Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Да кажа някоя добра дума за Луфтханза.Когато не стачкуват ( да се надяваме че засега се кротнаха) вършат нелоша работа.Полетите до Китай се пръскат по шевовете и опитите ми да открия дори една свободна седалка не се увенчаха с успех. Със сигурност мога да кажа че >90% от пътниците в тези полети са китайци и половината кабинен състав на Луфтханза е от китайски произход,  явно за да могат свободно да обслужват контингента по тази дестинация на език който разбират.Храната разбира се е отвратителна и безвкусна  , както обичайно при германците , но това е малък кахър.Точни до минута полети , само една промяна за цели три месеца , което пък ми позволи да си подбера нови дати и часове ,които иначе не можех да си позволя.Като заключение - надявам се да продължават така и занапред.

30 часа преди полет безплатен избор на място ( и то без мизерни номерца с уж "заети" вече почти всички места, като при Бритиш ) , безплатен чекиран багаж ... правят добро впечатление 🙂Отваряйки сайта за избор на място в самото начало на чекирането  се оказа че почти целия салон е наличен за безплатен избор и явно изключително малко са пътниците плащащи за място ( може би  това  че са основно китайци обяснява нещата).Спокойно можеше да мине за полет на Air China , ако човек не знаеше чии са машините.

 

П.П. Промото от София до Хонгконг още е активно с минимални престои за прекачване :

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/cheap-flights-from-bulgaria-czech-republic-to-hong-kong-3-2-2-2/

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 27 минути , stanislavpp каза:

Някои с впечатления от сутрешният полет в 06.30ч SOF-FRA - слизането от самолета обичайно на ръкав ли е или е с извозване от автобуси ?

Много често го ползваме и да ти кажа винаги е различно. След влизането ни в Шенген обаче не сме летели по тази отсечка. Предстои ни полет до FRA чак на 18.07, но не със сутрешния, а с обедния...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, stanislavpp каза:

Някои с впечатления от сутрешният полет в 06.30ч SOF-FRA - слизането от самолета обичайно на ръкав ли е или е с извозване от автобуси ?

На ръкав, това през Май и Февруари тази година като съм летял. Ама няма как да ти гарантирам че и при теб ще е 100% така ..

Връзка към коментар
преди 46 минути , stanislavpp каза:

Какъв е шанса да е с извозване при този полет ? 10%-30%-50% ?

Аз бих казал, че ако полетът е навреме, ще бъде на ръкав. Според мен е с автобуси само в случай на закъснение. От София обикновено сутрешния закъсняваше през зимата заради процедурата по обезледяване. Но, пак повтарям, това беше преди Шенген, сега може би са преместили стоянката на самолета от София...

Връзка към коментар

Благодаря ви за мненията 👍 - предвид съвсем минималният шанс за извозване ,  няма изобщо да и споменавам за трансфера.

 

Купих билет Първа класа за Половинката ( SOF-FRA-BOS)  и в случаи на извозване , Луфти осигуряват трансфер с Кайен/Панамера до Първа класа лаундж , който е и с “private “ имиграционни .

 

Чуденката произлизаше от намерението ми да не и казвам за тази възможност, и от вероятността да се стресира от незнание при извикване на нейното име и настаняване на задната седалка в някое от Поршетата - какво се случва и защо …😃
 


IMG_1976.jpeg.d844fd6310ceecfaccc984fbceb76089.jpeg

 

  • Харесвам 7
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 28 минути , stanislavpp каза:

Давам отчет :

тази сутрин не са пристигнали на ръкав и са взели Половинката с Кайен , с който са я закарали до съответният лаундж ✈️ ❤️ Луфтханза 

 

E8FBC1D9-4DBC-4C14-9C55-5111AF0E88D3.jpeg.84abb278a7bf08157c4afcf450672edb.jpeg

Дано, моята жена не чете, че ще очаква и тя така да пътува, лошо я учиш 😄 

  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Имам въпрос за отменен полет на ЛХ.
Преди няколко седмици имах сутрешен полет София-Мюнхен-Базел. Ден и половина по-рано го отмениха без обяснения (не стана ясно коя отсечка са отменили, но по всичко личи, че е Мюнхен-Базел). Пратиха ми личен линк, с който да си сменя полета. Видях опции за същия ден през Франкфурт, бяха ми много късни. Спрях ровенето, че бях в среща и след малко автоматично ме сложиха на една от франкфуртските опции, дойдоха и нови бордни карти.
Опитах да сменя полета за предишния ден през линка, но когато изберях нова дата, увисваше, дори не показваше опции. Пробвах в чат в месинджър и ме пратиха на колцентър. Нямах никакво време за колцентър и отмених полета (100% рефънд) и резервирах нов за предишния ден, естествено цената не беше същата. Да, фирмата ми плаща, но дразни.
Когато писах на ЛХ оплакване за компенсация, измислиха, че полетът е отменен заради проблеми с наземното обслужване. Това не беше казано в първоналното известие. Въобще не отговориха на въпроса защо не съм можел да сменя полета за друга дата. Не отговориха и на твърдението ми, че други полети на съответните летища не са имали проблеми и съответно решението моят полет да пострада е бизнес решение. За ЛХ казусът бил приключен.
Пробвах да поискам компенсация и през Европейския потребителски център, но получих много уклончив отговор, че от тях зависи много малко, ако компанията вече се е показала, че не иска да сътрудничи, но да съм прател документацията все пак.
Има ли някакъв смисъл да се занимавам с институции или директно да упълномощавам посредници като Аероиск и да се свършва?

Връзка към коментар
On 6/16/2024 at 8:14 PM, stanislavpp said:

Купих билет Първа класа за Половинката ( SOF-FRA-BOS)  и в случаи на извозване

Еми ти на практика си го купил това възстаричко Порше, ама не е на твое име.

Добре, че има такива донори, че да може и цените в cattle class да се издържат. 🙂

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, stanimir каза:

Щом ги харесва защо просто не и купиш един Кайен , а може и направо Панамера ? Сега трябва все да разчиташ на късмет.

Не ги харесва , не - смята че са грозни и продължава да си предпочита червените автомобили,  но пък вече таи аеролюбов към Луфти , много добра организация ( трансфер , имиграционни и секюрити в лаунджа , частен ескорт до качването на следващият самолет ) и топ 3 лаундж в света . 
 

Не е могла да избегне обаче злостните погледи на голяма част от бг дамите в самолета, докато са задържали пътниците преди тя да се качи в трансферния автомобил , съответно стреса и неудобството са оставили горчив  привкус , преминал  частично при първият аперол шприц в лаунджа  …😉

 

преди 8 часа, Duke каза:

А, дали е имало закъснение на полета, каквото беше моето предположение по-горе?

Не, абсолютно навреме

IMG_2007.jpeg.30e5cbffc317cf7dde4b133141e62bee.jpeg

 

 

 

преди 2 часа, era123 каза:

Добре, че има такива донори, че да може и цените в cattle class да се издържат. 🙂

Абсолютно вярно , не е тайна , че премиум кабините покриват оперативните разходи и позволяват промо ултра ниски цени в “cattle “ класата..

 

преди 45 минути , Ardent каза:

Специално за този билет имам силни подозрения, че не е допринесъл много към избиването на инвестицията в това "възстаричко Порше. 😉

 

Винаги е приятно , когато откриеш колега , много добър в четенето между редовете 😉

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
1 hour ago, stanislavpp said:

 

 

Винаги е приятно , когато откриеш колега , много добър в четенето между редовете 😉

 

Така е 😉

Тия мили обаче не са се пръкнали от безплатни билети или онова другото.

Връзка към коментар
20 hours ago, Jorro said:

Дано, моята жена не чете, че ще очаква и тя така да пътува, лошо я учиш 😄 

На мен ми предстои полет с Луфтханза, но билетът ми, гледам и смятам, се пада да е сред ония бг дами със злостните погледи. А аз не съм такава:), колкото и да искам да сляза от тоя самолет като всички останали пътници. Мога да ъпгрейдна, но пък Кайенето едно чупено, за нищо не става. А да ме гледат лошо бг дамите, да ме урочасват - горкана аз, никакъв кеф, направо вкусът на омарите в лаунджа ще е един никакъв. И тоя частен ескорт - като все едно съм на паша.

 

Аз ще искам от моя мъж направо цял самальот да ми вземе другия път! Ако ще е гарга, да е рошава!

 

ПС. Или пък моите най-елементарни изисквания към тая смешна компания  - Луфтханза, са тази година да не ми губят багажа. За всичките им останали щуротии - нямам проблем да си затворя очите. Ще видим. 

Редактирано от Deja Vu
  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.