Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

Мирослав Василев
преди 10 минути , Eva eva каза:

Важното е да е понеделник, за 06.12 ми даде най-ниска цена през Opodo.co.uk - £1.72 двупосочно.

За Оподо, можеш да се пробваш да направиш регистрацията през друго устройство, ако това не сработи, малко по-скъпата опция е да вземаш билетите през jetcost.no -> lastminute. Плащането е с Дайнърс, неограничен брой пъти и при двупосочен билет за двама - цената на една отсечка е 40 крони (3,40 паунда)

 

768522945_.PNG.e4250a69913955265b48202a3a109678.PNG

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , The Doctor каза:

20 EUR е трансфера до Малпенса и връзка в един ден е рискова, но идеята е добра и си струва да се следи. 

Идеята е, че покрай празниците в началото на май с три дни отпуск се събират 9 дни почивни, а нощувка/две в Бергамо/Милано са предвидени и в двете посоки. 😉

Разбира се, ако разписанието остане, каквото е. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Eva eva каза:

Правилно, благодаря за бележката! Със звездата е този срещу него Baretto di San Vigilio. В Трипа е със звезда и на вратата в ресторанта беше посочено, че има звезда https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187830-d2174103-Reviews-Baretto_di_San_Vigilio-Bergamo_Province_of_Bergamo_Lombardy.html. В сайта на Michelin, обаче, не ми го дава със звезда. Дали не важи определено време тази звезда или .... не знам 🙂 

Сега се зачетох в сайта на Michelin, цели 8 ресторанта са със звезди в това градче 🙂 Не се шегуват.

https://guide.michelin.com/en/it/lombardia/bergamo/restaurants?showMap=true

Името не помня и не ми се търси в мапса, но ресторантът си е точно над горния фуникуляр и със стикер мишленски 2021. За качеството не мога да коментирам, не стигнахме до него. 

Еднодневен билет взехме от самото летище туристическия офис /visitbergamo/. Кеш само. Валидиране на оранжевите машинки в автобуса, че има 2 други. Не препоръчвам да се разчита на покупка на билети в автобуса. Колкото пъти се возихме, толкова пъти някой се бореше я с машината, я с блокирана карта в нея. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

В сайта на Michelin, обаче, не ми го дава със звезда. Дали не важи определено време тази звезда или .... не знам 🙂 

Сега се зачетох в сайта на Michelin, цели 8 ресторанта са със звезди в това градче 🙂 Не се шегуват.

https://guide.michelin.com/en/it/lombardia/bergamo/restaurants?showMap=true

Има си го ресторанта в сайта на Michelin. Просто не трябва да се търси в Bergamo, а в San Vigilio, където освен него има дори още един.

https://guide.michelin.com/en/lombardia/san-vigilio/restaurant/baretto-di-san-vigilio

А този ресторант звездата си я има поне от 2010 г. и си я подновява всяка година. Ресторантът е със сравнително прилични цени (като за мястото и звездата) и през лятото е практически невъзможно да седнеш там без предварителна резервация. 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз се мъча да организирам едно такова еднодневно трипче да се разходя до където и да е, но пробвах с различни устройства, различни карти и това закупуване на оподо прайм не минава и не минава. Нямам претенция за дата изобщо, ако на 6ти има хубава цена и някой успее, дали може да му пусна пари по револют и да ми бодне едни билетки   ☺😬🙈

Връзка към коментар
Мирослав Василев
Преди 1 час, Pepi Popova каза:

Нямам претенция за дата изобщо, ако на 6ти има хубава цена и някой успее, дали може да му пусна пари по револют и да ми бодне едни билетки   ☺😬

Оподо акаунта е поименен и пътника на когото е трябва да бъде в резервацията. Тоест, ако ще пътувате двама, ще трябва да купите билети за трима (защото и титуляра на Оподо акаунта) също ще бъде писан. 

 

Ако така ви устройва, аз нямам проблем да опитам, може да ми пишете на лични да се разберем.

Връзка към коментар
преди 6 часа, iMari каза:

Добре сте го измислили. 🙂

Само имай предвид, че в пикови часове пътуването между центъра и летището може да отнеме поне 30-40 Мин.Това ви касае за връщането, евентуално.

Понеже времето, с което разполагате е доста, ако случайно Бергамо ви доскучае 🙂

 може да отидете с влак до Lecco - симпатично градче на езерото Комо. Пътуването отнема 40 Мин в посока. Правили сме го в един ден с Бергамо.

Още един вариант - с трамвай до Албино (картата за 5 евро го покрива, пътува около 30мин) и от там с фуникуляр до курорта Селвино. Зависи от метеорологичната прогноза, разбира се. Над спирката на трамвая тръгва автобус (55, ако не се лъжа), който ходи до фуникуляра, може и с такси, иначе пеша се ходи към 40 мин по баир. 🙂

 

И двете идеи са много добри за еднодневна разходка, особено при хубаво време. Ако се прави една от тях или и двете е добре да се вземе карта io viaggio ovunque. За един ден струва 16.50 евро и покрива транспорта както в Бергамо (включително от и до летището), така и автобуса и фуникуляра Албино - Селвино. Освен това включва и влака до Леко, а и лифта до Piani d'Erna, откъдето има страхотна гледка към града и езерото. Също покрива и автобус 5 от гарата до долната станция на лифта. А ако сте с деца под 14 години и имате тази карта, те ще пътуват безплатно с вас, като само трябва да попълните тази декларация и да я представяте при поискване. 

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 6 часа, yordanov каза:

Идеята е, че покрай празниците в началото на май с три дни отпуск се събират 9 дни почивни, а нощувка/две в Бергамо/Милано са предвидени и в двете посоки. 😉

Разбира се, ако разписанието остане, каквото е. 

Имай предвид, обаче, че съвпада и с края на рамазана и рамазан-байряма догодина и е възможно в началото на май в Мароко много неща да не работят.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Piani d'Erna не го споменах заради сезона. Помня, че след 31 октомври съкращават автобусите от Леко до лифта, а самият лифт има нещо като обедна почивка, пък и деня вече е кратък.Все пак информацията ми е от преди няколко години, сега може да има промени. Добре е да се проверят предварително и автобусите и раб.време на лифта, ако има интерес в тази посока.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Едно вкусно ресторантче в Бергамо да препоръчам, с малко пешо ходене е от Стария град, на теория има един автобус, но така и не го засякохме.

 

Trattoria Parietti
+39 035 221072
https://maps.app.goo.gl/xYn8uATgmzhZM6Va9

 

Eva, като пребориш Прайма за втори път, пиши!

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Другата събота имам полет до Бергамо и се чудя къде да отида.

 

Мернах, че някой хвали Бреша, проверих кола под наем и цената е добра. 
та смятам да видя езерото Исео и да спим в Бреша, като в неделя следобед ни е връщането.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 7 часа, Alexander каза:

Другата събота имам полет до Бергамо и се чудя къде да отида.

 

Мернах, че някой хвали Бреша, проверих кола под наем и цената е добра. 
та смятам да видя езерото Исео и да спим в Бреша, като в неделя следобед ни е връщането.

Аз го правих такъв уикенд, но бяхме с влака, но реално може и директно с автобус от летището. Щом ще сте с кола ще ви е още по-удобно. Виж хотелите от веригата B&B Hotels, този в Бреша е нов на удобно място и ние останахме много доволни. Има и на други места като най-добрите цени излизат в техния сайт.  Точно до хотела има една семейна пицария - Pizzeria Smeraldo, от която останахме доста доволни от храната, но са бавни и ви трябва резервация, защото е много пълно, 

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 13.11.2021 г. в 21:00, Jorro каза:

Аз го правих такъв уикенд, но бяхме с влака, но реално може и директно с автобус от летището.

Гледам аз влакове, че има от Бергамо до Изео, но само с прикачване ми изкарва иначе аз харесвам с влак и не е скъп 5 евро е, като цяло на много хубави места може да се ходи от Бергамо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 13.11.2021 г. в 13:09, Alexander каза:

Другата събота имам полет до Бергамо и се чудя къде да отида.

Може да се поплацикате в San Pellegrino Terme и щом сте с кола, да пообиколите наоколо из живопсните долини и превалчета. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 42 минути , dimitrov6 каза:

Може да се направи отделна тема за еднодневни евтини комбинации,които са ми предпочитани .За Лондон и Бергамо се срещат.

Има такава тема

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Току що си спретнахме един маршрут до Мароко през Италия, даже има и време за пица и джелато в Италия. Датите са 19-27.02.2022.

19.02. - SOF-BLQ

20.02. - BLQ-FEZ

27.02. - RAK-BGY

27.02  - BGY-SOF

Всичко го резервирах директно през сайта на Райън и излезе по 64 евро на човек. Ако на някой му се занимава със схемите, гаранция може да се намали цената.

 

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 16 часа, Йосиф Милчов каза:

Току що си спретнахме един маршрут до Мароко през Италия, даже има и време за пица и джелато в Италия. Датите са 19-27.02.2022.

19.02. - SOF-BLQ

20.02. - BLQ-FEZ

27.02. - RAK-BGY

27.02  - BGY-SOF

Всичко го резервирах директно през сайта на Райън и излезе по 64 евро на човек. Ако на някой му се занимава със схемите, гаранция може да се намали цената.

 

Изглежда много добре, но нека да внеса едно малко уточнение.

При пристигане от Мароко в Италия всеки пътник попада в Лист E, което на практика означава "затворена дестинация" с много малки изключения. Повече информация в сайта на Министерството на здравеопазването на Италия - ТУК!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , Alexander каза:

До края февруари има ужасно много време, може и България да е лист Ц или да не е.

Прав си, сега като сменят картата с информация за ваксинираното население в ЕС. 🙂 Просто към момента Мароко, дори не е в Лист Д. 

Връзка към коментар
преди 59 минути , agenta каза:

Изглежда много добре, но нека да внеса едно малко уточнение.

При пристигане от Мароко в Италия всеки пътник попада в Лист E, което на практика означава "затворена дестинация" с много малки изключения. Повече информация в сайта на Министерството на здравеопазването на Италия - ТУК!

Опитвах се да направя маршрут през Неапол до Агадир, но и аз се отказах заради неизвестните. Мароко също без особена логика вкарва държави в B списъка си, като високо рискови и иска PCR и за ваксинирани. До скоро Испания беше там, при положение, че бяха с най-малко заразени от цяла Европа.

Връзка към коментар

Другата седмица летя Мадрид - Тетуан / Фез - Мадрид. Ще драсна после какви са били рестрикциите по трасето, но към момента става само с ваксинация и в двете посоки.

 

То при тея 5-10 еврови билети (през Оподо са даже по 10-20 цента) е грехота човек да не се поразходи 🙂

  • Харесвам 16
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Не мога да намеря нищо без преспиване за събота или неделя…

има масово билети по 3,70лв за навсякъде с Уиз днес.. 

някава идея ? 
обещал съм на  дъщеря ми да отидем някъде без преспиване от 1-2 години вече и си го търси като наследство 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.