Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

Всяка сряда през зимния сезон може да се прави еднодневна  разходка до Бергамо с Wizzair+Ryanair. Също има варианти до Атина с Ryanair+Aegean (през Vayama с код цените започват от $14 еднопосочно).

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, Ivko каза:

Добре де за един ден какво може да се прави в Лондон.

Да се разходиш покрай Темза, да хапнеш на пазара Borough, да пийнеш бира, две, три, да подишаш лондонски въздух... Както казаха по горе много неща могат да се правят 🙂

Общо взето, за задоволяване на керосиновия глад е такъв тип пътуване...

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, bulpa каза:

Да се разходиш покрай Темза, да хапнеш на пазара Borough, да пийнеш бира, две, три, да подишаш лондонски въздух... Както казаха по горе много неща могат да се правят 🙂

Общо взето, за задоволяване на керосиновия глад е такъв тип пътуване...

Лондон винаги е добра идея. В момента съм в този град на едно леко шантаво-полубюджетно пътуване за уикенд.

На един петъчен билет SOF-LHR с British добавих две нощувки в безупречен суперевтин хотел на 4-ти терминал и билети LHR-EDI с Flybe и EDI-SOF с Ryanair в неделя. В Единбург имам 8 часа между полетите. Летището не е далеч от града и има директни автобуси през 10-15 минути - идеално за разходка. Общата сметка е самолетни билети €60 и хотел £63 (цената на нощувките е еднаква за 1,2 или 3-ма души).

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Да потретя, много неща могат да се видят всъщност стига да имаш желание, най-малкото ще усетиш малко от местния дух и атмосфера във всеки възможен смисъл и ще видиш някое емблематично място без целта да е да търчиш като изоглавен, просто трябва много добре балансирана програма, хората са писали всякакви неща тип "какво да направим за Х часа или дни в град Х", ако ти трябват идеи.

 

Повечето ми служебни пътувания ги използвам да добивам представа за разни градове като често съвсем умишлено си избирам полети с големи прекачвания в тях като начин да видя къде искам да се върна и къде не. Ню Йорк, Москва, Монреал... за пръв път съм ги видял по подобен начин и това са ми били едни от най-готините моменти, най-малкото тогава не бях и много сигурен кога пак ще ме отвее вятърът на там. Тия фигури тип @Фичо-ид дето се мяркат в тази тема много ми пасват, при повече свободно време умирам за такива прескачания от място на място особено на по-големи разстояния.    

 

Сега за повечето от по-големите градове в Европа нямам за цел да правя обиколки, някои ги познавам доста добре и знам какво точно ще правя там, в Лондон ще отида да се видя с приятели, ще се помотаем някъде и така, и за едно кафе или бира да отидеш пак става. Според мен добре е да се използват тия възможности, човек като свикне и му хареса, много места може да обиколи така, в крайна сметка това е "вътрешен междуградски транспорт", няма какво много да се мисли, купуваш, опитваш и ще разбереш дали ти пасва или не. Поне едно магнитче Brexit ще си купиш ако не друго, да разказваш после, че си бил част от историята...

 

Но по принцип аз много обичам да летя и само някой да каже айде и съм готов, а ако още имаше ping pong полети, за които само съм чувал, сигурно и това щях да правя с удоволствие и периодично. Абе с две думи въпросът е да се лети пък ако ще и в кръг да е... ъъм... то така или иначе е в кръг де, ама какво да правиш съдба!  

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 11 часа, Jorro каза:

Аз направих такъв уикенд за коледен пазар през декември с нощувки в Лутън - 3* хотел със закуска в центъра на Лутън 21 euro на човек на вечер🙂

А може ли този хотел да погледна за какво иде реч 🙂

Връзка към коментар
преди 11 часа, bulpa каза:

Да се разходиш покрай Темза, да хапнеш на пазара Borough, да пийнеш бира, две, три, да подишаш лондонски въздух... Както казаха по горе много неща могат да се правят 🙂

Общо взето, за задоволяване на керосиновия глад е такъв тип пътуване...

Е да ама с този полет в 6 после цял ден на крак и вечер пак полет малко няма ли да си извънземно хаха, но като се замисля може да си хванеш предния ден нощния да преспиш на летището и ще си свежарка за деня.

 

п.с. А те какво стават сега ще излизат ли от ЕU и тогава какво се случва хаха

Връзка към коментар
преди 17 минути , Ivko каза:

ама с този полет в 6 после цял ден на крак и вечер пак полет малко няма ли да си извънземно хаха

Хм, как да ти отговоря на този въпрос!?! 

Керосинозависима съм 😉

А Лондон ми е много любим град и затова точно тази комбинация, я правя от време на време. Като прибави и два часа път по магистралата в тъмното, на отиване и два часа на връщане, защото не съм от София... 

Да, извънземна съм, хаха

Даже познавам още извънземни 🙂

 

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 6 минути , Alexander каза:

Примамливо е за Лондон, но се събират 24 часа без спане..

 Да и аз като си сметна такситата в двте посоки ми отива офертата 😁

Връзка към коментар

За Лондон може да се вземе полета в петък вечерта на Wizzair и да се преспи в Luton. Един от евтините и хубави хотели на Terminal 4 e Premier Inn. Ние сме го използвали няколко пъти за  Legoland. Цената на нощувката е 30 лири за double или family room ако се купи по-рано.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Една шашава обиколка на Франция,вдъхновена от 5 евровите билети на Раян и гениалните открития на @koliob 🙂

13.11 - полет София-Марсилия,намален през weg.de.

image.png.591d1d79ddd8c9b0a26de2268d575abc.png

14.11 - полет Марсилия - Тулуза за 99 пенса през opodo.co.uk

 

image.png.adcf0c8d94bd35026f6e07cad1777ae5.png

 

15.11- С oui bus пътуваме до Бордо

 

image.png.f49e3897c0c4edc97af9c7ebdd062968.png

 

16.11 - Бордо - Страсбург пак през opodo.co.uk

 

image.png.731de8f75e7c2e18437c978cad42212e.png

17.11 -полет Крлсруе-Баден-Баден -София пак през weg.de

image.png.e9bcd18a33744e9a6cce505f4ba38c1c.png

Полетите са около 39 евро общо,но предполагам,че още могат да се намалят.До преди ден-два с edreams prime първия и последния полет излизаха общо за около 22 евро,което би намалило разхода до 25 евро,но нещо пак разбутаха намаленията.Всъщност копчето за това пътуване беше Каркасон - скоро @muchachote пусна снимки от там и много ми хареса. От Тулуза до Каркасон има влак/автобус за около 6/7 евро в посока,но това при много голямо желание в и без това наблъсканата програма 🙂

 

 

  • Харесвам 13
  • Браво 5
Връзка към коментар
2 hours ago, Ivko said:

А може ли този хотел да погледна за какво иде реч 🙂

Този букнах, защото е близо до гарата и до мола 😄

Може да го потърсиш в агода или чииптикетс с код за отстъпка цената пада , както и в букинг през мобилното приложение (поне преди седмица като го буквах)

Thistle Express London, Luton ***

https://www.booking.com/hotel/gb/thistleluton.bg.html?label=gen173nr-1DCAEoggI46AdIM1gEaBeIAQGYAQO4ARfIAQ_YAQPoAQGIAgGoAgO4Au-whu0FwAIB;sid=208bb8090f1398522a7cc600ab3d2a4c;all_sr_blocks=22088925_104622799_0_1_0;checkin=2019-12-06;checkout=2019-12-08;dest_id=-2602296;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=1;highlighted_blocks=22088925_104622799_0_1_0;hpos=1;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1570871426;srpvid=4445408189170096;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

 

Друг вариант е

Premier Inn Luton Town Centre

който може да го резервираш само през официалния им сайт. За мен това са най-добрите хотели в Англия и много често се намират на прилични цени . Голяма верига са като IBIS. Имат най-удобните матраци и възглавници на света :))))) Минуса е, че е на 10 мин пеша от гарата, но за магеланеца това е никакво разстояние.

 

Ако не искаш да спиш в града може да си букнеш Ibis Budget Luton airport 15 мин пеша от летището и още толкова от гарата, ако не искаш да плащаш за автобуса. Много често има цени под 50 евро за двойна стая на вечер, хотела е нов и става за късно пристигане на Лутън какъвто е нашия вечерен полет.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 10.10.2019 г. в 16:03, Фичо каза:

О, както и друг път е ставало дума - вечерният (и особено неделният) полет на Wizz BTS-SOF  и отскоро сутрешният полет на Lauda SOF-VIE в комбинация с редовните автобусни билети по 1€  Братислава - Виена и обратно  са много удобни копчета за скрояване на всякакви балтончета, жакетчета, якета, палта и др. подобни. :smile3::yes:

Moже ли линкче към тези автобусни билети по 1 евро, да взема и аз да скроя нещо 🤔

Връзка към коментар
преди 29 минути , П.Кръстев каза:

Moже ли линкче към тези автобусни билети по 1 евро, да взема и аз да скроя нещо 🤔

regiojet обикновено пускат в сайта си такива евтинии около два месеца преди датите на евентуално пътуване. Ние ще правим уикендова Виена + Братислава в средата на ноември, точно тогава откриват коледните базари във Виена. На 17-ти ноември в неделя следобед си намерихме билети в сайта на фликсбус за по 1 евро Виена-Братислава без никакви врътки и кодове за намаления. Купихме билетите преди няколко дни. Всъщност, първо взехме автобусното "копче" и към него пришихме ''балтона" от полети. В нашия случай е по-скоро лека жилетка, а не цял балтон.

Връзка към коментар
преди 1 минута , master_of_germs каза:

regiojet обикновено пускат в сайта си такива евтинии около два месеца преди датите на евентуално пътуване. Ние ще правим уикендова Виена + Братислава в средата на ноември, точно тогава откриват коледните базари във Виена. На 17-ти ноември в неделя следобед си намерихме билети в сайта на фликсбус за по 1 евро Виена-Братислава без никакви врътки и кодове за намаления. Купихме билетите преди няколко дни. Всъщност, първо взехме автобусното "копче" и към него пришихме ''балтона" от полети. В нашия случай е по-скоро лека жилетка, а не цял балтон.

Благодаря. И аз ги гледах за Ноември, но вече цените са високички. Купих за 18-19 Януари по 5 GBP Sofia-> Vienna, а Bratislava -> Sofia с уиз кредити, така че целия уикенд стъпва на 22.50лв за двама души. Прилично. (Остава автобусът)

Връзка към коментар
преди 4 минути , П.Кръстев каза:

Благодаря. И аз ги гледах за Ноември, но вече цените са високички. Купих за 18-19 Януари по 5 GBP Sofia-> Vienna, а Bratislava -> Sofia с уиз кредити, така че целия уикенд стъпва на 22.50лв за двама души. Прилично. (Остава автобусът)

В 16.15 ч на 19 януари има три места за по евро Виена-Братислава на сайта на фликсбус. Нашите билети през ноември са за същия час. По-късни евтинии нямаше. но според мене 17.30 ч в Братислава през зимата е тъкмо да се седне в бирария за вечеря преди да се тръгва за летището.

Връзка към коментар
преди 48 минути , П.Кръстев каза:

Moже ли линкче към тези автобусни билети по 1 евро, да взема и аз да скроя нещо 🤔

Ами зависи от датата, ето например за 29.11 
image.png.90f90de4ff05e0556715525ff0e64c15.png

Връзка към коментар

Друг вариант е директно от Виена до летището в Братислава, но не за 1 евро зависи пак който иска да губи време и в Братислава. Миналия декември направих уйкенд така с един ден във Виена, но умряхме от сруд и само гледахме къде да седнем и в кой магазин да влезнем и не помогна и грееното вино за жалост и така първото ми ходене там няма да го запомня с добро хаха

Връзка към коментар

Този уикенд направих София - Прага с Air Serbia, нощувка там с Aadvantage мили, после влак до Братислава, там пак една нощувка с точки, изтичаха и трябваше да се хабят и накрая в неделя вечер Wizz до София, много приятно се получи. За съжаление полета София - Прага беше 100е, така че не го препоръчвам като евтин, но беше без никаква отпуска и с фиксирани дати, за да съвпадне с командировката на жена ми.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Започнах един маршрут, но връщането нещо ми се иска да доизмисля да не е направо към София та ми дойде на акъла, че може да постваме и отворени маршрути и след това някой да ги завършва 😁 

 

 

                                                           1.jpg

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Ivko каза:

Започнах един маршрут, но връщането нещо ми се иска да доизмисля да не е направо към София та ми дойде на акъла, че може да постваме и отворени маршрути и след това някой да ги завършва 😁 

 

 

                                                           1.jpg

Идеята е много добра, но от дубай трудно се намират евтини дестинации. 


Ето моето предложение 

 

image.png.b5a0a2e4fa5527f568f186559b1510b8.png

От Солун вече има доста варианти за връщане 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 20 минути , Ivko каза:

Започнах един маршрут, но връщането нещо ми се иска да доизмисля да не е направо към София та ми дойде на акъла, че може да постваме и отворени маршрути и след това някой да ги завършва 😁 

 

 

                                                           1.jpg

Еми освен нещо през Барселона :)))

  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Дневна разходка до Бергамо за по-малко от 30 лева на човек, благодарение на www.opodo.co.uk

 

image.png.7707f7f36bb96db62eaa82f3368b782e.png

image.png.8d803c42e27750b598877ada5b7a3ee8.png

 

Може и наведнъж да се купят отиването и връщането, но трябва един по един да се вземат за всеки пътник.

 

image.png.3af5a54f7855f9bb10dd5acae37eba07.png

 

Също и през декември - с още по-добри цени 🙂

 

image.png.fe9610fb9920a9b7b9ea2be22b8a055b.png

image.png.d241d0be60f77d3762ad66e1c78ee725.png

  • Харесвам 9
  • Благодаря 3
  • Браво 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.