Прескочи до съдържание

Phyre - нов дигитален портфейл


Препоръчани мнения

преди 1 минута , ven62 каза:

така загубата в проценти е 100, щото Revolut имам само аз.:biggrin:

Нещо не си разбрал... Revolut, както и DSK Wizz, Diners и т.н. има жена ти!!! Просто на някои от тях пише името на мъжа ѝ... :girl_blum::laugh1:

  • Благодаря 1
  • Смея се 18
Връзка към мнение
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

 

A, и не на последно място... Офисът им е в София, ако някога стане някаква драма мога да отида лично да ги вдигна във въздуха 🤣

Лили ( Чайлдиш) изглежда е разработила софтуера, така че направо към нея вдиганията във въздуха 😀

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , stanislavpp каза:

Лили ( Чайлдиш) изглежда е разработила софтуера, така че направо към нея вдиганията във въздуха 😀

Не, нямам вина в случая.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз ли нещо спя още, но сега си направих профил, но никъде не виждам тая виртуална карта къде се прави 🙄 .Трябва ли някаква активация да ми правят на акаунта, че с имейл имам това: You are almost done! Very soon your physical wallet will be part of the history!

 

Да разбирам, че за в момента се предлага само за Андроид?

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
51 minutes ago, Ivko said:

Аз ли нещо спя още, но сега си направих профил, но никъде не виждам тая виртуална карта къде се прави 🙄 .Трябва ли някаква активация да ми правят на акаунта, че с имейл имам това: You are almost done! Very soon your physical wallet will be part of the history!

 

Да разбирам, че за в момента се предлага само за Андроид?

В приложението най-долу вляво има една иконка с карти, като цъкнеш на нея горе има две подменюта, едното е лоялност, за да си вкараш карта на различните вериги и магазини, а другото е карти. Като цъкнеш на карти и там ти изкарва да избереш виртуална и физическа, ако искаш. Имай предвид, че за да си издадеш виртуална карта, трябва да захраниш сметката с минимум 10 лева. Приложението го има и за IOS, по горе в темата е писано.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към мнение

Едно бързо въпросче, почти по темата ..

Като се разпознава като Viabuy PrepaidMastercard , имате ли идея дали може да минава в еднаквите сайтове с различни разширения т.е. например

edreams.de, edreams.es, edreams.at , същите на оподо и т.н. или ползвана в единия, я отчита във всички и имаш греда за 3 месеца ....

Връзка към мнение
На 13.12.2018 г. в 17:10, П.Кръстев каза:

Това чудо има ли го за iOS или към момeнта е само Android ?

Има го и си има и плащания и виртуални карти. Някой беше споменал в темата, че нямало??

Връзка към мнение
На 14.12.2018 г. в 9:59, Йосиф Милчов каза:

В приложението най-долу вляво има една иконка с карти, като цъкнеш на нея горе има две подменюта, едното е лоялност, за да си вкараш карта на различните вериги и магазини, а другото е карти.

Нещо не виждам при мен такива менюта. Като ида на карти долу ляво ми изкарва това само и не виждам другаде за виртуална карта опция.

 

F6687404-ECB1-4817-82CF-2D0190E451DA.jpeg

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
1 hour ago, Ivko said:

Нещо не виждам при мен такива менюта. Като ида на карти долу ляво ми изкарва това само и не виждам другаде за виртуална карта опция.

 

F6687404-ECB1-4817-82CF-2D0190E451DA.jpeg

Ето снимка от моето приложение. Ти иначе заредил ли си си акаунта? Трябва да заредиш акаунта с минимум 10 лева за да можеш да си направиш виртуална карта.

Screenshot_20181218-235400_Phyre.jpg

Връзка към мнение

Имам акаунт, но никъде нямам за зареждане и аз съм съм с IOS, а до колкото виждам ти си с Андроид. Сега влезнах в сайта им и на менюто за IOS изписва “Очаквай”, което означава, че все още за IOS не е активна функцията.

Връзка към мнение
9 minutes ago, Ivko said:

Имам акаунт, но никъде нямам за зареждане и аз съм съм с IOS, а до колкото виждам ти си с Андроид. Сега влезнах в сайта им и на менюто за IOS изписва “Очаквай”, което означава, че все още за IOS не е активна функцията.

Да аз съм с Андроид. Питай спорта им за IOS.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Ivko каза:

Имам акаунт, но никъде нямам за зареждане и аз съм съм с IOS, а до колкото виждам ти си с Андроид. Сега влезнах в сайта им и на менюто за IOS изписва “Очаквай”, което означава, че все още за IOS не е активна функцията.

Няма такова нещо, виж дали си с последната версия от магазина. При мен работи на iOS без проблеми

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , cybersimo каза:

Няма такова нещо, виж дали си с последната версия от магазина. При мен работи на iOS без проблеми

 Много си прав. Влезнах, ъпдейтнах и стана ☺️ тя даже иконата беше друга

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 14.12.2018 г. в 10:01, Goal & Boss каза:

Да включим ли в разговора още един нов е-портфейл - A1 wallet?

 

Някой ползва ли го вече?

Аз лично не, но и подхождам с огромно съмнение към всичко от А1.

 

На първо четене виждам, че не предлагат виртуална карта, което е огромен минус. А физическата естествено не е безплатна и си идва в комплект с таксичките.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Инсталирах си приложението (за Android), не иска да тръгне като ми дава следното съобщение:

It seems yor device is vulnerable

и не тръгва. ОК. Помислих си , че е защото телефона ми няма четец за пръстов отпечатък, Е да , ама не.

След кратка кореспонденция с екипа, се оказа, че апп-а проверява дали телефона е руутнат, дали е с отключен bootloader, дали има приложение от рода на SuperSu, Magisk и т.н.

На аргументите, които има изтъкнах, че си е мой проблем какъв ми е телефона и какво съм инсталирал, ми отговориха, че политиката ма МС препоръчвала да не се позволява достъпа на руутнати устройства, не можели да направят компромис и т.н. и т.н. ... Е сега да си купувам нов телефон, да не си говорим , колко от източните марки, идват с отключени bootloader-и ...

Не отразиха и аргумента ми, че ползвам на същия телефон аппове на CCBank, Revolut, Mistertango, Transferwise, LeoPay, PayPal, Crypto.com  , извършвам плащания и от телефона си имам достъп до управлението на 5 цифрени суми, като айде мен дали ме притеснява този факт, може да не ги интересува, но пък всички от тези апп-ове нямат против руутнатия телефон. 

Е, нямам избор, няма как да похваля нито приложението, нито разработчиците, всичките ми телефони, някой от които премиум модели, си дойдоха рутнати или с отключен буутлоудър ....

Да го имате впредвид.....

Връзка към мнение
преди 16 минути , 2326 каза:

Инсталирах си приложението (за Android), не иска да тръгне като ми дава следното съобщение:

It seems yor device is vulnerable

и не тръгва. ОК. Помислих си , че е защото телефона ми няма четец за пръстов отпечатък, Е да , ама не.

След кратка кореспонденция с екипа, се оказа, че апп-а проверява дали телефона е руутнат, дали е с отключен bootloader, дали има приложение от рода на SuperSu, Magisk и т.н.

На аргументите, които има изтъкнах, че си е мой проблем какъв ми е телефона и какво съм инсталирал, ми отговориха, че политиката ма МС препоръчвала да не се позволява достъпа на руутнати устройства, не можели да направят компромис и т.н. и т.н. ... Е сега да си купувам нов телефон, да не си говорим , колко от източните марки, идват с отключени bootloader-и ...

Не отразиха и аргумента ми, че ползвам на същия телефон аппове на CCBank, Revolut, Mistertango, Transferwise, LeoPay, PayPal, Crypto.com  , извършвам плащания и от телефона си имам достъп до управлението на 5 цифрени суми, като айде мен дали ме притеснява този факт, може да не ги интересува, но пък всички от тези апп-ове нямат против руутнатия телефон. 

Е, нямам избор, няма как да похваля нито приложението, нито разработчиците, всичките ми телефони, някой от които премиум модели, си дойдоха рутнати или с отключен буутлоудър ....

Да го имате впредвид.....

Според мен пък правилно е забранено инсталирането на руут-нати устройства. Когато се работи с такива приложения - сигурността трябва да е на първо място

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 14.12.2018 г. в 10:01, Goal & Boss каза:

Да включим ли в разговора още един нов е-портфейл - A1 wallet?

 

Някой ползва ли го вече?

A1 e едно и също с iCard - опитах да си го инсталирам, но ме попита кое от двете ще ползвам.Можело само едното, та останах с АйКарда, че имам много карти там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , 2326 каза:

Инсталирах си приложението (за Android), не иска да тръгне като ми дава следното съобщение:

It seems yor device is vulnerable

и не тръгва. ОК. Помислих си , че е защото телефона ми няма четец за пръстов отпечатък, Е да , ама не.

След кратка кореспонденция с екипа, се оказа, че апп-а проверява дали телефона е руутнат, дали е с отключен bootloader, дали има приложение от рода на SuperSu, Magisk и т.н.

На аргументите, които има изтъкнах, че си е мой проблем какъв ми е телефона и какво съм инсталирал, ми отговориха, че политиката ма МС препоръчвала да не се позволява достъпа на руутнати устройства, не можели да направят компромис и т.н. и т.н. ... Е сега да си купувам нов телефон, да не си говорим , колко от източните марки, идват с отключени bootloader-и ...

Не отразиха и аргумента ми, че ползвам на същия телефон аппове на CCBank, Revolut, Mistertango, Transferwise, LeoPay, PayPal, Crypto.com  , извършвам плащания и от телефона си имам достъп до управлението на 5 цифрени суми, като айде мен дали ме притеснява този факт, може да не ги интересува, но пък всички от тези апп-ове нямат против руутнатия телефон. 

Е, нямам избор, няма как да похваля нито приложението, нито разработчиците, всичките ми телефони, някой от които премиум модели, си дойдоха рутнати или с отключен буутлоудър ....

Да го имате впредвид.....

Eм, евала на това приложение .Сигурността е на първо място.🙂 Махай рут и заключвай бутлода. Само прочети да не стане тухличка.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
54 minutes ago, cybersimo said:

Според мен пък правилно е забранено инсталирането на руут-нати устройства. Когато се работи с такива приложения - сигурността трябва да е на първо място

Да сигурността за другите финансови инстуции като, Револют, Мистертанго, ЦКБ, които са банки и трабва да осигуряват до 100к евро защита по закон, та сигурността за тях на рутнати устройства не е проблем, не е проблем , че и там работя с Мастър карти, които не искали да работят с такива приложения .... а някаква *** програмка, видиш е толкоз голяма работа, че сигурността и е на първо място ...

Ако знаете какво е руутване, тогава ми обяснете защо не е проблем за някоя финансова институция, че банкираш през Windows  с администраторси акаунт 😉 Не мога да се съглася, затова за мен, а не за тях става опасно да ползвам такъв апп, в който не са сигурни и самите разработчици - кой знае какъв готов код ползват, на когото не вярват ....

 

Има приложения, които освен самото заключване на приложението с пин/отпечатък, използват и методи за авторизиране чрез смс, като револют и цкб, или например мейл и телефонен номер , както е при crypto.com, където за някаква платинена виза съм заключил едни над 10к евро, да не говорим за други, които са заключили по над 100к - та и те ли не вярват  в сигурността с или без руут..

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение
преди 4 часа, 2326 каза:

Инсталирах си приложението (за Android), не иска да тръгне като ми дава следното съобщение:

It seems yor device is vulnerable

...

След кратка кореспонденция с екипа, се оказа, че апп-а проверява дали телефона е руутнат, дали е с отключен bootloader, дали има приложение от рода на SuperSu, Magisk и т.н.

...

Да го имате впредвид.....

Те са си написали нещо по въпроса.

https://www.phyreapp.com/bg-blog/kakvo-e-rootnat-telefon-i-zashto-ne-moga-da-instaliram-phyre-na-nego

Е, стилът е ...да кажем, малко по-популярен от очакваното ...

Все пак, може да е полезно на някой.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
34 minutes ago, ven62 said:

Те са си написали нещо по въпроса.

https://www.phyreapp.com/bg-blog/kakvo-e-rootnat-telefon-i-zashto-ne-moga-da-instaliram-phyre-na-nego

Е, стилът е ...да кажем, малко по-популярен от очакваното ...

Все пак, може да е полезно на някой.

Затова и споменах,че създават впечатлението, че в техния софтуер има "Румен и Пешо .." (в техния "популярен стил" 🙂 )  т.е. код, който използват без наличие на сорс, което създава неувереност в цялата им платформа и е едно добро извинение  "изискванията на МС". А на Револют и много други, защо не им пука за тези ограничения на МС ...

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.