Прескочи до съдържание

Таба, Египет


yordanov

Препоръчани мнения

преди 3 минути , Racket4o каза:

Точно така. Веднага след Таба има пункт, на който ще ви искат 400 лири за виза, а съответно шекелите платени в Израел стават невъзвръщаеми.

A 25 долара къде ще ни вземат? 

Връзка към мнение
2 minutes ago, Щастливеца said:

A 25 долара къде ще ни вземат? 

На излизане от Израел 102 шекела (което е приблизително 25 долара). Приемат и плащане с карта.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, Racket4o каза:

На излизане от Израел 102 шекела (което е приблизително 25 долара). Приемат и плащане с карта.

Според написаното в Интернет има 3 такси. 

102 шекела от еврейте. 

25 долара виза за Египет и 400 лири за напускане на Таба. 

Връзка към мнение

А какво продават в безмитните магазини в Египет?Да знам колко египетска валута да обменя.В долари изгодно ли е?Някой беше писал,че си обръщат курса ,както на тях им е удобно.

Връзка към мнение
На 14.02.2020 г. в 10:20, Щастливеца каза:

Според написаното в Интернет има 3 такси. 

102 шекела от еврейте. 

25 долара виза за Египет и 400 лири за напускане на Таба. 

Някой ще потвърди ли за тия египетски такси, че нещо не ми съвсем ясна ситуацията? За израелската е ясно - 100 шекела /които ти възстановяват, ако си само до Таба/, но египетските власти колко ни таксуват и за какво, ако сме за Шарм ел Шейх и Кайро?

Връзка към мнение
На 14.02.2020 г. в 10:20, Щастливеца каза:

Според написаното в Интернет има 3 такси. 

102 шекела от еврейте. 

25 долара виза за Египет и 400 лири за напускане на Таба. 

Ако се разхождаш само в Синай до 14 дни няма виза. Но не може да напуснеш Синай.

Без виза на вътрешните КППТа на главните пътища при излизане от полуострова няма да те пуснат.

Слагат ти само печат( Sinai Only).

 

Но ако искаш виза,провери дали издават такава на тази сухоземна граница от Израел. Изходната такса си я плащаш на евреите. Предполагам,че ако нямаш и не искаш египетска виза,ще си платиш входящата такса за Синай.

 

Например при кацане на летище Шарм елШейх,такава входяща/изходяща такса няма или е вкл.в цената на самолетния билет. Сухоземни обаче явно има и това е не е толкова държавна ,а на мухафаза(регион) Северен Синай! Той граничи с Израел. Южен Синай може би нямат. В такъв случай ако си извадите египетска виза,може би няма да е нужно да плащате входяща такса. 

 

  • Entering from Eilat in Israel, through the Taba land border, the free Sinai-only entry stamp is normally issued. Full Egyptian visas are available but you will have to pay an extra US$10 fee for a local Taba travel agency to guarantee the visa. The process can be long-winded. Alternatively, apply in advance at the Egyptian Embassy in Tel Aviv or the consulate in Eilat.
  • If you have entered at Taba or Sharm El Sheikh and have been issued the free Sinai-only entry stamp but decide that you'd like to travel onward into the rest of Egypt, you can purchase Egyptian tourist visas at Sharm El Sheikh Airport. You can also pay a fee for a travel agent in Sharm El Sheikh to go to the airport and purchase it for you.

 

Друг е въпроса да си извадиш       е-виза предварително,но там цената освен 25$ е плюс 30$ - сервизна такса! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега ще излезе, че визата за Египет на сухопътната граница Ейлат/Таба отнема доста време. Някой пътувал ли е извън Синай, за да каже каква е била процедурата относно египетската виза? 

Връзка към мнение
На 16.11.2019 г. в 12:57, ivan69 каза:

Бърз отчет и от мен.

Кацнахме вчера в 16.30 ,17.30взехме автобус 30 до Таба. 18.10 бяхме на границата ,платихме си 102 Шекела на човек изходна такса и влязохме в Таба. Веднага ни наобиколиха бакшиши и ни оферираха 30$ до Таба Хейтс. Казах 20 и се разбрахме за 25 .След 1км си платихме и 400 паунда на човек входна такса за Египет. 19.10 бяхме в El wekala. Няма нет та си купихме местна карта 320 пари 6гб.

IMG_20191116_124130_4CS.jpg

Знаеш ли дали тази такса от 400 Паунда се дължи, ако имаш виза за Египет?

Автобуса директно на границата ли спира? 

Връзка към мнение
На 23.02.2020 г. в 13:40, ivan69 каза:

Автобуса спира на границата,за таксата не знам.

Видях разписанието, в петък е на 30 мин. 

Но през целия ден ли е наличен, че нали след обяд започва Шабат? 

Помня, че в Йерусалим целия транспорт спря. 

Връзка към мнение
На 10.02.2020 г. в 12:26, ivan69 каза:

Има безмитни магазини , веднага след египетската граница да ви чакат за трансфера  , Ако ще излизате от Таба на около 1 км ще спрете да си платите 400 Паунда за да излезете от Таба. 

Тези 400 Паунда щом не могат да се платят с карта има ли банкомати в близост? 

Връзка към мнение

Има обменно бюро на границата с отличен курс - 400 паунда са малко по-малко от 25$ , с карта само на излизане от Израел може да се плаща , за банкомат не знам .

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Моля, някой излежаващ се по плажовете на Таба тия дни, да качи снимка с актуалното разписание на автобусите към Нувейба, Шарм ел Шейх и Кайро!

Връзка към мнение
Щастливеца
преди 5 часа, Биксбит каза:

Моля, някой излежаващ се по плажовете на Таба тия дни, да качи снимка с актуалното разписание на автобусите към Нувейба, Шарм ел Шейх и Кайро!

+20 127 432 2500

Това е контакта на човека,  с който аз договорих трансфер до Кайро от Таба. Казва се Мохамед. 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
мари русанова
  • Здравейте ,отново,от хотела в Таба ми анулираха безплатно резервацията,предложиха ми първо да ми дадат дати за май.Аз не съм се отказала да пътувам натам,но в предвид ситуацията,не знам как ще е положението до тогава.Лошото,е че май уиз няма да възобновят полетите до Ейлат,а беше толкова близо.Другите варинти са Акаба,но чак на еесен,райън еър тогава пускат линията си,  и Тел авив.От Тел авив ,обаче пътят е около пет часа.Четох в руски форуми,че има самолет Тел Авив -Ейлат,70долара е цената,но не разбрах дали е двупосочен.Става дълга и широка така и изобщо не никскобюджетно.
Връзка към мнение
преди 4 минути , мари русанова каза:
  • Здравейте ,отново,от хотела в Таба ми анулираха безплатно резервацията,предложиха ми първо да ми дадат дати за май.Аз не съм се отказала да пътувам натам,но в предвид ситуацията,не знам как ще е положението до тогава.Лошото,е че май уиз няма да възобновят полетите до Ейлат,а беше толкова близо.Другите варинти са Акаба,но чак на еесен,райън еър тогава пускат линията си,  и Тел авив.От Тел авив ,обаче пътят е около пет часа.Четох в руски форуми,че има самолет Тел Авив -Ейлат,70долара е цената,но не разбрах дали е двупосочен.Става дълга и широка така и изобщо не никскобюджетно.

До наесен може да се случи всичко - да си летят както досега или тотален блокаж. Няма как да знаеш.

Връзка към мнение
Щастливеца
преди 6 минути , мари русанова каза:
  • Здравейте ,отново,от хотела в Таба ми анулираха безплатно резервацията,предложиха ми първо да ми дадат дати за май.Аз не съм се отказала да пътувам натам,но в предвид ситуацията,не знам как ще е положението до тогава.Лошото,е че май уиз няма да възобновят полетите до Ейлат,а беше толкова близо.Другите варинти са Акаба,но чак на еесен,райън еър тогава пускат линията си,  и Тел авив.От Тел авив ,обаче пътят е около пет часа.Четох в руски форуми,че има самолет Тел Авив -Ейлат,70долара е цената,но не разбрах дали е двупосочен.Става дълга и широка така и изобщо не никскобюджетно.

От Тел Авив до Ейлат може да летиш двупосочно с Аркия Флай за тези пари. 

Обаче цялата галимация не зная дали си заслужава. 

Просто офертата беше много добра с директните полети до Ейлат. 

Според мен си вземи парите и ако имаш късмет след време ще летиш по тази схема, те цените на хотелите в този район са си такива. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
мари русанова

Така и ще направя,дори може да разширя дистанцията и с посещение на Йордания.Между другото,дали правилно съм разбрала, визи за Йордания няма при кацане в Акаба?

Връзка към мнение
преди 7 минути , мари русанова каза:

Между другото,дали правилно съм разбрала, визи за Йордания няма при кацане в Акаба?

Правилно си разбрала 🙂

Връзка към мнение

При кацане и излитане от Акаба и престой от 3 дена в Йордания. Поне такива бяха условията по-миналата година. Така, че става за разглеждане на Йордания и съчетаване на почивка след това в Таба с ферибота от Акаба.

Връзка към мнение

@мари русанова  идват тежки дни за Магеланците... никой не може да предвиди какво ще стане, но като цяло прогнозите са за пик около есента... както знаем Израел има много строки мерки спрямо всичко! Аз бих те посъветвал да си вземеш парите и да изчакаш по-добри времена специално за там!

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
мари русанова

Здравейте,имам следния въпрос.Разбрахме се с ховела да ми върнат парите ,резеврацията ми беше за 23март ,анулираха я още преди датата, и ми казаха ,че до две седмици парите ще ми бъдат преведени, ,мина около месец и пак им писах ,отговориха ми същото, дефакто е са минали месец и половина от анулацията.Как да процедирам,да им пиша ли пак или да чакам?Надявам се,че са сериозен хотел и няма да има проблем с връщането.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Йосиф Милчов

При кацане в 22 и 30 на Ейлат, Рамон има ли с какво да се придвижиш до Таба след това?

Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Изникна ми още един въпрос. Някой ходил ли е от Таба до манастира св.Екатерина. Ще съм благодарен, ако някой може да каже как може да се случи това. Бих искал.да го видя това чудо. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

Изникна ми още един въпрос. Някой ходил ли е от Таба до манастира св.Екатерина. Ще съм благодарен, ако някой може да каже как може да се случи това. Бих искал.да го видя това чудо. 

Виж тази тема: https://magelanci.com/forums/topic/13784-как-да-стигнем-до-манастира-св-екатерина-на-синай-от-таба-taba-heights/?do=findComment&comment=332749

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.