Прескочи до съдържание

Австралийска сБирка на по бирка - 18.10


Георги

Препоръчани мнения

На 9.10.2018 г. в 15:28, AlexandraKo каза:

Като видях заглавието, си викам - лелееееее, т’ва Магеланци, сбирка в Австралия, пак са уцелили евтини билети, щом толкова народ ще ходи😯

А, аз преди три дни изобщо не отворих темата, защото си казах, аз нямам път към Австралия. Няма да влизам да се ядосвам. 😄 Накрая каква се оказа работа. Чудейки се няма ли да има сбирка за октомври чак сега я отворих. 😄

Записвам се. Около 18:00 часа ще успя да дойда. 🙂

  • Харесвам 4
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Тогава кацам в 22ч, ще пропусна. Само да кажа, за тези които някога ще ходят в Австралия. И Мелбърн е хубав, и Сидни, и други места, но точка едно си направете в плана Големия бариерен риф. Един живот се живее и е прекалено кратък, за да се изпусне това чудо. Другото вече е въпрос на вкус. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

2 нещо като служебни съобщения 🙂

 

1. Идеята хич не е да заместваме традиционните сбирки, с които сме си свикнали. Пробваме нещо ново, ще видим дали ще се приеме добре. Но дали ще остане единия формат, другия формат или и двата зависи само и изцяло от това какво ни е интересно на нас като група. Просто този месец се оказа, че датата за презентацията почти съвпадна с датата, която Поли беше планирала за традиционната сбирка, за това решихме да ги слеем. 

 

2. В бара не предлагат храна (за сега). С оглед на това, че нашите сбирки често продължават дълго време попитах какви са вариантите и като цяло няма проблем да си поръчваме пици и т.н. с доставка, както си преценим. В бара са свикнали покрай определени мероприятия да работят с някакво суши и тапас заведение, попитаха дали евентуално това би било вариант за нас. В никакъв случай няма да се ангажираме с някакви предварителни поръчки, гаранции и т.н. - който му е кеф поръчва на място, който не му е прави каквото си иска 🙂 Просто ми се ще да видя какво е общото настроение по този въпрос. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Георги каза:

Просто ми се ще да видя какво е общото настроение по този въпрос. 

Това въпрос за отговаряне тук ли е или размишление на глас за нещо, на което ще си отговориш на сбирката?

Връзка към коментар
преди 15 минути , домосед каза:

Това въпрос за отговаряне тук ли е или размишление на глас за нещо, на което ще си отговориш на сбирката?

И двете.

 

Смятам, че е важно да се знае каква е ситуацията с храната предварително за да няма недоразумения на място. Лично на мен суши и бира не ми се връзват много, с тапаси ако са хубави е доста по-добре. Пица с бира ми се връзва чудесно. Аз тъй като съм на работа от 6 на другия ден, сигурно още към 9 ще си тръгна, така че може и въобще да пропусна вечерята. Ама това е за мен, нямам си на идея останалите какво мислите. А иначе какво ще се получи, наистина ще видим чак след като приключи всичко, не се ангажираме с абсолютно нищо, така че може и да се приеме като размишление на глас.  

Връзка към коментар

Записвам се , браво за избора на заведение (проверено е 👍, включително с истински фенове от Австралия 🇦🇺 по време на Мондиал 2018  )! P.S. В Европа разстоянията между пъбовете не са като в австралийската пустош (outback) 😉 🚙🦎

1761566348_PubsigninAustralia.gif.406dc06f8270fbdb1bddd3a32c8fb9ce.gif

  • Харесвам 3
  • Смея се 8
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, Георги каза:

Аз ще цъфна утре към 17:30 може би, някой ако му се идва по-рано за саундчек и ранна бира да заповяда 🙂

Имперски кредити приемат ли в тоя бар или да минавам през Тавекс ...

money.jpg

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 12 часа, Георги каза:

Аз ще цъфна утре към 17:30 може би, някой ако му се идва по-рано за саундчек и ранна бира да заповяда 🙂

Съжалявам, но няма да успея да дойда. Успех!

Прекрасна вечер на всички!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 16.10.2018 г. в 13:58, cre8ive каза:

Записвам се , браво за избора на заведение (проверено е 👍, включително с истински фенове от Австралия 🇦🇺 по време на Мондиал 2018  )! P.S. В Европа разстоянията между пъбовете не са като в австралийската пустош (outback) 😉 🚙🦎

1761566348_PubsigninAustralia.gif.406dc06f8270fbdb1bddd3a32c8fb9ce.gif

Няма кръчма,но пък има кенгуру.

IMG_20181018_144153.jpg

Аз също се записах през фейсбук.Само да попитам с бирата,какво е мезето-картофки пържени има ли?

Връзка към коментар

За някои вече свърши и са в любимото място да видят какво става:grin:. Беше много хубаво, благодаря @Георги:thank_you:, за неходилите в Австралия, като мен, беше интересно, скоро отново да ни съберете с @Polina

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря за присъствието. 

 

Ясно е, че като за първи път ще има известни трески за дялане, но като цяло мисля че основната идея беше изпълнена 🙂 Пустият микрофон явно има 1мм значение колко ще е от устата ми за разликата между бумтене и липса на чуване. Надявам се, че по в дъното на бара чуваемостта не е била съвсем тотална щета 🙂 Но това мисля, че ще го оправим за напред, все пак идеята на първото издание беше и да е тестово в известен смисъл, няма как да предвидим абсолютно всичко. Може би микрофон тип като от TedX презентациите би бил по-подходящ. 

 

Аз лично се надявах да е по-интерактивно като дискусия, но сега осъзнавам, че това е малко трудно с оглед на това, че сме над 50 човека и през 10 метра е тегаво да си крещим, а няма как постоянно да мятаме микрофони напред назад. Може би е добра идея за в бъдеще да разделяме презентациите на части след които да стават кратки дискусии. Мисля, че ще даде малко време за почивка на презентатори, малко време да се презаредят бирите за слушащите, а и да не си забравят въпросите чак до края 🙂 Ще отнеме повече време, но ние бърза работа нямаме...

 

Да се извиня, че така спешно трябваше да се изстреляме към вкъщи броени минути след приключването и не успях да поговоря почти с никой. Но явно на най-малкия шеф многото хора и умората в един момент и дойдоха нанагорно и нямаше как да останем 🙂 

 

П.С. Успяхте ли да изядете Vegemite-а? 🙂

  • Харесвам 25
Връзка към коментар

Не е лесно, човек да задържи вниманието на 50-60 човека... в бар с бира:) , но Георги го направи. Снимките бяха съчетани със  забавните кометари и смешни истории + на финала дегустацията на онова кафяво австралийско нещо..., което на мен много ми хареса. Благодаря ти Георги, беше ми много интересно всичко , което научих за Австралия. След презентацията, по стар магелански обичай, всички започнахме да обсъждаме бъдещите си планове и мечти, което съчетано с доста силната музика създаде ( поне за мен) сериозен шум и трудно се чувахме. Но , както се казва това са рисковете на "живото предаване". Лично аз мисля, че и двата варианта на магелански сбирки са чудесни в  някаква форма на редуване. 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Добре. Няма как да е идеално, но като за първи път се получи добре. И ти самият си забелязал недостатъците на презентацията, а именно звука. Звука по време на и след презентацията. А това все пак беше едно добро начало, представено ни лично от теб, от Основателя на магеланското царство - да видим всички, че не е страшно, да ни дадеш пример, който ние да последваме и евентуално да се включим в следваща подобна инициатива. 

Дискусия, трудно би се получила именно, защото не всичко се чуваше добре. Дали е от микрофона само - не знам. Факт е обаче, че дори после на певецът също много не му се разбираше какво точно ни пее. Не знам, може би и самото ни разположение беше доста разпръснато, но това са неща, които съм сигурна, че при следваща презентация ще са подобрени... 

Плюса от мястото за мен беше избора на питиета и различните видове бира, които съм сигурна, че след 10тата бира от вид нямаше да свършат. 

Неутралното, но по-скоро клонящо към минус бе не лошата музика , макар и много силна след твоята програма, а ние сме свикнали да си споделяме идеи и хитринки, приключения и забавления докато отпиваме и хапваме.

Недостатъка беше, че не можеха да насмогват със сушито и тапасите, които също бяха обявени за този ден. Вероятно им свършиха и част от продуктите (поне за тапасите) . А за бира мезе си трябва, каквото и да си говорим... 

 

Директно малко се изказвам, но...  вярвам, че следващото мероприятие ще бъде още по-добро! 

Хубав уЙкенд да имате, с хубаво време и още по-хубава компания. 🙂 

 

ПС. Vegemite-то и на мен ми допадна. Вярно, миришеше на лекарство, но пък беше приятно  върху бисквитка с масълце... соленко! И бисквитките ми харесаха също. 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ще бъдат взети мерки за звука, по време и след презентирането 🙂 Хубавото е, че в толкова разнообразно общество може да се намери професионалист в почти всяка област, за това съм почти сигурен, че занапред няма да имаме проблеми с озвучаването. 

 

Понеже клипчето за австралийския акцент май не се чуваше добре, пускам го пак и тук:

 

 

А имахте зверски късмет, че не включих ей това, имах някакви бегли намерения да ви изпитвам 🙂

 

 

Това е снимката с кодекса на сърфистите, нарочно е като зип за да не я свие форума: 

 

DSC01666.zip

 

За Vegemite разбрахте мисля. Бисквитките бяха TimTam, друг много легендарен австралийски продукт: https://en.wikipedia.org/wiki/Tim_Tam

 

@bobole4e, не се засякохме вчера, но коалката си те чака 🙂

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Представянето беше страхотно. Все едно четях пътепис, но всичко беше истинско и с визуални ефекти. 🙂 Дори и микрофонът не можа да помрачи разказа и интересните преживявания. Сигурна съм, че с времето ще има подобрения от чисто техническа гледна точка. Замисълът е добър и се надявам още пътешественици с уникални истории да се отпуснат и да ни зарадват следващите пъти 🙂 

За мен единственият минус беше силната музика и това, че трябваше да се вика доста, за да си чуем приказката. Като представител с по-тих глас, за мен се изискват доста усилия, за да ме чуе човекът до мен, но дето се казва това са бели кахъри.

Разбирам колко е трудно да се намери заведение с добро разположение, което да побира много хора, да има видео стена и още куп изисквания, които да задоволят нашите нужди, така че не мога да се оплача от нищо. Просто малко време и търпение за адаптация си трябва.

 

Черешката на тортата беше "Vegemite-то" 😀 От другите бисквити не опитах, но това странно изобретение ме хвърли в мисли. Не можах да преценя точно допада ли ми или не. Очевидно трябва да му дам втори шанс, за целта ще се наложи да отида и да опитам на място 😉

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.