Прескочи до съдържание

Таба, Египет


yordanov

Препоръчани мнения

мари русанова

Георги Матев, изходна такса плюс виза за Египет ли е 100на човек или само изходната такса?После изходната такса не се връща нали ,ако е извън Таба център?Аз харесах един хотел ,който е на Таба-център ,пада се на 300м от Movenpick,дали ще ми върнат таксите ако сме там, ако не ги връщат за този хотел,то по-добре и ние да влезем по навътре в Таба.

Връзка към мнение

Аз също имам въпрос в смисъла на питането на @мари русанова.

Ако премина през границата и нощувам в Movenpick и след това направя преход до вътрешността на страна платима ли е таксата за изход от Израел. 

Доста прочетох. Би трябвало да не се плаща, но ако някой може да го потвърди от първо лице ще бъде добре. 

Връзка към мнение

Според мен не е платима , но на около 1 км от границата има пункт където се плащат 400 EGP за да излезеш от Таба .Не знам обаче дали имат някаква връзка с Хотела и ако спиш една вечер там и се върнеш след 5 дни да речем , на влизане в Израел какво се случва ......

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
мари русанова

Благодаря за отговора,Аз мисля,че извън центъра е платима,както са обяснили на известно разстояние от център Таба те спират и ти искат такса за влизане в Египет.Ако си в района на поночения хотел и покажеш резервациите ,разбрах,че не ти искат и такса изход за Израел.Аз след малко ще резервирам Movenpick,едни съвет, не резервирайте през боокинг а направо през официалния им сайт.Абонирах се за промоциите към хотела и ме препрати към една страница,кояго търси хотели по цял свят,чрез нея резервирах 4ри нощувки за трима със  закуска за 504лв с таксите,има опция и вечеря,цената се увеличава с 250лв за нашите нощувки.За сравнение в Боокинг ми даде за две нощувки цена 570лв.

Връзка към мнение
преди 16 минути , мари русанова каза:

Благодаря за отговора,Аз мисля,че извън центъра е платима,както са обяснили на известно разстояние от център Таба те спират и ти искат такса за влизане в Египет.Ако си в района на поночения хотел и покажеш резервациите ,разбрах,че не ти искат и такса изход за Израел.Аз след малко ще резервирам Movenpick,едни съвет, не резервирайте през боокинг а направо през официалния им сайт.Абонирах се за промоциите към хотела и ме препрати към една страница,кояго търси хотели по цял свят,чрез нея резервирах 4ри нощувки за трима със  закуска за 504лв с таксите,има опция и вечеря,цената се увеличава с 250лв за нашите нощувки.За сравнение в Боокинг ми даде за две нощувки цена 570лв.

Линка само за еднократно ползване ли е, ако не е моля сподели го. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
мари русанова

https://www.movenpick.com/en/ ,от тук се абонирах за промоциите ,като регистрирах имейл и ме препрати към линка автоматично,написах кой хотел търся и за колко нощувки и ми излязоха оферти.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@мари русанова Запазете си Ол инклузив. Буквално в Таба в частта около Мьовенпик няма какво да се прави и къде да се обядва и вечеря. Мисля, че видях нещо като заведение, но не съм сигурен дори дали работеше. Ежвдневно ходене до Ейлат в безмислено - първо е доста скъпо, второ минават се 7 или 8 проверки в посока

Връзка към мнение
На 17.01.2020 г. в 9:42, Щастливеца каза:

Аз също имам въпрос в смисъла на питането на @мари русанова.

Ако премина през границата и нощувам в Movenpick и след това направя преход до вътрешността на страна платима ли е таксата за изход от Израел. 

Доста прочетох. Би трябвало да не се плаща, но ако някой може да го потвърди от първо лице ще бъде добре. 

Не мисля, че ще мине номера. На мен при чек-аут от Мьовенпик ми дадоха бележка с която на вход в Израел си взех шекелите, но там пишеше колко нощувки съм бил и от кога до кога. 

Връзка към мнение
мари русанова

В  сайта на боокинг пишеше,че в Мьовенпик-ако сте отседнали,не се плаща изходна такса,явно трябва да се покажат резервациите на границата,странно защо са ви взели изходна такса,не че после не я връщат ,но все пак.Значи няма ,къде да се вечеря и обядва в Таба ,около хотела,аз не заявих вечеря,дали  мога да си платя на място в хотела за вечеря?

Връзка към мнение

@мари русанова  бяхме 2 семейства на едните взеха на другите не взеха такса. В хотела имаше българи, които също бяха платили не знам защо. Факт е, че после се получават обратно със сигурност, но за всеки случай си носете шекели, защото там курса е дървен. Около Мьовенпик има една улица с КПП-та и военни в началото има едно "нещо" наречено Taba Mall, което представлява магазин за хранителни стоки, аптека, магазин за сувенири и бръснарница. Има 2 казина и 2-3 големи комплекса. Не съм сигурен, че има къде да вечеряте. Едни българи бяха отскочили до Ейлат, но споменаха цени 20 евро за салата, 30 евро основно ястие, а и не мисля че бих си причинил всичките проверки на границата. В самия хотел мисля, че може да доплатите за обяд и вечеря, а на баровете си има меню с цени. Ние не плащахме нищо с гривните за Ол инклузив. Ако можете си платете ол инклузива ще си спестите много ядове и плащане. Съвет от мен 🙂

 

Връзка към мнение
мари русанова

Благодаря ти много за информацията,чудя се сега ли да им пиша или на място да си доплатим.Ние сме края на март,дали външините басейни се подгряват?А анимация за децата има ли?До Ейлат мисля да се разходим един път,или пък последния ден ще тръгнем по-рано за полета ,за да имаме време за една разходка из Ейлат.

Връзка към мнение
мари русанова

Днес писах в хотела,но ни искаха доплащане по 120 долара на ден за обяд и вечеря,което не си струва изобщо,детето е на шест и е много злоядо.За  4ри нощувки ще ни излезе към 500долара,стурва ми се безумно много само за обяд и вечеря.Ще измислим друг вариант за хранене,вярвам,че ще има все нещо като ресторант или пък на свободна конусмация в ресторантите в хотела ще ни излезе много по-изгодно.

Връзка към мнение

@мари русанова  ние хванахме добра цена от Hotels.com , края на Ноември е нисък сезон - 200лв нощувка ол инкл.

Има анимация за деца, имаше гимнастика на плажа, вечер от 20.00 имаше различни шоута

Басеините бяха лед студени. Морската вода ставаше, но все пак ние бяхме Ноември. Нядявам се да хванете по-топло време

Успех и пишете отзиви

Връзка към мнение
On 1/17/2020 at 2:12 PM, мари русанова said:

https://www.movenpick.com/en/ ,от тук се абонирах за промоциите ,като регистрирах имейл и ме препрати към линка автоматично,написах кой хотел търся и за колко нощувки и ми излязоха оферти.

Наистина е страхотно попадение търсенето през официалния сайт на accor. Цените са значително по-евтини от посредниците като booking.

Topcashback.co.uk дава отгоре на това и 10% кешбек за резервации на Mövenpick през сайта на accor цък

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, 

Имам нужда от малко яснота относно границата Ейлат-Таба. 

Ще преминем границата пеша, като имаме уговорка с транспортна фирма да ни поеме от Египетска страна. В този ред на мисли, къде е най-доброто и лесно място, на което да кажа на шофьора да ни чака? 

Дали може да е веднага след израелска страна или трябва да е след египетската.

Ако някой може да сподели и повече инфо относно процедурите и времето, което се губи ще бъда много благодарен, групата ни е от 17 души. 

 

Връзка към мнение
55 minutes ago, Щастливеца said:

Здравейте, 

Имам нужда от малко яснота относно границата Ейлат-Таба. 

Ще преминем границата пеша, като имаме уговорка с транспортна фирма да ни поеме от Египетска страна. В този ред на мисли, къде е най-доброто и лесно място, на което да кажа на шофьора да ни чака? 

Дали може да е веднага след израелска страна или трябва да е след египетската.

Ако някой може да сподели и повече инфо относно процедурите и времето, което се губи ще бъда много благодарен, групата ни е от 17 души. 

 

Ние минахме също пеш и взехме такси от египетската страна. Беше доста удобно и мисля, че и във вашия случай ще е най-добре от египетската страна да ви чакат.

Има по една проверка на багажа и на двете граници, както и по един паспортен контрол. На паспортния контрол от израелската страна задават и въпроси, но нас не ни бавиха изобщо. От египетската страна след проверката на багажа се влиза в терминала, където е паспортната проверка. Преди проверката трябва да се попълнят едни бланки (има налични в терминала) с номер на паспорт и адрес, на който ще отседнете в Египет. Има и хора, които срещу бакшиш могат да ги попълнят вместо вас, но всъщност не е особено необходимо. В този терминал има и обменно бюро, където можете да купите египетски лири, ако нямате (не ми направи впечатление курсът да е особено лош). Ще ви трябват за да платите входната такса за Египет от 400 лири. Тя не се плаща на границата, а чак на излизане от Таба на нещо като пропускателен пункт, но там не е нужно дори да слизате от превозното средство.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Aureliano каза:

Ние минахме също пеш и взехме такси от египетската страна. Беше доста удобно и мисля, че и във вашия случай ще е най-добре от египетската страна да ви чакат.

Има по една проверка на багажа и на двете граници, както и по един паспортен контрол. На паспортния контрол от израелската страна задават и въпроси, но нас не ни бавиха изобщо. От египетската страна след проверката на багажа се влиза в терминала, където е паспортната проверка. Преди проверката трябва да се попълнят едни бланки (има налични в терминала) с номер на паспорт и адрес, на който ще отседнете в Египет. Има и хора, които срещу бакшиш могат да ги попълнят вместо вас, но всъщност не е особено необходимо. В този терминал има и обменно бюро, където можете да купите египетски лири, ако нямате (не ми направи впечатление курсът да е особено лош). Ще ви трябват за да платите входната такса за Египет от 400 лири. Тя не се плаща на границата, а чак на излизане от Таба на нещо като пропускателен пункт, но там не е нужно дори да слизате от превозното средство.

Тоест 100 шекела в Израел, 25 долара виза за Египет и 400 лири такса за Египет. 

Лирите могат ли да се плащат с карта? 

Продава ли  се алкохол на границата? 

Има ЛИ DUTY FREE? 

Вие докъде пътувате? 

 

Връзка към мнение
17 minutes ago, Щастливеца said:

Тоест 100 шекела в Израел, 25 долара виза за Египет и 400 лири такса за Египет. 

Лирите могат ли да се плащат с карта? 

Продава ли  се алкохол на границата? 

Има ЛИ DUTY FREE? 

Вие докъде пътувате? 

 

За визата за Егишет не знам дали е нужна. Зависи докъде пътувате. Мисля, че за целия Синай не е нужна. Ние бяхме в Таба Хайтс и за там не ни трябваше. Платихме си само входната такса от 400 лири кеш. Не видях да има възможност да се плаща с карта и много би ме изненадало.

Беше тъмно, когато бяхме на границата и не видях безмитни магазини, но не съм и гледал. Може би някой друг е забелязал.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Има безмитни магазини , веднага след египетската граница да ви чакат за трансфера  , Ако ще излизате от Таба на около 1 км ще спрете да си платите 400 Паунда за да излезете от Таба. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , ivan69 каза:

Има безмитни магазини , веднага след египетската граница да ви чакат за трансфера  , Ако ще излизате от Таба на около 1 км ще спрете да си платите 400 Паунда за да излезете от Таба. 

А визата за Египет, къде се плаща? 

Връзка към мнение

Виза ви трябва само ако напускате Синай , не знам къде се плаща , ние не сме напускали Синай , предполагам , че на границата се плаща

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ivan69 каза:

Виза ви трябва само ако напускате Синай , не знам къде се плаща , ние не сме напускали Синай , предполагам , че на границата се плаща

Т. Е. Само Таба е напълно безплатно, а излизане от Таба хем Виза 25$, хем 400 лири за излизане от Таба. 

Ние сме посока Кайро и значи, ще ни чарджът за всичко. 

Връзка към мнение
On 2/10/2020 at 3:13 PM, Щастливеца said:

Т. Е. Само Таба е напълно безплатно, а излизане от Таба хем Виза 25$, хем 400 лири за излизане от Таба. 

Ние сме посока Кайро и значи, ще ни чарджът за всичко. 

Точно така. Веднага след Таба има пункт, на който ще ви искат 400 лири за виза, а съответно шекелите платени в Израел стават невъзвръщаеми.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.