Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

1 hour ago, shots said:

Малко извън темата, но профсъюзите разказват играта на Германия :biggrin:

Нали? Винаги съм се чудил защо например BP, амазон, или епъл имат стотици милиарди печалба всяка година (след разходи и данъци) и хиляди милиарди сумарно от минали години, а дават напр. 5 цента на акция дивидент. 

Та не виждам лошо бачкерите да са с по-високи заплати та тия хиляди милиарди са станат стотици милиарди. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
2 hours ago, era123 said:

Нали? Винаги съм се чудил защо например BP, амазон, или епъл имат стотици милиарди печалба всяка година (след разходи и данъци) и хиляди милиарди сумарно от минали години, а дават напр. 5 цента на акция дивидент. 

Та не виждам лошо бачкерите да са с по-високи заплати та тия хиляди милиарди са станат стотици милиарди. 

Прав си , ножицата става все по-голяма и по-голяма и Западът е много различен от времената на ... да кажем до 90-те на миналия век.

Да не говорим ,че всички които си изброил се радват и на разни данъчни убежища.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, era123 каза:

Нали? Винаги съм се чудил защо например BP, амазон, или епъл имат стотици милиарди печалба всяка година (след разходи и данъци) и хиляди милиарди сумарно от минали години, а дават напр. 5 цента на акция дивидент. 


Какъв е смисъла да си изсмукваш нЕкви произволни цифри от пръста , нито една компания от изброените няма такава печалба …

Амазон, например,   имат нет загуба 2.7 милиарда $ (2022г)

 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 6 часа, ivailo_radev каза:

Минавам само да ви кажа, че стачката на Луфтханза приключи и вече е обявена нова за вторник и сряда - този път на кабинния екипаж. 

Даже вече не ми е смешно. Не знам кой на кого разказва играта точно, но знам, че освен ако не ми е крайно наложително тази година ще избягвам минавания през Германия. Постоянно ми звънят за помощ някакви ужасени приятели, които имат полети с Луфтханза. Дано нещата се оправят скоро, че толкова стачки даже във Франция не помня да е имало, не е нормално.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 8 часа, era123 каза:

Нали? Винаги съм се чудил защо например BP, амазон, или епъл имат стотици милиарди печалба всяка година (след разходи и данъци) и хиляди милиарди сумарно от минали години, а дават напр. 5 цента на акция дивидент. 

Та не виждам лошо бачкерите да са с по-високи заплати та тия хиляди милиарди са станат стотици милиарди. 

До скоро стачкуваха и локомотивните машинисти, а пък Дойче бан винаги е на загуба. 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Георги Матеев каза:

Даже вече не ми е смешно. Не знам кой на кого разказва играта точно, но знам, че освен ако не ми е крайно наложително тази година ще избягвам минавания през Германия. Постоянно ми звънят за помощ някакви ужасени приятели, които имат полети с Луфтханза. Дано нещата се оправят скоро, че толкова стачки даже във Франция не помня да е имало, не е нормално.

С удоволствие бих ти последвал примера, ама ми е много сложно на мен 😄 😄 😄 Е винаги имам варианти от Амстердам и т.н., ама до там пък трябва с влак - те и те стачкуват през седмица.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
6 hours ago, stanislavpp said:


Какъв е смисъла да си изсмукваш нЕкви произволни цифри от пръста , нито една компания от изброените няма такава печалба …

Амазон, например,   имат нет загуба 2.7 милиарда $ (2022г)

 

 

 

 

И един шоколад завива мармота в станЬол, нали?

Явно през повечето време ме разбираш, ама тоя път съвсем йок. Може да е от теб. 

 

  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Хайде и нещо положително - за някои дати през юни има полети на прилични цени от Франкфурт до Сан Хосе, Коста Рика - около 500 евро. То като така или иначе не летят, цената е без значение, ама ако се объркат ...

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение

Абе има тръпка , ще летя ли , няма ли да летя ? 

По стечение на обстоятелствата последните 2-3 години имам доста полети с тях и залагам предимно на съботно-неделни дати. Стачкуват предимно през седмицата и по празници, за да могат да ударят най-силно.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Не харесвам, но одобрявам стачката на кабинния персонал. Въздушните сервитьорки са ниско платени. Някой по-зле от други в различните ак. 

А луфтата се хвали с 1млрд по-висока печалба в сравнение с мг.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз ще съм им жертва още във вторник. Чакам да видя как ще ми сменят пътуването. Трябва да пътувам до Хелзинки, но като гледам няма да е без да спомевам близки роднини на стачкуващите :-)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Роми каза:

Аз ще съм им жертва още във вторник. Чакам да видя как ще ми сменят пътуването. Трябва да пътувам до Хелзинки, но като гледам няма да е без да спомевам близки роднини на стачкуващите 🙂

Влез в апа и си го смени сама от manage booking, ако не ти харесват опциите избери още предложения и накрая лайв чат, в който може да поискаш всяка връзка със стар алайънс която си намериш. Честно казано аз в тези стачки виждам само възможност да си сменя полета с по-интересен и дори удобен маршрут за мен било с Туркиш, Лот или Австрийците. Специално за Хелзинки не виждам какво има да се притесняваш. Не чакай обаче те да ти го сменят, защото ако изчакаш твърде много всички полети на Лот, Оустриян и Турците ще са пълни както беше тази седмица и тогава вече наистина ще ти бъде неудобно. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 1 час, Jorro каза:

Влез в апа и си го смени сама от manage booking, ако не ти харесват опциите избери още предложения и накрая лайв чат, в който може да поискаш всяка връзка със стар алайънс която си намериш. Честно казано аз в тези стачки виждам само възможност да си сменя полета с по-интересен и дори удобен маршрут за мен било с Туркиш, Лот или Австрийците. Специално за Хелзинки не виждам какво има да се притесняваш. Не чакай обаче те да ти го сменят, защото ако изчакаш твърде много всички полети на Лот, Оустриян и Турците ще са пълни както беше тази седмица и тогава вече наистина ще ти бъде неудобно. 

Служебно е пътуването, двама сме и не са чак толкова опциите за промяна без да се увеличава много времето на престой или без твърде ранно тръгване . Но поне ми е все там и да се провали тотално. Не е като да е почивка, а и често съм била там по работа. То поне Тампере да беше, че там колегите са супер и си е прекрасно да ги видиш, а то тук си е направо цял ден опит да изглеждаш видимо заинтересован :)))  Просто мразя номерата на разни синдикалисти!

Но благодаря много за предложението. Ще видя какво има и ще се активирам утре рано рано.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

То вече си е за новина, че някой стигнал на време ...

А преди няколко месеца имаше спор и някои хора дори ги защитаваха. И пак си заставам зад думите: в Европа предлагат лоу кост продукт на не лоу кост цена 🤧🤑

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Луфти пак не са смогнали да натоварят багажа на доста пътници, но щастливците все пак скоро ще си го получат - вече е в София :

 

.

IMG_20240310_021042.jpg

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Миналата седмица се наложи по спешност да променим връщането си от Париж и вместо към София пътувахме към Амстердам. Въпреки, че двата билета бяха от най-ниската тарифа без право на промяна или възстановяване, чрез колцентъра анулирах двете отсечки на връщане и днес получих по сметка 2х49 EUR. Тоест, дори и по тарифни условия да нямате право на възстановяване в подобен случай, анулирайте връщането през колцентър и може би ще получите частично възстановяване на сумата...

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Край на стачките , двете страни са се договорили за нов договор (24мес). 
 

https://newsroom.lufthansagroup.com/en/after-arbitration-lufthansa-and-verdi-agree-on-new-collective-labor-agreement-for-ground-staff/

 

п.с. Стюардите все още нямат споразумение за нов договор .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 25.11.2023 г. в 20:40, epetkov каза:

Ще чакаме деня, в който ще може да резервираме билети.

 Денят дойде, но сайтът за резервации  е малко по-различен от самия сайт на  City Airlines. Ето го сайта за резервации:  https://www.lufthansa-city.com/en/home.html

 

Излязох на него чрез този материал:

 

"Lufthansa City Airlines започва продажбата на билети през април, а полетните операции през юни
Като най-новата авиокомпания в Lufthansa Group, Lufthansa City Airlines ще започне полетните си операции на 26 юни 2024 г. с първия полет от Мюнхен до Бирмингам От 24 април 2024 г. гостите ще могат да резервират билети за фидер услуги за Lufthansa, както и за директни полети между Мюнхен и множество дестинации. След това ще може и да се резервират предлаганите маршрути под номера на полети с новия код на авиокомпанията „VL“ чрез познатите канали за продажба на Lufthansa Group."
 
София не влиза в маршрутната карта на авиокомпанията за 2024 година. Планирана е за 2025 година:
 

Destination.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , epetkov каза:

 Денят дойде, но сайтът за резервации  е малко по-различен от самия сайт на  City Airlines. Ето го сайта за резервации:  https://www.lufthansa-city.com/en/home.html

 

Излязох на него чрез този материал:

 

"Lufthansa City Airlines започва продажбата на билети през април, а полетните операции през юни
Като най-новата авиокомпания в Lufthansa Group, Lufthansa City Airlines ще започне полетните си операции на 26 юни 2024 г. с първия полет от Мюнхен до Бирмингам От 24 април 2024 г. гостите ще могат да резервират билети за фидер услуги за Lufthansa, както и за директни полети между Мюнхен и множество дестинации. След това ще може и да се резервират предлаганите маршрути под номера на полети с новия код на авиокомпанията „VL“ чрез познатите канали за продажба на Lufthansa Group."

Забелязвам, че в плановете за 2025 година е включена и София, което звучи много добре...

Връзка към мнение
преди 14 минути , epetkov каза:

Ами то си го пише на картата по-горе.  

Да, първоначално картата не се визуализираше в твоето мнение, а аз я погледнах директно на сайта...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, пътешественици. Имам нужда от съвет, ще се радвам да помогнете. На 20 02 2024 г. трябваше да пътуваме с дъщеря от Мексико сити  до София през Мюнхен с Луфтханза, но на 18 02 2024 г. полетът от Мюнхен до София  беше отменен заради стачка на персонала. Бяхме пренасочени от Мюнхен през Виена и оттам до София и в резултат пристигнахме повече от 5 часа по-късно от обявеното време. И двете (аз и дъщеря ми)  бяхме на една резервация. Пуснахме 2  клейма на 24 02 2024 г. и дъщеря ми след няколко дни получи отговор, че има право на компенсация в размер на 600 евро и на 8-ми март получи парите по посочената от нея сметка. Аз дълго време нямах отговор, давах фийд бак  до Луфтханза за това, че повече от месец нямам отговор,  няколко пъти ескалираха рекуеста ми до супервайзорите и накрая получих и аз имейл, че имам право на обезщетение и да им изпратя сметка.

 

Dear Asya Asenova,

Thank you very much for your inquiry dated March 26, 2024. 

 We are happy to confirm, pursuant to Regulation (EC) No. 261/2004, you are entitled to a payment. Kindly provide our service team with your bank details. Please note that a payment to credit cards is unfortunately not possible. 

 IBAN (22 digits)

VAR payment legitimation: booking details:   

In addition, please send us your booking confirmation, passenger receipt or boarding pass. 

 

Изпратих им сметката и разписката за билетите, но след два дена вместо имейл, че са ми изпратили сумата, ми искат бордната карта. Изпратих и бордната карта за ребукнатия полет и цяла седмица  след това нищо. Нито мейл, нито пари.

Зная, че няма срок, в който авиокомпаниите са длъжни да платят компенсация за отменен или закъснял полет и се чудя как да процедирам. Къде да се жалвам, ако не ми изпратят обезщетението?

 Предварително благодаря, ако някой сподели личен опит от подобен казус или даде съвет. 

 

Редактирано от Asya Assenova
неточност
Връзка към мнение

Според мен ще получите обезщетението. Дайте им малко повече време, все пак в момента са затрупани с клеймове покрай стачките. Щом веднъж официално са признали иска не виждам причина за безпокойство, нужно е само търпение...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Duke каза:

Забелязвам, че в плановете за 2025 година е включена и София, което звучи много добре...

А защо ти звучи добре? Предполагам просто ще сменят LH по линията. Не виждам да имаме някакъв бенефит от това.

Връзка към мнение
преди 28 минути , Duke каза:

Според мен ще получите обезщетението. Дайте им малко повече време, все пак в момента са затрупани с клеймове покрай стачките. Щом веднъж официално са признали иска не виждам причина за безпокойство, нужно е само търпение...

Благодаря Ви аз включването. Притеснява ме това, че след като им изпратих разписката за билетите, в следващ мейл ми поискаха  и бордната карта, въпреки че първоначално искаха само едното от тези три неща: In addition, please send us your booking confirmation, passenger receipt or boarding pass.  

 

Чудя се дали не си търсят оправдание, за да не ми платят. Например на дъщеря ми нищо не искаха освен банковата сметка и й  преведоха обезщетението много бързо. Още повече всичко е в тяхната система, пренасочването беше с Австрийските авиолинии. Такива мисли ми се въртят в главата. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.