Прескочи до съдържание

Как правим багажа си малък?


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Stanislav Dimitrov каза:

Чувалът и палатка(едни от многото,които имам,но най-леките)са CAMP.Чувалът е essential ed-сега гледах спецификацията 1кг. е и е до -17 екстрем,аз съм спал на -10 и си е екстра.Моята екипировка става горе-долу,но има много по-леки и компактни,например чувалът VALANDRE MIRAGE е пак до -17,но 773грама.Мармот имат много малки и леки чували.Всички споменати чували са пухени,а не кухи влакна.Истината е че твоята марка не съм я чувал,поне в катерачните среди не е популярна.За надуваем матрак най-добрата марка е sea to summit-австралийци,550г е и 2л обем е този който имах,но остана в Ц.Америка преди 2 години,та сега съм някакво от Деакатлон-леко,но не самонадувемо.Трите неща за спане се побират в детската раница на Бобо(пак от Декатлон)от 10l.

П.П. на снимките чувалът в друг чохъл,че неговият компресионен сак се поразкъса от свиване за 10г. 🙂

 

IMG_20181119_163422991.jpg

IMG_20181119_163823949.jpg

IMG_20181119_183628106.jpg

Мерси, ще разгледам въпросните марки, само Мармот и sea to summit са ми познати. Имам самонадуваемо шалте с характеристики подобни на тези на  sea to summit(ок. 500гр), но за себе си установих, че спя еднакво добре и без шалте, стига да имам постлано нещо за изолация(напр. пончо за дъжд), така че от първостепенно значение при лагеруване са ми чувала и палатката. Досега винаги съм пренебрегвал чувалите с пух, защото са по-капризни към влага, но може би, ако искам добра изолация с малко тегло и обем, истината е в пуха 🙂

 

Редактирано от nomad
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Фил каза:

Ох, добре :smile3:,  много ясно, че дрехите не са твърди тела. :wink3:  картинката е схематична! 
Ето специално за теб, за Zaro и Nomad  :smile3:
round_01.jpg.5b96e5f013e6b5f8b006d3147677459c.jpg

Тц,  и втората картинка е невярна.  При опаковане на меки дрехи (особено пък памучни), ще се получи нещо такова:

pack.jpg.f2773fb5dd265e2c84e075225ee63dc0.jpg,

 

т.е. близо до 100% запълване на обема!  😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , Фил каза:

ОК, ОК, разбрах - единственият правилен начин е завиване на руло! :good:

Аз практикувам твоят начин - сгъване по сечението на раницата и е удачен. Много по-рядко сгъвам на руло.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Фил каза:

ОК, ОК, разбрах - единственият правилен начин е завиване на руло! :good:

Ше се сетиш ти... :grin:

И после ще си купиш еееей такава раница:

mod_p_5a2b3_tubus.jpg.14e6f5789ee12de5ef5be397a5f52e01.jpg

:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 38 минути , Фил каза:

ОК, ОК, разбрах - единственият правилен начин е завиване на руло! :good:

Ами извинявай - нищо лично, ама ти пръв почна да ни обясняваш колко сме глупави и не се сещаме колко неефективно е навиването на рула...  🙄

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Rumiana каза:

 ти пръв почна да ни обясняваш колко сме глупави 🙄

 

:ohmy: 
Извинявам се, ако изглежда така, въобще не съм си помислял, че някой е глупав в случая, едиственото което се опитах да обясня е защо аз правя нещо по определен начин. 
Явно не се изразявам добре, ще го имам предвид в бъдеще. :smile3:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Има такива торби, от които се изгонва въздуха през еднопосочна клапичка. Без да се ползва прахосмукачка.

Слага се вътре , каквото се слага, запечатва се ципът и се навива на руло, въздухът излиза и торбата става тъъъъъъничка, като детска книжка.

Такива купихме от Япония, тук не съм търсила и не мога да кажа, дали се продават.

Продават се, намерих картинка в нета:

image.png.7ac442d0d5b9bef5b62ac42a907ad1e0.png

Миналия месец купихме подобни от Мадрид - от един китайски магазин, за никакви пари.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.