Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

2 minutes ago, КолЮ said:

Не съм летял с Wizz от септември 2018, и явно съм проуснал някаква промяна, или пък правя грешка при чекирането...

Имам закупени, като една резервация, билети за двама за полети София-Малта и Малта-София. Не съм плащал излишно за места и чинно изчаках да останат под 48часа преди полета за мога да се чекирам. И изненада - позволиха ми да се чекирам само за полета към Малта, за връщането - щом не купувам места се налага да изчакам да останат 48часа до полета... Преди време, дори и на няма закупени места, щом отвореше чекирането на отиване, позволяваха да се чекираш и за връщането.

И отново: Нещо са променили във Wizz относно правилата за чекиране или аз нещо съм объркал при чекирането за полета към Малта?

Да, преди можеше да се чекираш и на връщане, независимо, че оставаше повече от 48 ч. Вече се чака да останат по-малко от 48 ч. и за връщането и тогава се чекирате. Нищо не сте объркали.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички другарчета-магеланчета за бързите отговори. 

Не знам дали е за тази тема, извинете ако греша мястото:

Явно за полета към София ще се чекирам през телефона, докато се наслаждавам на някоя и друга Cisk 🍺. Tрябва ли да търся някъде на принтирам бордните карти или на летището в Малта минават и електронни. В сайта на wizz пише че минават, но ми се ще да получа информация от първа ръка...

Връзка към мнение
преди 31 минути , Topfly каза:

Budapest – Sofia

Отлично е, че увеличават честотата си до София, но  съм изключително приятно изненадан, че започват полети до Воронеж! 

 

 

Едит: Май рано се зарадвах за Воронеж.  В линка , даден от @Topfly за Воронеж е даден кодът на украинския Запорожие OZH.  И действително полетите в сайта на Уиз са заложени до Запорожие. Странно ми беше да  съм пропуснал информация за полет на Уиз до Воронеж.  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам резервация софия-дубай за март месец и получих имейл сега за промяна на часовете и гледах, гледах часовете и в двете посоки на излизате еднакви с първоначалните, но забелязах, че полета на връщане часа на кацане променен с два часа повече. Това означава, че променят маршрута, но дали има общо със сегашната ситуация?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , Ivko каза:

Имам резервация софия-дубай за март месец и получих имейл сега за промяна на часовете и гледах, гледах часовете и в двете посоки на излизате еднакви с първоначалните, но забелязах, че полета на връщане часа на кацане променен с два часа повече. Това означава, че променят маршрута, но дали има общо със сегашната ситуация?

Причината е, че полетът на връщане от Дубай прави междинно кацане в Ларнака - за презареждане с гориво може би. На отиване полетът е без междинно кацане. Заради ситуацията покрай Иран е. Но поне сега можеш да го смениш с други дати, ако са ти по-удобни. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , jorrro каза:

Но поне сега можеш да го смениш с други дати, ако са ти по-удобни. 🙂

Да получих имейл с опции и искаш да кажеш, че заради удължения полет мога да си сменя целия полет въпреки, че е засегнат само в едната посока 😄  а на отиване от къде ще минават, че не се налага пак междинка?!

Връзка към мнение

Щом имаш опции значи можеш, два часа не е малко. Иначе попътен/насрещен вятър също определя дали ще трябва презареждане, не само маршрута.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ivko каза:

Да получих имейл с опции и искаш да кажеш, че заради удължения полет мога да си сменя целия полет въпреки, че е засегнат само в едната посока 😄  а на отиване от къде ще минават, че не се налага пак междинка?!

Да, всичко можеш да смениш - дати до 30 дни преди или 15 дни след полета или обратно - не помня точно как беше. Може и да анулираш билета и да ти върнат парите или да ти върнат 120% от сумата като безсрочен кредит.

 

На отиване към Дубай минават над Гърция, Егейско море, Турция, Египет и Саудитска Арабия: примерен маршрут. На връщане маршутът е същия, но с междинно кацане в Ларнака - не мога да кажа какво налага в едната посока да е без спирка, а в другата - със. Същото важи и за полетите от Будапеща до Дубай - на отиване са non-stop, а на връщане - през Ларнака.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
14 minutes ago, Mistela said:

Дали ще има скоро някое 20% офф ?!

Преди десетина дни имаше. Това, което аз следя за април е по-ниско от цената при промоциите им, а за март е почти целият месец на най-ниското. Но като намалиха близкия месец, взеха, че вдигнаха двойно и тройно юни😁. Не ти трябват гръмки рекламни промоции-трикове, а наблюдение🙂

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/wizzair-announces-4-new-routes-from-to-st-petersburg/?utm_source=fly4free.com&utm_medium=pushapp&utm_campaign=push

 

New routes:
Bratislava – St Petersburg 
Sofia – St Petersburg 
Vilnius – St Petersburg 
Bucharest – St Petersburg 

  • Харесвам 20
  • Шок 1
  • Браво 9
Връзка към мнение
47 minutes ago, Mistela said:

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/wizzair-announces-4-new-routes-from-to-st-petersburg/?utm_source=fly4free.com&utm_medium=pushapp&utm_campaign=push

 

New routes:
Bratislava – St Petersburg 
Sofia – St Petersburg 
Vilnius – St Petersburg 
Bucharest – St Petersburg 

The first flights to these new destinations will start next summer!

Това за кое лято се отнася 2020 или 2021 😀. За сега ги няма заредени в сайта на Уиз, няма анонс и в новините им.

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към мнение

От това лято ще са новите  полети  до Санкт Петербург. Вчера в друга тема на форума писах, че  според това интервю

"съвсем скоро"  ще имаме новини. Е,  оказа се наистина съвсем скоро!!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Чудесна новина,  която открива и още една възможност за лесен достъп до Естония (Ивангород) и Финландия (Светогорск) 

 

 

Ето, че малкият спор за разрешените български градове в другата тема вече получи отговор. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Прочетох, че с електронните визи може да се влиза и излиза само през един и същи граничен пункт. Ако е вярно да разбирам, че няма как да отида с новата линия до Санкт Петербург и от там да продължа към Талин?

Връзка към мнение
Преди 1 час, CarpeDiem каза:

излиза само през един и същи граничен пункт

Не е вярно. Този казус го коментирахме вече. Трябва влизането и излизането да са от една и съща област, а не през едно и също ГКПП.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нещо се засилват 😀😀

 

The first flights to these new destinations will start next summer!

New routes:
✈ Vienna – Alghero 
✈ Vienna – Faro 
✈ Vienna – Corfu 
✈ Vienna – Suceava 
✈ Vienna – Podgorica 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Но това next ме притеснява би трябвало ако е това лято да е само summer, но пък от сега да съобщават за след догодина не ми се вярва. Просто некст съмър си е сега 😁

Връзка към мнение
преди 2 часа, Mistela каза:

Sofia – St Petersburg 

Разгеле, от сто години не е имало нещо интересно

 

преди 10 минути , Ivko каза:

Но това next ме притеснява би трябвало ако е това лято да е само summer, но пък от сега да съобщават за след догодина не ми се вярва. Просто некст съмър си е сега 😁

според мен много скоро ще се разбере, ако е за това лято ще трябва да пускат билетите за продажба скоро, иначе ще летят празни

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • rvl_magelanci
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.