Прескочи до съдържание

Австралийска сБирка на по бирка - 18.10


Георги

Препоръчани мнения

Този месец традиционната сБирка в София ще е малко по-различна. Решихме да опитаме малко по-различен формат, започващ с презентация от интересно място или пътуване, а после ще продължим както си знаем - с бири и разговори до колкото издържим. Датата е 18.10, часът е 18:30, а мястото е бар "Гарванът и Гюлето". 

 

Барът се намира съвсем в центъра на София, точният адрес е ул "Позитано 3".

 

image.png 

 

Като за първо издание, под светлините на прожекторите ще застана аз. Мимоходом съм споменавал тук-там за моя пет месечен престой в Австралия през 2010, което и до ден днешен си остава един от най-ярките периоди от живота ми, за който мога да говоря с часове. Особено, ако има бира наоколо 🙂 Ще се опитам презентацията да е смесица между практически опит за потенциални пътешественици, както и за типичните чешитлъци, които правят Австралия нещо, което хем ти изглежда познато, но не съвсем. 

 

Направили сме и фейсбук събитие, пускам направо описанието тук:


"Всяка страна притежава определен човешки характер. Америка е като войнствен юноша, Канада е като интелигентна 35-годишна жена. Австралия е като Джак Никълсън. Идва право при теб и ти се смее шумно в лицето по особено заплашителен и завладяващ начин. Всъщност, не е точно страна, а по-скоро тънка коричка от полу-откачена цивилизация, наръсена по ръба на дива, сурова пустош, пълна с жега, прах и скачащи неща. Кажете на повечето австралийци, че харесвате страната им и ще получите кисел смях: "Е, само това място остана, нали?", което е точно от този тип притеснителни неща, които казват австралийците. Не разбираш съвсем какво имат предвид, но се тревожиш, че може да са прави." --Дъглас Адамс

 

Заповядайте на 18.10 в бар "Гарванът и Гюлето" да си поговорим за Австралия. сБирката ще започне с презентация на Георги Пенин, който ще разкаже за своя 5-месечен престой в страната на кенгурата през 2010. Защо 8 години по-късно Австралия пак продължава да го дърпа обратно? Дали хората там ходят надолу с главата? Кое е по-вероятно - да ви изяде акула или крокодил, да ви ухапе паяк или змия? Знаете ли какво означават barbie, brekkie и footie? Колко сини са "Сините планини"? Има ли решение вечният спор Мелбърн или Сидни? Какво се случва, ако отидеш в Австралия и не видиш Улуру? Заповядайте за да разберете!

 

сБирката се организира от magelanci.com и бар "Гарванът и Гюлето".


Дата: 18.10.2018
Начален час: 18:30

Вход: Свободен

 

Ето връзка към събитието, може да се запишете и да споделяте и там, но не забравяйте да се отбележите и тук 🙂

 

https://www.facebook.com/events/285449745397686/

 

Няма смисъл да споменавам, че тук имаме много интересни хора, които могат да разкажат много интересни неща от техните пътувания и дано успеем да развием концепцията по начин, който да е привлекателен и за зрители, и за презентатори. Винаги наличната бира в бара ще помага за разчупване на леда 🙂

 

За първите пет записали се и дошли ще има малък австралийски подарък. Произведен в Китай, но купен от Австралия 🙂

 

1. домосед

2. bobole4e

3. denita

4. Roje

5. Branko

6. Mary

7. stebal

8. Polina

9. Gentleman Basta

10. Lindt

11. cybersimo

12. Дани Магелани

13. Ивайла

14. Цвете

15. Victoria

16. Емика

17, Иван Попов

18. Viktor_

19. edbloom

20. Божидар

21. violeta

22. wiliko

23. mia69

24. Childish

25. patilana

26. eloena

27. mister_of_germs 

28. mistress_of_germs

29. jungfraujoch

30. Sult

31. Ellena

32. iliana_t

33. Roberto Baggio

34. Elena

35. Marmorina

36. Брани

37. desislavna

38. mary_shery

39. bay_kolio

40. Елчо

41. silvia_b

42. Monika_Koko

43. gerido

44. Красимира

45. sndos

46. Light

47. Миланка

48. peterpup

49. Фичо

50. wilks

51. Граф Вронски

52. Alexander

53. Eager_Traveler_Paul

54. Bozhidar1978

55. ruwenzogy

56. Lirea

57. cre8ive

Редактирано от Георги
  • Харесвам 22
  • Браво 5
Връзка към коментар

Тюх, как ме е яд, че ще пропусна 😭, точно тогава пътувам. Успех на начинанието, сигурна съм, че ще е интересно. 

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Rumiana каза:

Я пуснете една камера, моля, та и тези, дето сме далеч, да можем да видим и чуем!  👁️👂

Но - така и така - духом ще съм там! 🙂

И аз ЗА, за камерата. Даже и бира ще си отворя да се потопя по-добре атмосферата 😉

За жалост на живо няма как...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Георги, наистина помислете как може да запишете събитието - и да направиш документална видео-секция във форума или просто да обогатиш настоящата. Лично аз искрено съжалявам, че не мога да присъствам, убедена съм, че има много в същата ситуация... 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.