Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Достатъчно шантаво ли е?

Комбинация основно на Уиз и Раян, в добавка LOT , Flixbus, фериботи Талиник и Викинг.

София-Атина-Ханя-Вилнюс

Вилнюс-Талин(самолет LOT или автобус)

Талин-Хелзинки(ферибот)

Хелзинки-Стокхолм(ферибот)

Стокхолм-Вроцлав-Базел

Базел-Страсбург-Колмар-Базел(автобус)

Базел-София

Не знам дали е достатъчно шантаво, но е много интересно. Сега ако споделиш с нас по подробно - полети, друг транспорт и датите. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , Костов каза:

Не знам дали е достатъчно шантаво, но е много интересно. Сега ако споделиш с нас по подробно - полети, друг транспорт и датите. 🙂

Това е нещо от миналото. Но давам идея и за бъдещи планове. И мога да помогна с информация.

Ключовият момент беше промоция на Викинг за нищо пари. От там се навърза останалото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Когато от София летяха НАК само Скай и Уиз до малък брой летища, от там Раян и Изиджет, шантавите комбинации бяха наложителни. 

Сега сме добре. Възможности много. Време да имаш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Покрай търсенето видях  , че София - Лисабон - София ноември през Чампино се връзва на около 45€ + евентуално нощувка в Рим , което за мен си е бонус :)  Никак не лоша цена след като Wizz  ни зарязаха поне за зимата.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

@Фил, приемаш ли поръчки? Да ми спретнеш едно такова маршрутче за  френско 🙂 Да включва Корсика, Марсилия, Бордо...

Моля 🙂

Редактирано от bulpa
  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 13.10.2018 г. в 8:46, bulpa каза:

@Фил, приемаш ли поръчки? Да ми спретнеш едно такова маршрутче за  френско 🙂 Да включва Корсика, Марсилия, Бордо...

 

Приемам по принцип. В случая обаче с тая Корсика доста се усложнява задачата, понеже повечето полети до там са сезонни и приключват края на октомври.
Така че може би напролет... :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Допи ми се кафе в Азербайджан и току-що си спретнах еднодневно бюджетно отскачане до Баку:

 

18 Nov, sun // Wizz Air
SOF 20:50 - BUD 21:15 - €10.22 (19.99 лв.)
BUD 23:45 - GYD 06:25 - €43.09 (13990 HUF)

 

Време за разходка в Будапеща не съм предвидил, но ако някой иска да съчетае 2 в 1 - има същия полет SOF-BUD на 14 ноември.
 

20 Nov, tue // Buta Airways
GYD 08:30 - SOF 09:55 - €29 (57.22 AZN)

Общо в двете посоки - €82.31, като в моя случай (заради понатрупания Wizz кредит) цената падна до съвсем скромните €29 тотал.

 

Виза се вади за 5 мин. от https://evisa.gov.az и струва $23.

 

Добри централни хотели се намират за по €10-15 от https://www.orbitz.com/ (ползвайте код HARVEST за още 10% намаление).

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 20
  • Браво 15
Връзка към мнение
преди 17 минути , Георги Матеев каза:

спретнах еднодневно бюджетно отскачане до Баку:

 

Оф, къФ си подстрекател! :smile3: :scratch_one-s_head:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 минута , Фил каза:

Оф, къФ си подстрекател! :smile3: :scratch_one-s_head:

Кой го казва... Хайде идвай 🙂

Връзка към мнение
46 minutes ago, Георги Матеев said:

Допи ми се кафе в Азербайджан и току-що си спретнах еднодневно бюджетно отскачане до Баку:

 

18 Nov, sun // Wizz Air
SOF 20:50 - BUD 21:15 - €10.22 (19.99 лв.)
BUD 23:45 - GYD 06:25 - €43.09 (13990 HUF)

 

Време за разходка в Будапеща не съм предвидил, но ако някой иска да съчетае 2 в 1 - има същия полет SOF-BUD на 14 ноември.
 

20 Nov, tue // Buta Airways
GYD 08:30 - SOF 09:55 - €29 (57.22 AZN)

Общо в двете посоки - €82.31, като в моя случай (заради понатрупания Wizz кредит) цената падна до съвсем скромните €29 тотал.

 

Виза се вади за 5 мин. от https://evisa.gov.az и струва $23.

 

Добри централни хотели се намират за по €10-15 от https://www.orbitz.com/ (ползвайте код HARVEST за още 10% намаление).

Това, ако можех да го направя с 3 дена в Баку поне щеше да е повече от добре. В момента търся по-ранно заминаване в четвъртък или петък, че изпуснах вълната лятото....сега не знам времето как ще е, но се надявам, че няма да умрем от студ ноември 😄 

Връзка към мнение
преди 16 часа, Фил каза:

В случая обаче с тая Корсика доста се усложнява задачата

Е, то ако беше лесно да съм се справила 😉 Ще споделя, след като спретна маршрута.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Страхотна тема! Аз лично съм навит за такива обиколки да правя. Ще споделя какво направих май месец тази година. 
С приятели искахме да отидем до Лисабон, но цената за отиване и връщане беше около 450лв (по спомен) за 1 седмица, което на мен ми се видя доста. А в същото време искахме да отидем и до Порто, т.е. не само столицата на Португалия. Успях да намеря следната комбинация:

полет 1: София - Лисабон - 97,6лв на Wizz.
полет 2: Лисабон - Порто - 29лв на Ryan;
полет 3: Порто - Мадрид - 48лв на Ryan;
полет 4: Мадрид - София - 85лв на Wizz.


3 нощувки в Лисабон; 3 нощувки в Порто; 2 нощувки в Мадрид. Прекарахме си чудесно. Беше невероятно пътуване.
Общо излезна: 260лв.

п.с. Тогава още не знаех за magelanci, и нямах идеи за врътките, които правите. 🙂 Снощи, прибирайки се от Атина, в самолета гледах картата с базите на Wizz и точно ми се въртеше някаква подобна идея за обиколка на Европа по края (крайните градове) на континента и в посока на часовниковата страна или наобратно. В най-скоро време ще седна, да си я поизбистря в главата и ще споделя. 🙂

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
На 8.09.2018 г. в 16:01, Фил каза:

...
Разходка по улиците на перлата на Лазурния бряг и на 01.12 хващаме фликсбуса до Марсилия – цена 9€ ( както знаем - с ваучер от ebay може да се намали още :wink3:)
...

@Фичо, може ли малко по-детайлно инфо за този ваучер? Не съм наясно. 🙂

Връзка към мнение
преди 17 минути , Граф Вронски каза:

@Фичо, може ли малко по-детайлно инфо за този ваучер? Не съм наясно. 🙂

Flixbus ваучери. За около долар купуваш 4 промокода, които свалят по 3€ на резервация.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Я да пораздвижим малко темата с едно предложение. :smile3:  

Великденско-майски празници - Киев + балтийски столици + Хелзинки + Стокхолм  ~ 155€
 

И така, стягаме раничката и потегляме в сряда, 24-ти април. 


24.04  полет София - Киев с  Ryanair   23€

 image.png.67b8c788c1ba981f2da4ea63cc5b2d94.png

Кацаме сутринта в Киев, имаме един един ден, преспиване, още половин ден и следобеда в четвъртък отлитаме  за Вилнюс 
25.04 полет Киев - Вилнюс  с  Ryanair   18€
image.png.780487fa7f9334f2c97d0118064088a0.png

 

Имаме 3 нощувки и 2 пълни дни във Вилнюс (единият от тях може да се отскочи до Тракай) и в неделя сутрин потегляме за столицата на Латвия 
28.04 автобус Вилнюс - Рига - 7€ 
image.png.35aa71083e0708d3f8157aa1e9b13205.png

Имаме нощувка и ден и половина в Рига, след което понеделник вечерта  потегляме за Естония
29.04 автобус Рига - Талин - 7€

 image.png.48894379818cb9a5e4deb6f650a1ddbe.png


Талин е хубав град, отделяме два пълни дни за разглеждане и четвъртък сутринта хващаме ферито за да прeплаваме Финския залив 
02.04 ферибот (Tallink) Талин- Хелзинки - 27€

image.png.98073b71ee45c815606606e31616964d.png
 

Разглеждаме Хелзинки, преспиваме и на другата сутрин, петък, хващаме норвежките совалки и отлитаме при шведците (по чичо Митко) и шведките, разбира се.  Смело сме си купили билети с Norwegian, въпреки финансовите им проблеми и черните пророчества на О'Лиъри,  а на борда, по време на краткия полет (кацаме в почти същия час, в който излитаме :wink: )  използваме безплатния интернет, за да проверим какво ново/интересно има в magelanci.com 
Ако пък, стане нещо непредвидено с норвежките совалки, винаги остава опцията за фери от Хелзинки до Стокхолм. 

03.05 полет Хелзинки - Стокхолм  с  Norwegian   40€
image.png.720055e613f63aa961e9e037fd8f82c6.png
 

Имаме два дни и половина и две нощувки в Стокхолм, разглеждаме града и неделя вечерта, по живо по здраво, си хващаме самолета за София. 

05.05  полет Стокхолм - София с  Ryanair   33€
image.png.ef91b59b63fd5aa5d68a2fcf2c01d2c5.png

ОБОБЩЕНИЕ 

12 дни ( от които ни трябва отпуск само за 5, останалите 7 са почивни) , 6 държави, 6 столици, 4 полета, 2 автобуса и един ферибот, 155€  (това е цена на битетите от сайтовете на превозвачите, а с познатите врътки през rumbo, jetcost и подобните и няколко вида банкови карти, цената може де се поизцеди и до към 100€ )

Забележки:
- по това време на годината по тези места може да е малко хладничко, от друга страна - вероятно ще има много по-малко  туристи и ще е по-спокойно
- понеже нямам преки впечатления от тази част на Европа, дните съм ги разпределил малко "на око",  по "братски", така че ако някой има специфични предпочитания за престоя в някои от градовете между кацането във Вилнюс и отлитането от Стокхолм, има пълната възможност да си адаптира програмата, без да се променя цената, има достатъчно транспортни възможности
- цените за полетите са само с ръчен багаж

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 22
  • Браво 13
Връзка към мнение

03.04. София - Лутън        10.22  евро   06.05 - 07.30  и един ден в Лондон.

03.04. Лутън - Вилнюс      11.99 евро   19.40 - 00.20  - нощувка и

04.04. Вилнюс - Бергамо  12.99 евро   21.45 - 23.15   един ден във Вилнюс,  нощувка в Бергамо.

05.04. Бергамо - София     9,99 евро     09.20 , а ако някой иска да се поразходи по езерата има полет на 06.04 срещу 12.99 евро

 

Три полета с Уиз с WDK, този на Райън пада до 5 евро след отстъпки - общо около 40 евро. 🙂

 

 

Опция:  03.04. Станстед - Единбург  11.40 евро      20.05 - 21.25

               04.04. Единбург - Гданск 23 евро с Райън 18.50 - 22.10

               05.04. Гданск - Стокхолм 19 евро                15.30 - 16.40

               07.04. Стокхолм - София  20 евро                19.50 - 23.40

 

Отново WDC, полетите на Райън успешно се оптимизират в няколко сайта! 🙂

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 1 минута , saved_ каза:

...Ако успееш да вмъкнеш и Санкт Петербург някъде 

Не че не го мислех, ама прецених, че ще стане съвсем препускане :smile3:

Връзка към мнение

Много интересна тема. Така си мечтая за шантав маршрут, но нямам много опит. Сега съм в търсене за началото на април. Интересен е маршрута на Таньо . Дано се включат още хора с интересни и шантави маршрути. Аз намерих за април двупосочен Берлин- Палма де Майорка- Берлин за 26 евро. Ама нещо не мога да го съчетая и да не се оскъпява много.

Връзка към мнение
На 14.10.2018 г. в 16:55, Фил каза:

Така че може би напролет... :rolleyes:

Така и така си повдигнал темата, и аз да си повдигна поръчката 🙂 Че съм стигнала до Корсика и не мога да се прибера, все още 😉

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , bulpa каза:

Така и така си повдигнал темата, и аз да си повдигна поръчката 🙂 Че съм стигнала до Корсика и не мога да се прибера, все още 😉

Не можеш ли , през Ница?

 С Ер Корсика, до Ница и оттам, с Уиз. След март, може и с Изи джет до Милано и оттам - до София.

Или, се гони цена?

преди 2 часа, Фил каза:

Я да пораздвижим малко темата с едно предложение. :smile3:  

Великденско-майски празници - Киев + балтийски столици + Хелзинки + Стокхолм  ~ 155€
 

И така, стягаме раничката и потегляме в сряда, 24-ти април. 


24.04  полет София - Киев с  Ryanair   23€

 image.png.67b8c788c1ba981f2da4ea63cc5b2d94.png

Кацаме сутринта в Киев, имаме един един ден, преспиване, още половин ден и следобеда в четвъртък отлитаме  за Вилнюс 
25.04 полет Киев - Вилнюс  с  Ryanair   18€
image.png.780487fa7f9334f2c97d0118064088a0.png

 

Имаме 3 нощувки и 2 пълни дни във Вилнюс (единият от тях може да се отскочи до Тракай) и в неделя сутрин потегляме за столицата на Латвия 
28.04 автобус Вилнюс - Рига - 7€ 
image.png.35aa71083e0708d3f8157aa1e9b13205.png

Имаме нощувка и ден и половина в Рига, след което понеделник вечерта  потегляме за Естония
29.04 автобус Рига - Талин - 7€

 image.png.48894379818cb9a5e4deb6f650a1ddbe.png


Талин е хубав град, отделяме два пълни дни за разглеждане и четвъртък сутринта хващаме ферито за да прeплаваме Финския залив 
02.04 ферибот (Tallink) Талин- Хелзинки - 27€

image.png.98073b71ee45c815606606e31616964d.png
 

Разглеждаме Хелзинки, преспиваме и на другата сутрин, петък, хващаме норвежките совалки и отлитаме при шведците (по чичо Митко) и шведките, разбира се.  Смело сме си купили билети с Norwegian, въпреки финансовите им проблеми и черните пророчества на О'Лиъри,  а на борда, по време на краткия полет (кацаме в почти същия час, в който излитаме :wink: )  използваме безплатния интернет, за да проверим какво ново/интересно има в magelanci.com 
Ако пък, стане нещо непредвидено с норвежките совалки, винаги остава опцията за фери от Хелзинки до Стокхолм. 

03.05 полет Хелзинки - Стокхолм  с  Norwegian   40€
image.png.720055e613f63aa961e9e037fd8f82c6.png
 

Имаме два дни и половина и две нощувки в Стокхолм, разглеждаме града и неделя вечерта, по живо по здраво, си хващаме самолета за София. 

05.05  полет Стокхолм - София с  Ryanair   33€
image.png.ef91b59b63fd5aa5d68a2fcf2c01d2c5.png

ОБОБЩЕНИЕ 

12 дни ( от които ни трябва отпуск само за 5, останалите 7 са почивни) , 6 държави, 6 столици, 4 полета, 2 автобуса и един ферибот, 155€  (това е цена на битетите от сайтовете на превозвачите, а с познатите врътки през rumbo, jetcost и подобните и няколко вида банкови карти, цената може де се поизцеди и до към 100€ )

Забележки:
- по това време на годината по тези места може да е малко хладничко, от друга страна - вероятно ще има много по-малко  туристи и ще е по-спокойно
- понеже нямам преки впечатления от тази част на Европа, дните съм ги разпределил малко "на око",  по "братски", така че ако някой има специфични предпочитания за престоя в някои от градовете между кацането във Вилнюс и отлитането от Стокхолм, има пълната възможност да си адаптира програмата, без да се променя цената, има достатъчно транспортни възможности
- цените за полетите са само с ръчен багаж

Супер ти е планчето, ако Раянците не канселират някой полет.:)))))

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.