Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 37 минути , Фичо каза:

И дано работи салона в Катовице, че да метнеш един Собиески! :smile3:

На няколко места пишеше, че работи. Предполагам обаче ще привлека не един или два погледа, мятайки Собиески в 5 сутринта...

 

Ако скоро някъде прочетете за изхвърлен от салона в Катовице пиян българин - да не се чудите дълго кой е  :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 11 минути , Георги Матеев каза:

 мятайки Собиески в 5 сутринта...
:grin:

Не че не съм го правил много пъти по салоните :grin:  Обикновено в такива случаи съпругата на моя приятел сяда на съседната маса и казва: "И да знаете, че не съм с вас!" :grin: 
 

Цитат

Ако скоро някъде прочетете за изхвърлен от салона в Катовице пиян българин - да не се чудите дълго кой е  :grin:

Абе точно в Полша не вярвам чак много да се впечатлят от леко пийнал човек! :grin:

Жоре, подавам отсега заявка/молба да пуснеш една снимка с чашка от салона! :grin:

  • Харесвам 6
  • Смея се 4
Връзка към коментар

От вече подивявне в тази София почвам и аз да измислям всякакви маршрути за нашето море, но то май ми излиза по-изгодно с прекачване 😁въпреки,че като добавиш и две нощувки в Барселона....,но за спорта

 

Четвъртак вечер летим София-Барселона с Уиз и правим две нощувки и след това събота вечерта хващаме късния полет за Варна отново с Уиз.

Untitled.jpg

Седим колкото искаме във Варна и в някой от дните през седмицата хващаме полета за София чиято цена сваляме през jetcost.ie

 

varna.jpg

  • Харесвам 9
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
На 17.07.2020 г. в 10:23, Георги Матеев каза:

На няколко места пишеше, че работи. Предполагам обаче ще привлека не един или два погледа, мятайки Собиески в 5 сутринта...

 

Ако скоро някъде прочетете за изхвърлен от салона в Катовице пиян българин - да не се чудите дълго кой е  :grin:

E, като знаеш, че нейде по света, по това време,  е обедно или вечерно  време, какъв е проблемът?:girl_crazy:😀

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, Ivko каза:

От вече подивявне в тази София почвам и аз да измислям всякакви маршрути за нашето море, но то май ми излиза по-изгодно с прекачване 😁въпреки,че като добавиш и две нощувки в Барселона....,но за спорта

 

Четвъртак вечер летим София-Барселона с Уиз и правим две нощувки и след това събота вечерта хващаме късния полет за Варна отново с Уиз.

Untitled.jpg

Седим колкото искаме във Варна и в някой от дните през седмицата хващаме полета за София чиято цена сваляме през jetcost.ie

 

varna.jpg

Допреди няколко дни бях гледал и SOF-VAR на същата цена. Изчезнаха ли вече?

А и защо някой би си играл да прави прекачване, когато има нощни влакове със спални купета, които са по-евтини и не се налага да стоиш маскиран по летища и самолети без възможност за дистанциране?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , master_of_germs каза:

А и защо някой би си играл да прави прекачване, когато има нощни влакове със спални купета, които са по-евтини и не се налага да стоиш маскиран по летища и самолети без възможност за дистанциране?

Ами идеята е за трипче, а не толкова "да се чудя как да стигна до Варна" 😉

Връзка към коментар
1 hour ago, master_of_germs said:

Допреди няколко дни бях гледал и SOF-VAR на същата цена. Изчезнаха ли вече?

А и защо някой би си играл да прави прекачване, когато има нощни влакове със спални купета, които са по-евтини и не се налага да стоиш маскиран по летища и самолети без възможност за дистанциране?

 

Той @Ivko и за  Русия да тръгне ще мине през Барселона и Дубай  ей така за трипчето 😄  Голям фен е!

57 minutes ago, Ivko said:

Ами идеята е за трипче, а не толкова "да се чудя как да стигна до Варна" 😉

Супер трипче, но не го прави е тези несигурни времена 😄 да не изпаднеш в карантина някъде....( Барселона) или това е идеята ? 😄 

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар

И още един шантав маршрут от мен /София-Ларнака-Абу Даби-София за 130лв на човек/ на който му се чудя много понеже имам вече полет до Ларнака на същата дата 😁 и само чакам май флекса и мисля да действам... Може да се мърдат малко датите горе-долу за същите пари.

wizz.jpg

  • Харесвам 8
  • Браво 3
Връзка към коментар
На 21.07.2020 г. в 13:10, Ivko каза:

И още един шантав маршрут от мен /София-Ларнака-Абу Даби-София за 130лв на човек/

wizz.jpg

Днес реших да добавя и Атина към този маршрут 😁 и сега става София-Ларнака-Атина-Абу Даби-София даже на промоция за 120лв на човек отново през октомври и отново може доста да се играе с датите.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Георги Матеев

От скука, пък и поради наличие на прекалено много ваучери, взех че си сглобих един силно експериментален октомврийски маршрут, който ако случайно вземе да се случи ще съм безкрайно щастлив. Оптимист съм, че след 3 месеца ще се пътува малко по-свободно, та се хвърлих надълбоко.

 

25 Oct, sun // Bulgaria Air & Aeroflot :: София - Москва - Краснодар

 

2 нощувки в Краснодар. За първи път ще съм в тази област и ми е интересно.


27 Oct, tue // UTair :: Краснодар - Сочи

 

1 нощувка в Сочи. По-миналата година бях в Абхазия, само на 150-ина километра от Сочи, и още тогава се зарекох да погледна какво се случва от другата страна на границата.


28 Oct, wed // Ural Airlines :: Сочи - Ереван

 

За първи път ще летя с Ural Airlines, много ме кефи името. 3 нощувки в Армения. Не ми липсва упоритост - за тази година това ще е трети опит да стигна до Ереван...


31 Oct, sat // Ryanair :: Ереван - Берлин - София

 

Имах огромно желание да отпътувам от Гюмри, вместо от столицата, но полетите са силно ограничени и с неудобни часове и се отказах. Явно някой ден ще летя специално до LWN.

 

След няколко седмици може би вече ще съжалявам за този план, но важното е да сме в джаза - в момента се чувствам готино 🙂

  • Харесвам 19
  • Браво 5
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги Матеев каза:

От скука, пък и поради наличие на прекалено много ваучери, взех че си сглобих един силно експериментален октомврийски маршрут, който ако случайно вземе да се случи ще съм безкрайно щастлив. Оптимист съм, че след 3 месеца ще се пътува малко по-свободно, та се хвърлих надълбоко.

 

25 Oct, sun // Bulgaria Air & Aeroflot :: София - Москва - Краснодар

 

2 нощувки в Краснодар. За първи път ще съм в тази област и ми е интересно.


27 Oct, tue // UTair :: Краснодар - Сочи

 

1 нощувка в Сочи. По-миналата година бях в Абхазия, само на 150-ина километра от Сочи, и още тогава се зарекох да погледна какво се случва от другата страна на границата.


28 Oct, wed // Ural Airlines :: Сочи - Ереван

 

За първи път ще летя с Ural Airlines, много ме кефи името. 3 нощувки в Армения. Не ми липсва упоритост - за тази година това ще е трети опит да стигна до Ереван...


31 Oct, sat // Ryanair :: Ереван - Берлин - София

 

Имах огромно желание да отпътувам от Гюмри, вместо от столицата, но полетите са силно ограничени и с неудобни часове и се отказах. Явно някой ден ще летя специално до LWN.

 

След няколко седмици може би вече ще съжалявам за този план, но важното е да сме в джаза - в момента се чувствам готино 🙂

Този маршрут, предвид и предното споменаване на ключовата дума "водка", по която търся темите 😉 , ми прилича повече като тест на национални питиета по салоните,а ако  входа в тях не е проблем, това би избило и цената на билетите 🙂 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Верно че ситуацията не е много предразполагащата за планове :rolleyes:, но за да не ми хване паяжина темичката :sad:  само обръщам внимание на една предишна оферта, която е с още по-ниска цена:  Ноемврийска седмица в Мадейра с уикенд в Елзас (посещение на коледен базар в Колмар). :smile3:
SOF>>>BSL >>> FNC .................... FNC>>>BSL.....SOF    Wizz+Easyjet , общо за четирите полета - 47€  
(Билетите на Wizz са с WDC, а билетите на Еasy - през австрийския  jetcost, а Easy разрешават една  смяна на дати без такса) 

image.png.a3a5cf6892b8dca733d531e9b9723192.png

 

image.png.f1eabbdea1c3c1e73d73f609f4af94b1.png

 

image.png.6982d72a21753e93e3de9651ea5335a1.png





 

  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 37 минути , Фичо каза:

само обръщам внимание на една предишна оферта, която е с още по-ниска цена

Тя и предишната оферта си беше супер и с много блага цена.

Сhapeau...  както се казва

Ама няма как да я завъртя нещо по така за е и от Варна....

преди 37 минути , Фичо каза:

Ноемврийска седмица в Мадейра с уикенд в Елзас (посещение на коледен базар в Колмар)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Tim каза:

Ама няма как да я завъртя нещо по така за е и от Варна....

Ами с България еър до София ама ще ти вземат още 120 лв. 

image.png.a3e0066a44ca21b31a3994301be94de4.png

А и така много ти се оскъпява.... Лоша работа, Варна си е далече от София. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

С надеждата датчаните да махнат covid-бана - едноседмична разходка до Копенхаген и Фарьорските острови през септември с ползване на 4 дни отпуск. 
Две нощувки на отиване в Копенхаген и пет нощувки на Фарьорите. 
19-26.09.2020    SOF>>>CPH .... CPH>>>FAE..........................FAE>>>CPH>>>SOF    WizzAir+Atlantic Airways  23+128= 151€ 
За 20-30-40€ отгоре има цени за доста дати чак до юни догодина. Може да се правят комбинации и през Билунд в едната или двете посоки. 
Цените на билетите за Wizz са с WDC, а  билетите с Atlantic  са през австралийския jetcost  , но за откирване на най-добрата оферта си иска ровене в австрийската, немската, ирландската и австралийската версии на сайта (а може да има и други варианти, не съм пробвал) , защото отстъпките се менят постоянно  и почти на всяко търсене са различни...

 

image.png.128ef01923415e6f1ffa77487f147d07.png

 

image.png.1ce3982d67a2ab33f45f7c9abeb69b2d.png


image.png.a4452fe4d5b5424583f06bf1db1b648a.png
 

 

 

 

image.png.409b7dbbfaf4128aae8a619bf4e79b73.png




original_faroe_islands-3.jpg


Mulafossur-Waterfall-GettyImages-6029869
 

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Днешното предложение -  от София до Филипини с гарнитура Абу Даби и Дубай за стотина евро. 
Възползвайки се от смешните цени на Wizz до Абу Даби и поредната промоцийка на Cebu, сглобяваме следната схема:

SOF >>> AUH ...  DXB >>>MNL ...................................MNL >>> DXB ... AUH >>> SOF 

И така, 17април, събота, хващаме виолетките за Абу Даби - 14€

 

 image.png.38770b721a002c7a7f5319da87095766.png

Преспиваме в Абу Даби, на другия ден хващаме автобуса за Дубай, разходка и вечерта на 
18.04, неделя се мятаме на Cebu за Манила
Развяваме се десетина дни по Филипините и на 

28.04, сряда, потегляме обратно от Манила за Дубай 

- 63€
0-1.jpg.81067bf4f1f01525800327f509a84890.jpg

Имаме на разположение 3 дни за Дубай и Абу Даби и на 

01.05, събота, потегляме обратно от Абу Даби за София - 19€

image.png.9c861aa81e910b0b9ec8e8c219b2b591.png

 

 

Или общо за четирите полета ~ 96€  :smile3:    автобусите между Дубай и Абу Даби бяха нещо от сорта на 7€ на посока

 

Евтините полети на Себу  Дубай-Манила-Дубай се намират за месеците април, май и юни.  
Цените на Wizz са с WDC, а билетите за Cebu са през jetcost-овете (ирландския), на сайта на Cebu са по 92€.

Могат да се сглобят различни варианти, например такъв само с по една нощувка в Абу-Даби/Дубай на отиване и връщане и повече време във Филипините  22.05 - 08.06

 

 

image.png.d877d9396daee140926908a397263ac6.png

 

 

0-2.jpg.02d5b02d5704b7fa3178f473408f2663.jpg

 

image.png.7cbbe1915e8fb24f587cd89f8fa4df2f.png



 

image.png.ee6e41f750c401876b672368129f76c5.png

 

 

DSC09685_R_cr.jpg.779ec966ad6bacefc268edb9a9b768ca.jpg

 

DSC08236_ff.JPG.e2f6804506c17ae73759695e8b81c2a3.JPG

 

  • Харесвам 14
  • Браво 8
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Леле, @Фичо, голям си безобразник! 🙂

Хващаш РДто ми. Не обичам дълги полети, но ако дойде края на тази пандемия си струва да се отпразнува. Тези цени на Себу  инцидентни ли са или често може да се улучи нещо сходно?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Фичо каза:

Днешното предложение -  от София до Филипини с гарнитура Абу Даби и Дубай за стотина евро. 
Възползвайки се от смешните цени на Wizz до Абу Даби и поредната промоцийка на Cebu, сглобяваме следната схема:

SOF >>> AUH ...  DXB >>>MNL ...................................MNL >>> DXB ... AUH >>> SOF 

И така, 17април, събота, хващаме виолетките за Абу Даби - 14€

 

 image.png.38770b721a002c7a7f5319da87095766.png

Преспиваме в Абу Даби, на другия ден хващаме автобуса за Дубай, разходка и вечерта на 
18.04, неделя се мятаме на Cebu за Манила
Развяваме се 10 дни по Филипините и на 

28.04, сряда, потегляме обратно от Манила за Дубай 

- 63€
0-1.jpg.81067bf4f1f01525800327f509a84890.jpg

Имаме на разположение 3 дни за Дубай и Абу Даби и на 

01.05, събота, потегляме обратно от Абу Даби за София - 19€

image.png.9c861aa81e910b0b9ec8e8c219b2b591.png

 

 

Или общо за четирите полета ~ 96€  :smile3:    автобусите между Дубай и Абу Даби бяха нещо от сорта на 7€ на посока

 

Евтините полети на Себу  Дубай-Манила-Дубай се намират за месеците април, май и юни.  
Цените на Wizz са с WDC, а билетите за Cebu са през jetcost-овете (ирландския), на сайта на Cebu са по 92€.

Могат да се сглобят различни варианти, например такъв само с по една нощувка в Абу-Даби/Дубай на отиване и връщане и повече време във Филипините  22.05 - 08.06

 

 

image.png.d877d9396daee140926908a397263ac6.png

 

 

0-2.jpg.02d5b02d5704b7fa3178f473408f2663.jpg

 

image.png.7cbbe1915e8fb24f587cd89f8fa4df2f.png



 

image.png.ee6e41f750c401876b672368129f76c5.png

 

 

DSC09685_R_cr.jpg.779ec966ad6bacefc268edb9a9b768ca.jpg

 

DSC08236_ff.JPG.e2f6804506c17ae73759695e8b81c2a3.JPG

 

Много изкушаващо! Отдавна ги мисля Филипините. Но как да сме сигурни, че по Великден ще можем да пътуваме? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Мари Николова каза:

Тези цени на Себу  инцидентни ли са или често може да се улучи нещо сходно?

Дали често  ... ами... излизат чат-пат, да кажем два до три пъти годишно, може би, може да пуснеш с търсачката - писали сме и друг път за такива оферти.  Че сме ги и ползвали, даже и до Австралия.  :wink:
номерът е, че сега в случая се съчетават и с много евтини полети на Wizz до Емирствата. 

преди 7 минути , Дани Магелани каза:

 Но как да сме сигурни, че по Великден ще можем да пътуваме? 

Ми то нищо сигурно няма понастоящем, това е положението. 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, Мари Николова каза:

Тези цени на Себу  инцидентни ли са или често може да се улучи нещо сходно?

Другият номер е, че обикновено траят кратко ниските цени и се иска бърза реакция. 
Тъкмо навих едни приятели и като почнах да резервирам -  цената скочи на 250€ :rolleyes:  , здарве да е! :wink:

така че и това предложение го пишем: 
EXPIRED

преди 13 минути , vl_stamboliev каза:

Жалко, когато се кликне на цената на полета Дубай - Манила - Дубай става 233 евро.

Да, изчезнаха всички дати с ниските цени. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако ти хрумне някоя друга идея с ниски цени от Дубай/Абу Даби, споделяй, пък който успее 🙂А до там е лесна работа - останаха сума ти билети с Флекс, които не ясно кога и как...🥴

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Мари Николова каза:

Ако ти хрумне някоя друга идея с ниски цени от Дубай/Абу Даби, споделяй

Всичко, което ми хрумва, го споделям тук (във форума). :yes:

  • Харесвам 9
  • Благодаря 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Днешното предложение - до Аляска за под 400€ 

 

SOF>>>BER ... BER>>>AMS>>>SEA>>ANC .......................... ANC>>>SEA>>>AMS>>>BER ... BER>>>SOF        16-30.04.2020

Основните полети:

17.04.2021   Берлин до Анкоридж през Амстердам и Сиатъл с KLM
връщане 
28.04.2021 , пак през Сиатъл и Амстердам   

 

344€


Билетите от jetcost.at > lastminute с Mastercard, за двама човека

 

 ficho.png

 

свързващите полети - с Еasyjet и Ryan   - 45€  
билети от ирландсикя jetcost > bravofly с Visa 


image.png.1d293f11c92e9a2af606bc35b4f80d66.png

 

 

 

Общо две седмици, по една нощувка на отиване и връщане в Берлин,  8 полета -  389€


image.png.ea65d7b4b19fa73e995818b043a10d9b.png

(реално дългитие полети AMS>>>SEA и обратно SEA>>>AMS  минават над Исландия и Гренландия) 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

@Фичо, преди време получих СПАМ от някаква вероятно агенция представяща се като "travel designer" от типа правим всичко вместо вас от миенето на зъбите сутринта преди тръгване до същото вечерта на връщане и го правим уникално... та искам да ти кажа, че вече си имаш почти напълно оформен бизнес модел. Трябва ти само красив сайт с много опции, за да може човек да си избере нещо от типа  "7 дни, 3 държави, 6 града (поне една столица), плаж, две катедрали, вечеря на свещи и жив бял тигър за финал" за Х пари (+25% комисионна). Също ще можеш да предлагаш и премиум пакети като онези сайтове за до 1-3-5 промени по време на пътуване... и си готов. И не се смей, доста хора успяха с далеч по-абсурдни идеи в наше време, ще се кръстиш Weird Travels и ще ми плащаш комисионна за това, че съм ти кръстил компанията... после ще се разберем. :grin:


Иначе зимната тематика напоследък много ми допада... мерси!

 

P.S. Този път си пропуснал да си замажеш името, не че не знаем как се казваш ама много централно нещо тоя път ...

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.