Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

8 minutes ago, iMari said:

Пробвам различни дати през ноември и декември.На сайта на Еър Сърбия има всеки ден полети за по 90 евро,а през ваяма излизат за 80$.Ако може да пробваш която и да е дата в края на ноември или началото на декември. 🙂

Тц- само по 80$. Пробвах и с немско IP- пак е толкова. А ако не е през Коледния линк- цената е 98,29$

@koliob, ти как го докара до 27$ ?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , aleksandrina каза:

Тц- само по 80$. Пробвах и с немско IP- пак е толкова. А ако не е през Коледния линк- цената е 98,29$

@koliob, ти как го докара до 27$ ?

Снощи бяха ниски цените. Явно днес са ги оправили. $80 е цената в момента и горните комбинации нямат смисъл сега.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

преди 5 минути , koliob каза:

Снощи бяха ниски цените. Явно днес са ги оправили.

Въобще не са ги оправили :no:, развалили са ги :yes:

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 19 минути , aleksandrina каза:

@iMari, освен вечер да дебнеш пак...

А ADRIA AIRWAYS са фалирали и те. Сега видях из темите, че е писано за това.

А, то има начини.От Ниш до Любляна полетите са за около 20 евро,пак с Air Serbia,през линка на vayama стават 20$🙂Предполагам,че може да се ползва ваучера за 8$(не ми дадоха такъв при регистрацията)🙄

Но удобството на полетите от София,че са всеки ден и в хубави часове.С edreams prime цената е 62 евро за 1 човек и 76 евро на човек при търсене за двама.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
20 minutes ago, iMari said:

А, то има начини.От Ниш до Любляна полетите са за около 20 евро,пак с Air Serbia,през линка на vayama стават 20$🙂Предполагам,че може да се ползва ваучера за 8$(не ми дадоха такъв при регистрацията)🙄

Но удобството на полетите от София,че са всеки ден и в хубави часове.С edreams prime цената е 62 евро за 1 човек и 76 евро на човек при търсене за двама.

Дават след първа покупка. Аз купувам на колеги- едната я бях регистрирала предварително, а другата я регистрирах тепърва след покупката на билет и пак дадоха купон за 8$. Но само след покупка.

Що се отнася до eDreams Prime- през австралийския jetcost -> eDreams с прайм цената е около 96 AUD, което гледах е около 58€.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Spring trip to Russia and Central Asia from Budapest from €399! Visit 11 destinations in Russia, Kyrgyzstan, Kazakhstan, Uzbekistan and Tajikistan!

 

Please keep in mind that the routing is flexible so you can change the number of days you spend in each destination at your will.

Baggage policy:
Wizzair: One cabin bag per passenger.
Others: One cabin bag and one checked bag per passenger.

 

Travel dates:
April – May 2020

jk-1.png

Routing:
Budapest – St. Petersburg – Moscow – (Train) Novosibirsk – Bishkek (Minibus) – Almaty – Dushanbe – (Minibus) – Samarkand – (Train) Bukhara – (Train) Khiva – (Train) Samarkand – Nur-Sultan – Budapest

BukharaUzbekistan-ST

Spring trip to Russia and Central Asia from Budapest from â¬399! Visit 11 destinations in Russia, Kyrgyzstan, Kazakhstan, Uzbekistan and Tajikistan!

За повече инфо тук.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение

Планът ми за 5 седмично обикаляне из Европата е финализиран. Мисля че това е най-подходящата тема да го публикувам 🤣

 

https://triphappy.com/t/1366462

  • Харесвам 12
  • Браво 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Не е шантаво, но е доста евтино - уикенд във Виена и Братислава за под £10 на човек в края на януари през www.opodo.co.uk

 

image.png.5029435e5088f9a794bb1b68c1189275.png

image.png.8036f40fe2bae366fd7eff55611d9690.png

  • Харесвам 18
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, anita82 каза:

Планът ми за 5 седмично обикаляне из Европата е финализиран. Мисля че това е най-подходящата тема да го публикувам 🤣

 

https://triphappy.com/t/1366462

Може ли малко подобности. Защо виждам Австралия? 

 

п.с. гледам от телефона и може нещо пропуснал. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, koliob каза:

Не е шантаво, но е доста евтино - уикенд във Виена и Братислава за под £10 на човек в края на януари през www.opodo.co.uk

 

image.png.5029435e5088f9a794bb1b68c1189275.png

image.png.8036f40fe2bae366fd7eff55611d9690.png

Чудесно копче, на което очаквам @Фил a.k.a. Великия комбинатор да зашие подходящ балтон! 👍

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Goal & Boss каза:

Чудесно копче, на което очаквам @Фил a.k.a. Великия комбинатор да зашие подходящ балтон! 👍

О, както и друг път е ставало дума - вечерният (и особено неделният) полет на Wizz BTS-SOF  и отскоро сутрешният полет на Lauda SOF-VIE в комбинация с редовните автобусни билети по 1€  Братислава - Виена и обратно  са много удобни копчета за скрояване на всякакви балтончета, жакетчета, якета, палта и др. подобни. :smile3::yes:

  • Харесвам 9
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 25 минути , Фил каза:

полет на Wizz BTS-SOF

Три шинела скроих тази година с тоя полет ( как пък един не закъсня с повече от час,бе) готвя четвърти 😛

Лошото е,че в лятното разписание за 2020 полета става сутрешен.

  • Браво 3
Връзка към мнение
11 hours ago, Граф Вронски said:

Може ли малко подобности. Защо виждам Австралия? 

Да, В Австралия живея и пътувам преди Коледа когато всичкия народ се изнася. Разбивката ми по цени е долу, в момента първият билет струва към $3000 🙄

902738916_WhatsAppImage2019-10-10at9_46_33PM.jpeg.18488f680f9f68b5efe6120e584d6d24.jpeg

 

Това всичко е с багаж 20кг и някои от дестинациите и/или датите са фиксирани - примерно Турция (среща с приятели), Австрия-Германия (на Коледа с майка ми) и тн. Имам няколко "безплатни" стоповъра от по 12-24 часа (Гуангжоу, Копенхаген, Амстердам), специално Копенхаген не беше планиран изобщо но такива по-евтини билети намерих.

 

Билета Виена-Лондон още ми боде обаче, не мисля че заслужава 3 цифрена сума 🤣 Също и багажа, трябваше да го планирам така че да го хвърля в БГ и да пътувам с ръчен по отсечки. Нищо де, сравнено с билет №1 всичко друго бледнее 😬

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Между другото, пак без да е "шантаво" освен НТА уикендите, които са ми любими и където може сме ги правели, често ми се ще само за едното летене да отскоча до някъде сутринта и да се върна вечерта, та София-Виена с пристигане 10 ч. и Братислава-София с излитане в 22 ч. на 31 януари например е такъв вариант с все още придънни цени, ако някой иска до отиде във Виена на църква например (не е задължително да е тоя примерът де, но в присъствието на @Фил други примери няма да давам, че е малко консервативен и гледам само по един път на ден да му се набивам на очи, че повече не смея). :grin:

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 40 минути , Adventurer каза:

Между другото, пак без да е "шантаво" освен НТА уикендите, които са ми любими и където може сме ги правели, често ми се ще само за едното летене да отскоча до някъде сутринта и да се върна вечерта:grin:

Така няколко пъти до Лондон съм бръмчал, хем че е малко по-далеч и доста път :grin:
Ето оферта за ноемврийска неделна разходка за 53лв. 
 

image.png.c59fa4bfcecca8868b37adc54c223028.png

и @Adventurer, внимавай къде оставяш отворен лаптопа! :grin:

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ми мерси @Фил значи и това ще го бръмча, взех си билети, през седмицата са 2 x 18.99, който го устройва... :grin: 

 

Други такива идеи ако имаш не се стеснявай докато съм на тая вълна... :smile3:

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре де за един ден какво може да се прави в Лондон. Има ли време да се стигне до някъде и види нещо? Но пък е идея ако някой иска да му се занесе или да му пратят нещо 🤣🤣 Значи поръчвам си обувки пращам познат на летището отивам и си ги вземам. Ми то по-евтино от куриер

Връзка към мнение
В момента, Ivko каза:

Добре де за един ден какво може да се прави в Лондон. Има ли време да се стигне до някъде и види нещо? Но пък е идея ако някой иска да му се занесе или да му пратят нещо 🤣🤣 Значи поръчвам си обувки пращам познат на летището отивам и си ги вземам. Ми то по-евтино от куриер

Много неща могат да се видят в Лондон за един ден. Особено, ако не ти е първо ходене. Ние сме правили същата разходка преди време и беше супер. После сме го правили и с една нощувка та си станаха пълни два дни. Сред нас имаше и хора, която са за първи път в Лондон и пак много им хареса.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
2 hours ago, Фил said:

Така няколко пъти до Лондон съм бръмчал, хем че е малко по-далеч и доста път :grin:
Ето оферта за ноемврийска неделна разходка за 53лв. 
 

image.png.c59fa4bfcecca8868b37adc54c223028.png

и @Adventurer, внимавай къде оставяш отворен лаптопа! :grin:

 

1 hour ago, Adventurer said:

Ми мерси @Фил значи и това ще го бръмча, взех си билети, през седмицата са 2 x 18.99, който го устройва... :grin: 

 

Други такива идеи ако имаш не се стеснявай докато съм на тая вълна... :smile3:

 

 

 

 

 

 

27 minutes ago, Ivko said:

Добре де за един ден какво може да се прави в Лондон. Има ли време да се стигне до някъде и види нещо? Но пък е идея ако някой иска да му се занесе или да му пратят нещо 🤣🤣 Значи поръчвам си обувки пращам познат на летището отивам и си ги вземам. Ми то по-евтино от куриер

 

25 minutes ago, Mary said:

Много неща могат да се видят в Лондон за един ден. Особено, ако не ти е първо ходене. Ние сме правили същата разходка преди време и беше супер. После сме го правили и с една нощувка та си станаха пълни два дни. Сред нас имаше и хора, която са за първи път в Лондон и пак много им хареса.

 

Аз направих такъв уикенд за коледен пазар през декември с нощувки в Лутън - 3* хотел със закуска в центъра на Лутън 21 euro на човек на вечер + 10.90 GBP двупосочен билет за влака до Лондон като на всеки час има по 1 експресен влак, който стига за 23мин и много за по 40мин . Това ви е добра идея за бюджетно посещение на Лондон без да спите в някой дънджън хостел или airbnb на 30-40 мин с метро от центъра и то за повече пари, пък и след късния полет в петък ще си легнете по-бързо 🙂

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

За да присъствам на едно тържество в София, ще мина за по-направо през Виена от Варна. Искаше ми се и на мен нещо по-шантово да направя, като ви чета.

  • Харесвам 6
  • Браво 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.