Прескочи до съдържание

Дебитна карта N26 от България


Препоръчани мнения

Чудесно е, че живеем във времена, когато fintech компаниите набират скорост и алтернативите на българските банки се увеличават. 

Вчера разбрах за друга подобна на Revolut банка и я споделям тук: банка N26 със седалище Германия и клонове в други европейски държави.  

 

Разбрах случайно, че българските магеланци също могат да си направят карта:

 

 

Цитат

 

2.1 If your delivery address is outside Germany

Assuming you don’t have a German address, the ID verification is super simple: You just need to take a selfie and a photo of your ID document with the N26 app.

These are the ID documents for various nationalities that are supported through the N26 app:

  • ...
  • Bulgaria (Passport only)

 

  •  

Тяхната карта също като Револют има няколко безплатни тегления на банкомат и го няма съботно-неделното ограничение.

 

Надявам се на някого тази информация да е полезна. Това не е реклама, не работя за тях и не съм си направил такава карта, тъй като местоположението ми дава доста други алтернативи.

Редактирано от vorbis
Връзка към коментар
преди 6 минути , vorbis каза:

че българските магеланци могат да си направят карта

Сигурен ли си в това...? Току-що пробвах да си регистрирам акаунт и...

Цитат

Great you’ve heard of us

N26 isn’t available yet in Bulgaria

Enter your email address and be the first to know if we’re available

А ето и държавите, за които е налична:

N26.png

Връзка към коментар

Знам че е обсъждана, но намерих линкът в който се обяснява как точно да се направи това от БГ. Просто по грешка публикувах темата преди да съм свършил с писането.

Уаауу @chandni много сте бързи!

Не съм го тествал. Споделих линк в който обясняват, че от цял свят може да се направи такава карта.

Връзка към коментар

Ето това мисля е ключовото:

Цитат

Requirements
Anyone can open a N26 Bank account, as long as they are resident in the EU or EEA. In order to open an account, you need a mailing address in one of the countries where N26 operates for them to send you your Mastercard.

 

Връзка към коментар

В регистрационната форма се пита "Къде живеете?", а въпрос "Къде да ви изпратим картата?" изобщо няма. Т.е. ако искам да се регистрирам, трябва да попълня формуляр с невярно съдържание... И това пред банкова институция, което няма как да стане!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И още нещо, което изобщо не се връзва с

Цитат

Anyone can open a N26 Bank account, as long as they are resident in the EU or EEA.

1.png

 

7 държави, които нямат нищо общо нито с EU, нито с ЕЕА, а в същото време са посочени като възможни с паспорт.

Връзка към коментар

На практика в списъка е почти целия свят.

 

По принцип си прав, че това е банка и не е желателно да се правят неверни изявления пред тях. От друга страна, ако човек има вътре дребна сума пари само за пътуване, без сериозни депозити...

 

Спирам дотук да пиша. Не съм инсталирал тяхното приложение. Просто споделих линка, който са надявам (надявах) да бъде на някому от полза.

Редактирано от vorbis
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...
3 minutes ago, aleksandrina said:

Тази пък карта каква е?! lastminute.es

N26.jpg

В rumbo.es още важи намалението с Viabuy.

N26 е германска с апп и всикчи други екстри, доколкото знам самата карта е прозрачна 🙂 , но не доставят до адрес в България, аз опитах с адрес в Германия, но стигнах до някакъв видеоконферентен разговор за авторизация и не съм решил още дали да продължавам да послъгвам 😉 

Връзка към коментар
преди 11 часа, yordanov каза:

Обсъждана беше на няколко пъти, но последно май беше невъзможно да се извади от български граждани. 

Аз успях 😄 И я имам и я ползвам от година, просто дадох адрес за доставка в Гърция, нямат други верификации.

MCD e картата, дизайна разбива и винаги са точни, курса е добър, дават и кешбек.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз 

На 23.03.2019 г. в 19:43, georgebg каза:

N26 е германска с апп и всикчи други екстри, доколкото знам самата карта е прозрачна 🙂 , но не доставят до адрес в България, аз опитах с адрес в Германия, но стигнах до някакъв видеоконферентен разговор за авторизация и не съм решил още дали да продължавам да послъгвам 😉 

На видео разговора ми поискаха паспорт за потвърждение със Български документ, а иначе ми я доставиха на адрес в Белгия няма проблем, приготви си паспорта на видео разговора и добра интернет връзка.

Връзка към коментар
3 hours ago, Tenko84 said:

Аз 

На видео разговора ми поискаха паспорт за потвърждение със Български документ, а иначе ми я доставиха на адрес в Белгия няма проблем, приготви си паспорта на видео разговора и добра интернет връзка.

Да, престарших се след като написах коментара, стана лесно и бързо , сега остава да ми янамерят на адреса в Германия 🙂 

Връзка към коментар

 

преди 3 часа, Tenko84 каза:

Аз 

На видео разговора ми поискаха паспорт за потвърждение със Български документ, а иначе ми я доставиха на адрес в Белгия няма проблем, приготви си паспорта на видео разговора и добра интернет връзка.

 

За колко време стана доставката?

Връзка към коментар
преди 2 часа, georgebg каза:

Да, престарших се след като написах коментара, стана лесно и бързо , сега остава да ми янамерят на адреса в Германия 🙂 

Т.е. може да се регистрира българин, просто адресът за доставка трябва да е в разрешените страни, така ли?

Връзка към коментар
преди 10 часа, Zaro каза:

 

 

За колко време стана доставката?

За около една седмица.

преди 9 часа, Ilian359 каза:

Т.е. може да се регистрира българин, просто адресът за доставка трябва да е в разрешените страни, така ли?

Да. И на видео разговора за потвърждение на самоличността ти трябва паспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, Ilian359 said:

А доказателство за адрес искат ли - напр. платена сметка?

Не искат, аз затова дълго отлагах да завърша регистрацията, защото нямам нищо общо с адреса за доставка, но се интересуваха само от паспорта и разните му там защитни елементи 🙂 

Връзка към коментар
1 hour ago, Ilian359 said:

А лична карта ще мине ли или изрично държат на паспорт?

Не съм сигурен, ако го има в менюто за избор, но май указанията са да се приготви паспорт ....

Моята верификация мина на 25.03 днес картата е на адреса в Германия получена !

Та като говорим за доставки и на други карти , май причината не е по немските земи 🙂 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар

Това е още една МC, която да се ползва в сайтовете, отделно има възможност за:

- създаване на до 2 подсметки т.е. да си "криеш" парите в подсметката и така в основната да оставяш само колкото ти трябват - това например е добро, ако пазаруваш билет и не искаш да те чаржват "случайно" с нещо допълнително ...

- възможност за кредит и овърдрафт - е това не знам дали ще проработи - по принцип за кредита се пробвах и стигнах почти до края, където ифото щеше да се прехвърли към банка за одобрение ... но не бях въвел съвсем верни данни 🙂 та се отказах. Иначе откъм лихви го докарват 😉 ...

- savings

- възможност за застраховки, не съм проучвал засега ...

- теглене в евро без ограничение в EU, в Германия до 5 тегления на месец ...

- дизайна е супер шантав 😎

image.thumb.png.fd2d116d421cd1d0dc715ddbc9c6c18b.png

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.