Прескочи до съдържание

Истанбул - конкретни въпроси


k_veleva

Препоръчани мнения

преди 10 минути , Георги каза:

М11 на хартия изглежда много удобно

Именно на хартия.  Много  хора се ентусиазираха от  пускането на М11, но докато не се свърже М11 с останалата мрежа на метрото, практическата полза е минимална.  Неслучайно  пуснаха М11 безплатно един месец.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Силно съм изненадан и от цените на хотелите извън центъра, липсата на конкуренция ли, не са се възстановили всички след ковид-а ли, сезонът ли е супер натоварен, но под 200лв на вечер няма нищо, което да отговаря на локация близо до градски транспорт, ужас. 

Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

Не помня дали е споменавано, но за резервации в Турция otelz.com е много добра платформа. Дава с до 50% по-ниски цени /без отстъпки, редовни/ сравнени с другите платформи и директна резервация в хотела.

Не ми се е налагало и не съм ползвала съпорта, така че не знам как работи, но не е имало проблеми с досегашните ми резервации.

Съпорта не е много адекватен. Отменена резервация 2 дни преди пристигане, нямаше никаква реакция от тяхна страна. Отговор беше, оправяйте се сами. Но май букинг щеше да реагира по същия начин🤣.

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

Силно съм изненадан и от цените на хотелите извън центъра, липсата на конкуренция ли, не са се възстановили всички след ковид-а ли, сезонът ли е супер натоварен, но под 200лв на вечер няма нищо, което да отговаря на локация близо до градски транспорт, ужас. 

Само за статистиката: ходихме в Истанбул през есента на 2021 година. Спахме в скромен хостел в квартал Султанахмет. Двойна стая със закуска. Четири нощувки ни струваха едва 190 лв. От любопитство отворих букинг, за да видя какви са цените на конкретния хостел през тази година и съм леко шокиран. За същите параметри излизат цени от 500 лв. нагоре. Даже не мога да сметна какво е увеличението в проценти. Тъжно и жалко е. Моите наблюдения са, че такива увеличения в цените на нощувките има основно в туристическите държави - Италия, Испания, Турция, Франция. На другите места нещата са доста по-спокойни. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги каза:

Силно съм изненадан и от цените на хотелите извън центъра, липсата на конкуренция ли, не са се възстановили всички след ковид-а ли, сезонът ли е супер натоварен, но под 200лв на вечер няма нищо, което да отговаря на локация близо до градски транспорт, ужас. 

Ние спахме в този https://www.booking.com/Share-xB0ppp заради близостта  до летището 58 лв струваше. Февруари м.

Базово хотелче, но е извън туризма

 

 

 

Връзка към коментар
преди 18 минути , bay_kolio каза:

Ние спахме в този https://www.booking.com/Share-xB0ppp заради близостта  до летището 58 лв струваше. Февруари м.

Базово хотелче, но е извън туризма

 

 

 

За съжаление не върши работа, ние даже по-скоро търсим нещо по към центъра, нищо че кацаме късно. Нужно е да покрием голяма част от разстоянието до парка още предишната вечер, в противен случай на другия ден след събуждане ще имаме поне 3 часа в двете посоки, което ще изяде почти цялото време за парка. 

Връзка към коментар
преди 1 час, stanimir каза:

Колкото и да не ги обичаш, защо не помислиш все пак за такси , ако може да спести логистичните проблеми с транспорт и избор на хотел ? 

Да, почнах от кота 0 без да фиксирам някакви условия, най-вероятно ще е такси вечерта, но за другия ден ще е добре все пак да има удобен подземен транспорт или поне да намалим риска от задръствания. За целта ще гледаме да страним от баш центъра...това обаче хич не сваля цените на хотелите. Това пътуване така и така тръгна към продаване на бъбреци, няма какво да се прави. 

Връзка към коментар

@Георги погледни Vernazza Suites Hotel - струва ми се подходящо за целта, която имате.

Цената ми се струва приемлива, предвид че Истанбул наистина поскъпна, но пък всеки има различно разбиране за приемлива цена. Всъщност до преди две години бех казала, че е скъпо... 

Предимства - близо е до спирката на метрото, както и до спирката на автобуса за Емирган.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мда, ще ги преслушам всички около Sisli, гледах и по-нагоре за връзката между шътъла и 29S, но цените са по-високи, а и сякаш се примирих че вечерта ще сме с такси/Uber. Това на Mary изглежда много подходящо, не знам защо не го бях забелязал преди това, трябваше доста сериозно да зуумна картата за да го видя измежду всички радисони и рамади наоколо 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги каза:

Мда, ще ги преслушам всички около Sisli, гледах и по-нагоре за връзката между шътъла и 29S, но цените са по-високи, а и сякаш се примирих че вечерта ще сме с такси/Uber. Това на Mary изглежда много подходящо, не знам защо не го бях забелязал преди това, трябваше доста сериозно да зуумна картата за да го видя измежду всички радисони и рамади наоколо 🙂

Можеш да си вземеш М11 от летището до Kağıthane и после с такси. Uber също работи в Истанбул.

А за автобуса до парка - по-добре е да се качите от пърата му спирка, за да можете да седнете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mary каза:

Можеш да си вземеш М11 от летището до Kağıthane и после с такси. Uber също работи в Истанбул.

А за автобуса до парка - по-добре е да се качите от пърата му спирка, за да можете да седнете.

Как са такситата там на кратки дистанции, мръщят ли се на 3-4км?

Връзка към коментар
преди 24 минути , Георги каза:

Как са такситата там на кратки дистанции, мръщят ли се на 3-4км?

Не.

Те имат минимална цена на возене, която в момента е 40 лири.

И 200 метра да те вози - плащаш 40 лири.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, darinamarinova каза:

@Георги А тези предложения дали сте ги видяли? https://www.voucherwonderland.com/search?sSearch=istanbul и https://www.reiseschein.de/europa/tuerkei 

О, не, нашите нужди са в диаметрално противоположната посока. Много специфични откъм локация(преди Султанахмет и тур. центъра) и престой (буквално да преспим една вечер на удобно за нас място). Такива промота са много яки, когато си достатъчно гъвкав да се нагласиш по тях, нашият случай не е такъв 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Срещам противоречиви мнения относно Истанбулкарт - дали все още двама човека могат да пътуват с една или не. Някаква прясна информация? Ясно, че машинките за зареждане не връщат ресто, но така ли е и при покупката на самата карта? Т.е. ако нямам точни за покупката на картата губя директно разликата ли, защото четох че картата се зарежда след покупката на втора стъпка и не може да се зареди едновременно с покупката?

 

Отново покрай транспортните дилеми, май ще успея да наглася нещата и без такси. Има една връзка М11-М7, която последната и опция е 23:56 - 00:39 и мисля, че ще се справим да я хванем при планирано кацане 22:30. Ако не - такси и това е. 

Връзка към коментар

Има нови цени, валидни от 1 април. Последно проверявах цените на 30 март и кулата Галата беше 175 лири. Тази вечер се качихме на двойна цена. Имаше някакъв пас за 2500 лири, друг за 1750 лири, но не им обърнах внимание. Така че, който възнамерява да посещава забележителности, да провери актуалните цени, че изненадите са доста....

Двама души могат да пътуват с една Истанбулкарта. М11 сваля по 12.77 лири на човек, другите отсечки са по 9.90 лири на човек. Нямах проблем да заредя картата си от 2018 г. Преди мен си купиха първо картата, след това зареждаха.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Георги каза:

Срещам противоречиви мнения относно Истанбулкарт - дали все още двама човека могат да пътуват с една или не. Някаква прясна информация? Ясно, че машинките за зареждане не връщат ресто, но така ли е и при покупката на самата карта? Т.е. ако нямам точни за покупката на картата губя директно разликата ли, защото четох че картата се зарежда след покупката на втора стъпка и не може да се зареди едновременно с покупката?

 

Отново покрай транспортните дилеми, май ще успея да наглася нещата и без такси. Има една връзка М11-М7, която последната и опция е 23:56 - 00:39 и мисля, че ще се справим да я хванем при планирано кацане 22:30. Ако не - такси и това е. 

Дококото си спомням, но може и да бъркам, може да се направи и на един път покупката и зареждането на картата. Вкарваш 100 лири в машинката - таксува те 50 за самата пластика и ти зарежда с останалите пари картата.

Да, двама човека могат да пътуват с една Истанбулкарт - сега даже е еднакво за туристите дали с една или с две карти са, защото няма намаления при прекачване, при ползване на Мармарай и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mary каза:

Да, двама човека могат да пътуват с една

И пет, и шест човека могат да пътуват с една карта. Даже е практично да пътуват с една, поради отмяната на отстъпките за туристи. Няма смисъл от втора карта. Излишни 50 лири за стойността на картата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Жалко,че спряха автобуса  на Матпу до Истанбул.  Беше ми най-евтин. 35 лв двупосочен от Хасково. 

От колко време е спрян автобусът на Матпу? Още от ковида ли? И с МЕТРО е 35 лева двупосочният от Хасково.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , epetkov каза:

От колко време е спрян автобуса на Матпу? Още от ковида ли? И с МЕТРО е 35 лева двупосочният от Хасково.

От ковида е спрян Матпу. За Метро гледам  35 лв еднопосочен,не можах да намеря как се търсят двупосочни. С Ардатур е 55 лв двупосочно. 

2023_04_25_10.08.25.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

За Метро гледам  35 лв еднопосочен,не можах да намеря как се търсят двупосочни.

Гледаш на грешния сайт на МЕТРО (българския). На оригиналния турски сайт цената е 350 лири (17,50 лв)  ЦЪК  но има един нюанс, че не може с българска карта да се купува от турския сайт на МЕТРО   и решението  на проблема е глобалният турски сайт за продажби на автобусни билети obilet, който  отскоро има и българска версия: https://www.obilet.com/bg

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , iceman00 каза:

350 лири са 32 лева

Вярно е. Грешката е моя. Напоследък често разглеждах различни валути в евро и неволно написах евровата стойност на лирите като левова стойност. :aggressive:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.