Прескочи до съдържание

12 дни в Чили в края на ноември Патагония и Атакама


Препоръчани мнения

преди 1 минута , neuromancer каза:

Това за фотографски цели не става, пътя е поне 2 часа, освен ако караш като луд (коли по това време вероятно няма, но животни има)

Споменах го като вариант.

Връзка към коментар
преди 42 минути , lil_dim каза:

Моля за инфо за кораба и круиза през фиордите...

Най-интересния круиз там за мен е Laguna San Rafael. Иначе има всякакви възможности, от просто ферибот за пресичане на протока, дневни екскурзии из фиорди и по-големи езера до пълноценен няколкодневен круиз с голям кораб.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, neuromancer каза:

Най-интересния круиз там за мен е Laguna San Rafael. Иначе има всякакви възможности, от просто ферибот за пресичане на протока, дневни екскурзии из фиорди и по-големи езера до пълноценен няколкодневен круиз с голям кораб.

 

32ч с кораб до Пунта Аренас през каналите Бийгъл, Байенеро и Магелановия пролив  

Оги е пътувал през фиордите и глетчерите на Кордилера Даруин и нац.парк Де Агостини). Моля за линк за нещо подобно...

Връзка към коментар
преди 23 часа, neuromancer каза:

Това за фотографски цели не става, пътя е поне 2 часа, освен ако караш като луд (коли по това време вероятно няма, но животни има)

Не става да, затова запазих 2 нощувки вътре в парка, на около 20 минути с колата от Lago Grey. Скъпо, не не чак непоносимо, но все пак доста базови условия.

Това е мястото.

Това ще ми даде 2 залеза и 2 изгрева, пък да видим 🙂 Всъщност пък няма само за снимане да живеем, де. 

Всъщност, кога отваря този парк, може ли да се влезе в 5 сутринта?

Кулите не ми се вярва, че мога да убедя жена ми да ги опита, така че вероятно ще ги пропуснем. Този трек си е поне 8 часа и изисква физически усилия. 

След Торес дел Пайне ще направим една нощ в Ел Калафате и ледника и на връщане още една нощувка в Пуерто Наталес. засега това е планът. 

Вероятно на връщане ще остане време и за някоя активност в Пунта Аренас, защото полетът е вечерта. 

     

 

Редактирано от SLX
Връзка към коментар
На 31.08.2018 г. в 8:44, SLX каза:

Всъщност, кога отваря този парк, може ли да се влезе в 5 сутринта?

 

сайта на парка работното време на порталите е

High season starts from 1st October to 30th April

Opening times

Rio Serrano Entrance: from 7.00 to 22.00. Located 80kms from Puerto Natales through Y-290 road Lago Porteño, near the Administration Office.

Lago Sarmiento Entrance: from 7.00 to 22.00. Located 112kms from Puerto Natales and 36kms from Administration Office

Laguna Amarga Entrance: from 7.00 to 22.00. Located 116kms along the main road then turn right toward the northwest for 13kms. Laguna Amarga gate is located 38kms from Administration Office.

интересно, че на испанската страница са други, но в 5 сутринта не е отворено

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Върнахме се. Интересно място е Чили. Истината е, че са оказа твърде цивилизована Латинска Америка за моя вкус в режима, в който пътувахме. 

1. Торес дел Пайне- иска си трекинг и повече планинарски дух, кратките забежки от колата под наем с бързо регистриране на Лаго Грей, Езерото Пехо, прочутите Куернос и водопада Салто Гранде са интересни, но паркът изисква съпреживяване с по-дълги преходи, според мен. Важно! Работното време на парка е само инструктивно. Ако искате да влизате преди изгрев и да излизате след залез, сте добре дошли. Можете да правите това и с колата. Информацията ми е от собственика на хотела, в който бяхме отседнали. Валидно е за входа при Рио Серано. Естествено, очаква се, че имате билети за вход, за да правите такива движения. Билетите са валидни за 3 дни, показват се само при влизане, не при излизане. Не че съм снимал изгреви и залези де. Вятърът е свиреп, целогодишно.  

2. Сантяго - някой беше споменал, че е най-скучният град в ЛА. И моят опит го потвърждава...

3. Валпарайсо - определено място с атмосфера. Цветна градска среда с графити, интересни хора и симпатичен дух, има вайб, определено. 

4. Сан Педро де Атакама и околностите в пустинята. Ошетахме повечето лагуни в  диапазонон 150 км. Впечатляваща природна красота, все още не толкова покварена от туристическия поток. 

Снимането нещо не дойде ред до него 😀 Някои кадри, колкото да не без хич.

 

https://flic.kr/s/aHskNTpQAQ

 

Редактирано от SLX
  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.