Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте и за много години на всички ! 🙂 Имам един малко странен въпрос. Купих си билет за 16 април от Варна за Бергамо, но оставих връщането за по-късно, тъй като цената беше 130 лева и ми се стори висока.. След няколко дни, изведнъж цената стана 89.99 евро и това не се е променило близо месец. Става въпрос за 19 арпил /когато са и Великденските празници/. Знаете ли каква може да е причината? Благодаря 🙂

Връзка към коментар
преди 3 минути , Vunkara каза:

Здравейте и за много години на всички ! 🙂 Имам един малко странен въпрос. Купих си билет за 16 април от Варна за Бергамо, но оставих връщането за по-късно, тъй като цената беше 130 лева и ми се стори висока.. След няколко дни, изведнъж цената стана 89.99 евро и това не се е променило близо месец. Става въпрос за 19 арпил /когато са и Великденските празници/. Знаете ли каква може да е причината? Благодаря 🙂

Причината е пределно ясна.

Никога няма гаранция, но 99% не вярвам да станат по 130лв или по-малко.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Vunkara каза:

Здравейте и за много години на всички ! 🙂 Имам един малко странен въпрос. Купих си билет за 16 април от Варна за Бергамо, но оставих връщането за по-късно, тъй като цената беше 130 лева и ми се стори висока.. След няколко дни, изведнъж цената стана 89.99 евро и това не се е променило близо месец. Става въпрос за 19 арпил /когато са и Великденските празници/. Знаете ли каква може да е причината? Благодаря 🙂

Всеобщата ентропия при формирането на цените е причината 🙂 Няма никаква гаранция, че цените няма да скочат още повече заради Великден, а може и да паднат. Има някакви груби насоки, но хванеш ли се на това хоро общо взето играеш тото. Правилото, което ползвам аз е, че ако имаш гъвкавост (например съседни дни, полети до Букурещ или София, които са на подобни или по-ниски цени), то можеш да изчакаш. Ако се целиш само в този полет и той е единствения вариант си с по-вързани ръце и може да се замислиш да купуваш. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
5 minutes ago, Vunkara said:

Здравейте и за много години на всички ! 🙂 Имам един малко странен въпрос. Купих си билет за 16 април от Варна за Бергамо, но оставих връщането за по-късно, тъй като цената беше 130 лева и ми се стори висока.. След няколко дни, изведнъж цената стана 89.99 евро и това не се е променило близо месец. Става въпрос за 19 арпил /когато са и Великденските празници/. Знаете ли каква може да е причината? Благодаря 🙂

Всеки иска да пътува тогава, включително и аз 😀. Увеличеното търсене, увеличава цените.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 20 минути , Vunkara каза:

Здравейте и за много години на всички ! 🙂 Имам един малко странен въпрос. Купих си билет за 16 април от Варна за Бергамо, но оставих връщането за по-късно, тъй като цената беше 130 лева и ми се стори висока.. След няколко дни, изведнъж цената стана 89.99 евро и това не се е променило близо месец. Става въпрос за 19 арпил /когато са и Великденските празници/. Знаете ли каква може да е причината? Благодаря 🙂

Не купувам само в една посока ,като е евтино и да чакам другата да падне,защото после много нерви .Ако в момента няма хубави цени и в двете посоки,не ме интересува.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз в повечето случаи купувам на парче, дори когато са 4 билета често ги купувам месеци.

 

Разбира се, ако е празник, неделя, август или други лоши условия се съобразявам малко или много.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За тази пролет мислех да сменя Букурещ с Варна, но бързо се отказах от тази идея. Варненци направо са в капан на Уиз, особено за Италия. Единствената линия е Варна - Бергамо и то само два пъти седмично.

Възвърнах се към стария си път от Букурещ, но и там нерви. Недолюбваните от мен румънци имат пролетна ваканция от 4-ти април до края на Великден. От месец следя полетите до Тревизо, но цените за периода 04-20.04 не мърдат надолу, а в повечето дни имат по два полета на ден. Всички други дати падат с поне 50 леи на седмица. Големи гадове 😂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

За тази пролет мислех да сменя Букурещ с Варна, но бързо се отказах от тази идея. Варненци направо са в капан на Уиз, особено за Италия. Единствената линия е Варна - Бергамо и то само два пъти седмично.

Възвърнах се към стария си път от Букурещ, но и там нерви. Недолюбваните от мен румънци имат пролетна ваканция от 4-ти април до края на Великден. От месец следя полетите до Тревизо, но цените за периода 04-20.04 не мърдат надолу, а в повечето дни имат по два полета на ден. Всички други дати падат с поне 50 леи на седмица. Големи гадове 😂

Да, така се получава с Варна-Бергамо. Единствена линия, много желаещи и следователно високи цени 🙂 Освен това е удобен полет за цяла Североизточна България. Датите им са добри, предвид и това, че връщането е на Великден... Интересното беше как се вдигна изведнъж толкова цената и се промени в евро. Все пак мисля да изчакам още малко 🙂

Връзка към коментар
4 minutes ago, Vunkara said:

Да, така се получава с Варна-Бергамо. Единствена линия, много желаещи и следователно високи цени 🙂 Освен това е удобен полет за цяла Североизточна България. Датите им са добри, предвид и това, че връщането е на Великден... Интересното беше как се вдигна изведнъж толкова цената и се промени в евро. Все пак мисля да изчакам още малко 🙂

Да, и аз ще чакам до към средата на януари. Последният момент също може да е "печаливш" от към по-ниски цени, но за мен не е вариант.

 

П.п. Цената е в евро, защото полетът тръгва от Италия с валута по подразбиране евро.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Моите наблюдения са че за такива "специални" дати, цената не съм я виждал никога да се движи низходящо, но вие си изчакайте 😉 , първия от вас който купи, може да сюрпризира още по-неприятно следващия 🙂 

Връзка към коментар
преди 13 минути , dimitrov6 каза:

Не купувам само в една посока ,като е евтино и да чакам другата да падне,защото после много нерви .Ако в момента няма хубави цени и в двете посоки,не ме интересува.

И аз съм като теб, винаги взимам в двете посоки иначе после проблемът става много сериозен. А и покрай тези празници цените винаги се вдигат и то доста. 

 

преди 29 минути , ДиянаВ каза:

Всеки иска да пътува тогава, включително и аз 😀. Увеличеното търсене, увеличава цените.

Аа чакай и ние ще искаме да пътуваме, значи цените ще са още по-високи 😀😀😀 ще има още повече търсене. 

А относно за увеличаването на търсенето и увеличаването на цените, в икономиката има крива на търсенето и предлагането. 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , Vunkara каза:

Здравейте и за много години на всички ! 🙂 Имам един малко странен въпрос. Купих си билет за 16 април от Варна за Бергамо, но оставих връщането за по-късно, тъй като цената беше 130 лева и ми се стори висока.. След няколко дни, изведнъж цената стана 89.99 евро и това не се е променило близо месец. Става въпрос за 19 арпил /когато са и Великденските празници/. Знаете ли каква може да е причината? Благодаря 🙂

Може да провериш и полетите на Раян от Бергамо до София на 20. 04. 20 г. е 50 Е 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Вероника каза:

Може да провериш и полетите на Раян от Бергамо до София на 20. 04. 20 г. е 50 Е 

Не ми е удобно..Имам купен билет за отиване от Варна. Цената на горивото ми до София ще е повече от разликата в цената, а и връщането ми 5-6 часа път .. 🙂 Общо взето нямам избор 😞

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Vunkara каза:

Не ми е удобно..Имам купен билет за отиване от Варна. Цената на горивото ми до София ще е повече от разликата в цената, а и връщането ми 5-6 часа път .. 🙂 Общо взето нямам избор 😞

Всъщност очаквам до 2-3 или малко повече дни намаление на билетите на Уиз от 20 % според практиката от минали години. но естествено не е сигурно.

Редактирано от Вероника
Допълнение
Връзка към коментар
преди 59 минути , Vunkara каза:

Интересното беше как се вдигна изведнъж толкова цената и се промени в евро.

За много години и от мен!  Всички цени от  Западна  Европа са само в евро. В лева се виждат само и единствено, ако се купува двупосочен  с тръгване от България.   Не  трябва да се анализира  динамиката на цената само  в контекста на полет от Варна,  полет от Североизточна България. За италианците  си е  полет от Италия до  българския град Варна. Възможно е  на 16 април голяма група италианци (ученици,  студенти,  или други) да идват до Варна с връщане в Италия  след седмица, например.

Връзка към коментар
3 minutes ago, Вероника said:

Всъщност очаквам до 2-3 или малко повече дни намаление на билетите на Уиз от 20 % според практиката от минали години. но естествено не е сигурно.

А дано😀

По-вероятно е, ако има намаление да е ДО 20% и за ИЗБРАНИ полети, т.е. да не засегне апетитните дати.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , master_of_germs каза:

Райън имат полет на 19 април полет от Милано Малпенза до Букурещ за 22 евро. Часовете са обедни. Може би има подходящ начин за прибиране до Варна.

Това е единственият приемлив резервен вариант 🙂 В краен случай.. Благодаря 🙂

Връзка към коментар
преди 8 минути , Vunkara каза:

и връщане на 19

Датите ги обърках  малко в поста ми, но тезата ми беше, че  полетът, който за теб е връщане, за  някои е отиване  и може да бъдат "натоварени"  цените на полета  Бергамо-Варна  от италианци.  Генерално исках да обясня за риска да се купува еднопосочен полет с НТА.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Vunkara каза:

Това е единственият приемлив резервен вариант 🙂 В краен случай.. Благодаря 🙂

Фликсбус имат рейс за 20 лв на 19 април от летище Букурещ за Варна, но е чак в 21 ч. Все пак си е вариант. Пристига в малките часове, но пък 20 април е почивен ден.

Връзка към коментар

Забелязал съм, че Уиз имат доста твърда политика на цените около празниците и независимо от търсенето започват на по-високо ниво от останалите. При повечето други авиокомпании при обявяването им цените за датите около празниците са същите или поне близки до тези на останалите дати и се променят в последствие. При Уиз като че ли от началото залагат на това, че тези билети ще се продадат почти на каквато и да е цена поради липсата на избор на пътуващите заради ваканции/отпуски.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз тази година ще пътувам за първи път с Уиз до Барселона през март и купувах билетите 3 месеца. През този период видях какво ли не.. от 176.99лв. до 56.99лв. Никаква логика не виждам при тях. Пътувал съм много с Райън и при тях е доста по-прогнозируемо, както и цените са значително по-ниски.. Общо взето при Уиз и въпрос на следене и късмет.

Връзка към коментар
преди 12 минути , master_of_germs каза:

но е чак в 21 ч.

В 21:00ч тръгва автобусът на Фликсбус от летище Отопени, а в 21:45ч  същият  автобус тръгва от букурещската  автогара Милитари. Може времето да се използва за кратка разходка в Букурещ, вместо да се стои на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.