Прескочи до съдържание

Избор на електронен четец (книга)


Препоръчани мнения

преди 1 час, aleks_s каза:

Използвам тази програма от години, много е лесна и удобна. Тъй като имам Kindle, а свалям книги в различни формати, използвам често тази програмка.И за библиотеката ми е въпроса, ако на някой му се е случвало. След  последния ъпдейт се оказа, че са се загубили всичките ми предишни книги. Дали знаете как да ги възстановя?

Както и @Георги е споменал, книгите трябва да са някъде на диска ти. Можеш да си добавиш цялата библиотека - до бутона Calibre имаш една стрела надолу, от там Switch/create. Ще ти покаже в коя директория в момента ти е библиотеката, избираш си директорията където ти е реалната библиотека. Би трябвало да се появят всички както преди.

Редактирано от savagejo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние сме с три различни модела Pocketbook. Всички сме много доволни. Моят е Ultra - с подсветка, вход за слушалки и камера. Последната е е абсолютно безмислена, освен ако не снимаш някакви документи или страници от книги. Малко започна да се изхабява по-бързо батерията вече - 4 години, тя по- принцип пада по-бързо от на другите, но то е защото се ползва основно вечер с подсветка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оооо каква хубава тема. Понеже обичам да купувам kindle-и за без пари с проблеми, оправям ги и после ги продавам, съм дост компетентен.

 

Оборудвал съм всички около мен. Директно да кажа, че за мен най-добрият kindle ще си остане Kindle Keyboard 3G, но вече е стар на библия. А и ням подсветка и обикновено се взема с калъв, в който има лампичка.

 

Иначе за лично използвам paperwhite 1. По-горе мернах, пе подсветката не се изключва, но за kindle това не е вярно.

 

Относно тов с форматите, kindle може да се jailbreak-не (както се прави с един iphone или root при андроид) и може да се првят 1000000 модификации, включително езици, формати, игри и т.н.

 

Вземай paperwhite и мани рея таблети, дето облъчват детето. 😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 44 минути , MARTiNSHO каза:

По-горе мернах, пе подсветката не се изключва, но за kindle това не е вярно. 😉

Точно за kindle-a е вярно това. Да, можеш да изключиш надсветката, но дори тогава има слаба светлина на тъмно, това го няма при Кобото (само с него мога да сравня). А иначе дочух, че това е "оправено" с последния модел paparwhite. Не че е някаква драма, за някои хора това си е предимство.

 

Иначе моят първи четец беше точно Kindle Keyboard 😍, работи си като пушка, но му се понапука корпуса 😞

Връзка към мнение
Преди 1 час, savagejo каза:

Точно за kindle-a е вярно това. Да, можеш да изключиш надсветката, но дори тогава има слаба светлина на тъмно, това го няма при Кобото (само с него мога да сравня). А иначе дочух, че това е "оправено" с последния модел paparwhite. Не че е някаква драма, за някои хора това си е предимство.

 

Иначе моят първи четец беше точно Kindle Keyboard 😍, работи си като пушка, но му се понапука корпуса 😞

Можеш ли да кажеш на кой модел kindle е това? Понеже са ми минали много през ръцете и когато се изключи си стои изключено 🙂


Поздрави!

Връзка към мнение
преди 13 минути , MARTiNSHO каза:

Можеш ли да кажеш на кой модел kindle е това? Понеже са ми минали много през ръцете и когато се изключи си стои изключено 🙂


Поздрави!

Voyage, но съм говорила с хора които имат и другите модели (с изключение на последния модел от тази година) и всички са споделяли това. Ти си единственият човек който съм чувала да казва, че му се изключва напълно надсветката 🤔

Редактирано от savagejo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Just now, Цветелин said:

В немския амазон има голямо намаление на Kindle Paperwhite с реклами и без реклами.

Винаги по Великден, Коледа (и през август) пускат Kindle Paperwhite на около 80€. Когато има prime day и на по- малко (моя го "боднах" за 69€).

Връзка към мнение
8 minutes ago, Цветелин said:

За да се възползваш от цените на prime day не е ли необходимо да имаш активен Amazon Prime?

Активирах го до доставката на Киндъла на немски адрес, после го деактивирах. Ако искаш в последстие пак prime, трябва малко комуникация с Amazon.

А около Коледа пак го бяха пуснали на 79,99€ и след няколко часа смъкнаха цената на 75,99€. Понеже бях поръчала 2 броя, анулирах първата поръчка на 79,99 и пуснах нова на 75,99€.

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,

Ще поизтупам малко темата от прахта с конкретен въпрос. Кой от предлаганите в момента четци поддържа пренос на думите на български език?

Купих си четец преди много години и тогава основен критерий ми беше да е лесно и безпроблемно да го рутна, за да сложа читава програма за четене, речници и т.н. (конкретно си избрах cool reader). Сега търса машинка за сина ми и малко ме мързи да рутвам, та предпочитам, ако има, четец който да се справя добре с книги на български език.

Връзка към мнение
На 4.09.2019 г. в 9:23, astrofix каза:

Здравейте,

Ще поизтупам малко темата от прахта с конкретен въпрос. Кой от предлаганите в момента четци поддържа пренос на думите на български език?

Купих си четец преди много години и тогава основен критерий ми беше да е лесно и безпроблемно да го рутна, за да сложа читава програма за четене, речници и т.н. (конкретно си избрах cool reader). Сега търса машинка за сина ми и малко ме мързи да рутвам, та предпочитам, ако има, четец който да се справя добре с книги на български език.

Мисля че това с преноса на думи много зависи от това как е направена самата електронна книга, форматирането ако е кофти все тая дори на английски да е.

 

Връзка към мнение
На 9.09.2019 г. в 10:47, savagejo каза:

Мисля че това с преноса на думи много зависи от това как е направена самата електронна книга, форматирането ако е кофти все тая дори на английски да е.

 

Не е до форматиране, хайфинацията се прави с речник за хайфинация на съответния език. На моя, доволно стар, nook simple touch вградения четец не го прави. Затова го рутнах и сложих кул рийдер.

Щом новите вече си имат "out-of-the-box" речник за пренос, това доста улеснява избора 🙂

Поздрави

Връзка към мнение
преди 1 минута , astrofix каза:

Не е до форматиране, хайфинацията се прави с речник за хайфинация на съответния език. На моя, доволно стар, nook simple touch вградения четец не го прави. Затова го рутнах и сложих кул рийдер.

Щом новите вече си имат "out-of-the-box" речник за пренос, това доста улеснява избора 🙂

Поздрави

хаха

Честно казно не съм обръщала внимание на преноса, но като се прибера ще проверя на киндъла и нука и ще докладвам.

Връзка към мнение

Така... проверих и в киндъл-а и в кобо-то, с книги на английски и български.... никъде няма сричкопренасяне.

И понеже по душа явно съм "блондинка", но какъв е проблема с това?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм с Kindle Paperwhite 2018, взех го за 69 евро от немския амазон преди 2 месеца и съм влюбена в него. Той винаги е с включена надсветка. Не успявам да намеря как да го изключа ако може въобще. Сега чакам да ги намалят отново по черния петък и да купя и за децата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 52 минути , savagejo каза:

И понеже по душа явно съм "блондинка", но какъв е проблема с това?

Не ми харесва, дразни ме. Както ме дразнят правописни, граматически грешки и "шльокавица". Не ангажирам никой с предпочитанията си, но когато давам пари за нещо, не искам то искам да ме дразни 🙂 Искам четеца да е максимално близо до печатния вариант.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , astrofix каза:

Не ми харесва, дразни ме. Както ме дразнят правописни, граматически грешки и "шльокавица". Не ангажирам никой с предпочитанията си, но когато давам пари за нещо, не искам то искам да ме дразни 🙂 Искам четеца да е максимално близо до печатния вариант.

И мен ме дразнят тези неща, но си признавам, че даже не съм обърнала внимание на сричкопренасянето :biggrin:

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
7 minutes ago, Goal & Boss said:

В момента има намаление на Kindle в германския Amazon

Capture.PNG.597cf5f5d0850b927c1fb4bf4d9c035c.PNG

По черния петък Paperwhite го смъкват до 69-75 €. Това сега е като предпремиера. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 18.10.2019 г. в 14:39, aleksandrina каза:

По черния петък Paperwhite го смъкват до 69-75 €. Това сега е като предпремиера. 🙂

Я да питам един спец. в дебненето на Киндъли, че се чудя дали да поръчам сега за 79 или да чакам. Тоз черен петък за амазон де в 1 часа българско време ли почва? Има ли смисъл да се дебне, изчезват ли за секунди, или може утре с кафето да поръчам 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.