Прескочи до съдържание

Phyre - нов дигитален портфейл


Препоръчани мнения

преди 11 часа, christuff каза:

Не знам дали имате инсталиран app Phyre. Добро приложение за плащане в магазините с телефон вместо с карта. Може да се използва и за пращане или получаване на пари без такси.

 А сигурно ли е това приложение?

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Ivko каза:

А сигурно ли е това приложение?

Ами аз по-скоро го пуснах с идеята, че картата му работи.

Аз лично го ползвам от три четири месеца и не съм имал проблеми. Спокойно си ходя на пазар само с телефона. 🙂  Доколкото четох има някаква защита на парите. Партньори са с mastercard. Но аз за всеки случай гледам да нямам наличност над 150лв. Работи само, ако телефона е настроен да се заключва. За плащането в магазин е достатъчно да си отключиш телефона и да набереш пина на приложението. Иначе, ако искаш да видиш данните на картата, трябва да имаш пин или с пръстов отпечатък.

Това не е май за тази тема. Ако трябва модераторите да го преместят. Съжалявам

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В това андроидско приложение сигурно има български екип 😀

 

image.png.b46e4be39e3570ee7a439a1f6f3bb9f6.png

 

Но ми направи впечатление и нещо друго, така че да няма подведени магеланци:

Цитат

free for the first year

 

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Гледах, че предлагат както физическа така и виртуална карти на Мастъркард, но като зачетох условията, са доста не изгодни. Иначе въпросната физическа или виртуална карта разпознава ли се като, Viabuy PrepaidMastercard или да заложа на Трансферуайз, поне са им пъти по-изгодни условията.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към мнение
преди 2 минути , Йосиф Милчов каза:

Иначе въпросната физическа или виртуална карта разпознава ли се като, Viabuy PrepaidMastercard

Ами като такава ми я разпозна. Всъщност от там тръгна дискусията.

Аз нямах намерение да ползвам карата иначе. Физическата нямам намерение да поръчвам. Приложението го използвам само за улеснени разплащания по магазините и пращане на пари. Ако телефона е с теб можеш спокойно да си позволиш да забравиш кеша и картите. 🙂 Минава на терминали за безконтактно плащане, но те май вече почити навсякъде са такива.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 47 минути , Йосиф Милчов каза:

Гледах, че предлагат както физическа така и виртуална карти на Мастъркард, но като зачетох условията, са доста не изгодни. Иначе въпросната физическа или виртуална карта разпознава ли се като, Viabuy PrepaidMastercard или да заложа на Трансферуайз, поне са им пъти по-изгодни условията.

Кое е неизгодното освен евентуалната такса за превалутиране? На мен пък transferwise ми изглежда по-неизгоден честно казано, главно заради таксата за зареждане на сметка от карта.

 

Сутринта си направих Phyre акаунт в евро, верифицирах се и даже вече сефтосах виртуалната карта с 2 еврови покупки. Разпознава се като Viabuy 🙂 И ме кефи, че е български продукт.

 

Още един платежен инструмент никога не е излишен предвид постоянната игра на котка и мишка със сайтовете 🙂

 

Благодаря на @christuff за полезното инфо 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Опитвах се да инсталирам приложението,но ми дава надпис "тази версия е несъвместима с вашето устройство".

Вярно,че телефона ми е "бракма",но досега не съм имала проблем с друго приложение.Имате ли идея какво може да се направи?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Георги Матеев неизгодно е поддържането на физическа карта, визирайки таксите за теглене от банкомат, превалутиране и т.н. Иначе, ако се ползва само виртуална е о.к.

1 minute ago, iMari said:

телефона ми е "бракма",но досега не съм имала проблем с друго приложение.Имате ли идея какво може да се направи

Опитай да си ъпдейтнеш софтуера до по-нова версия на Андроид.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз си създадох сметка в лева, смятайки, че подобно на Revolut ще мога да добавя и други, но... Ядец! Явно много са ни разглезили тези от Revolut.

 

Това, което на първо четене ме притеснява:

- 1.25% такса превалутиране - при положение, че си отворих сметката в лева, виртуалната карта ми става неизползваема за пазарувания онлайн, понеже не възнамерявам да плащам такса превалутиране при наличието на Revolut.

- Няма възможност за сметки в повече от една валута, нито за смяна на валутата, след като веднъж си я избрал.

- Не виждам опция за закриване на картата или сметката - поне не в приложението, което означава, че за да се откажа от услугата, ще трябва да се свързвам със съпорта им.

 

Единственото положително нещо, което виждам, е че ще мога да плащам отново с NFC чипа на телефона си (и то само на БГ ПОС), след като дигиталната карта на ПИБ спря да работи след ъпгрейда до Android 8.0 с твърдението, че телефонът ми не покривал изискванията на Mastercard (след инсталацията на това приложение, е ясно, че проблемът не е в Mastercard).

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 6 минути , chandni каза:

Това, което на първо четене ме притеснява:

- 1.25% такса превалутиране - при положение, че си отворих сметката в лева, виртуалната карта ми става неизползваема за пазарувания онлайн, понеже не възнамерявам да плащам такса превалутиране при наличието на Revolut.

- Няма възможност за сметки в повече от една валута, нито за смяна на валутата, след като веднъж си я избрал.

- Не виждам опция за закриване на картата или сметката - поне не в приложението, което означава, че за да се откажа от услугата, ще трябва да се свързвам със съпорта им.

Напълно съгласен, с изключение на първото.

 

Гледам сега един билет с официална цена €100, а през австралийския jetcost излиза... 99 AUD (€63)! По всички останали сайтове цената не пада под €80. Phyre картата се разпознава като Viabuy, а Revolut - не. Та познай дали ми пука, че ще платя отгоре 1.25% такса превалутиране за 99 AUD (80 евро цента) - даже ще им ги дам с кеф, предвид колосалната отстъпка.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

 Та познай дали ми пука, че ще платя отгоре 1.25% такса превалутиране за 99 AUD (80 евро цента) - даже ще им ги дам с кеф, предвид колосалната отстъпка.

При разлика в цената на билет 40€ е оправдано. Аз говоря за everyday карта за пазаруване online с цел сигурност на плащанията (предвид, че не плащаш с физическата си карта, а с виртуална) - при това положение определено не си заслужава и ми остава само за пазаруване в магазинната мрежа в България с NFC.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 минута , chandni каза:

При разлика в цената на билет 40€ е оправдано. Аз говоря за everyday карта за пазаруване online с цел сигурност на плащанията (предвид, че не плащаш с физическата си карта, а с виртуална) - при това положение определено не си заслужава и ми остава само за пазаруване в магазинната мрежа в България с NFC.

Като everyday / физическа карта - със сигурност издиша на този етап. Аз дори в БГ като NFC не бих ги ползвал поради липсата на кешбек, който иначе имам по другите карти.

 

Преди малко четох интервю с разработчиците, очаква се скоро да пуснат поддръжка на няколко валути, което би било чудесно.

 

Продуктът всъщност е доста нов, реално е пуснат април и очевидно му предстои доста развитие. Спомни си Revolut преди 2-3 години... Определено ще държа Phyre под око, а и засега ми е предостатъчно, че виртуалната им карта се разпознава като Viabuy.

 

A, и не на последно място... Офисът им е в София, ако някога стане някаква драма мога да отида лично да ги вдигна във въздуха 🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

A, и не на последно място... Офисът им е в София, ако някога стане някаква драма мога да отида лично да ги вдигна във въздуха 🤣

Аз познавам някои от разработчиците

Е, няма нищо скрито-покрито от магеланци. 🙂 

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , Георги Матеев каза:

Аз дори в БГ като NFC не бих ги ползвал поради липсата на кешбек, който иначе имам по другите карти.

Ще видим... 🙂 Аз докато ползвах дигитална карта от ПИБ, беше вързана към КК Visa от същата банка - реално плащах с Mastercard дигитална, но парите се дърпаха от физическата Visa и си се трупаше кешбек. Сега ще видим по какъв начин се разпознават транзакциите от кредитната към phyre - дали като плащане на ПОС, дали като друго... Дали като плащане на БГ ПОС или на чужд такъв. Засега вкарах само 10.00 лв, докато видя какво, как и що, пък ако се трупа кешбек и се разпознава като БГ ПОС, ще я ползвам за пазаруване с телефона. Ако не - един имейл до support-а им и на този етап "чао". На по-късен етап, ако нещата станат по- customer friendly, може пак да се "бракуваме" :girl_wink:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А аз познавам единия от инвеститорите(вкл. и миналите му бизнес инициативи и заемани позиции) и казвам "не, благодаря". Другия пък задочно - пак с инфо за бизнесите му. 😉

Редактирано от TeddyBear
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , П.Кръстев каза:

Това чудо има ли го за iOS или към момeнта е само Android ?

Има го, да - Phyre

Връзка към мнение

Има разлика в описанието, в AppStore:

 

Цитат

Digitize all of your loyalty and reward cards with phyre and let your wallet breathe! Just scan the code on your plastic cards and use them with your iPhone.

Няма опция за дигитален портфейл.
 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , П.Кръстев каза:

Има разлика в описанието, в AppStore:

 

Няма опция за дигитален портфейл.
 

И в Android приложението по подразбиране показва този таб, а не плащанията (тъпо). От дясно на Loyalty трябва да имаш Payments.

Връзка към мнение
преди 44 минути , chandni каза:

Аз си създадох сметка в лева, смятайки, че подобно на Revolut ще мога да добавя и други, но... Ядец! Явно много са ни разглезили тези от Revolut.

 

Това, което на първо четене ме притеснява:

- 1.25% такса превалутиране - при положение, че си отворих сметката в лева, виртуалната карта ми става неизползваема за пазарувания онлайн, понеже не възнамерявам да плащам такса превалутиране при наличието на Revolut.

- Няма възможност за сметки в повече от една валута, нито за смяна на валутата, след като веднъж си я избрал.

- Не виждам опция за закриване на картата или сметката - поне не в приложението, което означава, че за да се откажа от услугата, ще трябва да се свързвам със съпорта им.

 

Единственото положително нещо, което виждам, е че ще мога да плащам отново с NFC чипа на телефона си (и то само на БГ ПОС), след като дигиталната карта на ПИБ спря да работи след ъпгрейда до Android 8.0 с твърдението, че телефонът ми не покривал изискванията на Mastercard (след инсталацията на това приложение, е ясно, че проблемът не е в Mastercard).

И аз се нахендрих със сметка в лева.

Що бързам толкова.

Нищо, и жена ми има телефон...

А като топъпваме дали не получаваме кешбек или е като при Revolut-a.

То ще си покаже, тъй като използвах КК DSK-Wizz, щото по неизвестни за мен причини топъп от дебитна Мастеркард на ЦКБ даваше грешка.

Връзка към мнение
преди 1 минута , chandni каза:

И в Android приложението по подразбиране показва този таб, а не плащанията (тъпо). От дясно на Loyalty трябва да имаш Payments.

Тц. Каминг суун 🙂 

 

image.png.72d44e4a4a7389ef531afd9634cb480f.png

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
В момента, ven62 каза:

И аз се нахендрих със сметка в лева.

 

Ако жената ти си направи карта в евро, ѝ кажи да я зарежда от Revolut в съответната валута, защото иначе при зареждането от лева към евро, пак ще те нахендрят с 1,25% 🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
В момента, chandni каза:

Ако жената ти си направи карта в евро, ѝ кажи да я зарежда от Revolut в съответната валута, защото иначе при зареждането от лева към евро, пак ще те нахендрят с 1,25% 🙂

така загубата в проценти е 100, щото Revolut имам само аз.:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.