Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 22.06.2024 г. в 16:28, yavorfly каза:

Топ са си и луфти и дискавър . След корона кризата , Sun express изцяло зачеркна Варна и Бургас, за сметка на Турция. DIscover airlines от настоящето лято запълни вакума, но за разлика от чартърите могат да се правят връзки във виена,франкфурт и мюнхен с полети на групата луфти.

 

Април ходих до Торино и обратно от Варна с тях и ер доломити. На отиване канселираха полета фра-трн и ползвах хотел Мелия. Сега съм букнал за нова година варна виена малпенса, и ако сътворят нещо подобно , няма да се разсърдя. 

всеки втори полет от което и да е немско летище е за Турция,понеже турците са огромен брой от населението и вече трето поколение немски граждани със солидни финанси- те движат тръговията в страната,те са най-активните предприемачи в  новите технологии,всяка немска  фирма има поне няколко мениджъра турци - будни,работни -пълна противоположност на германците,които спят общо взето.
Bсе пак дюнера има начало в Берлин,не в Истанбул:)

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Получавам тази вечер имейл от Луфтханза, че офертата ми да си ъпгрейтна седалката на бизнес класа за късия полет е приета и в момента пендват едни €95 евро на картата ми. Не съм правила никаква оферта, аз бизнес класа в тоя живот въобще не съм планирала да помириша. “Любезната” дама от Луфтханза ми каза да пия една студена вода и да се повозя на бизнес класа, защото нямало какво да направят. От картата ми казаха, че докато не мине транзакцията не могат да диспютват.

Полетът ми е след по-малко от два дни. Какви са ми опциите - возя се в бизнес класа и после оспорвам, че не съм разрешила тая транзакция, или както Луфтханза препоръчаха - да пия една вода? Мисля утре пак да се обадя и дано попадна на някой, който не ми се репчи отсреща. В бизнес класа поне питиетата бива ли ги? За €95 евро какво да си поръчам, че да избия?:) 

 

Ако бях някоя конспираторка щях да си помисля, че Станислав ми се обиди на дебелашката шега и като явно тясно свързан с Луфтханза, ме е засилил в бизнес класа да видя аз какво значи да те гледат лошо бг дамите:) 

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Deja Vu каза:

Получавам тази вечер имейл от Луфтханза, че офертата ми да си ъпгрейтна седалката на бизнес класа за късия полет е приета и в момента пендват едни €95 евро на картата ми. Не съм правила никаква оферта, аз бизнес класа в тоя живот въобще не съм планирала да помириша. “Любезната” дама от Луфтханза ми каза да пия една студена вода и да се повозя на бизнес класа, защото нямало какво да направят. От картата ми казаха, че докато не мине транзакцията не могат да диспютват.

Полетът ми е след по-малко от два дни. Какви са ми опциите - возя се в бизнес класа и после оспорвам, че не съм разрешила тая транзакция, или както Луфтханза препоръчаха - да пия една вода? Мисля утре пак да се обадя и дано попадна на някой, който не ми се репчи отсреща. В бизнес класа поне питиетата бива ли ги? За €95 евро какво да си поръчам, че да избия?:) 

 

Ако бях някоя конспираторка щях да си помисля, че Станислав ми се обиди на дебелашката шега и като явно тясно свързан с Луфтханза, ме е засилил в бизнес класа да видя аз какво значи да те гледат лошо бг дамите:) 

До къде е полета и колко е базовата цена? Колко се оскъпява де.

До Нова Зеландия ги прежалвам веднага ...

Връзка към коментар

Споко , няма.да те гледат лошо нали така или иначе слизаш първа от самолета ...интересно като си сред първите как виждаш тия отзад дето гледат злобно ?Не пререждаш никого.А може би всичко е само в главата ти.

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Значи няма как от Луфтханза сами да решат да те чарджнат -или при купуването на билета сте избрали бид( като 95 мисля, че беше минимума за Фра-Соф) или в последствие през апа/сайта. Навсякъде е написано, че веднъж приет бида е нон рефъндъбъл и най-много от банката да те чарджнат и те за неоснователно оспорване. По-добре го приеми като знак от съдбата, че е време да се поглезиш...пиши го разход в графата "и аз съм човек" 😄

Отиди по-рано на летището и посети лаунджа на Луфтханза, пийни любимото си питие, хапни, после на борда пак и така... 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Смисъл, тоя бид натискаш някаква кутийка и заминал, така ли?

Защото аз веднъж бидвах преди две години, бяха си няколко стъпки. Искаха да си вкараш сумата и да кликаш тук и там. И имейл получих тогава, че съм биднала.

 

 

преди 58 минути , Deja Vu каза:
Преди 1 час, Jorro каза:

Отиди по-рано на летището и посети лаунджа на Луфтханза, пийни любимото си питие, хапни, после на борда пак и така... 

 

 

Да ти кажа, изобщо не звучи лошо, но пристигането ми по-рано е само една илюзия - летя до Франкфурт с друг полет на Луфтханза, който има навика да закъснява и последния път летището във Франкфурт го взех на спринт. 

Връзка към коментар
преди 54 минути , stanimir каза:

Споко , няма.да те гледат лошо нали така или иначе слизаш първа от самолета ...интересно като си сред първите как виждаш тия отзад дето гледат злобно ?Не пререждаш никого.А може би всичко е само в главата ти.

Да, ама се качва първа и цялото самолет после минава покрай нея цъкайки възмутително... 😛 

  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Jorro каза:

Значи няма как от Луфтханза сами да решат да те чарджнат -или при купуването на билета сте избрали бид( като 95 мисля, че беше минимума за Фра-Соф) или в последствие през апа/сайта. Навсякъде е написано, че веднъж приет бида е нон рефъндъбъл и най-много от банката да те чарджнат и те за неоснователно оспорване. По-добре го приеми като знак от съдбата, че е време да се поглезиш...пиши го разход в графата "и аз съм човек" 😄

Отиди по-рано на летището и посети лаунджа на Луфтханза, пийни любимото си питие, хапни, после на борда пак и така... 

То голямото глезене ще е, че съседната седалка ще е свободна. 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Значи... преди три седмици на мен ми отмениха полет без обяснения и веднага ме пренасочиха на друг, като нямах право да сменя датата. Сигурно и аз така съм цъкнал нещо, докато разглеждам опциите ми и не е искало няколко потвърждения. Пак така за полет ден и половина по-късно.
Само удобните графици и гейтове им останаха... и цената, която гони рядко пътуващите и цялостното преживяване е по-стегнато и бързо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Венелин каза:

Значи... преди три седмици на мен ми отмениха полет без обяснения и веднага ме пренасочиха на друг, като нямах право да сменя датата. Сигурно и аз така съм цъкнал нещо, докато разглеждам опциите ми и не е искало няколко потвърждения. Пак така за полет ден и половина по-късно.
Само удобните графици и гейтове им останаха... и цената, която гони рядко пътуващите и цялостното преживяване е по-стегнато и бързо.

Не става ясно по кой канал си опитвал да смениш дата. От моя личен опит по добро от това да посетищ луфтханза сървис деск няма. Имал съм случай в приложението да имам 3 опции, но докато си избера опция вече луфтханза са ме пренасочили и нямах опции(бях в самолет на гейта заедно с още 107 човека), посетих тяхното гише и ми предложиха по ранен полет но с прекачване заради което пак по същото време пристигах и го отказах, но ми дадоха опция за по ранно "излитане".  

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.