.