Прескочи до съдържание

Австралийска сБирка на по бирка - 18.10


Георги

Препоръчани мнения

На 6.10.2018 г. в 11:16, Георги каза:

 

Няма смисъл да споменавам, че тук имаме много интересни хора, които могат да разкажат много интересни неща от техните пътувания и дано успеем да развием концепцията по начин, който да е привлекателен и за зрители, и за презентатори. Винаги наличната бира в бара ще помага за разчупване на леда 🙂

 

Правилно споменаваш! :yes:

Побутвам темата нагоре.  Подсетих се от съседната тема с февруарската сБирка - няколко тайфи магеланци обикаляха Патагония - сигурно могат да разкажат интересни неща и да покажат чудесни снимки.
Убеден съм, че мнозинството магеланци биха приветствали ново издание на този формат. 
Може би да имаше някакви малки проблемчета първия път (там нещо качеството и силата на звука), но сигурно би могло да се намери решение.  
Ако пък мястото не е достатъчно подходящо, или пък  собствениците/управителите там вече не са склонни за такъв тип тематична вечер,  може да се потърси друго място - магеланското общество е голямо, все ще се намери някой с идея или предложение.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 11 часа, Фичо каза:

Правилно споменаваш! :yes:

Побутвам темата нагоре.  Подсетих се от съседната тема с февруарската сБирка - няколко тайфи магеланци обикаляха Патагония - сигурно могат да разкажат интересни неща и да покажат чудесни снимки.
Убеден съм, че мнозинството магеланци биха приветствали ново издание на този формат. 
Може би да имаше някакви малки проблемчета първия път (там нещо качеството и силата на звука), но сигурно би могло да се намери решение.  
Ако пък мястото не е достатъчно подходящо, или пък  собствениците/управителите там вече не са склонни за такъв тип тематична вечер,  може да се потърси друго място - магеланското общество е голямо, все ще се намери някой с идея или предложение.

Ами давайте идеи и предложения 🙂

 

Търсим следното:

- прилична по размер видео стена с възможност да се върже към компютър

- прилично по размер място, така че доста хора (50+) да имат достъп да я виждат

- възможност да се вържем към озвучаването, така че да може да се говори с микрофон (ние ще си го предоставим)

- да е все пак що годе на комуникативно място

- без такса

- възможност след приключване на презентацията да можем да си говорим без да се надвикваме с музиката

- бира и по възможност храна, без да е много претенциозно

 

И не става въпрос въобще за патагонската тайфа или за балийската и т.н. Търсим по-постоянно решение 🙂 Имам няколко идеи за подходящи заведения, но не съм стигнал до там да ги проуча в детайли. Може би тези, които по принцип приемат групи на живо биха били подходящи, защото обикновено имат сцена и добър поглед към нея. "Гарванът..." беше чудесно по всички параграфи, но не се разбрахме по болднатия параметър по-горе. 

 

Така че целия съм слух 🙂

Редактирано от Георги
Връзка към коментар

@Георги клубовете за жива музика са перфектни за целта наистина, но те не се включват в точката БЕЗ ТАКСА.

И другото, замислял ли се се за някакво помещение под наем, което да бъде нещо като клуб на Магеланеца, в което да се събират Магеланци точно с тази цел по-горе. Тук обаче опираме до въпросния наем, но пък и си мисля, че ако Н брой Магеланци решат по собствено желание да отделят по 30-40 лева на месец за наем на такова място, нещата биха се случили.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към коментар
преди 24 минути , BlackArt77 каза:

@Георги клубовете за жива музика са перфектни за целта наистина, но те не се включват в точката БЕЗ ТАКСА.

И другото, замислял ли се се за някакво помещение под наем, което да бъде нещо като клуб на Магеланеца, в което да се събират Магеланци точно с тази цел по-горе. Тук обаче опираме до въпросния наем, но пък и си мисля, че ако Н брой Магеланци решат по собствено желание да отделят по 30-40 лева на месец за наем на такова място, нещата биха се случили.

Навлизаме малко в дълбоките води тук, мислил съм, но на първо време ми се ще просто да поразвием идеята и да стане регулярна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Снощи гледах мач в Мърфис. Според мен отговаря на всички изисквания, единствено не знам дали няма да искат такса. 

 

*Важно е сбирките да не съвпадат с мач

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, П.Кръстев каза:

Снощи гледах мач в Мърфис. Според мен отговаря на всички изисквания, единствено не знам дали няма да искат такса. 

 

*Важно е сбирките да не съвпадат с мач

Мърфис май е от константно вървежните заведения. Запознат ли си дали имат по-спокойни моменти? С тая близост до Витошка и наплива на чужденци, които традиционно налитат на ирландски пъбове съм по-скоро скептичен...

 

Идеята е да хванем място, което иначе би останало празно или почти празно. Това ще осигури както нашия комфорт, така и няма да има нужда от плащане, защото ползата за домакините ще е от нашата консумация. 

Връзка към коментар
преди 7 часа, Георги каза:

Мърфис май е от константно вървежните заведения. Запознат ли си дали имат по-спокойни моменти? С тая близост до Витошка и наплива на чужденци, които традиционно налитат на ирландски пъбове съм по-скоро скептичен...

 

Идеята е да хванем място, което иначе би останало празно или почти празно. Това ще осигури както нашия комфорт, така и няма да има нужда от плащане, защото ползата за домакините ще е от нашата консумация. 

Да, и аз това се замислих. 

Не съм запознат дали са натоварени всеки ден или не, ходил съм само 3 пъти и всеки път за гледане на някой интересен мач 🙂 

Не пречи все пак да се провери, може и да не откажат 50-60 човека в някой по-спокоен ден (ако има такъв, те ще си кажат). 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.