Прескочи до съдържание

Бихте ли тествали нови модели смартфони?


Бихте ли тествали смартфони?  

62 магеланци са гласували

  1. 1. Харесва ли ви идеята?

    • Да, звучи интересно
    • Не, не ме интересува

Тази анкета е затворена за гласуване


Препоръчани мнения

Да тестваме телефон за 500Е /съвсем предполагаемо/ , все едно е Ферари за 100 000Е ми е малко... странно да кажем. Чак ми е любопитно какво толкова трябва да се проверява?! Обикновено телефоните си имат и книжки, дето си пише че в еди какъв си режим издържа еди колко си часа. Плюс минус. И за батерията си пише колко е капацитета. Пък ако толкова е зор колко точно държи, все ще скочи някой до Пирот, Люлебургас или Бела Паланка. Хем и да види дали въобще цъка в роуминг... В което се съмнявам някой съвременен телеофон да няма. Може и в Аспровалта, да е в ЕС.  Каква била камерата?! Първо телефона все пак е предимно за говорене и после дали ще снимаш Луната от Долни Богров или от Шанхай няма особено знаечение. Те хората са си я снимали и си знаят каква е и какво се очаква. За мен варината е примерно 10 телефона или там колкото отпуснат шефовете на преференциални цени. Колкото повече, толкова по-добре. И да кажат "Ето ви го пичове и  пички магеланци, действайте. Говорете, чатвайте, навигирайте се, изпускайте го. И после си кажете мнението. " Примерно говоря, да се хващате за думите буквално.  И като извадя едни 100-200Е  да кажем за него и си е мой, ще си кажа какво му е.  Доволен ли съм, може ли да ме закара навигацията от Обеля 1 до Сеславци, къде куцат нещата, къде да пипнат баровците . Така мисля.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Георги

от последния ти пасаж излиза, че подобни обсъждания, дискусии, ревюта ще се точат с месеци, ако не и с години (нови модели не излизат през месец-два,) правилно ли схващам?

 

и ако за търговски субекти като дайнърс, аероиск и rental cars е донякъде обяснимо, тъй като са в пряк интерес точно свързано с пътуванията,, и малко или много почти всеки тук би имал някаква полза от тях, телефоните са нещо, което употребяваме абсолютно всеки ден и не са изключителни само за пътешествия и малко ми е необяснимо как точно се очаква да се поддържа траен интерес към конкретна марка непрекъснато?

 

може ли да се очакват партньорски под-форуми за фотоапарати, куфари и чанти, дрехи, и това са неща, които използваме на път?

 

 

 

Редактирано от antea
Връзка към мнение
преди 49 минути , antea каза:

@Георги

от последния ти пасаж излиза, че подобни обсъждания, дискусии, ревюта ще се точат с месеци, ако не и с години (нови модели не излизат през месец-два,) правилно ли схващам?

  

и ако за търговски субекти като дайнърс, аероиск и rental cars е донякъде обяснимо, тъй като са в пряк интерес точно свързано с пътуванията,, и малко или много почти всеки тук би имал някаква полза от тях, телефоните са нещо, което употребяваме абсолютно всеки ден и не са изключителни само за пътешествия и малко ми е необяснимо как точно се очаква да се поддържа траен интерес към конкретна марка непрекъснато?

  

може ли да се очакват партньорски под-форуми за фотоапарати, куфари и чанти, дрехи, и това са неща, които използваме на път?

 

Като цяло идеята е да почнем с няколко месеца, после ще видим. Никой няма абсолютно стриктен план какво ще се случи и как ще се развият нещата, за това и не мога да ти отговоря на повечето въпроси в момента. Пробваме нещо ново, какво ще излезе не мога да прогнозирам със сигурност след като основната движеща сила ще сте вие. 

 

Очевидно е само, че  и за двете страни ще е безсмислено да продължаваме ако липсва интерес или е краткотраен. Така че, ако имаш притеснения, че ще започне едно безцелно набиване на продукти без абсолютно никакъв филтър - не мисля че са обосновани, а и не мисля че до сега съм давал поводи да ги има притесненията въобще.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 часа, kakadu каза:

Първо телефона все пак е предимно за говорене и после дали ще снимаш Луната от Долни Богров или от Шанхай няма особено значение. 

Дали е предимно за говорене? Когато пътувам никога не нося нещо различно от смартфон, който ползвам 60% за интернет (работа и забавление), 38% за снимане и 2% за говорене. И подозирам, че далеч не съм единствен в това отношение 🙂

 

В тоя ред на мисли - издържлива батерия и топ камера винаги са ми били приоритет. И всяка марка, която може да предложи по-продължителна употреба и по-добро качество на снимките е добре дошла.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Е, мислех да искам от дядо Коледа смяна с нещо ново на сегашния ми Хуйайуйееййй, тъй де, ясно е, а сега този нов дето ще се тества - не разбрах на пазара ли е вече или тепърва ще излиза? Т.е. да чакам ли отзивите или да пущам писмото към Дядото?

Връзка към мнение
преди 1 минута , iaia_mama каза:

Е, мислех да искам от дядо Коледа смяна с нещо ново на сегашния ми Хуйайуйееййй, тъй де, ясно е, а сега този нов дето ще се тества - не разбрах на пазара ли е вече или тепърва ще излиза? Т.е. да чакам ли отзивите или да пущам писмото към Дядото?

Няма да излиза тепърва, ама за отзивите може да отнеме време, не знам дядото дали ще смогне да изпълни желанието 🙂 А и кой ги знае какви ще са отзивите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По този повод - защо не направим тема, в която вече хвалим телефоните, които имаме. Описваме какво ни харесва, какво ни липсва и какво искаме 🙂 Така най-малкото ще изскочат нещата, които магеланците търсят и определят за важни в едно устройство. Ще видим кой на какво е свикнал - айфон, самсунг, китаец или нещо друго. 

Така или иначе очевдно за повечето хора телефонът не е просто телефон, а доста повече.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 19.11.2018 г. в 1:21, prozium каза:

По този повод - защо не направим тема, в която вече хвалим телефоните, които имаме. Описваме какво ни харесва, какво ни липсва и какво искаме 🙂 Така най-малкото ще изскочат нещата, които магеланците търсят и определят за важни в едно устройство. Ще видим кой на какво е свикнал - айфон, самсунг, китаец или нещо друго. 

Така или иначе очевдно за повечето хора телефонът не е просто телефон, а доста повече.

Еми направи де, да не ставаме пак като в това клипче 🙂

 

 

 

преди 6 часа, iliana_t каза:

Приблизително за кой период да очакваме включването? Или още не е ясно дали ще станат нещата?

Надявам се до края на седмицата да е ясно. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не стават толкова бързо тия неща понякога...скоро. А вие можете спокойно да почнете да спекулирате за коя марка говорим 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето я марката телефони за които се говори. 😉

phone-slider.png

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

А вие можете спокойно да почнете да спекулирате за коя марка говорим

Според мен започва с "хъ" :laugh1: ...ама дали българско (Xiaomi) или латинско (Huawei) не знам :tongue:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Boeing Black май е с изпъкнали копчета, като на клавиатура на компютър. Веднъж имах един, май беше BlackBerry и беше най-удобното нещо за писане.

Редактирано от Емика
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

:victory:А може да е този:

XPHONE - ПЪРВИЯТ СМАРТФОН В СВЕТА БЕЗ СИМ КАРТА

 

Криптовалутният стартъп Pundi X представи нов смартфон, готов за работа с блокчейн, наречен XPhone.
Новото устройство ще позволи на потребителите да осъществяват повиквания, да изпращат текстови съобщения и дори да изпращат данни независимо от традиционните клетъчни мобилни оператори.

Телефонните обаждания преминават през възлите на собствената си мрежа.

Потребителите могат да пренасочват телефонни разговори и съобщения чрез блокчейн възли без нужда от телефонни номера.

Компанията Pundi X заяви, че XPhone работи с „нов протокол за пренос на данни във века на блокчейна” и се надява, че "иновацията ще разшири значително използването на блокчейн технологията извън сферата на финансите".

Към новия мобилен телефон Pundi X представи и своята първа операционна система DLT, основана на блокчейн и Function X, новата екосистема за блокчейн, която също така позволява на потребителите сигурно да изпращат и получават данни от всякакъв вид чрез нов протокол за пренос FXTP, а децентрализираната система за съхранение на файлове е известна като IPFX.

Потребителите ще могат да споделят данни по същия начин, както и сега го правят онлайн, но по-надеждно чрез блокчейн, докато разработчиците могат бързо и лесно да публикуват децентрализирани приложения чрез FXTP.

Изпълнителният директор на Pundi X и съоснователят Зак Чеа (Zac Cheah) заяви, че XPhone има потенциала да създаде голям глобален пул възли, който може да бъде използван, за да се постигне мащабируемост и децентрализация за по-обширна блокчейн екосистема.

"Function X е отговорът. Като предлагаме на хората избор да бъдат независими от централизираната комуникационна мрежа, създадохме ново приложение за блокчейна, което може да бъде оценено и използвано от повечето хора.

"От своя страна това ще има значителни последици за бъдещето на блокчейна и ще даде живот на достатъчно голяма мрежа, за да подкрепи по-голям мащаб, пропускателна способност, нови потенциални приложения и истинска децентрализация", заяви шефът на Pundi X.

Пробни демонстрационни прототипи на XPhone са показани на журналисти и присъстващи на срещата на върха XBlockchain Inaya Putri Bali на 10 октомври. Разговорите и съобщенията, базирани на блокчейн, могат да се включват и изключват от операционната система на телефона, основана на Android 9.0.

Операционната система XPhone в момента е на разположение на производителите на телефони за тестване. Подробна информация за Function X е достъпна на functionx.io.

 

Function X, операционната система, протокола за пренос, децентрализираната файлова система и самия XPhone ще бъдат официално пуснати през второто тримесечие на 2019 г.

 

 

 

Редактирано от Емика
правописна грешка
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , Емика каза:

XPHONE - ПЪРВИЯТ СМАРТФОН В СВЕТА БЕЗ СИМ КАРТА

 

Тцъ... Не е този! :girl_blum:

На 17.11.2018 г. в 17:03, Георги каза:

Друго предложение е евентуално да помислим дали да вземем от международните сим карти.

 

Връзка към мнение

На тази инициатива е ударена една голяма, дебела пауза. Надявам се някой ден да успее да потегли, но на този етап мога само да се извиня, ако съм ви загубил времето. 

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.