Прескочи до съдържание

Бихте ли тествали нови модели смартфони?


Бихте ли тествали смартфони?  

62 магеланци са гласували

  1. 1. Харесва ли ви идеята?

    • Да, звучи интересно
    • Не, не ме интересува

Тази анкета е затворена за гласуване


Препоръчани мнения

 

Мисля, че спора е излишен. Всеки има своето мнение. Както и всеки сам може да прецени с какво и как да снима. Или въобще да снима.
Сигурно някои от вас знаят, че филма Tangerine на Шон Бейкър беше заснет със смартфон. Още преди три години.
Въпреки че, снимането в момента не ми е приоритет имам най-доброто за тази цел като телефон. И му се кефя при малкото снимки, които правя. Макар и това да са листа в парка. И честно казано никога вече няма да тръгна да пътувам с тежки и големи фотоапарати и отделно камера. 
Има създадени куп приложения, които да направят телефона ви професионален фотоапарат или камера. И това отдавна е факт. Като FiLMiC Pro. Но поне за мен това не е нужно.
Нека оставим професионалното снимане на фотографите. Ние сме просто туристи. И искам това с което бих снимал да ми е в джоба, а не да се чудя къде да ми виси или тежи.
Фотографът пътува за да снима, а аз пътувам за да гледам и запомням.
Но това съм аз, вие го правете както искате.
Явно се досещам коя ще е марката, която иска да тестваме телефоните и. И спокойно мога да кажа, че вече няколко месеца ги тествам. Без приложения и приспособления снимат невероятно. И имат вградени професионални атрибути.
 
Снимах много близки хора на сватбата им. Отделно от мен снимаха и двама фотографи с професионална техника.
Сега моите снимки с телефона красят всичките им албуми и рамки. Професионалистите останаха на заден план.
Мале пак се искарах голямата работа. Простете. 📵
 

Редактирано от Ivan Hristov
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 10 часа, Фичо каза:

" ...пробвах телефона, батерията пада много бързо, камерата фокусира трудно, нощните снимки са с много шум ..." 

 

Няма да пуснат във форум, в който повечето потребители са средна класа и нагоре телефон от нисък клас. 

Иначе са се усетили, че има доверение между потребителите във форума и са решили да направят реклама тип Инстаграм, но при положение, че тестващият няма да получава нищо, си е изцяло в реда на нещата. По всяка веростност ще е някой висок клас модел на по-непозната марка, може и пък да предлага добро съотношение цена-качество 🙂

 

Все пак си мисля, че трябва да се уточни какво най-общо трябва да включва теста от потребителя, иначе ще стане манджа с грозде.

Връзка към коментар

Спорът не е излишен (донякъде:)), по-скоро показва нуждата от подобна дискусия. Има крайни мнения в графата за, крайни мнения в графата против, а голямото мнозинство е може би малко по средата и се чуди на кой да вярва. Може би за тях ще е най от полза да не се чудят, а че ще имат възможност реално да пробват за себе си или най-малкото да чуят мнението на някой, който познават виртуално от доста време и му имат доверие.

 

Ако се чудите за моето лично мнение - никога не съм носил тежък ДСЛР, но не бих се отказал скоро от безогледалката. Намирам, че софтуерните корекции на чисто физически оптични ефекти на този етап не са достигнали нужното ниво (даже май го коментирахме в една тема наскоро) и макар и софтуерите да стават все по-умни, в основата на фотографията стоят основни физични закони и например възможността по-голямата матрица да събира повече светлина при по-отворен обектив все още трудно се стимулира. 

 

Отворен съм някой да ми промени мнението, не следя абсолютно всички новости ежедневно, но и много от тях са маркетингов шум, който не издържа при тестове в реални условия. Такова нещо беше мегапиксел войната, която май се кротна...все едно всеки е тръгнал с телефон да снима снимки за билборд на стадион. Все още не съм наясно как работи изкуствения интелект в камерите и какво предимство дава, много шум се вдига около това, ще чета с интерес. Използвам Adobe Lightroom за обработка на снимки, там също има изкуствен интелект, но като тръгна да обработвам снимката с него почти винаги ми добавя едни и същи настройки... Трудно се разделям от лаптопа си и удобната щракаща клавиатура, никога не си представям да напиша мнение с подобен обем на телефон. 

 

Казвайки лаптоп, само преди десетина години бях убеден, че лаптоп не ми трябва и не виждам защо да плащам повече пари, за малко екранче, при положение че имам хубава работна станция, която ми върши работа и има по-добри характеристики на чувствително по-ниска цена. За какво ли може да ми е да се местя от дневна в спалня барабар с компютъра, ако имам да върша нещо ще отида и ще седна за пет минути там където е базата. Днес съм съвсем на друг акъл и няма сила, която да ме накара да заменя удобството на лаптопа за работна станция. 

 

И така, хем се имам отворен към новостите, хем съм и малко традиционалист. Убеден съм, че когато навлизаха първите дигитални камери, много от снимащите с филм са си казали, че цифровата фотография има огромни недостатъци и никога няма да замени филма. И тогава наистина беше така. Само че лека полека техническият прогрес направи нужното и сега снимане с филм се ползва само в определени специфични, нишови ситуации. Или ако се казваш @neuromancer 🙂

 

Относно Инстаграм и като цяло да го наречем с тая модерна дума инфлуенсър маркетинга, набира сила и явно има полза или фирмите си мислят че има. Тънката разлика там е, че въпросния инфлуенсър няма как да е безкрайно обективен. Аз съм убеден, че никоя фирма даваща за тест продукт на популярен инстаграм потребител не поставя условия продуктът да е представен само в добра светлина, но то това се подразбира вътрешно. Кой инфлуенсър ще съсипе от критика даден продукт, когато очаква утре други представители да му платят за  следващото нещо за тест?

 

Трябва да си наистина много, много силен за да можеш да си позволиш пълна обективност или дори необективност в негативна посока с цел хумор. Трябва да си на нивото на Top Gear/Grand Tour. Там могат да хранят даден автомобил на кило, фирмите пак знаят, че е добра реклама за тях след като шоутата ги гледат милиони. Пък ако се случи от екипа да се изкажат ласкаво - джакпот. 

 

При нас не мисля, че ще има проблем с обективността. Обратната връзка ще я давате не с цел да привличате бъдещи рекламодатели с ласкави или умишлено притъпени ревюта, ще я давате за приятелите си и познатите си тук, което вярвам ще донесе нужната обективност. Точно и това беше една от причините да искам да няма материална изгода за ревюиращия, защото ревю на пет звезден супер луксозен спа хотел звучи по един начин, когато е безплатно и по друг, когато платиш 500 евро... 

 

Поотплеснах се малко, хайде да прегледам темите от последните дни, че ми беше доста натоварена седмица и ще се върна да пиша вече и малко по-практически неща по организацията. 

 

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Първо важно е как и за какво основно се палзва един телефон, поне за мен. Всеки си купува дадена марка и модел смартфон, одавна не само заради основната му функция телефон и избира според това за какво основно иска да го ползва, освен телефон. Ако за мен е важна една функция на която бих обърнал по сериозно внимание, за друг тази функция би била второстепенна и изобщо не би си правил труда да и обърне внимание.  От което изхождаме, че всеки разбира тестване на даден продукт по различен начин. Би било хубаво да има ясни правила от съответната компания, взимаш и тестваш, да кажем- плащания през интернет, камера, водо и ударо устойчивост, живот на батерията, възможности на софтуер и т.н. Защото ако за мен е важна камерата, за друг е важно качеството на възпроизвеждане на музиката, за трети достъпа до интернет и бързината на съответното устройство.

Връзка към коментар
преди 3 минути , BlackArt77 каза:

Ако за мен е важна една функция на която бих обърнал по сериозно внимание, за друг тази функция би била второстепенна и изобщо не би си правил труда да и обърне внимание. 

Мисля, че това ще си е изцяло в правата на ревюиращия. Не търсим ревюта на специфични функционалности, единственото много всеобхватно изискване е да е в контекста на пътуванията. За това и повечето дискусии се въртят около камерата, но има и други свойства на смартфоните, които са от полза при пътуване. 

 

Иначе, ако някой иска чрез инфрачервения порт да контролира вкъщи климатик, телевизор, фурна и пералня, то да, това може би също би било интересно, но едва ли точно за нашата аудитория 🙂

Връзка към коментар
11 minutes ago, Георги said:

 

Иначе, ако някой иска чрез инфрачервения порт да контролира вкъщи климатик, телевизор, фурна и пералня, то да, това може би също би било интересно, но едва ли точно за нашата аудитория 🙂

Би ми било интересно постигането на това, ако си в Тайланд да кажем 😂

Освен камерата примерно, си представи, че си някъде из Африка откраднали са ти карти, пари и документи и ти остава телефона през който можеш да правиш плащания за хотели, храна, транспорт и т.н. Това е също, не по маловажно от камерата според мен.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към коментар
преди 10 минути , BlackArt77 каза:

Би ми било интересно постигането на това, ако си в Тайланд да кажем 😂

Освен камерата примерно, си представи, че си някъде из Африка откраднали са ти карти, пари и документи и ти остава телефона през който можеш да правиш плащания за хотели, храна, транспорт и т.н. Това е също, не по маловажно от камерата според мен.

Понеже искаме ревюто да е в реални, а не симулирани условия, ще е супер ако някой е достатъчно жертвоготовен да се остави без карти, пари и документи и само с телефон :)) Модерен сървайвър. 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Между другото, даде супер идея току що. Пример за тест - отиваш за ден в съседна държава без кеш и карти, само с телефон и тестваш именно плащанията през телефона. 😉

Връзка към коментар

то не е особен проблем, но не в Африка, някъде по-технологически напреднало място

също трябва да имаш здрави нерви, та ако са ти откраднали банковите карти да не ги блокираш, за да може да плащаш такси през приложение и в магазан с ApplePay например. То това може и с виртуална карта де (тоест може би е добра идея да регистрирам виртуален револют за такива неща)

Връзка към коментар

Интересно ква ше да е тая известна марка, която ще провежда пост тестове из форуми. И мат си хора за това. Тестовете обикновено се правят преди излизането на пазара. Повече ще да  е наблягане на реклама и продажба на устройства.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Идеята на Георги е чудесна!

Радва ме инициативността и енергията на това момче! 

Не търсете под вола теле! 

Не ви заставят с пистолет да правите тестове.

Това е добра възможност, не е задължение. Който иска, ще участва. Който не иска - ще чете. 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Темата е за смартфон, а виждам че главно се обсъждат снимките. А за снимки със смартфон ще кажа само, че софтуерните и т.н. АI оптимизации са направени да постигнат уау ефекта, като си гледаш снимките на същия смартфон. Погледнеш ли ги на компютър или се опиташ да направиш нещо по смислено с тях - не, не става .....

Връзка към коментар
Преди 1 час, Hollywood каза:

Интересно ква ше да е тая известна марка, която ще провежда пост тестове из форуми. И мат си хора за това. Тестовете обикновено се правят преди излизането на пазара. Повече ще да  е наблягане на реклама и продажба на устройства.

Разбирам, че необходимата на този етап загадъчност поражда спекулации, но нека поне да имат някаква основа.  Отбелязах че говорим за представители на въпросната марка. Т.е. никой няма да ти казва "купи от там, след като кликнеш тук", няма да има помощ и натиск да купуваш от конкретно място, целта е да се популяризират въпросните устройства, а не сайт, който ги продава. 

Връзка към коментар
преди 34 минути , Георги каза:

Разбирам, че необходимата на този етап загадъчност поражда спекулации, но нека поне да имат някаква основа.  Отбелязах че говорим за представители на въпросната марка. Т.е. никой няма да ти казва "купи от там, след като кликнеш тук", няма да има помощ и натиск да купуваш от конкретно място, целта е да се популяризират въпросните устройства, а не сайт, който ги продава.  

Търговийката ще става през магеланци.ком? Световна марка да избере такъв вид реклама. По мяза на една или две, които са слабо предстравени в Европа и сега тепърва ще правят опит за навлизане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да тестваш ново устройство изобщо не е лесна работа - личен опит! Освен стреса от новото, трябва винаги да имаш едно наум, че ще трябва да върнеш апарата във вида, в който си го получил. Спомням си как един колега се оплакваше, че пропуснал в настройки да иска потвърждаване за ползване на мобилен интернет, та му се наложи да плаща една торба пари за пренос на данни.

Все пак, всичко зависи от условията, които възложителят поставя пред тестера. 

По принцип аз съм ЗА тази възможност и бих пробвал нов апарат!

А ревютата са най-лесната работа!

Връзка към коментар

И аз бих се включила в тестовете. Не съм от техничарите, които обичат често да сменят и ръчкат нови джаджи, но пък ако се справя лесно, това също ще е плюс за марката. Ползвам телефона за навигация, разговори, снимки и да споделям репортажи, когато имам нет. Като цяло животът на батерията е фактор с висок приоритет за мен, защото по цял ден щъкам и опция за зареждане често липсва. Предстоят ми интересни пътувания извън Европа, та тестовете ще са любопитни. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Hollywood каза:

Търговийката ще става през магеланци.ком? Световна марка да избере такъв вид реклама. По мяза на една или две, които са слабо предстравени в Европа и сега тепърва ще правят опит за навлизане.

Никаква търговийка няма да става, не го ли написах по-нагоре? Предлагам да изчакаш няколко дни 🙂

 

преди 53 минути , Goal & Boss каза:

Ще има, и още как. Ако не за друго, то поне от желание да не дискредитират теб (или форума).

Аз лично не виждам по какъв начин бих бил дискредитиран, ако на някой не му е харесал телефон. А и не е първата комерсиална услуга/продукт, с която да имаме вземане даване. Не мисля, че някой се е притеснил да критикува booking.com. Или вълната от разочарование като стана ясно отпадането на неограничените салони на Дайнърс. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето общи насоки, около които ще се върти структурата на партньорството. 

 

От страна на представителя:

 

- Предоставя няколко устройства за тестване. Колко точно ще са зависи от общия интерес, за сега ще са може би 3-4, като ще имаме възможност да си ги трансферираме между желаещите;

- Предоставя информация относно основни функционалности, както и помощ и насоки как да се използват. 

 

От ваша страна:

 

- Заявявате интерес, че искате да тествате. Всяка заявка ще съдържа:

              - график на пътуването, на което смятате да вземете телефона;

              - по какъв начин смятате да изтормозите устройството - дали ще е с нощни снимки на осветената Айфелова Кула, дали ще е издръжливостта на батерията при продължително време навън в студа на Исландия, дали ще е издръжливостта и коректността на GPS-а, ако ден цял го използвате без да го зареждате. Просто примери. 

             - ако се затруднявате да измислите интересен тест, просто пишете, сигурен съм че заедно може да измислим...може да сте нашите тамагочита, които правят снимки по заявка 🙂

             - след като приключи пътуването, а може и по време на самото пътуване да публикувате впечатления - с какви очаквания сте тръгнали, оправдали ли са се, да отговаряте на запитвания от останалите и т.н. 

              

От страна на форума:

 

- Предоставяме дискусионна секция, в която да се пускат въпроси, впечатления от употребата и въобще цялата инициатива да си е фокусирана там;

- Избираме кои ще имат възможността да тестват устройствата. Това ще се базира на няколко фактора:

       - график на пътуването, дали се засича с пътувания на други желаещи и т.н. Както е и със знамето; 

       - тип пътуване, предимство донякъде ще имат по-предизвикателните пътувания;

       - стаж във форума на въпросния желаещ, дали обича да споделя, дали обича да разказва;

       - за да не се превърне това в някакво състезание и класация, която се печели все от едни и същи хора, то ще настоявам едно устройство да се разпределя измежду желаещите на случаен принцип, без оглед на предишните фактори;

      - вероятно едно устройство ще е със знаменосците;

     -  вярвам, че всеки който ще иска ще има възможност да участва;

      -  въпреки това е силно вероятно, че ще има някакви критерии за участие, например току що регистрирани няма да имат право да участват. 

 

Нещо като груб регламент е това. Сега да видим дали може да го раздвижим 🙂 Това, което на мен ми идва на акъл е да регистрираме нещо като общ профил в google photos и автоматично да се качват снимки в него, които после да прехвърляме тук. Със сигурност ще го направим за знамето, за да намалим рязко трудностите при качването, обработването и геотагването на снимки. Но има ли някакъв забавен начин, при който да използваме подобна възможност и за останалите?

 

Друго предложение е евентуално да помислим дали да вземем от международните сим карти. Някой запознат ли е с техния пазар в последно време? Ако данните и разговорите им са на прилични цени може да помислим и за това за да могат тестващите да имат винаги връзка с интернет и с форума. 

 

Някакви други интересни предизвикателства може ли да измислим? Това по-горе да се оставиш само с телефон без пари и документи е твърде екстремно 🙂 Но може би някакъв по-смекчен вариант. 

 

Основата и така мисля, че е солидна, но все пак ми се струва, че малко бихме похабили свободата при тестването, с която разполагаме, а вярвам че тук има хора с раздвижени идеи. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , Фичо каза:

Аз засега ще изчакам партньорство с някоя  пивоварна или дестилерия. :grin:

Алоо, потенциални партньори, четете ли темата? Да знаете, че целия форум чакаме това! 🙂 

  • Харесвам 1
  • Браво 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги каза:

Алоо, потенциални партньори, четете ли темата? Да знаете, че целия форум чакаме това! 🙂 

Ако може някой да преведе на чешки, току се е закачил и някой международен партньор. 😀

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Фичо каза:

Аз засега ще изчакам партньорство с някоя  пивоварна или дестилерия. :grin:

преди 11 минути , Георги каза:

Алоо, потенциални партньори, четете ли темата? Да знаете, че целия форум чакаме това! 🙂 

 

Само да не поискат като при телефоните после да връщаме тестовите бройки, че ще стане грозно... :girl_crazy:

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 9 часа, neuromancer каза:

то не е особен проблем, но не в Африка, някъде по-технологически напреднало място

също трябва да имаш здрави нерви, та ако са ти откраднали банковите карти да не ги блокираш, за да може да плащаш такси през приложение и в магазан с ApplePay например. То това може и с виртуална карта де (тоест може би е добра идея да регистрирам виртуален револют за такива неща)

Пак зависи - в Кения и Танзания е по-лесно да платиш с телефон, отколкото с карта

Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

 

Някакви други интересни предизвикателства може ли да измислим? Това по-горе да се оставиш само с телефон без пари и документи е твърде екстремно 🙂 Но може би някакъв по-смекчен вариант. 

Е, да тръгнеш съвсем без пари и карти е екстремно, но да се стараеш да ползваш само телефона би трябвало да е достатъчно

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.