Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

Много добре, страхотен маршрут, само по това време да не ви убие дъжд и вятър по тези места. Програма повече по закритите места, при възможност. И за протокола в Болоня - Талиатели ал Рагу му казват на болонезето, а поне преди ковид за вход в университетската библиотека в Коимбра се чакаше по няколко часа, т.е. ако може да резервирате час от по-рано ще е по-добре, от друга страна - в слаб сезон едва ли ще е драма.  
А, да - болонския университет също не е от вчера 😉 
 


 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

София-Бергамо-Лисабон-Бергамо-София без нощувки по пътя за общо 11евро от 27.01.22-30.01.22 (четвъртък-неделя)

 

София-Бергамо може да се вземе за подобни пари с Уиз по същото време.

 

1.JPG.c1a348ed3dc7656bc9c8b84529a22e39.JPG

2.JPG.95281362784ffa037f466219784a46ba.JPG

3.JPG.f2f2847abd981fc4229ae0ad73e4cbe5.JPG

 

4.JPG.01918e09d41a5da1186ab8cf32cbd3ae.JPG

 

 

Аз  взех.

  • Харесвам 22
  • Браво 4
Връзка към коментар

А случайно по някое друго време има ли го същия маршрут? Как изобщо ги намираш тези полети? Има ли опция за гледане на цените за цял месец, че не откривам такова нещо?

Връзка към коментар
преди 24 минути , saved_ каза:

Има ли опция за гледане на цените за цял месец, че не откривам такова нещо?

В сайтовете на Ryanair и Wizzair цените за цял месец излизат с "fare finder".
С azair може да се търсят и комбинации от полети, но както и alexander е споменал - цените далеч не винаги са актуални.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не визирам цени, просто полетите са някакви стари, примерно пише полет в 15:30, а то няма такъв през този ден или ако има е 5 часа по-рано или по-късно. Та е абсолютно тото да се гледат оттам.

Връзка към коментар
преди 47 минути , Фил каза:

С azair може да се търсят и комбинации от полети

Аз ползвам КИВИ за търсене. Тази комбинация излиза:

https://www.kiwi.com/bg/tarsene/results/sofia-bulgaria/lisbon-portugal/2022-01-01_2022-01-31/5-8?sortAggregateBy=price&sortBy=price

image.png.88d23fe05f34de11c3fee429e8ecfbc8.png

Цената е ясно, че е "относителна" и всеки купува за колкото намери.

Има и опции с мултисити, което предлага доста опции.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , jorocontrola каза:

Аз ползвам КИВИ за търсене.

 

Да Kiwi също са опция за търсене, още повече, че включват повече АК. 
Жалко обаче, че доста търсачки от този тип изчезнаха :mellow:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , neuromancer каза:

Е то при полети с прекачване 5 часа грешка убиват всякакъв смисъл да се ползва търсачката

Е, все пак има и верни данни, просто трябва да се проверява :wink:

Връзка към коментар

Да попитам - може ли идея как може да се стигне до Армения със самолет? Полетите са силно ограничени и мозъкът ми не успя да се сети за вариант 😃. Погледнах полетите на Уиз от Ереван до Виена и Ларнака, но не съвпадат. Идеи? Гледах и вариант с полет от Истанбул до Карс и оттам транспорт през Грузия за Ереван и връщане през Виена, но става доста сложно. Много жалко, че полетите на Раян до Армения не можаха да стартират, защото сега щеше да има повече варианти. Ще се радвам, ако споделите мнение 🙂.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев

Поляците имат полети само до края на Октомври, след направо началото на Април.

 

Най-удобния и бих казал евтин вариант е през Киев, има две компании (SkyUp и Ukrainian Airlines), така че има и избор.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Мирослав Василев каза:

 

Най-удобния и бих казал евтин вариант е през Киев, има две компании (SkyUp и Ukrainian Airlines), така че има и избор.

И новата Bees airline също:

https://www.kiwi.com/en/cheap-flights/kiev-ukraine/yerevan-armenia/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Kristian Desev каза:

Да попитам - може ли идея как може да се стигне до Армения със самолет? Полетите са силно ограничени и мозъкът ми не успя да се сети за вариант 😃. Погледнах полетите на Уиз от Ереван до Виена и Ларнака, но не съвпадат. Идеи? Гледах и вариант с полет от Истанбул до Карс и оттам транспорт през Грузия за Ереван и връщане през Виена, но става доста сложно. Много жалко, че полетите на Раян до Армения не можаха да стартират, защото сега щеше да има повече варианти. Ще се радвам, ако споделите мнение 🙂.

Може и през Баку (през Будапеща) да влезнеш, но по-добре да пътуваш през Варшава или Киев директно за Ереван. 

А иначе мисля, че линията от Солун не е прекъсната за Кутаиси, но вече става доста далече. Много зависи какво искаш да видиш и от къде да минеш. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Иван Попов каза:

Може и през Баку (през Будапеща) да влезнеш

 

Има риск, според мен, с властите на границата. Не съм сигурна, че биха погледнали в Армения с добро око на човек идващ от Баку. По-добре от Киев или от Тбилиси.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

София - Ереван има и през Атина с Aegean Airlines - преди пандемията бяха с по-добри цени от Лот през Полша. Не съм правила тази връзка, понеже часовете им на полети бяха греда - кацат/излитат в 3-4 сутринта, а ние тогава пътувахме с дете на 1,5г. и не исках да си причинявам среднощни циркове. Сега проверих и още кацат по това време, после имаш 5часа време за трансфер циклене на летището 😕

 

Според мен в тези Ковид времена за Бългрия - Армения е най-добре всички отсечки да са ти на един билет, нищо, че може да ти излезе малко по-скъпо. Лоукостите не предлагат нещо такова като Трансфер и две отсечки на един билет. При лоукости има риск, че не си на Трансфер, а минаваш паспортен контрол след единия полет, за да се качиш на другия и съответно - влизаш на територията на страната, т.е. може да подлежиш на тест/карантина и който както реши да си накъдри изискванията за влизащи от Армения към момента, в който ти пътуваш.

 

Виж за периода, който те интересува цените на билетите, цените на условията за влизане (застраховка, тестове, има ли задължителна карантина) и си сметни кое ти е най-оферта.

 

На отделни билети през Виена следиш къде Австрия поставя Армения за риск (към днешна дата е страна с риск) https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations

Или Украйна - особено застраховката, от украински застраховател - без нея няма как, нищо, че ще ти е нужна за престой за трансфер за няма и един ден - https://visitukraine.today/

и т.н.

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички за съветите! Забравих за вариантите през Киев, мисля, че те са най-удачни. Киев - Ереван за зимните месеци е 80$, но в Армения през зимата не става за обикаляне.

преди 16 часа, Иван Попов каза:

Може и през Баку (през Будапеща) да влезнеш, но по-добре да пътуваш през Варшава или Киев директно за Ереван. 

А иначе мисля, че линията от Солун не е прекъсната за Кутаиси, но вече става доста далече. Много зависи какво искаш да видиш и от къде да минеш. 

 

През Азербайджан никога не бих рискувал, защото двете държави въобще не се обичат 🙂 и не бих искал да претрупам и трите страни наведнъж. За Кутаиси през Солун е много добър вариант. При този вариант бих посетил няколко места от района на Кутаиси, Мцхета, Тбилиси и влизане в Армения през Алаверди с посещение на манастирите Hahpat, Sanahin и село Одзун. Друг вариант за Грузия с влизане през Akhalkalaki са крепостта Ахалцихе, Вардзия и влизане през Гюмри. После няколко нощувки в Ереван , разглеждане и обиколки наоколо - манастирите Khor Virap,  Нораванк, Татев, Гегхард, храмът на Гарни, Ечмиадзин, езерото Севан и прибиране през Атина, Киев или Виена в зависимост от рестрикциите. 

преди 2 часа, Coo каза:

София - Ереван има и през Атина с Aegean Airlines - преди пандемията бяха с по-добри цени от Лот през Полша. Не съм правила тази връзка, понеже часовете им на полети бяха греда - кацат/излитат в 3-4 сутринта, а ние тогава пътувахме с дете на 1,5г. и не исках да си причинявам среднощни циркове. Сега проверих и още кацат по това време, после имаш 5часа време за трансфер циклене на летището 😕

 

Според мен в тези Ковид времена за Бългрия - Армения е най-добре всички отсечки да са ти на един билет, нищо, че може да ти излезе малко по-скъпо. Лоукостите не предлагат нещо такова като Трансфер и две отсечки на един билет. При лоукости има риск, че не си на Трансфер, а минаваш паспортен контрол след единия полет, за да се качиш на другия и съответно - влизаш на територията на страната, т.е. може да подлежиш на тест/карантина и който както реши да си накъдри изискванията за влизащи от Армения към момента, в който ти пътуваш.

 

Виж за периода, който те интересува цените на билетите, цените на условията за влизане (застраховка, тестове, има ли задължителна карантина) и си сметни кое ти е най-оферта.

 

На отделни билети през Виена следиш къде Австрия поставя Армения за риск (към днешна дата е страна с риск) https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations

Или Украйна - особено застраховката, от украински застраховател - без нея няма как, нищо, че ще ти е нужна за престой за трансфер за няма и един ден - https://visitukraine.today/

и т.н.

 

 

Много благодаря! Аз скоро няма да ходя 😁, просто се сетих за там и погледнах вариантите. Наистина полетите на нискотарифните авиокомпании са много неудобни. Дано Уиз пуснат полетите до Ереван, че много искам в Кавказ 😊

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 10.10.2021 г. в 20:14, stormbringer каза:

Много добре, страхотен маршрут, само по това време да не ви убие дъжд и вятър по тези места. Програма повече по закритите места, при възможност. И за протокола в Болоня - Талиатели ал Рагу му казват на болонезето, а поне преди ковид за вход в университетската библиотека в Коимбра се чакаше по няколко часа, т.е. ако може да резервирате час от по-рано ще е по-добре, от друга страна - в слаб сезон едва ли ще е драма.  
А, да - болонския университет също не е от вчера 😉 
 


 

Не знам за края на октомври,но от вчера съм в Лисабон и е ужасна жега! Всички са по къс ръкав и панталон(без мен!),защото не очаквах такава температурна разлика.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Kristian Desev каза:

Да попитам - може ли идея как може да се стигне до Армения със самолет? Полетите са силно ограничени и мозъкът ми не успя да се сети за вариант 😃. Погледнах полетите на Уиз от Ереван до Виена и Ларнака, но не съвпадат. Идеи? Гледах и вариант с полет от Истанбул до Карс и оттам транспорт през Грузия за Ереван и връщане през Виена, но става доста сложно. Много жалко, че полетите на Раян до Армения не можаха да стартират, защото сега щеше да има повече варианти. Ще се радвам, ако споделите мнение 🙂.

Ние с жената си купихме до Ереван от София за март месец. Полетите са на Аегеан и с прекачване в Атина.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Kristian Desev каза:

През Азербайджан никога не бих рискувал, защото двете държави въобще не се обичат 🙂 и не бих искал да претрупам и трите страни наведнъж. За Кутаиси през Солун е много добър вариант. При този вариант бих посетил няколко места от района на Кутаиси, Мцхета, Тбилиси и влизане в Армения през Алаверди с посещение на манастирите Hahpat, Sanahin и село Одзун. Друг вариант за Грузия с влизане през Akhalkalaki са крепостта Ахалцихе, Вардзия и влизане през Гюмри. После няколко нощувки в Ереван , разглеждане и обиколки наоколо - манастирите Khor Virap,  Нораванк, Татев, Гегхард, храмът на Гарни, Ечмиадзин, езерото Севан и прибиране през Атина, Киев или Виена в зависимост от рестрикциите. 

Прав си, че през Азербайджан е малко рисковано да се влиза. 

Аз още снощи исках да ти кажа, че не е добър вариант трите страни да ги минеш заедно, а просто да ги разделиш поне на две пътувания, но пак да се внимава от коя страна в коя влизаш.  

За Кутаиси през Солун е добър вариант, но как ще стигнеш до Солун е питането, ти нали беше от северната част на Б-я? Просто сега е сложно и самото преминаването на границата ни с Гърция (чакане, сертификати, опашки и т.н.) 

Но виждам, че скоро няма да ходиш по този район 😊  дано и Ryan пуснат нещо, за да се ходи по-лесно и достъпно до тези интересни страни. 

Аз също обмислям за: Армения, Азербайджан и Грузия, но преди това мисля да направя обиколка из севера (докато чакам нови маршрути от/до тези страни) примерно: Исландия, Шотландия и/или Прибалтийските столици. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Иван Попов каза:

За Кутаиси през Солун е добър вариант

Ние така пътувахме до Грузия 2019. Определено е доста удобен и евтин вариант. Иначе аз съм на мнение, че всяка една от трите държави си е за отделно пътуване от седмица до 10 дни минимум.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Йосиф Милчов каза:

Ние с жената си купихме до Ереван от София за март месец. Полетите са на Аегеан и с прекачване в Атина.

Браво на вас 😊! Да отидете и да разкажеш после. Имате ли някаква програма? Силно препоръчвам този блог - https://absolutearmenia.com/, използвах него, когато си избирах места за посещение. 

преди 5 часа, Иван Попов каза:

Прав си, че през Азербайджан е малко рисковано да се влиза. 

Аз още снощи исках да ти кажа, че не е добър вариант трите страни да ги минеш заедно, а просто да ги разделиш поне на две пътувания, но пак да се внимава от коя страна в коя влизаш.  

За Кутаиси през Солун е добър вариант, но как ще стигнеш до Солун е питането, ти нали беше от северната част на Б-я? Просто сега е сложно и самото преминаването на границата ни с Гърция (чакане, сертификати, опашки и т.н.) 

Но виждам, че скоро няма да ходиш по този район 😊  дано и Ryan пуснат нещо, за да се ходи по-лесно и достъпно до тези интересни страни. 

Аз също обмислям за: Армения, Азербайджан и Грузия, но преди това мисля да направя обиколка из севера (докато чакам нови маршрути от/до тези страни) примерно: Исландия, Шотландия и/или Прибалтийските столици. 

Да, оттам съм. Ако избера Кутаиси, със сигурност няма да е през Солун - бих пробвал през Виена или Будапеща с Уиз. Ryan бяха пуснали полети от Ереван до Солун, но ги спряха след началото на пандемията. Северът също е прекрасен 😊 - аз имам план за Прибалтика през Гданск за лятото, но да видим как ще е 🙂

Преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

Ние така пътувахме до Грузия 2019. Определено е доста удобен и евтин вариант. Иначе аз съм на мнение, че всяка една от трите държави си е за отделно пътуване от седмица до 10 дни минимум.

Абсолютно 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 11.10.2021 г. в 13:49, Alexander каза:

София-Бергамо-Лисабон-Бергамо-София без нощувки по пътя за общо 11евро от 27.01.22-30.01.22 (четвъртък-неделя)

 

София-Бергамо може да се вземе за подобни пари с Уиз по същото време.

Аз  взех.

С каква карта сваля до тези цени или с "членството" това няма значение? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.