Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Just now, searus said:

На компютъра бях, няма никъде опция да си избера каквото и да е, ясно иначе, че на летището мога да го направя, не ми се занимава обаче 😁 копирах и на таблета, ако откаже телефона...

Не се притеснявай от отказ на телефона. Дори да откаже след проверката за сигурност, на гейта помоли да ти разпечатат хартиена и ще си ок - те могат да го направят.

Връзка към коментар
преди 7 часа, searus каза:

Имам бърз въпрос за бордна карта на Луфханза, при чекиране онлайн ми излезе опция единствено за мобилна такава, а ми се иска да си имам за всеки случай разпечатка, да принтирам самата мобилна карта ли, защо не ми пуска пдф??

А сигурна ли си, че изобщо имаш бордна карта...? Има ли 2D баркод...? Миналата есен като чекирах родителите ми за полет до Щатите, след приключване на процеса натиснах да получа мобилни БК, но не стана. Провах да си изпратя БК на имейла, но нямаха баркод. Звъннах им по телефона и ми казаха, че не са издадени бордни карти и не могат да минат и с мобилното приложение, а трябва да се явят на гейта за проверка, където ще им издадат реално бордните карти.

Връзка към коментар
1 minute ago, chandni said:

А сигурна ли си, че изобщо имаш бордна карта...? Има ли 2D баркод...? Миналата есен като чекирах родителите ми за полет до Щатите, след приключване на процеса натиснах да си изпратя БК на имейла, но нямаха баркод. Звъннах им по телефона и ми казаха, че не са издадени бордни карти и не могат да минат и с мобилното приложение, а трябва да се явят на гейта за проверка, където ще им издадат реално бордните карти.

Това е така, ако не сте въвели данните за визите при чекирането. Ако ги въведете, няма проблем.

Връзка към коментар

Здравейте!

Каня се да си купувам билети с Луфтханза, но никога не съм го правил директно през техния сайт. Винаги са ми ги купували служебно. Та, може ли да споделите дали има някакви проблеми със сайта им и дали всичко е наред?

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
1 minute ago, DimitarYanakiev said:

Здравейте!

Каня се да си купувам билети с Луфтханза, но никога не съм го правил директно през техния сайт. Винаги са ми ги купували служебно. Та, може ли да споделите дали има някакви проблеми със сайта им и дали всичко е наред?

 

Благодаря предварително!

Не би следвало да има проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз не съм екперт по темата, но пападнах на странна особеност в сайта - винаги опцията за икономичната класа е най-евтиния субклас, който пък е с орязани възможности за ъпгрейди. Т.е. ако решите с точки да ъпгрейдвате класа, то билетът няма как да го купите е от сайта 🙂 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Луфтханза са обявили много нови дестинации:

6 пъти седмично (без четвъртък), от 1 юни 2020:

Munich to Seattle departing 3:30PM arriving 4:55PM
Seattle to Munich departing 6:45PM arriving 1:50PM

 

От 4 май 2020, без дни вторник и неделя:

Munich to Detroit departing 12:40PM arriving 3:45PM
Detroit to Munich departing 5:35PM arriving 7:45AM (+1 day)

 

От 31 март 2020, без дни понеделник и сряда:

Munich to Bangalore departing 11:55AM arriving 12:05AM (+1 day)
Bangalore to Munich departing 1:45AM arriving 7:30AM

 

От 6 април 2020, в понеделк и петък:

Munich to Las Vegas departing 11:45AM arriving 2:40PM
Las Vegas to Munich departing 4:30PM arriving 12:55PM (+1 day)

 

От 7 април 2020, във вторник, четвъртък и събота:
Munich to Orlando departing 9:10AM arriving 1:55PM
Orlando to Munich departing 3:45PM arriving 7:20AM (+1 day)

 

От 29 април 2020, без дни четвърътък и събота:

Frankfurt to Phoenix departing 2:05PM arriving 5:05PM
Phoenix to Frankfurt departing 6:55PM arriving 3:05PM (+1 day)

 

От 1 юни 2020, понеделик, четвртък и събота:

Frankfurt to Anchorage departing 10:30AM arriving 11:55AM
Anchorage to Frankfurt departing 1:55PM arriving 10:45AM (+1 day)

 

Всички полети от Мюнхен ще бъдат изпълнявани с А350-900. Полетите от Франкфурт са на Юроуингс и ще бъдат изпълнявани с А330.

 

https://onemileatatime.com/lufthansa-new-us-routes/

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Луфтханза нещо май хитреят, нямали кетъринг, проблеми някакви ала-бала, ама те тези проблеми вече бая време, преди месец и половина летях пак с тях и тогава поне по едно киткат раздаваха, сега съвсем нищичко... Не че ми е притрябвал сандвича им, но е добре да знае човек, че го чака гладна смърт на борда, да се позапаси предварително 😁

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Ами като даваха полусандвиче, полукексче или полущоленче, не съм сигурен дали беше, за да дразнят хората или пък очакваха да ги замерят с тях, като вид in-flight entertainment преливащ към хотелска анимация. Отдавна са ми паднали в очите с тези конкурентни цигании, не че ми е особено важно за кратки полети, но все пак все още има и "други" компании.

 

Виж за дълги полети обаче, нямам забележки засега, има си ги и топлите кърпи преди всяко хранене и "сребърните" прибори, е поне за вечеря де, сега за закуска карат с пластмасови, че да не ги завлече някой с някоя вилица...   :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 minutes ago, Adventurer said:

сега за закуска карат с пластмасови, че да не ги завлече някой с някой вилица...

Е комплектите за продажба в иБей трябва все от някъде да идват 🙂 И аз нямам оплаквания от лонгхол-а на Луфти

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

А, на втория ми полет днес отпуснаха по едни миниатюрни Фафлички, обаче пропуснах да отбележа, че спестяват напоследък и от детски забавления (досега винаги са давали разни дреболии). Това за кратките полети, за дълги нямам наблюдения...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Adventurer каза:

Ами като даваха полусандвиче, полукексче или полущоленче, не съм сигурен дали беше, за да дразнят хората или пък очакваха да ги замерят с тях, като вид in-flight entertainment преливащ към хотелска анимация. Отдавна са ми паднали в очите с тези конкурентни цигании, не че ми е особено важно за кратки полети, но все пак все още има и "други" компании.

 

Нещо от европейските не се сещам за "други"?

Връзка към коментар
преди 58 минути , tch каза:

Нещо от европейските не се сещам за "други"?

За Turkish си мислех, докато го писах, аз тях ги заменят единствено за АЗ80 иначе са ми първи избор винаги, когато може...  разбира ме се с тях много добре. И понеже често напоследък ми се налага за дълги полети, които при нас винаги са предшествани от къси, да избирам между Луфти и Търкиш сравнението е някак неизбежно. 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Добре де, хайде да направим една моментна снимка на ситуацията, че има подходящи снимки в телефона от полети София-Франкфурт/Истанбул-САЩ, икономична класа, еднаква цена. 

 

Засегнал съм, разбира се, вечните теми като "beef or pasta" и "plastic or metal". На дългите полети при Луфти има шоколадчета и ядки, които могат да се взимат между сервиранията, а при Търкиш пакетирани сандвичи със сирене и "домашни" бадемови/черешови кейкове. При Търкиш си имате, разбира се, и "amenity kit" с джунджурии за полетен комфорт. 

 

И да отбележа, че от "дреболиите", които Луфти подхвърлят под формата на храна на кратки полети, най-гадното, което са ми давали е полу-мини-сандвиче със сьомга... пфф... но за "оправдание" и Аерофлот наскоро ми подхвърлиха баш същото на вътрешен полет... имам опасение, че ги произвеждат съвместно outsource-нато на неутрална територия... Мини кейкчето пък, което често е алтернативата на сандвичето при Луфти е всъщност десерта в "light" менюто за кратки полети на Търкиш.

 

Хрупкавите сандвичите с "кашкавал" и домати, които Търкиш дават на вътрешни полети, и които по някой пък могат да ви дадат и на международен полет, на мен са ми много вкусни и дори и да не съм гладен, като започнат да ги топлят и замирише, няма как.

 

Иначе историите със сметкаджийството са ясни, даже ако започнем от онези стари клишета кой колко милиона спестил от премахването на маслинки от менюто и как накрая се усетил, че може въобще и меню да няма!

 

Добър апетит!

 

af1.jpg.fae5f1c1281199d358ae7f0435eef7e8.jpgaf2.jpg.fcc9b79f2140af712873f9b1c24a4ed1.jpg

 

af3.jpg.78e13aa049f39689d6c4e4e18fb7a87e.jpg

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Моят личен фаворит на кратки полети с Луфти е млякото с ориз (milchreis).- немците искрено си му се радваха. А на мен ми навя спомени от комунистическа детска градина, купички от алпака (не овцата, а сплавта) и крещящи за щяло и нещяло "лелички".

Философски погледнато, може би разликата в диетата на луфти и търкиш оказва влияние и върху вида на пътниците 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , akair каза:

А на мен ми навя спомени от комунистическа детска градина, купички от алпака (не овцата, а сплавта) и крещящи за щяло и нещяло "лелички".

Ха-ха, верно че имаше такива. :grin:  Ти ще се окажеш не толкова млад, за колкото те мислех :grin: .

И за да не съм много офф - манджата на полет LH492  FRA-YVR 

 

20180503_160010.thumb.jpg.e53ad015489c29dfcbe3abacb54d8c51.jpg

 

20180503_160352.thumb.jpg.a0ae30c3fb8f22616260f6813ea3c1f2.jpg

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Сега ако се окаже, че сте били в една и съща детска градина и ще трябва да ме черпите, че сте се намерили най-накрая... иначе в интересни времена сте живели де, няма спор. :yes:

 

Забележете само немската "прецизност" по отношение на салата, което си го могат, си го могат... 🤨

 

Иначе на @Фичо му се "разсърдвам" официално, че с една дума "манджа" и една снимка на това, което действително е "манджа" тотално унищожи претенциозния "гурме" тон и атмосфера, които толкова се старах да наложа в темата... :grin: 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
7 minutes ago, neuromancer said:

"манджа" е италианска дума (каквото и да значи на български),

императивна форма на глагола ям.

54 minutes ago, Adventurer said:

сте били в една и съща детска градина

надали

55 minutes ago, Adventurer said:

Забележете само немската "прецизност" по отношение на салата, което си го могат, си го могат...

На мен ми направи впечатление друго в салатата - при комшиите е базирана на домати, кратсавици и зеле (ако правилно виждам на снимката). При немците - 5 вида салата в 4 цвята.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.