Прескочи до съдържание

Как правим багажа си малък?


Препоръчани мнения

Как опаковате багажа си когато трябва да пътувате с малък багаж?

Аз например слагам в шапката за баня чорапи и бельо. и други такива хитрости. И си имам шапка за баня и чорапи .

Споделете ми, налага се с малък багаж да пътувам. 

Връзка към мнение

Самото наличие на вещ като шапка за баня не предполага малък багаж 🙂

шегувам се де, който има коса вероятно си знае какво трябва 

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Ами опитвам се да си спомня кои неща съм върнала от предното пътуване, без да съм ги ползвала, а също и без кои неща мога да се размина без фатални последици - напоследък успявам доста да редуцирам багажа!  Изобщо за мен дилемата "повече комфорт - по-малко багаж" все повече ми се отмества в посока на по-малко багаж... 😉

А за сгъването - навиваш на руло всяка дреха отделно - така се събират много повече - пробвай, ако не вярваш!  Това го прочетох някъде и ми звучеше като някаква глупост, но се оказа вярно - получава се много по-плътна опаковка и заема по-малко място.

 

 

Редактирано от Rumiana
  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Учудващо полезно, поне за моя багаж, се оказа сгъването на дрехите на руло. Особено разни летни блузки, чорапи и по-необемисти дрехи лесно се набутват във всяка една дупчица, която се появява покрай по-твърди неща като обувки или фотоапарат.

Редактирано от Lirea
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Как го правиш? Без какво не можеш и как си подреждаш нещата

преди 4 минути , Petia8804 каза:

Аз лично сгъвам дрехите на руло.Дреха в дреха.

и работи. после са и изгладени като от машина 🙂

преди 6 минути , Petia8804 каза:

Аз лично сгъвам дрехите на руло.Дреха в дреха.

Благодаря ти. Какво е дреха в дреха?

Връзка към мнение

Аз използвам разни калъфи,несесери, вакуум пликове и т.н . Имам заложби явно да събирам багаж, защото го правя за всички роднини. 

Лично пътувам само с ръчен багаж от доста време и нищо не ми липсва. Все се каня да предложа на @Георги да направим демонстрация на някоя сбирка, защото сме много пътуващите по този начин. 

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 7
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 15 минути , Rumiana каза:

Ами опитвам се да си спомня кои неща съм върнала от предното пътуване, без да съм ги ползвала, а също и без кои неща мога да се размина без фатални последици - напоследък успявам доста да редуцирам багажа!  Изобщо за мен дилемата "повече комфорт - по-малко багаж" все повече ми се отмества в посока на по-малко багаж... 😉

А за сгъването - навиваш на руло всяка дреха отделно - така се събират много повече - пробвай, ако не вярваш!  Това го прочетох някъде и ми звучеше като някаква глупост, но се оказа вярно - получава се много по-плътна опаковка и заема по-малко място.

 

 

Това ме кара да се чусвтвам добре и спокойна.

Връзка към мнение
преди 20 минути , cumalissa каза:

Идеята на поста ми е как да сгъна багажа си ,за да е по малък.

Явно не ти се налага

Еми аз лично по-скоро гледам да взимам колкото мога по-малко неща. Примерно се обръсвам преди път и после една седмица не се бръсна и не нося нищо за бръснене :)

Иначе точно такива неща - пълниш обувките с чорапи и гащи, има едни вакуумни пликове, които вършат добра работа за по-пухкави дрехи (зимни). Общо взето имам чантата и се опитвам да натъпча нещата вътре. Ако не става, оставям неща (понеже съм мъж оставям мои неща, а  не на жената и детето). На мен лично никога не ми е липсвало нищо, само дето жената мрънка, че два дена съм с една и съща дреха :)

Това пак идва да рече, че всичко е личен избор и лична гледна точка

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , cumalissa каза:

Това ме кара да се чусвтвам добре и спокойна.И не е измачкано.

 

 

преди 4 минути , neuromancer каза:

Еми аз лично по-скоро гледам да взимам колкото мога по-малко неща. Примерно се обръсвам преди път и после една седмица не се бръсна и не нося нищо за бръснене :)

Иначе точно такива неща - пълниш обувките с чорапи и гащи, има едни вакуумни пликове, които вършат добра работа за по-пихкави дрехи (зимни)

Общо взето имам чантата и се опитвам да натъпча нещата вътре. Ако не става, оставям неща (понеже съм мъж оставям мои неща, а  не на жената и детето).

На мен лично никога не ми е липсвало нищо, само дето жената мрънка, че два дена съм с една и съща дреха :)Това пак идва да рече, че всичко е личен избор и лична гледна точка

Мъсен , така ли? 

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Това е магия, която и аз бих искала да овладея 😀. Обичам да казвам, че мечтата ми е да пътувам само с четка за зъби и дебитна карта, но още не съм го постигнала. 

Още един глас в полза на навиване то, наистина се пести място! Аз навивам дрехите поотделно. Нося основно памук и не съм забелязала тениските ми да са много измачкани... Нищо, което парата от банята да не може да оправи. Но аз съм и от хората, които не държат всичко да е безупречно изгладено, де 😀

Освен това, ще съм доживотно благодарна на @Цвете, че ме светна за вакуумиращите пликове с навиване - също се пести място и благодарение на тях, прибрах багаж за триседмична лятна почивка в салонен куфар. А аз съм прилично дебела жена в разцвета на силите си и дрехите ми заемат място 😉

Друго нещо, което се опитвам да правя, е "капсулният" гардероб - всичко да си върви с всичко, така вземам по-малко дрехи. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Имам 5 изпитани във времето начина.

- Всяка дреха на руло. Остават много пространства, които в последствие се запълват от други по-малки рула.

- Обемисти дрехи и кърпи се вакуумират в пликове. Почти навсякъде може да се намери обществена пералня. Пликче с прах за пране.

- Облича се връхното облекло, което може да бъде облечено. Джобовете на дрехите събират много.

- На място се закупуват кърпи, чадър за слънце, за дъжд, дъждобран, шапки, леки обувки, джапанки, сандали и т.н., които се изхвърлят.

- Пътува се с нещо, което се изхвърля - яке, палто, обувки, джапанки, маска за шнорхелинг и т.н. , т.е.планирано е, че няма да бъда върнато.

- Други - има възможности за изключително скъпо облекло с малък обем - срещу дъжд, студ, слънцезащита, но е това е друга тема.

 

П.П. Горните похвати може да звучат леко рестриктивно, но така съм ходил в Азия за 20 дни с ръчен багаж и не с ъм усетил дискомфорт.

         Винаги аз опаковам багаж преди пътуване. Събирам между 30 и 50 % повече от направеното преди мене! 🙂

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 10
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Обем е количественият израз на това каква част от пространството заемат обектите (телата). Близко понятие е вместимост (полезен обем), показващо обема на най-големия възможен обект в дадена опаковка.  ;-))))  има и още физични правила, но коментара е излишен....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , cumalissa каза:

какво правите освен рулото. това е ясно. кажете ми хитрости ,които минават .

 

Връзка към мнение
преди 6 минути , giafil каза:

Обем е количественият израз на това каква част от пространството заемат обектите (телата). Близко понятие е вместимост (полезен обем), показващо обема на най-големия възможен обект в дадена опаковка.  ;-))))  има и още физични правила, но коментара е излишен....

Темата е за оползотворяване на вместимостта. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , cumalissa каза:

 

Мъсен , така ли? 

Е чак пък мръсен... една тениска и чорапи се перат за 5 мин вечерта, просто са същите, което жените явно не харесват...

В случая говорим за пътуване за удоволствие, не отивам на светски прием или бизнес среща на високо ниво, така че и критериите са леко различни

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз е навивам. Гладя и сгъвам. Изпльвам леки материи, които съхнат бързо, но и памук. Напоследък слагам всичко в един несесер с два ципа от Джъмбо. Събира около 10-12 тениски и блузи с дълъг ръкав. 

F1A2A6C2-BB17-43B9-A9AE-6A80151E2D8B.jpeg.5592d367dd7e1ad22a265d53678b3097.jpeg

Имам ето това за бельото ми- поне по 7-10бр. 

20C7480A-D02A-4CE7-A390-809C0FFB2EFA.jpeg.48a52ae5adc98f43b4e4c6c70f3ffcb2.jpeg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 6 минути , Аmélie каза:

Откъде купувате пликове, които се вакуумират сами? 

Има в Джъмбо, но от Амазон съм купувал най-добрите, включително като размер и обем.

Вакуумират се с прахосмукачка.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , Роца каза:

Още един глас в полза на навиване то, наистина се пести място! Аз навивам дрехите поотделно. Нося основно памук и не съм забелязала тениските ми да са много измачкани... Нищо, което парата от банята да не може да оправи. Но аз съм и от хората, които не държат всичко да е безупречно изгладено, де. 

За първи път ми се наложи да се науча да си сгъвам дрехите при пътуването ми до Бразилия. Имах право на чекиран багаж, но поради фобиите си от изгубването му и около 11 полета категорично отказах да ползвам тази привилегия. Изумих се какво количество багаж събрах - следвах видео инструкции. Навиването на руло ми показа магически резултати.

 

Аз нося леки - тип памук-коприна материи - и моята вярна спътничка ме научи как да ги гладя на пара в банята. Аз не съм особено практична. И да, мога да бъда с две-три блузи само, но една от причините е точно тази: 

 

преди 28 минути , neuromancer каза:

Е чак пък мръсен... една тениска и чорапи се перат за 5 мин вечерта, просто са същите, което жените явно не харесват...

Скучно е да се гледаш само с една блуза на снимките... Иначе пътуването с ръчен багаж е огромно удобство и смятам да го практикувам абсолютно винаги, когато мога - стига да няма ограничения като 7 кг (Qatar Airways). 

 

Тепърва смятам да оптимизирам багажа си. Чудесна тема, благодаря!

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

Скучно е да се гледаш само с една блуза на снимките...

Вероятно, но аз никога не снимам себе си :)

Доскоро (допреди десетина години 😀) майка ми все ми мрънкаше как нямам една моя снимка на Корковадо или Везувий примерно

Ми нямаше телефони с екрани, а да дам на някого 1кг СЛР с инструкции как точно да снима, и да го гледам със свито сърце как почти го изтърва в процеса не е за мен

Сега добре, че жената понякога снима с телефона, та и мен ме има по снимките

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Doctor Who каза:

Има в Джъмбо, но от Амазон съм купувал най-добрите, включително като размер и обем.

Вакуумират се с прахосмукачка.

Пликовете, които аз ползвам не се ваукумират с прахосмукачка, a чрез навиване се изгонва въздуха. От Джъмбо - по 2бр в пакет за около 4лв.

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.