Прескочи до съдържание

Оплакване от Booking.com и молба за съвет.


prozium

Препоръчани мнения

“Букинга” не санкционира никого, а собственика на хотела  вероятно държи да си вземе парите от нощувката. Съответно букинга може да ви съдейства да си върнете парите от нощувката .

Връзка към мнение

Ако не сте платили и собственика е коректен няма да дръпне нищо. Ако дръпне, ще спорите

Иначе дали отказ или no show май е едно и също

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

"Сладурите" от Booking.com са дръпнали 100 милиона евро държавна субсидия за борба с последиците от COVID-19, а в същото време са раздали 28 милиона бонуси на шефчетата. За капак, 3 месеца по-късно са съкратили почти 1/4 от 26000-те служители на компанията.

  • Харесвам 2
  • Шок 6
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте! 

И аз с проблем с букинг - направих резервация за хотел през мобилното им приложение от мобилен телефон. Сумата, която ми дръпнаха от картата е с 431лв повече от описаната при резервацията. 

При връзка с тях (много пъти опити в чата, безуспешни и след това открих тази тема и телефонния им номер тук, за което благодаря) и извършена двукратно проверка от тяхна страна твърдят, че разликата е, защото съм резервирала през браузър, което не е вярно. 

 

Моля за мнения как да докажа истиността си? 

Връзка към мнение
Преди 1 час, bibi каза:

Скрийншот от телефона на цената на резервацията като начало ?

 

Точно това изпратих и аз, и то от момента на резервацията, не е достатъчно, явно. 🤷‍♀️

Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

През мобилното приложение или през мобилната версия на сайта, защото са различни неща? 🙂

През приложението е направена самата резервация (там където съм натиснала "резервирай" и през което съм платила след това) 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Някъде някакво недоразумение се е получило, но това е нещо, което се вижда черно на бяло при тях, откъде и по какъв начин е влизано и платено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Щом имаш пусни скрийн и тук , може би някой ще разгадае какво точно се е случило.

Само по описание е много трудно.

 

 

П.П. Изтрий личните данни, ако се виждат такива.

Връзка към мнение
преди 6 минути , stanimir каза:

Щом имаш пусни скрийн и тук , може би някой ще разгадае какво точно се е случило.

Само по описание е много трудно.

 

 

П.П. Изтрий личните данни, ако се виждат такива.

То всъщност е просто снимка, от момента преди плащането (просто исках да информирам мъжа ми за стойността 😊😁) . Същата съм изпратила и на тях, но не върши работа. 

IMG-85405743ea5ae3306420e1483d405e7e-V_edit_44061848666192.jpg

Връзка към мнение

Свържи се с букинг най-добре. В профила ти коя стойност показва? Ако в момента показва стойността, която е изтеглил хотела ще бъде по-трудно с убеждаването

Връзка към мнение
преди 41 минути , neuromancer каза:

Свържи се с букинг най-добре. В профила ти коя стойност показва? Ако в момента показва стойността, която е изтеглил хотела ще бъде по-трудно с убеждаването

Направила съм го. След като им писах още в момента на резервацията (защото изобщо не ми беше ясно каква е причината за разликата) в чата и нямаше никакъв резултат, вчера звъннах на телефонният номер даден в тази тема. Обсъдихме казуса с оператор, трябваше да разгледат случая. След час ми върнаха отговор в чата (същия този на който не отговаряха 1 седмица), че разликата в цената е заради това, че не е направена резервацията през мобилно устройство. Отрекох. Върнаха потвърждение на довода си. 

За това търся помощ тук 🙂

 

Показва изтеглената сума (разликата е дори малко повече от първоначалната написана от мен). 

Screenshot_20210910_142329.jpg

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 29.05.2021 г. в 23:56, chandni каза:

"Сладурите" от Booking.com са дръпнали 100 милиона евро държавна субсидия за борба с последиците от COVID-19, а в същото време са раздали 28 милиона бонуси на шефчетата. За капак, 3 месеца по-късно са съкратили почти 1/4 от 26000-те служители на компанията.

Познавам едно момче, което работи в букинг - нещо от сорта риск мениджмънт. По принцип трябва да работи home office от Амстердам, но на година му се събират около 3-4 седмици в Нидерландия, въпреки и законовото им изискване за 6 месеца. Та, явно добре им управлява рисковете. :grin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да не би цената да се е сменила преди да резервирате ? Защото снимката е преди последната стъпка - 2148 , а потвърденото е 2611 ? Имате ли потвърждение с цена 2148 ?

Защото според мен, дори и да е така, както те твърдят проблемът си е техен, че от десктоп дава цена за мобилен - грешка, бъг, каквото и да е.

По-скоро другаде е проблемът - скрити такси или ценатада е скочила по време на резервацията.

Връзка към мнение

В първия скрийншот пише "включва данъци и такси". Най-вероятно е скочила цената накрая, имаше оплаквания тук, че понякога на последната стъпка цената скача 

Връзка към мнение

@Mexx да не би да си започнала ново търсене в отделен прозорец за други дати или пък да си добавила повече хора, едновременно с това за 2148 лв., т.е. да си проигравала различни варианти и в последствие да си се върнала и да си го потвърдила. Тогава е много вероятно да е синхронизирало приложението с последното търсене и да е актуализирало данните с него. 

Връзка към мнение

1.При чек ин какво казаха ? Виждам , че въпросът е зададен четири дни след настаняването в хотела ?

 

2.Ако потвърждението в имейла при резервация показва по-високата сума , не виждам какво може да се оспори ?

 

3. Колко време преди настаняването резервирайте ? 
 

4. С или без безплатна анулация ?

 

Никога не бих си причинил резервиране на настаняване с рейтинг 7,5

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.